Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

iaca cu ce mi-am mai ocupat ziua in ultima vreme (si am timp destul ca mi-am rupt degetele de la piciorul drept). o teaca pt un magnum 357 pt un amic de-al meu (cel din poze este doar o replica). am niste saddlebags pt motorul meu la care ma pregatesc sa lucrez cit de curand, am sa va tin la curent cu poze.

 

 

post-7361-1182116096_thumb.jpg post-7361-1182116130_thumb.jpg post-7361-1182116169_thumb.jpg post-7361-1182116193_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

faina lucratura,se vede ca ai sculele potrivite....

cred ca mas oyama vrea sa spuna ca nu e de acord cu armele...

eu, AZI mi-as lua un 45...

 

B.

ps:kata,am vazut poza din avatar...da tare te-ai schimbat de cand te-am vazut ultima data....hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca as avea ceva cu armele, deloc! sunt doar periculoase si tre avut grija cu ele.cind esti depasit ca "numar"sunt ferm convins ca e un prieten de "nadejde" la nevoie.

 

Kata cum merge treaba cu saddelbag-urile?arunca cite o poza una cite una din procedeul de executie, sau modificare ce vrei sa faci tu pe acolo.

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

iaca cum merge treba cu bags-urile alea, prima data am facut un tipar din carton mai grosut, dupa care l-am trasat pe piele si de curand am terminat jumate din una, iaca neste poze:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da kata! faina !

e o vorba din Bihor:

"mesieria nui nop sam!"

Tot respectul! abia astept sa le vad terminate.

cusatura cred ca ti-a luat citeva ore bune!

CE CApacitate au? dimensiuni!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iaca cu ce mi-am mai ocupat timpul in ultima vreme. mi-a spus black sa ii iau ceva stante cu litere de la tandy si am profitat de ocazie si le-am incercat, merg bine blackule, hehe. am pus si niste poze cu catarama ce mi-a luat-o nevasta-mea! tapana nu?

 

 

post-7361-1184027885_thumb.jpg post-7361-1184027913_thumb.jpg

 

post-7361-1184027946_thumb.jpg post-7361-1184027969_thumb.jpg post-7361-1184027997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* moaaaaama! ce rabdare puteti sa aveti, kata si Black...!

Stantzarea a iesit foarte fain, zici ca e de "fabrica", desi tot hand made-ul e mai traininc :lol:

 

Catarama aia cu V-ul e tare de tot, as putea zice ca-i crema cremelor printre accesorii, asa ceva nu orice nevasta stie sa cumpere :wave:

 

Cand termini coburii aia, kata, sa ne pui poze, ca ne inspira... Eu am cumparat de-a gata, dar tot i-as modifica putin. Sa-i personalizez macar.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai am degete, ma termina insiretatul asta, prima si ultima incercare. oricum asta e pana acum, urmeaza curelele si cataramele.

cria_p: multam fain, eu sunt un old-schooler care a inceput sa motocicleze cind inca nu se gaseau piese si accesorii nicaieri, chiar daca aveai banii (asta in cazul in care aveai bani) si trebuia sa le faci sau modifici cam tot ce pui pe motor. eh vremuri...

bazil88: catarama aia-i e cam de colectie si este prea grea sa o car la brau ca imi trage nadragii jos, da ii frumoasa de pus pe raft si admirata. cine n-are nevasta ca si a mea sa isi cumpere! hehe!

 

post-7361-1184209940_thumb.jpg post-7361-1184209969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Kata, bestiale gentile! Sa calareasca multa vreme.

 

De unde ai luat pielea, cine sau cu ce ai dat gaurile alea perfecte pentru snur si de unde ai gasit snur asa de lung si perfect taiat.

 

 

Eu m-am apucat de 6 zile de niste cob-uri, am terminat unul dar am folosit piele de 2mm cu intaritoare PVC pe interior. Voi posta si o imagine, intai sa vad de unde cade lumina mai bine..

 

 

Bafta in continuare, frumos lucrat! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''dupa lupte seculare care au durat aproape 30 de ani'', mi-am gatat desagiile :burnout: iaca ce-o iesit, ma gandeam sa le pun pe e-bay sa vaz ce bani as lua pe ele

vidoqc, cauta la http://www.tandyleatherfactory.com

 

post-7361-1186251959_thumb.jpg post-7361-1186252024_thumb.jpg post-7361-1186252142_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt super neica Kata. arata intr-un mare fel. jos palaria!

 

''dupa lupte seculare care au durat aproape 30 de ani'', mi-am gatat desagiile :burnout: iaca ce-o iesit, ma gandeam sa le pun pe e-bay sa vaz ce bani as lua pe ele

vidoqc, cauta la http://www.tandyleatherfactory.com

 

post-7361-1186251959_thumb.jpg post-7361-1186252024_thumb.jpg post-7361-1186252142_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia si cum arata montate pe scuter, a trebuit sa la tai in 2 si sa adaog un segment pt ca nu am luat in considerare cind le-am proiectat si distanta dintre suporturi, eh mai fac si eu din astea.

 

 

post-7361-1186533093_thumb.jpg post-7361-1186533067_thumb.jpg post-7361-1186533015_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta mah ce idei are! io ma gandeam sa deschidem un complet alt forum...

black: motorul meu are suspensie pe spate= nu imi trebuie arcuri; arcurile =overkill.(in + extrem de instabila)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

black: motorul meu are suspensie pe spate= nu imi trebuie arcuri; arcurile =overkill.(in + extrem de instabila)

Ai mers asa, vreo 2-300 de km cu shaua aia non stop? Noada (cocisul pour les connaisseurs) ce spune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cam 1250 mile in 2 zile, am mai spus-o undeva pana nu te pui pe el nu crezi, cel mai cofortabil ''incorfortabil'' scaun dintre toate, am facut si ceva ergonomie prin scoli (asa intre mici si bere)

hai sa treiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...