Sari la conținut

Suzuki Gsxr 750 Srad (99') Vs Bmw Ursulet Gen (bmw E30 Txa)


all1
 Share

Postări Recomandate

suzuki gsxr 750 srad (99') vs bmw ursulet gen BMW E30 TXA (care il cunoaste)

ce sanse credeti ca ar avea motoru asta impotriva ursuletului?

 

Pai verifica si tu...din gura n-o sa stii niciodata :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ...

 

 

 

ala nu e txa :rock: unde ai vazut tu marcaje galbene pe mijloc?

 

 

in fine. DHG(nasi) s-a dat cu un r6, masina plina cu oamenie, etc etc. masina are motor de m5 turbo adica undeva la 350 stock plus turbo. r6-le a tot dat inferioare si nimic. asta mi-a zis un prieten. acum nu stiu daca e adevarat. dar masina fuge grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala e TXA ... dar era a lu robert cand s`a facut filmul deci cam acum 2 ani ... si avea vreo 300 de cai atunci sau ceva de genu

 

acum are 500 de cai TXA`u !

Robert numai avea TXA u de prin 2004 , pe atunci l-a vandut si avea doar motorul de M5 versiunea cu 315 hp de pe E34, supraalimentarea a fost facuta de noul proprietar.Din pacate robert numai e printre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat cu k1 de 600 cu murciellago lp-u...de vreo 5 ori...si din mers si de pe loc...treapta 1 langa mine...treapta 2a..m-am dus...i-am dat cam 2 motociclete...:rock: plecarea o avea putin in fata fiind 4x4 da nu era prb sa nu-l ajung...:blbl:..a recunoscut ca nu are ce sa-mi faca...:P cand s-a dat jos...direct m-a intrebat...e de 1000 nu??? :lol:))) :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat ... LP640 are pana la 100km/h fix 3.3 secunde si este extrem de rapid, si cu o viteza max constructiva de 353 km/h.

M-as mira ca un K1 600 sa bata un LP640.

 

Oricum aceste comparatii nu au nici un rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa zic toti astia cu masini de sute de cai dupa ce ii lasi in spate. Sigur ii de 1000, dar cel mai frumos e sa le spui ca e de unu doi cinci.Atunci sa vezi frustrare. Sa vezi cum le trece cheful de liniute la semafor.

Editat de disabled_Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat ... LP640 are pana la 100km/h fix 3.3 secunde si este extrem de rapid, si cu o viteza max constructiva de 353 km/h.

M-as mira ca un K1 600 sa bata un LP640.

 

Oricum aceste comparatii nu au nici un rost.

 

 

Conteaza foarte mult si cine conduce acea masina!Si categoric cine piloteaza motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In linie dreapta nu conteaza cine conduce , ii dai cu launch control si cand ajunge la rosu doar apesi pe clapeta de pe volan sa schimbi treapta.

Pe circuit se schimba datele problemei/ drumuri virajate. Si ca o precizare circuitul scoate in evidenta soferul , cat la moto atat si la masina. Eu nu prea inteleg rostu liniutelor in linie dreapta dar cum noi nu avem un circuit calumea .... lumea se adapeaza :rock:

Editat de Luci03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe 400 de metri totul depinde de cine e la ghidon<masina nu are nici o sansa> iar acel r6 a fost facut de ursulet undeva la topspeed 300<cica atata ar lua ala>

pana la 250 R6 a stat in fata, iar daca era r1 statea pana la sfarsit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat ... LP640 are pana la 100km/h fix 3.3 secunde si este extrem de rapid, si cu o viteza max constructiva de 353 km/h.

M-as mira ca un K1 600 sa bata un LP640.

 

Oricum aceste comparatii nu au nici un rost.

da si 600 face suta in 3.2 sau ceva de genul iar mia sub 3

dupa 260 masina trece fiindca are motor v12 de 6000

dar pana acolo nu prea are sanse

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte simplu. Mobra are 200Kg sa zicem, masina 2000Kg. Mobra, 125Cp si masina 300-400Cp. Iti trebuie peste 1000Cp pe conserva ptr. a ajunge la acelasi raport Cp/kg ? Asa ca terminati cu aberatiile astea ... moto vs conserva, nu are nici o sansa conserva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...