Sari la conținut

Supermoto De Incepator Inalt


JCDenton
 Share

Postări Recomandate

da un ochi la mz; au un sm de 125 foarte interesant pe la 3500 euroi NOU ( racire cu lichid, injectie - parca - , consum de ras.... d`asta am vrut eu da` nu s-a potrivit....SM GANGSTA )

www.ural.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Salut,

 

Mergi la unul din magazinele KTM, te urci pe unul, rogi un prieten sa te pozeze si te convingi singur.

 

Daca aspectul joaca un rol important pentru tine s-ar putea ca supermoto sa nu fie ce iti doresti.

 

Misu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

Nu e vorba de "aspect" ci pur si simplu stiu ca si ptr rs-ul meu sunt mare,si am stat pe un sm de 125,si aveam ghidonul in zona buricului si m-am gandit cum se vede din afara :blink:

In al doilea rand ma gandeam ca daca cineva spune la inaltimea mea nu ktm 525,atunci imi era clar ca nici nu stateam prea bine.

Reprezentanta KTM,unde? sunt din Galati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc

Nu e vorba de "aspect" ci pur si simplu stiu ca si ptr rs-ul meu sunt mare,si am stat pe un sm de 125,si aveam ghidonul in zona buricului si m-am gandit cum se vede din afara :(

In al doilea rand ma gandeam ca daca cineva spune la inaltimea mea nu ktm 525,atunci imi era clar ca nici nu stateam prea bine.

Reprezentanta KTM,unde? sunt din Galati...

 

iute cam asa ai arata (pe viraje) cu Husa FE550 - 2007 :D :blink:

hai Sambata sau Duminica in Bucuresti sa te dai cu ea si sa pleci inapoi cu ea sau daca "te tine" pe ea.

Mesaj completat

Multumesc

Nu e vorba de "aspect" ci pur si simplu stiu ca si ptr rs-ul meu sunt mare,si am stat pe un sm de 125,si aveam ghidonul in zona buricului si m-am gandit cum se vede din afara :D

In al doilea rand ma gandeam ca daca cineva spune la inaltimea mea nu ktm 525,atunci imi era clar ca nici nu stateam prea bine.

Reprezentanta KTM,unde? sunt din Galati...

 

 

si eu am aprox 1.90 si de aceea am montat inaltatoare de ghidon (piese originale nu facute la strung), uitasem sa-ti spun in PM-ul de aseara.

post-19254-1253010509_thumb.jpg

post-19254-1253010785_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( intrebasem de ktm ca nu stiam ca o sa gasesc si o husa(ca tot sunt rare...) :blink:

 

Nu mai sunt chiar rare si de vreo 3 ani decat exista importator oficial cu service samd (e adevarat numai in Bucuresti dar asta e o chestiune de "putinta" si marketing) as spune chiat ca sunt destule. Pe la concursurile de enduro sunt o gramada si mai si castiga (in sensul k sunt si fiabile). De cand Husaberg a fost achizitionat de KTM, dupa cate stiu eu, motocicletele au crescut mult in calitate si chiar exista un mic "razboi" intre detinatorii de Husa si cei de KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Nu mai sunt chiar rare si de vreo 3 ani decat exista importator oficial cu service samd (e adevarat numai in Bucuresti dar asta e o chestiune de "putinta" si marketing) as spune chiat ca sunt destule. Pe la concursurile de enduro sunt o gramada si mai si castiga (in sensul k sunt si fiabile). De cand Husaberg a fost achizitionat de KTM, dupa cate stiu eu, motocicletele au crescut mult in calitate si chiar exista un mic "razboi" intre detinatorii de Husa si cei de KTM.

 

Niste tractoare amandoua si Husaberg si Ktm zdrangane si bat ca saviemul cand te inclini pe o parte ding ding ding pe cealalta parte dong dong dong sunt foarte putin fiabile dar sunt nervoase si TRAG TARE amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Salut am cumparat anul trecut un motor yamaha dt 125 r 1998 pe care doresc sa-l transform in ceva supermoto dupa un proiect din Uk pe care il copiez cat de mult imi permite bugetul. In momentul de fata motorul este desfacut vopsit piesa cu piesa si accesoriile noi astepta sa fie asamblate. Am sa pun poze cu motorul exact cum l-am cumparat si una cu motorul din proiectul din Uk pe care il copiez dupa care voi face poze la fiecare etapa efectuata la noul motor.

 

Stie cineva cum pun pozele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am cumparat anul trecut un motor yamaha dt 125 r 1998 pe care doresc sa-l transform in ceva supermoto dupa un proiect din Uk pe care il copiez cat de mult imi permite bugetul. In momentul de fata motorul este desfacut vopsit piesa cu piesa si accesoriile noi astepta sa fie asamblate. Am sa pun poze cu motorul exact cum l-am cumparat si una cu motorul din proiectul din Uk pe care il copiez dupa care voi face poze la fiecare etapa efectuata la noul motor.

 

Stie cineva cum pun pozele ?

 

Cand postezi, in coltul dreapta jos ai un buton "More Reply Options" il apesi la inceput si apoi in josul paginii poti atasa fisierele dorite.

 

Succes cu proiectul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, am incercat sa cumpar ceva piese de la mai multe magazine si nu gasesc modelul motocicletei dupa seria de sasiu si motor. Yamaha DT125R este modelul 1998 an de facricatie si 3py seria de sasiu. Din pacate nu gaseste nimeni modelul.La un singur magazin au spus ceva de genul echivalent 4gl. Mai are cineva 3py ? Merci !

 

Salut, am incercat sa cumpar ceva piese de la mai multe magazine si nu gasesc modelul motocicletei dupa seria de sasiu si motor. Yamaha DT125R este modelul 1998 an de facricatie si 3py seria de sasiu. Din pacate nu gaseste nimeni modelul.La un singur magazin au spus ceva de genul echivalent 4gl. Mai are cineva 3py ? Merci !

 

Salut am cautat garniturile de la pistonasele de frana si alte manete moment in care motocicleta mea nu prea exista in tabelul distribuitorilor adica in certificat scrie yamaha dt 125r 1998 iar pe sasiu 3py.....nimeni nu gaseste cadrul sau motorul la care seria incepe cu 3py.......mbk yamaha dt 125. Daca stie cineva care este echivalentul sasiului 3py pentru Europa. Multumesc.

 

Nimeni ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...