Sari la conținut

Londra


todea
 Share

Postări Recomandate

da da da , am auzit si eu de ei insa nu am apucat sa ii vad

a trecut intr-o zi un stol dar de la distanta nu am vazut mare lucru, mi s-a spus ca-s papagali

 

porumbeii salbatici sunt insa cat gainile, very funny

mie vulpile mi se par cele mai interesante, nu prea au frica de oameni, de multe ori am dat nas in nas cu ele si m-am oprit ca sa le observ

eu din reflex le zic "cutu cutu" :))))))))))

coloratii mor de frica vulpilor, trec trada numai sa nu fie in preajma lor

 

la cat de jegosi is ce mai conteaza o muscatura/raie de vulpe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la cat de jegosi is ce mai conteaza o muscatura/raie de vulpe...

 

...nu stiu ce sa raspund la afirmatia de mai sus, nici eu nu agreez toate natiile dar nu-i consider jegosi

 

btw, n-am vazut vulpi raioase( le cade parul cand au raie) sau prapadite, toate erau frumoase de sa le pupi in bot :D

mananca bine pentru ca noaptea vandalizeaza pungile cu gunoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu stiu ce sa raspund la afirmatia de mai sus, nici eu nu agreez toate natiile dar nu-i consider jegosi

 

btw, n-am vazut vulpi raioase( le cade parul cand au raie) sau prapadite, toate erau frumoase de sa le pupi in bot :D

mananca bine pentru ca noaptea vandalizeaza pungile cu gunoi

 

nu toti sunt jegosi..90% da :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa ne intoarcem la pasari

ce fel de papagali erau, perusi ? ti-am zis ca nu am apucat sa vad de aproape nici macar unul

si mai sunt niste pasari, inchise la culoare,mai mici decat porumbeii, agile si care canta noaptea (de aceea nu stiu cum arata exact)foarte frumos, imita tot felul de sunete inclusiv ambulante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXACT asa am patit, fix la o luna dupa ce am adus motorul, fix in singura seara cand a fost lasata descoperita au luat-o de sub geamu camerei si n-am auzit nici pe dracu. In a cincea zi s-a ivit(a fost abandonata) prin Cricklewood, nu departe de Kingsbury de unde a fost furata. Ne-am mutat de acolo in mai putin de o luna de la recuperarea ei (din cauza ca nu am gasit garaj si n-am primit permisiunea de a o tine in casa).

 

Si eu am gasit-o a doua zi, dar era incendiata:( As fi dat orice sa ii prind pe nenorociti sa le dau si eu foc.

 

 

 

Dupa zgomotul ala infernal ii recunosc, sunt si pe langa mine, foarte enervanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei daca e incendiata inseamna ca au furat-o niste pustani ca sa se dea cu ea iar apoi ca sa-si acopere urmele i-au dat foc.

Crede-ma ca am umblat ca nebuna prin toate parcurile de pe langa mine si chiar am gasit bucati de scutere si alte motorete insa a noastra nu era nicaieri. Cine a furat-o a crezut ca e cine stie ce motor, fiind custom nu si-au dat seama ca e un cb500...

 

fookin' amateurs....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kingsbury?! Acolo am ramas fara motor anul trecut...

Leaga-ti motocicleta cu sapte lanturi si tine-o mereu acoperita, daca ai garaj si mai bine!

 

O fi in Romania Kingsbury asta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

online de pe Louis.de

 

Londra e atat de mare incat conteaza unde esti tu

location location location!

 

cel mai bine asteapta targul ala din primavara( luna mai cred) acolo gasesti echipamente la pret foarte redus, merita

 

daca tin bine minte era in Peterborough

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez ca is in vizita pina pe 3 ianuarie ... asa ca faza cu tirgul cade. am gasit pe net magazinul getgeared.co.uk daca are cineva experienta cu ei .... din ce am vazut au preturi bune comparativ cu preturile din Cipru. ma intereseaza sa imi iau un echipament complet de vara ca la mine e cald 9 luni din 12 si iarna ploua un pic si gata, temperaturile nu scad sub 0 grade, doar la munte e mai frig. as mai vrea si o casca flipup cu bluetooth cu tot, ceva recomandari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa precizez ca is in vizita pina pe 3 ianuarie ... asa ca faza cu tirgul cade. am gasit pe net magazinul getgeared.co.uk daca are cineva experienta cu ei .... din ce am vazut au preturi bune comparativ cu preturile din Cipru. ma intereseaza sa imi iau un echipament complet de vara ca la mine e cald 9 luni din 12 si iarna ploua un pic si gata, temperaturile nu scad sub 0 grade, doar la munte e mai frig. as mai vrea si o casca flipup cu bluetooth cu tot, ceva recomandari?

 

Nu-s fan flip-up, pentru ca sunt grele si in caz de accident e mai nasol cu mecanismele alea.

X-lite 701, 702 sunt pentru bluetooth, 702 (model nou aparut)are "ochelari" de soare incorporati si totusi greutatea castii este f f mica

e o parere subiectiva , e marca mea preferata si nu e prea populara in UK

 

 

Vezi si hein-gericke.co.uk

Sunt mega reduceri peste tot pana in revelion, da un google search si vezi ce magazine-s langa tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe bune cum zicea un baiat inainte , Kingsbury ala o fi in Romania pe langa bucuresti :)) Nu-mi vine sa cred ce aud , numa unchiumeu a patit asa cand a venit 3 sapt in Romania in vacanta cu un mercedes E300 cu nr de germania , dupa prima sau cateva nopti in fata blocului dusa o fost :) . App ca veni vorba ca cineva lucra in timpu saptamanii , ce lucrati pe acolo ? . Si informativ eu ca student in anu 2 la Marketing si Management as gasi cv pe acolo ? Adica cand vati cautat locuri de munca pentru voi , asa de curiozitate , ati vazut ceva in domeniu asta sau cv adiacent ? App de cumparat motor de acolo si eu m-am gandit la asa cv , tot un Suzuki GSF 600 N , dar 200 Lire e foarte mult pt transport , adica sa dau 10 mil 600 ?:o No way . Poi bro mai bine dau 50-100 euro si merg pana acolo personal si o aduc aici si tot nu dau alti 150 Lire pe benzina :)Iar in legatura cu problema nr romane pt mai mult de 6 luni ( care fiind ca am permisu de anu trecut , pot zice destul de sigur ) ca orice nr strain care intra la noi sau RO la straini , in UE , au dreptu sa ramana cu nr maxim 3 luni . Iara data tu in aia 3 ai la cineva , banuiesc ca pt siguranta trebuie sa te ieie in spatiu deci tu apari ca fiind cu locuinta acolo , daca iesi pt cateva ore din tara ma indoiesc ca ti se reseteaza cele 3 luni doar pentru ca ai iesit , desi tu locuiesti acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune cum zicea un baiat inainte , Kingsbury ala o fi in Romania pe langa bucuresti :)) Nu-mi vine sa cred ce aud , numa unchiumeu a patit asa cand a venit 3 sapt in Romania in vacanta cu un mercedes E300 cu nr de germania , dupa prima sau cateva nopti in fata blocului dusa o fost :) . App ca veni vorba ca cineva lucra in timpu saptamanii , ce lucrati pe acolo ? . Si informativ eu ca student in anu 2 la Marketing si Management as gasi cv pe acolo ? Adica cand vati cautat locuri de munca pentru voi , asa de curiozitate , ati vazut ceva in domeniu asta sau cv adiacent ? App de cumparat motor de acolo si eu m-am gandit la asa cv , tot un Suzuki GSF 600 N , dar 200 Lire e foarte mult pt transport , adica sa dau 10 mil 600 ?:o No way . Poi bro mai bine dau 50-100 euro si merg pana acolo personal si o aduc aici si tot nu dau alti 150 Lire pe benzina :)Iar in legatura cu problema nr romane pt mai mult de 6 luni ( care fiind ca am permisu de anu trecut , pot zice destul de sigur ) ca orice nr strain care intra la noi sau RO la straini , in UE , au dreptu sa ramana cu nr maxim 3 luni . Iara data tu in aia 3 ai la cineva , banuiesc ca pt siguranta trebuie sa te ieie in spatiu deci tu apari ca fiind cu locuinta acolo , daca iesi pt cateva ore din tara ma indoiesc ca ti se reseteaza cele 3 luni doar pentru ca ai iesit , desi tu locuiesti acolo .

 

Baiatu de mai sus...are pitici, long story... Kingsbury "ala" e o zona in Londra care colcaie de romani, nu m-ar mira sa fie si bande de hoti romani pe acolo.

In Londra se fura intr-o veselie pentru ca au si ce, sunt zeci de mii de motociclete. Intr-o saptamana in Londra cred ca se fura cat intr-un an in Romania. Fenomenul moto in UK e la alt nivel, astia au avut motoare dintotdeauna.

Hotii fura si politia nu se chinuie sa-i prinda pentru ca asigurarile platesc, in doua saptamani esti despagubit si daca ti se gaseste motocicleta dupa aia ai sanse sa o cumperi inapoi de la asigurari (la bani marunti).

Mai, din cati cunosc eu majoritatea au venit cu bani, si-au procurat acte (sau nu)si au cautat de lucru. Unii reusesc altii nu...e o chestie de noroc.

Poti sta cu numere romanesti 1 an de zile si zicea cineva ca daca esti student aici poti ramane cu ele in perioada asta. De obicei daca ai numere straine scapi de amenzi si puncte pe permis dar risti sa-ti fure motorul si sa ramai cu buza umflata. Oricum te mai opreste politia din cand in cand daca te vede cu numere straine. Poti pastra numerele romanesti daca iesi din tara in fiecare an.

Daca mai ai intrebari vorbim pe PM.

 

Cheerios!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune cum zicea un baiat inainte , Kingsbury ala o fi in Romania pe langa bucuresti :)) Nu-mi vine sa cred ce aud , numa unchiumeu a patit asa cand a venit 3 sapt in Romania in vacanta cu un mercedes E300 cu nr de germania , dupa prima sau cateva nopti in fata blocului dusa o fost :) . App ca veni vorba ca cineva lucra in timpu saptamanii , ce lucrati pe acolo ? . Si informativ eu ca student in anu 2 la Marketing si Management as gasi cv pe acolo ? Adica cand vati cautat locuri de munca pentru voi , asa de curiozitate , ati vazut ceva in domeniu asta sau cv adiacent ? App de cumparat motor de acolo si eu m-am gandit la asa cv , tot un Suzuki GSF 600 N , dar 200 Lire e foarte mult pt transport , adica sa dau 10 mil 600 ?:o No way . Poi bro mai bine dau 50-100 euro si merg pana acolo personal si o aduc aici si tot nu dau alti 150 Lire pe benzina :)Iar in legatura cu problema nr romane pt mai mult de 6 luni ( care fiind ca am permisu de anu trecut , pot zice destul de sigur ) ca orice nr strain care intra la noi sau RO la straini , in UE , au dreptu sa ramana cu nr maxim 3 luni . Iara data tu in aia 3 ai la cineva , banuiesc ca pt siguranta trebuie sa te ieie in spatiu deci tu apari ca fiind cu locuinta acolo , daca iesi pt cateva ore din tara ma indoiesc ca ti se reseteaza cele 3 luni doar pentru ca ai iesit , desi tu locuiesti acolo .

 

ti-ai dat reset inainte sa te descarci? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Baiatu de mai sus...are pitici, long story... Kingsbury "ala" e o zona in Londra care colcaie de romani, nu m-ar mira sa fie si bande de hoti romani pe acolo.

In Londra se fura intr-o veselie pentru ca au si ce, sunt zeci de mii de motociclete. Intr-o saptamana in Londra cred ca se fura cat intr-un an in Romania. Fenomenul moto in UK e la alt nivel, astia au avut motoare dintotdeauna.

Hotii fura si politia nu se chinuie sa-i prinda pentru ca asigurarile platesc, in doua saptamani esti despagubit si daca ti se gaseste motocicleta dupa aia ai sanse sa o cumperi inapoi de la asigurari (la bani marunti).

Mai, din cati cunosc eu majoritatea au venit cu bani, si-au procurat acte (sau nu)si au cautat de lucru. Unii reusesc altii nu...e o chestie de noroc.

Poti sta cu numere romanesti 1 an de zile si zicea cineva ca daca esti student aici poti ramane cu ele in perioada asta. De obicei daca ai numere straine scapi de amenzi si puncte pe permis dar risti sa-ti fure motorul si sa ramai cu buza umflata. Oricum te mai opreste politia din cand in cand daca te vede cu numere straine. Poti pastra numerele romanesti daca iesi din tara in fiecare an.

Daca mai ai intrebari vorbim pe PM.

 

Cheerios!!

eo akma am un an decand is cu nr de romanica pe el si panacuma ma oprit militia de vre-o cateva ori...ultima data aveam un carton in loc de numar ca il pierdusem....si daca vrea nenea militianu sa ma friga cu puncte are cum ma frige ca am permis englezesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

O intrebare:

stie careva cat timp se poate circula in Anglia cu numere de Romania,am auzit ca s-a dat o lege noua aici dar altceva nimic nu am aflat.Daca stie careva ceva sa-mi dea un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare:

stie careva cat timp se poate circula in Anglia cu numere de Romania,am auzit ca s-a dat o lege noua aici dar altceva nimic nu am aflat.Daca stie careva ceva sa-mi dea un raspuns.

 

eu am circulat 2 ani de zile,am fost si oprit,am fost si in curte dar nu mi s-a zis nimic de numere.acu' nush daca s-a dat o lege noua sau nu dar poti intreba la cea mai apropiata statie de politie de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am circulat 2 ani de zile,am fost si oprit,am fost si in curte dar nu mi s-a zis nimic de numere.acu' nush daca s-a dat o lege noua sau nu dar poti intreba la cea mai apropiata statie de politie de tine

 

Asa Todea , imi place ca va ajutati intre voi acolo beer.gif , ca tare de treaba is englezii astia .

 

 

 

 

Multumesc frumos .RESPECT.

 

Samir ce zici ca mai faci ??? doar nu crezi ca te-or da astia acuma afara cu masina ca ai numerele cu fundal alb .

 

Iti trimit din Romania o carioca galbena si vopsim numerele imediat , daca se leaga careva de tine banana.gif

 

 

 

 

BERILE beer.gif , sunt de la mine pt amandoi , cand ne vedem la vara la Festival FREE BIKER'S WEEK 2012 - la Hunedoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...