Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hehe... prima mea sa facut de mine .....

Superba... ca orice pe care pui mana, iese superb :)

Stiu ca esti cam "scump" la sfaturi si secrete, dar... :P Cum ai format pielea pe sa? Planuiesc si eu o sa solo si imi fac temele acum.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba... ca orice pe care pui mana, iese superb :)

Stiu ca esti cam "scump" la sfaturi si secrete, dar... :P Cum ai format pielea pe sa? Planuiesc si eu o sa solo si imi fac temele acum.

foarte simplu .Am luat tabla pt sa,deja formata apoi am pus ipsos pe el,si am format exact cu o sa fie forma finala.bineinteles ,pana cind era inca moala am asezat cu poponeata ,ca sa ia forma mea exacta....Apoi am facut forma negativ si am presat intre ele o bucata de piele groasa,Apoi s-a uscat ,si am apucat de carving.si asa mai departe..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte simplu .Am luat tabla pt sa,deja formata apoi am pus ipsos pe el,si am format exact cu o sa fie forma finala.bineinteles ,pana cind era inca moala am asezat cu poponeata ,ca sa ia forma mea exacta....Apoi am facut forma negativ si am presat intre ele o bucata de piele groasa,Apoi s-a uscat ,si am apucat de carving.si asa mai departe..... :)

 

Merci, dar ai pus pielea direct peste tabla? Nu ai pus nici un burete, ceva, pt "moliciune"? Ai scos ipsosul, banuiesc, dupa ce ai format pielea, nu? Iar pielea, la formare, era uda... corect?

Eu ma gandeam sa pun peste tabla burete de la un scaun auto, modelat "la ochi" cu un cutter. Si peste acel burete sa pun pielea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaaa am pus burete normal :)



zoli, este ceva de vis saua asta...oare la un dragstar de 1100 merge asa ceva? ca forma ma refer, pentru ca, din punct de vedere al culorii, sigur!!!

sigur merge .. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, dar ai pus pielea direct peste tabla? Nu ai pus nici un burete, ceva, pt "moliciune"? Ai scos ipsosul, banuiesc, dupa ce ai format pielea, nu? Iar pielea, la formare, era uda... corect?

Eu ma gandeam sa pun peste tabla burete de la un scaun auto, modelat "la ochi" cu un cutter. Si peste acel burete sa pun pielea.

foloseste un feliator de pîine electric, la tăiat .merge de vis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foloseste un feliator de pîine electric, la tăiat .merge de vis.

 

Merci de pont ;) E o idee buna, nu m-am gandit la asta. Dar mai am pana acolo, momentan trebuie sa readuc mobra in starea originala, cat mai buna... sa fac itp si autentificare... si dupa aceea modificarile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare unde as putea face asa ceva,din fibra sau tabla?

cristi vezi ca face ovidiu asa ceva. e si pe forum. a lucrat la un intruder si un shadow capace laterale si i-au iesit perfect :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, dar un mic sfat: protejeaza-le cumva (rasina, plastic, carcasa), curentul nu se impaca prea bine cu apa..

Si o intrebare: pe frana cum se aprind, fata de pozitie? Ca imi par doar de pozitie... scot din ecuatie semnalele.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfat ... acum e in proiect capacul exterior.... iar ce ziceai de pozitie ... pe frana este mai intens..... o sa fac un filmulet micut ca sa se vada mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai folosit leduri de putere? Cu smd-uri cred ca te puteai juca mai bine... sunt mai mici, mult mai mici. Cand oi avea timp si chef, vreau sa fac un stop in genul celui gandit de tine, dar cu smd-uri. La cele pt pozitie m-am gandit sa le pun rezistenta de X k (o sa vad la momentul respectiv, in functie de cum o sa se vada), sa aiba intensitatea mai slaba decat a celor de pe frana, care vor ilumina la putere maxima. Bine, vreau ceva de dimensiuni mai mari... am alte idei :D

Crucile le-ai facut la cnc, cumva, sau le aveai deja facute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am folosit leduri de putere ...si ale mele functioneaza pe acelasi principiu zis de tine .. pozitia ... mai slab si intensitate mai mare la frana... iar modelul da..este facut la cnc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...