Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Mda..m-ar enerva destul de tare sa fiu noul campion mondial, si peste tot unde merg alaturi de locul 2 sa fiu in umbra lui, toata lumea sa-l aplaude pe vicecampeon. Au toate motivele extratericii sa-l vrea odata naibii afara pe Rossi din competitie :)

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cate polemici. Acum am terminat de citit. Desi sunt fanul Doctorului de multi ani, de cand a intrat la 500cc, spre rusinea mea acum am gasit topicul. Nu inteleg ce tot incearca unii sa arate cate de smecheri sunt coinacii jlo, marquez, sau stoner, care a plecat la peste de frica, dupa 2 titluri. E vorba de insusi sentimentul de a castiga curse si de a o face intr-o maniera eleganta. Nu inteleg cum puteti sa va bateti cu cifrele sau cu simtul artistic care sunt cele mai simple dovezi ca Valentino este campionul absolut. A batut deja din recordurile lui Giaccomo Aggostini. Anul asta, spaniolii de la Dorna sl i-au furat clar titlul, cum i s-a intamplat in trecut si lui Ayrton Senna cu favorizatul Prost. Indiferent daca la anul o sa castige al 10-lea titlu sau nu, sunt sigur cand spun ca VR46 este cel mai mare campion si pilot din istoria motogp. Daca va gasi setarea potrivita a M1 pentru noile anvelope folosite in sezonul 2016, Valentino o sa inchida din nou gura celor care si-au gasit acum cativa ani idoli in niste inconstanti care abia au scos nasul din scutece si de care probabil ca in 5 ani de acum incolo n-o sa-si mai aduca nimeni aminte. Talentul este indiscutabil:supermoto, rally, formula (doar 2 secunde in urma timpilor de top din F1 dupa o scurta "acomodare" cu un monopost F1). Ce mai vreti ? Uitati-va la iesirile pe piste de cart sau la trackdays la ranch, cu pilotii de 17-23 ani de la vr46 academy. La finalul zilei, Rossi este omul cu cea mai multa energie ramasa.

VR46, il popolo giallo sta con te per siempre !46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de insusi sentimentul de a castiga curse si de a o face intr-o maniera eleganta.

Daca vorbeai de sentimentul de a nu mai putea castiga curse, si nici macar podiumul intr-o maniera eleganta, il descriai pe Rossi in sezonul actual.

Dar asa, cred ca te-ai referit la Lorenzo si ce-o fi simtit cand a ridicat trofeul de campion pt a treia oara.

 

Nu-i contesta nimeni talentul lui Rossi, cu atat mai putin longevitatea. Dar se vede de la o posta ca nu tine ritmul cu "coinacii" aia.

YZRM1 a fost "the weapon of choice" in 2015, a demonstrat-o Lorenzo cu varf si indesat, si Marquez prin cate trante a incasat incercand sa se tina dupa modele Yamaha. N-a fost suficient pt Rossi, stia el ce stia cand isi santaja echipa pt a-l exclude pe Lorenzo. Altfel ar fi fost (cum a si fost atatia ani) situatia cu un coechipier ca Edwards.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipule... 3 trofee, pe langa 9... Hai sa nu exageram. Iar asta, al treilea, obtinut cum ? Penalizandu-l pe Rossi cu minus puncte si start de pe ultima pozitie, si ca sa fie treaba-treaba, nerecunoscatoru ala de fata-de-joker marquez si pedrosa (pe care il inteleg, de cand se lupta in motogp n-a luat niciun titlu din cauza lui rossi si a altora, desi pe el il apreciez) care i-au tinut spatele fratelui spaniol. Cine stie cati bani or fi luat de la dorna pt ca jlo sa fie promovat si sa promoveze in felul asta spania prin castigarea unui al 3-lea titlu. Recunosc tenacitatea lui lorenzo, si talentul. Dar cred ca ati fi fost mult mai fericiti voi astia care-l idolatrizati daca puteati sa-l aplaudati cu o constiinta usoara a omului care a castigat fara ca asupra lui sa planeze povara celor intamplate pentru a-l favoriza.

Mergi si aclama-ti-l pe lorenzo in alta parte, nu aici. S-a vazut cum rossi nu l-a impins pe piticu' ala, i-a sarit piciorul din scarita in urma impactului. Vezi apoi cate situatii a creat marquez atingand sau doborand alti piloti, si cate Rossi. Mai exact, niciuna. De fiecare data, tot el a fost cel impins care mereu si-a pastrat insa fair-play-ul si eleganta. Lorenzo elegant ? Cand declara ca a incercat sa-l tina pe marquez in spate ca acesta sa aiba de furca, prin ingramadeala cu alti piloti ? Mi se pare mie sau esti doar un hater care aclama locul 2 ? Te cred ca-ti sustii favoritul, dar mai are de demonstrat in fata lui Valentino Rossi inca multe titluri si ani. Nu exista termen de comparatie, live with it !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipule... 3 trofee, pe langa 9... Hai sa nu exageram.

Mai numara de cateva ori, poate iti ies pana la urma. Daca Lorenzo are 3, atunci Rossi are 7. Daca Rossi are 9, atunci Lorenzo are 5.

Nu ma intereseza comparatiile de genul asta, dar subliniam ca la 3 titluri la clasa suprema nu poti sa te mai amagesti ca Lorenzo ar fi vreun pilot de care n-o sa mai stie nimeni peste 5 ani.

Iar asta, al treilea, obtinut cum ? Penalizandu-l pe Rossi cu minus puncte si start de pe ultima pozitie,

Nu incurca punctele de penalizare cu alea din campionat. Rossi a scapat usor dupa ce-a facut, asigurandu-si 3 puncte pe care nu le primea fara sa-l scoata din cursa miseleste pe Marquez.

Poti sa zici ca a furat 3 puncte, nu ca ar fi fost depunctat. Regulamentul se aplica, nu se discuta. Rossi a pierdut titlul pt ca n-a fost capabil sa-l bata pe Lorenzo. N-a fost capabil nici macar sa termine in urma lui.

E un titlu pe deplin meritat pt Lorenzo, care a recuperat pe pista fiecare punct pus in joc.

» Post actualizat in 22 Nov 2015 16:53

Mergi si aclama-ti-l pe lorenzo in alta parte, nu aici. S-a vazut cum rossi nu l-a impins pe piticu' ala,

S-a vazut cum Rossi n-a fost capabil sa gestioneze un avantaj copios de puncte pe care a avut sansa sa le contabilizeze in prima parte a sezonului. Si cum a clacat nepermis la acest nivel.

Nici nu sunt vreun fan Lorenzo, si nu ma tratati sportul asta ca niste microbisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ok, si daca numeri doar titlurile la clasa mare, inca mai are jlo-hoe sa creasca sa confirme ca merita sa se bata cu Rossi. Si nu l-a impins pe prostu' ala miseleste. A fost incurcat toata cursa si apoi acrosat de pitic, pentru ca ala stia ca nu mai are nicio sansa la titlu. Asta dupa ce Rossi l-a promovat, pe el ca pilot si brandul lui. Inca o data, sunt dedesubturi Dorna, care probabil a platit mita serioasa lui marquez pentru gestul ala. Lorenzo nu l-a fi batut daca Rossi n-ar fi fost obligat sa inceapa de pe ultima pozitie, ca sa urce pe 4. Sa vad de cate ori sunt altii in stare sa faca asta. Rossi a mai facut minuni de-astea si cand era la 500 cc si a terminat atunci pe locul 1. De fapt, pentru care motiv te certi tu ? Nu e clar ca Rossi este pilotul mai titrat ? De ce oare are atatia fani ? Daca o sa spui ca a avut mai mult timp la dispozitie decat j-hoe, ok, sa-l vad pe al tau peste 10 ani unde va fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ok, si daca numeri doar titlurile la clasa mare, inca mai are jlo-hoe sa creasca sa confirme ca merita sa se bata cu Rossi. Si nu l-a impins pe prostu' ala miseleste. A fost incurcat toata cursa si apoi acrosat de pitic, pentru ca ala stia ca nu mai are nicio sansa la titlu. Asta dupa ce Rossi l-a promovat, pe el ca pilot si brandul lui. Inca o data, sunt dedesubturi Dorna, care probabil a platit mita serioasa lui marquez pentru gestul ala.

Aha, Dorna mituieste piloti sa-l bata pe Rossi, asta dupa ce ajuta Ducati sa-i plateasca salariul.

Traiti intr-o fantezie care mai e si proasta peste masura. Dar daca ati fi fost un pic mai priceputi erati prin topicul cu atentatele de la Paris.

 

 

Lorenzo nu l-a fi batut daca Rossi n-ar fi fost obligat sa inceapa de pe ultima pozitie, ca sa urce pe 4. Sa vad de cate ori sunt altii in stare sa faca asta. Rossi a mai facut minuni de-astea...

De fapt, pentru care motiv te certi tu ? Nu e clar ca Rossi este pilotul mai titrat ? De ce oare are atatia fani ?

Rossi nu doar ca n-a mai recuperat nimic, dar a si pierdut copios secunde dupa ce a scapat de Marquez si s-a pomenit cu pista libera in fata. Coboara odata cu picioarele pe pamant si invata sa numeri campionatele si secundele. Nu avea ritmul sa se tina dupa cei din fata. Daca ce-a facut el e o minune, atunci Pedrosa, Marquez si Lorenzo sunt sfanta treime pt cum s-au jucat cu el si l-au invins fiecare in ultimele curse.

 

Nu ma cert, dar nu pot sa vad decat cu ochi critic gestul ala marlanesc. Un gest care mai poate fi iertat la niste copii in pragul adolescentei, care de abia invata regulile confruntarii pe pista. Dar nu si din parte unui fost campion mondial care viseaza in fiecare noapte sa-l intreaca pe Agostini, si demonstreaza astfel ca nu si-au insusit nici cele mai elementare notiuni de fair-play in toti anii astia. Nu e doar dezolant, e tragic.

 

Pe fani sa-i numere vanzatorii de nimicuri, brelocuri si sepcute, pe mine ma lasa rece. Ce-i aici, campanie electorala ori Miss MotoGP?

M-ati innebunit cu fanii vostri. Orice netot care isi atarna un fular la gat e dintr-o data etalonul in sport.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare fascinant cum nu va gasiti subiecte de dezbatut pe topicurile idolilor vostri din cartin, trecatori, care se bat un sezon-doua, si apoi se sting in anonimat. E de-a dreptu' inocenta gandirea ta, la fel cu a multor altora. Inteleg ca sustii wild-cardul, dar nu-l ridica la rang de campion de talia unui adevarat campion. Oricare dintre cei enumerati mai sus vor putea fi comparati (abia comparati) cu Rossi abia dupa multi ani, in care vor fi trecut prin mai multe echipe si campionate, si in care se vor fi batut cu cateva generatii de piloti si sa castige sau sa se mentina in top, si vor fi demonstrat ca-si pot adapta stilul de pilotaj si de abordare a campionatelor in functie de ceilalti piloti inscrisi in cursa pentru titlu. Deocamdata, vorbiti prematur, voi, sustinatorii astora 3. Poate sunteti obisnuiti sa ridicati la rang de legenda piloti care isi trec in palmares 2-3 titluri. Daca sunteti atat de uimiti de astfel de reusite, ce sa mai zicem noi, ceilalti, netotii cu fulare galbene si brelocuri, care aplaudam pe unul care insumeaza titluri cam cati astia 3 ai vostri la un loc ? Anul asta ati eschivat-o cum ati eschivat-o. Avantajul de a bate o legenda in ultimii ani de cariera este de fapt un vis frumos si umed. Realitatea ar fi mult mai dura daca am vorbi de varf maxim de forma. Dar nu vreau sa zici ca asta suna a eschivare pentru ca din fericire, noi astia care apreciem calitatea avem pe cine aplauda, fara sa avem nevoie de pretexte ca ale voastre. Ne auzim peste cativa ani, cand va fi cale libera pentru idolii vostri, sa vedem cate titluri vor fi strans.

As fi ipocrit sa-ti urez "bafta" pentru ca e o competitie, si sper ca bafta sa tina cu cel bun, adica legenda inca in activitate pentru care ar trebui sa fiti si voi recunoscatori ca inca avem la ce ne uita duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lorenzo l-a invins pe un Ross si in floarea varstei. La fel si Stoner, care mai concura si cu cel capricios motor din istoria moderna.

Si reciproca e valabila, Rossi si-a bifat grosul titlurilor impotriva unor piloti care mai aveau putin pana la 35 de ani. Piloti care mai erau si de esalonul doi, inconstanti si pilotand pt echipe client. Fii sigur ca sa bucura ca n-a dat peste adversari atat de tari la momentul debutului. Pe cand Pedrosa si Stoner au dat peste un Rossi in floarea varstei, iar Lorenzo a debutat cu toti trei rodati si in forma maxima. Ce sa mai zic de Marquez care a dat peste toata colectia de extraterestri si a reusit sa-si ia titlul din prima. Conteaza cu cine te lupti pt un titlu, nu cate titluri reusesti sa aduni in lipsa unor adversari pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ca si cum ai spune ca titlurile lui giacomo sunt mai putin valoroase din cauza periodaei respective.

 

Nu e relevant ce vrei tu sa subliniezi

 

Asa pot si eu sa spun ca rossi la varsta lui a reusit sa il bata pe mm si jlo in unele curse.

Ramane de vazut ce va face mm si jlo la 35 de ani.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ca si cum ai spune ca titlurile lui giacomo sunt mai putin valoroase din cauza periodaei respective.

Nu. Habar n-am ce se intampla atunci, stiu doar niste povesti distorsinate de trecerea timpului. In cazul lui Rossi am urmarit fiecare cursa la care a participat, stiu la fel de bine cum a obtinut titlurile alea cum stiu ce se intampla azi. Au trecut doar cativa ani de atunci, exista si o continuitate. Am resimtit vidul de competitivitate de atunci, cum simt si nivelul acerb al concurentei de azi. Sunt doua extreme.

 

Nu e relevant ce vrei tu sa subliniezi

 

Asa pot si eu sa spun ca rossi la varsta lui a reusit sa il bata pe mm si jlo in unele curse.

Nu doar ca poti s-o spui, dar o tot spuneti de ani de zile. De-aia am amintit si eu reversul, ca replica la refrenul vostru.

Rossi beneficiaza de o conditie fizica de invidiat, a reusit si sa nu acumuleze accidentari ca altii. Nu varsta e problema lui, ca daca se lupta in continuare cu unii de nivelul lui Gibernau/Capirossi/Barros, pe motociclete de client, castiga si azi intr-o veselie. Si daca ar fi dat peste generatia actuala acum vreo 15 ani, nu avea mai mult de 2-3 titluri azi.

Ar trebui sa fim fericiti ca avem un nivel al competiei atat de ridicat azi, nu sa ne refugiem in trofee obtinute lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lejeritatea trofeelor al caror numar va deranjeaza pe voi, este subiectiva. Si nu stiu cat de in floarea varstei era Rossi la debutul lui lorenzo. Avea cumva 23 de ani, 25, si nu-mi aduc eu aminte ? Ca intre timp, omul a reusit sa lungeasca perioada de varf maxim si apoi revenire in top a unui pilot de 36 ani, asta nu inseamna ca la 30 ani esti in floarea varstei pentru un sport atat de solicitant ca asta. Poate nu-ti aduci aminte, dar il umilea pe Biaggi, cu cativa ani buni inainte ca Biaggi sa intre in declinul carierei. lorenzo a beneficiat enorm de aportul lui Valentino la setarile si dezvoltarea M1, fiindu-i coechipier. Asta nu o mai spune nimeni vad. Cum am zis. Materialul si talentul din care sunt alcatuiti idolii astia ai tai ( nu zic ca sunt piloti prosti, sau ne-talentati. Admir la lorenzo talentul, maturitatea si maturizarea rapida, la Pedrosa fair-play-ul de pana acum, modestia si constanta unor performante neincununate doar din cauza unor ghinioane nasoale, iar la zambaretu ala de marquez nu admir nimic, si sper sa se confirme ca este doar un talent nebun specific varstei care se va stinge relativ repede). Pana una alta, toti trebui (Pedrosa din pacate nu mai are cand) inca multi ani, sa poate fi considerati de talia Doctorului. I therefor rest my case your honor and I wont reply to no further questions/challenges.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I therefor rest my case your honor and I wont reply to no further questions/challenges.

Nici pana acum n-ai rapuns, ci ai evitat toate punctele. Nu e nimic subiectiv in aprecierea ca piloti ca Barros, Capirossi si Gibernau erau de esalonul doi, la fel si echipele lor client. Chiar si asa, si-au atins apogeul carierei spre 35 de ani, cand ii "umilea" Rossi in tinerete, beneficiind si de un material de concurs net superior. Daca nu esti impresionat de titlurile recente obtinute de Marquez si Lorenzo, pai atunci alea primite de Rossi pe tava erau apa de ploaie. Dupa criteriile enuntate de tine, ca asa e cu relativitatea.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...............Nu e nimic subiectiv in aprecierea ca piloti ca Barros, Capirossi si Gibernau erau de esalonul doi, ...................

Capirossi triplu campion mondial nu prea era de esalonul 2

mai era Biaggi cvadruplu campion mondial

mai era Stoner, pe care l-a batut cand amandoi erau pe bridgestone-uri

mai era si JLO, pe care pana la acel accident l-a cam batut....

mai era si Pedrosa ..., si el triplu campion mondial

Kenny Roberts jr, campion mondial...

M Melandri si el era campion mondial

plus o caruta de alti piloti cu o gramada de curse castigate

deci nu prea poti sa zici ca nu a avut adversari, eu consider ca tot timpul a avut adversari puternici

iar primul lui titlu la clasa regina cu o Honda de client l-a castigat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capirossi triplu campion mondial nu prea era de esalonul 2

mai era Biaggi cvadruplu campion mondial

Campioni mondiali unde, la clasele mici?

La motogp n-au reusit niciun tilu, fiind si extrem de inconstanti, si in afara de Biaggi populand echipele client. Da, sunt piloti de esalonul doi, fara doar si poate.

Si Aoyama, Elias sau Bradl sunt campioni mondiali, dar piloti de esalonul doi in motogp. Sa tot castigi titluri cu asa adversari.

Intelegi acum sau ai nevoie de desene animate?

 

mai era Stoner, pe care l-a batut cand amandoi erau pe bridgestone-uri

mai era si JLO, pe care pana la acel accident l-a cam batut....

mai era si Pedrosa ..., si el triplu campion mondial

Rossi a castigat si el doua titluri dupa debutul lor. La fel ca Stoner si Marquez si mai putin decat Lorenzo. Desi a concurat o perioada de vreo doua ori mai lunga.

S-a bucurat de o perioada in care concurenta era mult sub nivelul lui atat tehnic cat si ca talent. Sa-i fie e bine, dar cat o sa va mai refugiati in vremurile alea?

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelegi acum sau ai nevoie de desene animate?

 

. ....., dar cat o sa va mai refugiati in vremurile alea?

mai bine ai desena :)

 

care ''voi'' sa se refugieze si unde?

iar daca cumva, asa BTW, te referi strict la mine, eu nu cred ca as avea nevoie de ceva refugiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9degete, sa stii ca-mi pare rau daca nu reusesti sa intelegi formulari simple in romana. Nu am evitat niciun subiect. Dar ii dai inainte cu "traiasca republica": "capirossi, baros etc (si-l eviti mereu pe biaggi, care vba colegului, concura pe m1 de uzina) erau piloti de al doilea esalon. Postarile tale se aseamana. Eu am expus argumente pana acum. Omul are 36 de ani, dupa ce 2 ani a facut pauza la Ducati, si inca se bate cu tinereii tai extraordinari. O sa cauti postarea asta la anul, dupa ce va deveni campion pentru a 10 oara si o sa-ti para rau ca "a avut dreptate ala". Cifrele, milioanele de fani, stilul care inca influenteaza si inspira chiar dintre rivalii sai il fac sa fie o legenda inca in activitate. Ar trebui sa fie fericiti ca ii sunt contemporani si astfel posteritatea ii va aminti si pe ei in genericele care vor fi difuzate peste 20 ani, astia, meravigliosii tai, care ai sa vezi... or sa se stinga brusc, si nu vor fi capabili sa revina dupa un sezon prost. N-a avut accidentari si de-aia poate continua el si la varsta asta ? Pai si cine-a avut grija sa nu fie accidentari ? Providenta sau talentul ? Pe-aia ce-i impiedica sa nu cada ? Ghinionu' ah ? :)) apropo, aveti ceva fan-club, pe undeva sau de ce nu-ti gasesti locul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9fingers, B.B si inca citiva sinteti ca cei din opozitie, cind altii zic da, voi ziceti nu si invers, ce vreti de fapt, nu sinteti fanii doctorului nu il suportati am inteles, ce mai vreti, sa ajungem si noi la acceasi parere, ca eu nu mai inteleg ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9degete, sa stii ca-mi pare rau daca nu reusesti sa intelegi formulari simple in romana.

Nu reusesti sa fii consevent nici macar cu ultimul tau post de azi, si vrei sa-mi spui ce-o sa fie peste un an, peste cinci ani chiar?

Numai extraterestrii antici mai lipseau din teoria conspirtiei cu care ai debutat aici. Am incercat sa-ti explic niste chesiti simple, dar tu le ignori si apari mereu cu alte unghiuri din care sa visezi in continuare cu ochii deschisi. Si acum iei in brate si globul de cristal. Mai vino peste 5 ani daca altceva nu ai de zis.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie poate sa imi spuna oricine ce vrea ,e dreptul lor.

Dar nu are cum sa imi schombe nimeni parerea despre rossi si ce a reusit el.

Urmaresc motogp din 2001,cursa de cursa.am motor din 2007,m-am dat pe pista,am cunoscut pilotii de calibru si am dezbatut subiecte din motogp si cu ei. si cred ca pot sa trag singur o concluzie personala dupa atata timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu reusesti sa fii consevent nici macar cu ultimul tau post de azi, si vrei sa-mi spui ce-o sa fie peste un an, peste cinci ani chiar?"

Cum adica nu sunt consecvent bai baiatule ? Ce glob de cristal si cu ce-am debutat eu ?

Iti plac niste piloti mai slabi decat VR. Eu il consider cel mai bun pilot din istorie. Ai vreo problema cu asta ? Incerci sa revolutionezi motogp-u, sa ne faci sa ne schimbam parerile sau ce incerci tu de fapt ? Poate ai cumva 15 ani si incerc eu sa ma "lupt" cu morile de vant. E ceva de genul "ba tu" ceea ce faci tu aici. Eu sunt consecvent, si tin cu acelasi pilot de 14 ani. Tu nu cred ca ai aceeasi consecventa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...