Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

Pentru weekend-ul acesta (ultimul cu caldura) ne-am gandit la 2 iesiri, dupa cum urmeaza:

 

Sambata:

Intalnire la OMV Simeria, ora 08:30, plecare ora 09:00 pe urmatoarea ruta:

Deva – Soimus – Brad - Vata de Jos – Varfurile – Rieni - Chiscau (Pestera Ursilor) – retur (dus = 150 km +-)

 

post-16753-0-24139800-1316087257_thumb.png

 

 

Duminica:

Intalnire in parcare SEWS Orastie, ora 10:00, plecare ora 10:30 pe urmatoarea ruta:

Sebes – Miercurea Sibiului (oprire la o ciorba de burta/vacutza) – Saliste – Sura Mica – Ocna Mica (baitza la lacurile sarate sa nu ne stricam pe iarna) – Dumbrava Sibiului (poze cu maimutza) – retur cu oprire la Miercurea pentru ciolan cu fasole (dus = 150 km +-)

 

post-16753-0-01937900-1316087269_thumb.png

 

 

 

Ambele iesire se fac fara gratare din cauza ca sensurile giratorii nu sunt disponibile pentru campare…

Editat de scorpyo982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din nu stiu din ce motive nu ma lasa sa atasez hartile cu traseu stabilit pe wek la rubrica de enduro-adventure asa ca postez aici ca are legatura.inca nici unul nu sa anuntat cu exactitate cand ar vrea sal facem sambata-duminica de fapt vreau sa cucerim varful rusca 1355m.cum spuneam nu e traseul greu si se poate veni cu orice motoreta turing traseul are in jur de 200km dus intors depinde de traseul ales in final

se pare ca nu sunt adepti momentan disponibili de asa ceva asa ca se reprogrameaza....pe data viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

Sambata 24.09 am planificat o plimbare pe ruta: Deva - Arad - Timisoara - Lugoj - Otelu Rosu - Hateg - Deva.

Plecarea la 09 din OMV Simeria, oprire in parcare la Real (pentru doritorii din Deva), dupa care Arad....

Oricine e interesat e bine venit!

 

 

post-16753-0-56112000-1316665512_thumb.png

 

Si pentru duminica, din nou un drum la Ocna Sibiului cu oprire pe la Miercurea, pentru un ciolan (2-3).

Am fost duminica trecuta si e super ok si drumul pana la Ocna si preturile (3 ron parcarea, 8 ron intrarea)

Plecarea la 08:30 din parcare de la SEWS Orastie (fabrica de sarme :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un nenea are nevoie de help ... nu sunt in zona aia ca ajutam !!!

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=726946

 

Hai cu vara!!!

2.000%WARM!!! :drink: :drink: :drink:.Am iepuri de vanzare.O punem de-o iesire? :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ba Iedutz sa stii ca nu mai esti singurul cu Ninjaaa . Am ales sa calc si eu pe urmele tale si sa imi achizitionez una bucata ninja . Abia astept sa iesim la o plimbare daca vremea va mai tine cu noi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Maine dimineata in jur de ora 10 plec pana la Bucale cu nijalau'.Stau pana luni dimineata.Daca este vreun doritor sa ma insoteasca este binevenit.Ofer cazare si masa.Sa aiba doar bani de benzol.Am sa merg pe ruta:Deva-Sibiu-Ramnicu Valcea-Pitesti-Bucale.Returul o sa-l fac pe Brasov.O sa fie trei opriri: Sibiu-Dealu Negru( de halit iahnie de fasole)-Undeva pe centura(pitesti-bucuresti),plus opririle de urgenta( daca sunt).Viteza de drum ( 110-120 ).

Sunt conviins ca o sa merg singur dar no,noaptea e un sfetnic bun.Postam mai repede dar numai acum am acces la net si oricum am aflat de vreo 5 ore.

Doritorul sa ma astepte in jur de ora 10:45 la Real Deva sau sa ma anunte la tel 0744151201.

 

va pupa

yedu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

2 ianuarie 2012, zi libera de la stat, bagam o plimbare in jurul casei ? Se pare ca vremea o sa fie buna, eu as iesi citiva km . . . in jur de ora 11, cine vrea sa vina sa ma sune.

 

Bafta !

 

2 ianuarie 2012, zi libera de la stat, bagam o plimbare in jurul casei ? Se pare ca vremea o sa fie buna, eu as iesi citiva km . . . in jur de ora 11, cine vrea sa vina sa ma sune.

 

Bafta !

 

Am fost de unul singur ... Deva / Brad / Ribitza si retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sambata 25.02.2012 ora 9.00 plecare de la statia de benzina AGIP din Sebes pe ruta Pianul de sus, Strungari , Loman, Carari , Curmaturi , Tau , Oasa ( cazare cu cortul peste noapte ) , Tartarau, Paltinis, Sibiu , Sebes.

Cine vine ???

Glumesc biensur, da' nu va este dor sa cititi asa ceva ? :)

Editat de mihai1963
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 25.02.2012 ora 9.00 plecare de la statia de benzina AGIP din Sebes pe ruta Pianul de sus, Strungari , Loman, Carari , Curmaturi , Tau , Oasa ( cazare cu cortul peste noapte ) , Tartarau, Paltinis, Sibiu , Sebes.

Cine vine ???

Glumesc biensur, da' nu va este dor sa cititi asa ceva ? :)

 

:crack: :crack:

Si eu cand am citit "cazare cu cortul peste noapte", deja ma gandeam WTF mah? Nici nu a trecut bine pe + temperatura si deja se sta la cort??? :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa va bag in boala Raulica in 15-20 de min a plecat la plimbare pe traseul simeria-bacia-hunedoara -barcea-simeria. Va tzuca tata

 

Si ca sa va bag in boala Raulica in 15-20 de min a plecat la plimbare pe traseul simeria-bacia-hunedoara -barcea-simeria. Va tzuca tata

Faina fu plimbarea dar am reconfigurat un pic traseul Simeria Barcea Deva simeria faina vreme nici cald nici frig numai buna de plimbareala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Faina fu plimbarea dar am reconfigurat un pic traseul Simeria Barcea Deva simeria faina vreme nici cald nici frig numai buna de plimbareala....

 

Brava

 

Si noi cand am iesit azi pe afara , si am simtit briza de primavara , am zabit de bucurie :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Bajeti o punem de o iesire weekendul asta? Haide hunedoara Ulei Rca si haide-ti o data ....:moto:

 

 

Asta suna pentru astia care ies doar :

 

- Duminica

- Daca este soare

- Si peste 30 grade afara :blbl:

 

In rest motociclistii adevarati se dau deja cu motorul :rock:

 

*

 

 

Acuma la modul serios , iesim undeva Duminica ? Se anunta soare si 18 grade !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta suna pentru astia care ies doar :

 

- Duminica

- Daca este soare

- Si peste 30 grade afara :blbl:

 

In rest motociclistii adevarati se dau deja cu motorul :rock:

 

*

 

 

Acuma la modul serios , iesim undeva Duminica ? Se anunta soare si 18 grade !!!

 

Asa ar fi frumos dar te corectez Soare 20 de grade!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pe maine organizez eu o iesire la Miercurea Sibiului la un ciolan cu fasole !

Din Deva se pleaca la ora 10.00 din statia de la biserica din Ceangai adunarea generala facandu-se in OMW la Simeria la ora 10.30

Plecarea va fi la ora 11.00 din OMW. S-au anuntat 7 motoare deja ... daca mai doreste cineva ne vedem in locatiile stabilite.

 

P.S.

Nu asteptam pe nimeni si nu schimbam programul dupa nimeni cine vrea sa vina se supune majoritatii.

 

Bafta! :ok:

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pe maine organizez eu o iesire la Miercurea Sibiului la un ciolan cu fasole !

Din Deva se pleaca la ora 10.00 din statia de la biserica din Ceangai adunarea generala facandu-se in OMW la Simeria la ora 10.30

Plecarea va fi la ora 11.00 din OMW. S-au anuntat 7 motoare deja ... daca mai doreste cineva ne vedem in locatiile stabilite.

 

P.S.

Nu asteptam pe nimeni si nu schimbam programul dupa nimeni cine vrea sa vina se supune majoritatii.

 

Bafta! :ok:

 

Pai daca tu esti organizatorul inseamna ca tu dai ciolanu cu fasole :bounce::banana::crack: by CrisTyna

Editat de Mighty Free
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Daca aveti chef de o plimbare duminica, eu ma bag.Nu prea stiu zona, asa ca va las pe voi sa alegeti destinatia, oriunde e bine pentru mine, nu fac nazuri...doar poze faine. :friends:

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Daca aveti chef de o plimbare duminica, eu ma bag.Nu prea stiu zona, asa ca va las pe voi sa alegeti destinatia, oriunde e bine pentru mine, nu fac nazuri...doar poze faine. :friends:

Respect!

 

Salve,

Daca te interesează o plimbare, noi suntem deja 3 (din Calan). Nu avem încă o destinație anume. Sa vedem ce doritori mai sunt și stabilim după aceea. In principiu, ne întâlnim undeva în jurul orei 11. Stabilim deseară locația și ora exacta. Pana atunci poate se mai bagă cineva cu vreo idee. Si sa nu uit... La faza cu pozele, te susțin și eu! Eventual, dacă are cineva și un pasager, poate și filmam putin!

O zi buna tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Daca aveti chef de o plimbare duminica, eu ma bag.Nu prea stiu zona, asa ca va las pe voi sa alegeti destinatia, oriunde e bine pentru mine, nu fac nazuri...doar poze faine. :friends:

Respect!

Salutare!Eu vreau maine sa fac o tura mai lunga,TG-JIU eventual manastirea Tismana. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@scorpyo982: pai poate cand va hotarati si stabiliti ce si cum, postati si aici detaliile. :cheers:

Respect!

@ovidiu_hd: cam departe pentru Vera mea fara ITP (il fac saptamana asta). :scratch:

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@scorpyo982: pai poate cand va hotarati si stabiliti ce si cum, postati si aici detaliile. :cheers:

Respect!

@ovidiu_hd: cam departe pentru Vera mea fara ITP (il fac saptamana asta). :scratch:

Respect!

 

Ce zici de o plimbare pe aici prin zona? Ca de exemplu pana la Costești la un citric? sau pana la Miercurea Sibiului la un ciolan? (asta cam depășește zona...)

Oricum, eu zic sa ne intalnim maine pe la 11 si vedem unde galopam. Ce zici?

Suntem pana acuma 4 din Calan + un baiat din Orastie.

 

Salve!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici de o plimbare pe aici prin zona? Ca de exemplu pana la Costești la un citric? sau pana la Miercurea Sibiului la un ciolan? (asta cam depășește zona...)

Oricum, eu zic sa ne intalnim maine pe la 11 si vedem unde galopam. Ce zici?

Suntem pana acuma 4 din Calan + un baiat din Orastie.

 

Salve!

 

Costesti suna bine ... eventual depinde de cum e drumul in sus pe munte , putem urca la cetatile dacice ... unde va adunati ?

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...