Sari la conținut

Accident Crangasi


zeze
 Share

Postări Recomandate

Betzigash(scz daca ti-am stalcit nick-ul)ce anume avea motorul ala in neregula de te-ai rastit la adresa lui ?in afara unor zgarieturi pe carene datorate unor vecini jegosi,si un contact spart?

NU avea FREANE?

avea CADRUL STRAMB?

 

 

de la tine o avea?

 

i-ai fi vandut-o fratelui tau asa cum era, stiind ca nu se pricepe? l-ai fi lasat sa se dea cu ea? cu lantu' ala ce freca de carena si amortizoarele-alea scoase 15cm? pe langa restu' "chitibusurilor"...

 

nu ca ar mai conta acum, dar o sa vb cu sora lui cipi, daca o va vinde sa nu o vanda asa, sa-i remedieze bubele cat de cat...pt. a evita alte chestii neplacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De cativa ani tot spun sa se puna o camera in curba aia, ar fi la stiri rubrica saptamanala dedicata accidentelor de acolo . Trec pe acolo de peste 8 ani aproape in fiecare zi si am vazut "a lot of shit", de la multe masini pe linia de tramvai (pe roti, pe capota, pe laterale), la masini infipte in capul de pod (chiar acum cateva luni am vazut cum scoteau 3 tigani morti dintr-o Lada), la masini care au reusit sa rateze capul de pot si au plonjat in apa (cred ca am vazut cel putin 2) si multe multe masini lovite de parapeti dar la viteza mica. Daca stau bine sa ma gandesc am vazut si vreo 2 motociclisti imprastiati pe acolo, unul a fost si pe forum acum ceva timp daca nu ma insel.

 

aberezi crunt ... trezeste-te din somn repede repede .... cel putin partea cu mortii e de un sefeism total...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o avea de la mine o avea de la un prieten f.bun.

amortizoarele nu erau lasate 15 cm k nu ai cum(ele au fost lasate din cauza k fostul propietar era scund)le putea ridica in 10 min la loc.

el cand a cumparat motorul a zis ca are permis de cativa ani si ca a mai avut motor.

eu zic sa nu cauti vina in motor,ca Florin fostul propietar a mers cu ea 15.000 d km in 2 ani incepator fiind si nu a,avut nici o problema cu motorul.

imi pare f.rau pentru baiatul asta,dar nu a patit ce a patit din vina motorului.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza nu e limbaj de mess da se pare ca tu cunosti f bine eu vb prescurtat pt ca am calculator dinainte sa dai tu prima fata poate;) intelegi?si eu stiam ca "vii" => adjectiv si "vi" verb ..iar deviem..de ce stau eu sa am cert acum cu tine nu stiu oricum am vrut sa demonstrez ca nu sunteti asa perfecti cum va credeti..

 

Scuze de offtopic dar nu ma pot abtine:

Scrii fara cratime, vorbesti prescurtat si in afara de aceasta nu esti capabil sa exprimi o idee in mod fluent. Dar nu asta m-a deranjat, ci faptul ca iti permiti sa critici nefondat un om ce are cel putin de 2 ori varsta ta, iar experienta incomparabil. Am vazut ca varsta trecuta in profilul tau este 17 ani???? Mai are vreun rost sa te intreb daca ai permis?.....Fugi la scoala si invata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa abordezi o curba intr-un oras,cu 100-110 inseamna ca ti-o cauti grav!

 

RIP!!!

Sa abordezi curba aia cu 100-110 indiferent de conditii meteo sau trafic, mi se pare...un risc inutil.

La cate accidente am vazut prin zona aia + ca uneori e radar mi-am dat seama ca ajung mai repede acasa daca merg cu 50 si urmez trasa exterior-interior-exterior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata iar a fost in accident pe sensul catre pasaj, o masina a lovit parapetul. fierul a intrat prin masina si a iesit prin parbriz.

:unsure:

 

Duminica am trecut si eu prin zona, pe acelasi sens (spre Lujerului) cu 65 km/h fara probleme, mobra usor inclinata, asfaltul uscat.Curba nu are inclinatie, soseaua fiind orizontala pe acel sector, pe sensul spre Lujerului.Trebuie compensat prin inclinatia mobrei acest minus al drumului!Si mai trebuie privit prin gard spre iesirea din curba sa nu ai surpiza unei cozi de masini la semafor si sa trebuiasca sa franezi tare pe curba!In rest...respectati viteza recomandata pentru curba aia(parca 40 km/h, nu? :rock: )!

 

Cat despre parapetii aia criminali, sunt model '70.Au aparut solutii mai noi intre timp, poate ne trezim si noi si aflam ca suntem in anul de gratie 2008, dH.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice ... cred ca suntem 3 politisti rutieri minim pe topicul asta care am certificat acest fapt. In afara de cei care au asistat la toate verificarile si cercetarile si etc! Mi se pare mie sau incepem sa cautam nod in papura??

 

Care "suntem 3"? Pai tu de cand esti politist rutier? Asta-n loc de salut, pentru tine, stii tu de ce. Le-ai zis oamenilor astora ce varsta ai? Ma rog, celor care nu te cunosc, ca presupun ca sunt cativa care te cunosc, altii in afara de mine. Iar te vad dand sfaturi si erijandu-te-n tatal enciclopediilor si detinatorul adevarului suprem? Sper ca nu vei mai cita "rapoarte oficiale" ale politiei si-apoi sa ne spui ca ti-a furat cineva identitatea, cineva dintre multii tai dusmani. Sa fii cuminte si sa mananci tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: RIP :( CIPRIANE... Sora lui m-a anuntat dupa incident a 2x zi cand am intrat pe mess... urmarile nu le pot definii in cuvinte :-< am simtit o ruptura interioara am avut un soc de cateva zile... off multe vorbe si multe amintiri cu el, imi pare enorm de rau. Forta si puterea necesara familiei lui pt a trece peste aceasta pierdere plina de suferinta. Jean sunt Cipriane, Odihnestete in pace acolo unde esti u!!! :((((((( Editat de darkofeel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: RIP :( CIPRIANE... Sora lui m-a anuntat dupa incident a 2x zi cand am intrat pe mess... urmarile nu le pot definii in cuvinte :-< am simtit o ruptura interioara am avut un soc de cateva zile... off multe vorbe si multe amintiri cu el, imi pare enorm de rau. Forta si puterea necesara familiei lui pt a trece peste aceasta pierdere plina de suferinta. Jean sunt Cipriane, Odihnestete in pace acolo unde esti u!!! :(((((((

 

la cimitiru belu,cum intrii intrebi de motociclistul tanar, inmormantat de curand, faci dreapta in cimitir si mergi 20 m si imediat pe dreapta; i-am pus o poza pe cruce cu el de cand avea 22 de ani..mergi si aprinde si tu o lumanare...si daca l-a mai cunoscut careva daca are timp..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care "suntem 3"? Pai tu de cand esti politist rutier? Asta-n loc de salut, pentru tine, stii tu de ce. Le-ai zis oamenilor astora ce varsta ai? Ma rog, celor care nu te cunosc, ca presupun ca sunt cativa care te cunosc, altii in afara de mine. Iar te vad dand sfaturi si erijandu-te-n tatal enciclopediilor si detinatorul adevarului suprem? Sper ca nu vei mai cita "rapoarte oficiale" ale politiei si-apoi sa ne spui ca ti-a furat cineva identitatea, cineva dintre multii tai dusmani. Sa fii cuminte si sa mananci tot!

 

s-au schimbat lucrurile intre timp ... multe lucruri... inclusiv in "cazul tau" ... si pt asta ar trebui sa va fie rusine si tie si prietenilor tai... dar ma rog sunt detalii si nu am chef sa le discut ... pana una alta ai grija ce afirmatii faci TU ca s-ar putea sa gresesti grav :disappointed:

 

In alta ordine de idei nu mai sunt obligat sa-ti dau tie nici o explicatie. Si apropo.. pana la urma am cam avut dreptate in ceea ce am spus nu?? In cam TOATE cazurile in special cele verbale ... oooffff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au schimbat lucrurile intre timp ... multe lucruri... inclusiv in "cazul tau" ... si pt asta ar trebui sa va fie rusine si tie si prietenilor tai... dar ma rog sunt detalii si nu am chef sa le discut ... pana una alta ai grija ce afirmatii faci TU ca s-ar putea sa gresesti grav :)

 

In alta ordine de idei nu mai sunt obligat sa-ti dau tie nici o explicatie. Si apropo.. pana la urma am cam avut dreptate in ceea ce am spus nu?? In cam TOATE cazurile in special cele verbale ... oooffff

Ce se intampla aici ? Se transmit mesaje...se platesc polite...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
s-au schimbat lucrurile intre timp ... multe lucruri... inclusiv in "cazul tau" ... si pt asta ar trebui sa va fie rusine si tie si prietenilor tai... dar ma rog sunt detalii si nu am chef sa le discut ... pana una alta ai grija ce afirmatii faci TU ca s-ar putea sa gresesti grav :rolleyes:

 

In alta ordine de idei nu mai sunt obligat sa-ti dau tie nici o explicatie. Si apropo.. pana la urma am cam avut dreptate in ceea ce am spus nu?? In cam TOATE cazurile in special cele verbale ... oooffff

 

In care "caz al meu" s-au schimbat multe, fiule? Pentru ce sa ne fie rusine mie si prietenilor mei, ma, copile, ca sa nu folosec alt apelativ? Care detalii si care "n-ai chef sa discuti"? S-au umflat biscuitii pe tine, bag de seama. Ce sa fac, sa-ti dau intalnire, sa te caut, ai sa-mi povestesti ceva? Vrei sa-ti povestesc ceva? Te-astept cu explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...