Sari la conținut

K 1300 S 2009 - Primele Fotografii Oficiale


mihai
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...

frumoasa.... mi-as cumpara asa ceva. chiar daca nu are performante stralucitoare. e un bmw totusi. pretul cred ca e 20.000 euro. adica 2 hayabuse noi

 

Uau...1300ccm si 175 de cai,super performante realizate de Suzuki acum 10 ani :laugh:

 

 

suzuki ce facea in timpul celui de-al doilea razboi mondial??? orez iti zic eu

 

aaa.... ia arata-mi o busa la vreo 80.000 km... ai cumparao? nu cred... kilometrii pe care la bmw sunt o nimica toata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai urate motorete le are BMW . Parerea mea .

 

frumoasa.... mi-as cumpara asa ceva. chiar daca nu are performante stralucitoare. e un bmw totusi. pretul cred ca e 20.000 euro. adica 2 hayabuse noi

 

 

 

 

suzuki ce facea in timpul celui de-al doilea razboi mondial??? orez iti zic eu

 

aaa.... ia arata-mi o busa la vreo 80.000 km... ai cumparao? nu cred... kilometrii pe care la bmw sunt o nimica toata.

 

Si eu care stiam ca Suzuki sunt cele mai fiabile :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai urate motorete le are BMW . Parerea mea .

 

 

 

Si eu care stiam ca Suzuki sunt cele mai fiabile :o

BMW-ul cele mai urate? adevarat ca nemtii au fost in tot deauna mai butucanosi la design da sa fim seriosi prietene un BMW ,e un BMW...si nu e urat(si cine esti tu sa spui ca este urat? detii cumva un BMW si ti se pare nasol? vad ca ai numai cacaturi de scutere acolo la detalii...cand o sa iti iei un BMW si nu o sa iti placa atunci sa zici ca este urat) ... sincer toate motocicletele sunt frumoase..dar BMW-ul a avut in totdeauna motoare subturate care trage din ture joase cu un cuplu destul de mare ma refer de la 850 in sus

a da si la capitolul fiabilitate BMW-ul are cele mai fiabile motociclete uitate si tu pe mobile frate si o sa vezi cum trec toate usor de 100 mii de km ... alea duc si 300 mii si abia dupaia sa iti pui probleme la BMW..

cat despre fiabilitatea la suzuki "Si eu care stiam ca Suzuki sunt cele mai fiabile :(" de unde pana unde frate? arata'mi tu mie cum a spus baiatul ala de mai sus o hayabusa trecuta de 100 de mii km hai sa vad si pe care chiar ti'ai dori'o sa o cumperi....

vezi ca toate japonezele sunt fiabile dar nu in masura BMW parerea mea..acum depinde si de regimul de mers...hai o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW-ul cele mai urate? adevarat ca nemtii au fost in tot deauna mai butucanosi la design da sa fim seriosi prietene un BMW ,e un BMW...si nu e urat(si cine esti tu sa spui ca este urat? detii cumva un BMW si ti se pare nasol? vad ca ai numai cacaturi de scutere acolo la detalii...cand o sa iti iei un BMW si nu o sa iti placa atunci sa zici ca este urat) ... sincer toate motocicletele sunt frumoase..dar BMW-ul a avut in totdeauna motoare subturate care trage din ture joase cu un cuplu destul de mare ma refer de la 850 in sus

a da si la capitolul fiabilitate BMW-ul are cele mai fiabile motociclete uitate si tu pe mobile frate si o sa vezi cum trec toate usor de 100 mii de km ... alea duc si 300 mii si abia dupaia sa iti pui probleme la BMW..

cat despre fiabilitatea la suzuki "Si eu care stiam ca Suzuki sunt cele mai fiabile :o" de unde pana unde frate? arata'mi tu mie cum a spus baiatul ala de mai sus o hayabusa trecuta de 100 de mii km hai sa vad si pe care chiar ti'ai dori'o sa o cumperi....

vezi ca toate japonezele sunt fiabile dar nu in masura BMW parerea mea..acum depinde si de regimul de mers...hai o seara buna

 

 

inca un exemplu din 98....

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

 

asta cred ca a vazut toata lumea si luna. sa nu uitam ca un bmw nou costa 20.000 de euro... si o hayabusa 10.000. dar ho cares. un bmw e bmw. nu imi permit unul nou. dar sunt motoare care au facut istorie. rusii s-au luat dupa ei. au pus pe dnepr si pe ural motor copiat dupa bmw r75 parca. mosckwici( m masii ca nu stiu cum se scrie) a pus in 89 motor de 1.6 copiat dupa bmw.... deci nu degeaba un bmw e bmw. lafel si la masini. eu nu am motor bmw, dar am masina bmw, si are 200.000. si inca merge fara nici o apasare. urate neurate sunt lucruri extraodinare. aaaa sa nu uitam ca bmw a produs prima oara motoare de avioane. de acolo si emblema. cele 4 cadrane insemnand o elice care se invarte. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa.... ia arata-mi o busa la vreo 80.000 km... ai cumparao? nu cred... kilometrii pe care la bmw sunt o nimica toata.

 

Explica-ne, te rugam, de unde ai tras tu concluzia asta... :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e mit... e realitate. le dam un email la astia cu mit busters? sa le testeze?

 

:ok: Da\\\'...o sa ai o surpriza de gen \\\'mit infirmat\\\" :o De obicei proprietarii de bmw din germania au peste 35-40 de ani :( NU tu whellie,stoppie...burnout etc. Busele si nu numai cedeaza la 80000 pt ca fie au mult mai mult de atat si au fost aranjate fie au avut meseriasi la ghidon care le-au futut la greu. Apropo...aia care vand Bmw-urile nu spun in anuntu de vanzare si de cate ori au fost cu ea in service pana in momentu\\\' ala :laugh: Multi nu-ti ofera celebrul sheckheft(cartea de service)...bagand in fata diverse motive :moto:

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are mertan asta niste reply-uri in ultima vreme de tata prastia

cum o ajuns el la concluzia ca hayabusa e mai proasta la fiabilitate ca si bmw

intradevar bmw e mai veche ca si suzuki dar ca si palmares in motociclism viteza (motociclete de viteza) bmw nu se poate compara cu suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa.... mi-as cumpara asa ceva. chiar daca nu are performante stralucitoare. e un bmw totusi. pretul cred ca e 20.000 euro. adica 2 hayabuse noi

 

 

 

 

suzuki ce facea in timpul celui de-al doilea razboi mondial??? orez iti zic eu

 

aaa.... ia arata-mi o busa la vreo 80.000 km... ai cumparao? nu cred... kilometrii pe care la bmw sunt o nimica toata.

 

 

nu stiu la altii ..dar eu am gsx750f din 95(racire ulei) are 70.000km (eu cu ea 40.000km), si n-am mers ca babalacii...l'as tine numai sa trec de 100.000km... asa de palmares.

 

povestile astea cu fiabilitatea bmw-lor, dupa mine...sunt spuse special sa atraga si ei ceva clientii ... (bmw e ultima motocicleta pe care as merge)

 

au si ei clientii lor .....aia cu x5-ri :o (adica.....bmw sta bine in garaj langa bmw)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce comparatie faceti si voi.. BMW-ul e bun la ceva, Suzuki la altceva...

 

 

Comparati fiabilitatea Suzuki IN COMPARATIE CU BMW si va pierde

 

Comparati PUTEREA SUZUKI SI CICLISTICA PE CIRCUIT + alte detalii pt circuit iar bmw.. va pierde !

 

 

EU cand zic bmw ma gandesc la touring comod, fiabil.. treaba nemtzeste

 

Cand zic japoneza imi sare capul la REDLINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are mertan asta niste reply-uri in ultima vreme de tata prastia

cum o ajuns el la concluzia ca hayabusa e mai proasta la fiabilitate ca si bmw

intradevar bmw e mai veche ca si suzuki dar ca si palmares in motociclism viteza (motociclete de viteza) bmw nu se poate compara cu suzuki

 

 

taci mai.... tu de cand esti membru? 2007? eu sunt dinaintea ta membru.... respect pentru cei batrani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mertane, foloseste id-ul tau sa dai replici lui sergiu. nu e cinstit asa.

Anuntul la care ai dat tu link cu bmw-ul la nspe mii, daca ai fost in Germania, ai sti de ce e logic ca motorul de strada sa aiba atat. nu se mai termina autostrada.... Am prieteni care fac naveta 130km zilnic. se urca pe autostrada nu un Lancer si ii da blana. e absolut normal.

Eu zic sa faceti schimb de messenger id si sa vb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mertane, foloseste id-ul tau sa dai replici lui sergiu. nu e cinstit asa.

Anuntul la care ai dat tu link cu bmw-ul la nspe mii, daca ai fost in Germania, ai sti de ce e logic ca motorul de strada sa aiba atat. nu se mai termina autostrada.... Am prieteni care fac naveta 130km zilnic. se urca pe autostrada nu un Lancer si ii da blana. e absolut normal.

Eu zic sa faceti schimb de messenger id si sa vb.

 

 

am deja id lui... si o poza :o

 

sa nu maifim offtopic... bmw-ul este scump. toata lumea stie. unii zic ca la un bmw ii cumperi numele doar. ca sunt si alte mobre capabile de ce poate bmw. dar... bmw are deja o traditie. sa numai spun ca pe orice piesa de bmw este un cod. mergi frumos cu piesa la augsburg sau pe internet si ti-a gasit-o instant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...