Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

apropo de asta, incerc sa dau de zdriki la telefon de vreo 3 saptamanai, fara succes

 

stiti careva daca si-o fi schimbat numarul?

sau alta persoana care are teava de 22,4 si o poate indoi?

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de asta, incerc sa dau de zdriki la telefon de vreo 3 saptamanai, fara succes

 

stiti careva daca si-o fi schimbat numarul?

sau alta persoana care are teava de 22,4 si o poate indoi?

 

multam

 

O fi plecat din tara...stiu ca mai pleaca din cand in cand . Vb cu Blaga_Octavian_84...el cred ca are rola pentru 22, ca parca si le-a facut impreuna cu Zdriki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina treaba, acuma urmeaza sa-ti faci alt ghidon ca sa fie la intaltimea sisbar-ului! :cheers:

Asa arata candva virago-ul meu:

1.post-25613-0-56176900-1333395428_thumb.jpg

2.post-25613-0-39194900-1333395462_thumb.jpg

si dupa vanzare asa arata:

1.post-25613-0-11551600-1333395501_thumb.jpg

2.post-25613-0-51143000-1333395519_thumb.jpg

 

Succesuri in continuare!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi place niciunul,is exagerate si nu potrivesc la 535 dar ala negru e "de neam prost"cum se zice la mine in zona...imi aminteste de o mobra cu sha din scinduri si rack pt carat lucerna la porci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt de acord ca crashbarul trebuia sa fie mai finut, iar cu privire la gusturi fiecare cu orignile lui nu crezi TFB? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi place niciunul,is exagerate si nu potrivesc la 535 dar ala negru e "de neam prost"cum se zice la mine in zona...imi aminteste de o mobra cu sha din scinduri si rack pt carat lucerna la porci...

 

a se vedea ca o remarca constructiva, dar o sustin

 

poate a fost prima lucrare, si odata cu experienta vine si calitatea imbunatatita :)

Editat de raduprint01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din lipsa de bani Âşi experiență mi-a ieÂşit ce a ieÂşit. E prima dată cînd încerc aÂşa ceva Âşi singur...a fost Âşi rămîne făcut pentru a fi practik în deplasare la distanțele lungi care urmează a fi făcute...sper să reziste bagajului încărcat pe acesta....lucernă sigur n-o să car!

Următorul sper să-mi iasă mai finuț.....Mulțumesc pentru remarci constructive!:cheers:

 

cu crashbarul e limpede...dar ce ține de coburi, laterale Âşi față?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca e prima incercare nu poate fi o justificare,de aia exista internet si forum cu poze/variante,ca sa ne cultivam gustul si sa rafinam lucrarile...

 

icelord....ce vrei cu gusturile si originile?

Vreau sa zic ca fiecare cu 3,14zda lu' masa, si ca toti invatam de la viata sa fim mai rafinati sau necizelati! Oricum eu personal ma bucur ca fiecare dintre noi incerca sa faca ceva la motorul lui, iar daca omului ii place ce a iesit tot respectul pt.el. Netul e sursa de informare dar nu promoveza imaginatia si spiritul liber (forumuri,siteuri....si alte rahaturi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa zic ca fiecare cu 3,14zda lu' masa, si ca toti invatam de la viata sa fim mai rafinati sau necizelati! Oricum eu personal ma bucur ca fiecare dintre noi incerca sa faca ceva la motorul lui, iar daca omului ii place ce a iesit tot respectul pt.el. Netul e sursa de informare dar nu promoveza imaginatia si spiritul liber (forumuri,siteuri....si alte rahaturi).

esti vorba lunga....tare greu ti-e in mediul ala acolo cred...hai sa raspund:

 

daca era fiecare cu p'za masii,nu punea poze,o tinea pt el...

daca lui ii place ,e treaba lui...nu trebuie sa-mi placa si mie.

bravo lui ca se ocupa sa-si faca,e de apreciat,eu ma refer strict la rafinarea lucrarilor home-made.

de pe net te informezi,vezi ce fac altii,compari,alegi,incerci...te cizelezi,nu bati pasul pe loc...asta nu inseamna sa faci cum scrie pe net....offff

 

ps:hai Radu-le cu shaua aia,daca te-ai laudat...

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt uneori vorba lunga si sunt constient de asta, nu imi e greu in mediul de aici pentru ca aici m-am nascut si am crescut dar am trait si in alte parti si totusi aerul asta tare de aici ma face ceeace sunt.

 

Iar pozele pe care l-am pus erau ca sa ii arat omului ce am facut eu cu vechiul meu virago si m-am laudat cu ceeace am facut nu cu mai mult!

 

Imi cer scuze de off topic. Spor la treaba tuturor :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii cu sisy bar,crash bar,poola bar,coburi pe care scrie firma x,a da,si parbriz de ala,neaparat si franjuri si cranii,altii custom kulture cand inca nu erau oglinzi,semnalizari etc!gusturile nu se discuta! mai avem aprox 30 de ani pana o sa toarca cateva zeci de shoveluri si ceva hot roduri in ritm de rockabilly!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii cu sisy bar,crash bar,poola bar,coburi pe care scrie firma x,a da,si parbriz de ala,neaparat si franjuri si cranii,altii custom kulture cand inca nu erau oglinzi,semnalizari etc!gusturile nu se discuta! mai avem aprox 30 de ani pana o sa toarca cateva zeci de shoveluri si ceva hot roduri in ritm de rockabilly!

 

eh, planul meu maret ii sa toarca un hotrod (european ce-i drept), undeva pe la sfarsitul lui 2013, poate inceputul lui 2014 :blbl:

 

@the fat bob: imi vine sa-mi torn cenusa in cap, da am luat prea multe lucrari la garaj si nu am avut timp sa ma ocup de motor. Aseara am finalizat 2 din ele, care-mi stateau pe creier, azi mai am 2 de dovedit, si apoi o sa-mi dedic timpul finalizarii proiectului, ca-s disperat sa ma dau :-L

 

da clientii nu-mi permit sa-i duc cu zaharelul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sper ca nu am sesizat rautate si alte sule-n coaste in postarile anterioare .Nu de alta dar nu cred ca isi au locul intre pasionati de ciocane ,dalti ,polizoare ,masini de gaurit si aparate de sudura .Ar fi pacat .In alta ordine de idei am inceput o lucrare in piele pentru un trike cu tot ce cuprinde ,genti ,coburi ,aripi scaune etc .Le voi face de rusine aici in premiera ca asa merita .Hai sa ne batem in lucrari nu in comentarii fara substanta ,vreti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...