Sari la conținut

Londra


todea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

n-ai cum sa platesti taxe aici daca e inmatriculat pe RO

ca sa-l ai inmatriculat pe RO trebuie sa iesi din Anglia la fiecare 6 luni (parca...nush exact exact), daca nu, esti obligat sa il inmatriculezi aici.

asa zice legea...dar n-au cum sa te controleze

daca-l treci pe Anglia....o sa vezi tu...road tax, insurance...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, este cineva prin apropiere de Durham? Vreau sa imi cumpar un motor de acolo si am nevoie de ajutor. Sa arunce un ochi la motor si un pic de ajutor pentru expediere in Romania.

 

foarte departe de mine cat despre expediatul mobrelor in romania sau din romania cunosc pe cineva care lucreaza profi,in sensul ca motorul il aduce pe remorca nu inghesuit prin tiruri si ajunge la destinatie fara nici o zgarietura.toata treaba costa 200£ :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Yello.

 

Io's prin Leamington Spa, la sud de Birmingham. Daca are careva chef de o tura de duminica (in restu saptamanii lucrez) pm me. Sa ne auzim cu bine.

 

ce coincidenta..astazi am vandut un triumph la un tip din leamington spa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau pe linga Peterborough. Daca sunteti interesati de o tura eu sunt pentru. Stiu ca e frig dar poate avem noroc de zile mai bune sau daca nu la primavara.

Berea o dau eu (Doar prima data si in funcie de cit beti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau pe linga Peterborough. Daca sunteti interesati de o tura eu sunt pentru. Stiu ca e frig dar poate avem noroc de zile mai bune sau daca nu la primavara.

Berea o dau eu (Doar prima data si in funcie de cit beti).

welcome :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

intru pe regionala sa anunt furtul unei motociclete a unui prieten din Londra.

A fost luata vineri 25-11-2001 din zona Leytonstone.

Este vorba de YAMAHA XT 600E, model 4PT, 2003, albastra, cu numere de Romania.

serie cadru: JYADJ021000034763, serie motor 034572, numar de inmatriculare BC-06-DGB

Piese/semne distinctive: evacuare Arrow, amortizor Hagon, cauciucuri Heidenau K60 Scout, carena dreapta de sub sa este zgaraiata profund

 

stiu ca sansele sunt minime, dar daca aflati va rog sa ma anuntati prin PM

 

Stima!

 

file_377650_phpGjVCoB.jpg

file_377650_phpkZGAk4.jpg

file_377650_phpZmPz96.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire se fura in draci motociclete cu numere de inmatriculare straine...

 

Mie mi-au furat-o in mai putin de o luna de cand am ajuns in Londra, in singura seara in care am lasat-o afara din garaj...

 

Politistii astia de doi lei de aici nu se baga, nu ridica nici macar un deget.

 

eu te-aw ajuta cu cea mai mare placere, dar crezi ca merita? e destul de scump transportul eu la un coletde 14kg am platit 1200 ron.

daca esti hotarat iti dau pm cu adresa mea ca sa ai shipping adress si dupa aia le pun eu la posta spre tine.

 

Fratioare cu Atlassib costa pana in 10 kg 20 de euro si ce trece peste 2 euro/kg. De acolo pana la 1200 de ron e astronomic. Daca ai nevoie de mai multe detalii da un PM si te pun la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire se fura in draci motociclete cu numere de inmatriculare straine...

 

Mie mi-au furat-o in mai putin de o luna de cand am ajuns in Londra, in singura seara in care am lasat-o afara din garaj...

 

Politistii astia de doi lei de aici nu se baga, nu ridica nici macar un deget.

 

EXACT asa am patit, fix la o luna dupa ce am adus motorul, fix in singura seara cand a fost lasata descoperita au luat-o de sub geamu camerei si n-am auzit nici pe dracu. In a cincea zi s-a ivit(a fost abandonata) prin Cricklewood, nu departe de Kingsbury de unde a fost furata. Ne-am mutat de acolo in mai putin de o luna de la recuperarea ei (din cauza ca nu am gasit garaj si n-am primit permisiunea de a o tine in casa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma mai mira nimic in groapa asta de londra..inca putin si poa' sa o numeasca africa cea noua.apropo stiti ca sunt papagali in londra? :crack: si ma refer la papagali liberi prin copaci cu sutele de mii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da da , am auzit si eu de ei insa nu am apucat sa ii vad

a trecut intr-o zi un stol dar de la distanta nu am vazut mare lucru, mi s-a spus ca-s papagali

 

porumbeii salbatici sunt insa cat gainile, very funny

mie vulpile mi se par cele mai interesante, nu prea au frica de oameni, de multe ori am dat nas in nas cu ele si m-am oprit ca sa le observ

eu din reflex le zic "cutu cutu" :))))))))))

coloratii mor de frica vulpilor, trec trada numai sa nu fie in preajma lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...