Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum sa vorbim ceva si ON TOPIC si serios.

Vremea se anunta ,,naspa'' si deja este cam frig si ploaie, vrem nu vrem trebuie sa ii dam satisfactie si lui Mircea (ca de 2 saptamani radem de el ca a fost soare si el in casa), dar acum are dreptate. Eu personal daca vremea continua asa cum este azi si in weekend nu o sa ies la tura de Duminica asta ... prefer sa pastrez banii pentru saptamana viitoare cind astept soarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... vrem nu vrem trebuie sa ii dam satisfactie si lui Mircea (ca de 2 saptamani radem de el ca a fost soare si el in casa), dar acum are dreptate.

 

PAM PAM...Pt asta Aline ti-ai spalat o parte din pacate...o mica parte...

 

P.S. sorry, da io nu pot sa fiu serios...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa vorbim ceva si ON TOPIC si serios.

Vremea se anunta ,,naspa'' si deja este cam frig si ploaie, vrem nu vrem trebuie sa ii dam satisfactie si lui Mircea (ca de 2 saptamani radem de el ca a fost soare si el in casa), dar acum are dreptate. Eu personal daca vremea continua asa cum este azi si in weekend nu o sa ies la tura de Duminica asta ... prefer sa pastrez banii pentru saptamana viitoare cind astept soarele.

 

 

Si eu care ma si vedeam cu placintele in gura.Se anunta vreme destul de urata si duminica viitoare. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mircea sigur asteapta cu nerabdare pozele...

 

Numai pozele sa nu fie facute cu tefonul mobil , si sa fie bine setat balansul la alb ( sau ce trebe pe acolo makeout.gif ) .

 

,.......... ori vremea e chiar rea in jud Hunedoara , ori lenea e mare .......... sa ajungeti voi sa ii dati satisfactie lui Mircea ...... crackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai pozele sa nu fie facute cu tefonul mobil , si sa fie bine setat balansul la alb ( sau ce trebe pe acolo makeout.gif ) .

 

,.......... ori vremea e chiar rea in jud Hunedoara , ori lenea e mare .......... sa ajungeti voi sa ii dati satisfactie lui Mircea ...... crackup.gif

 

Vremea e rea si asfaltul ud ... naspa............:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma s-a efecuat o mica plimbarica Simeria - Deva - Valea bradului si retur a fost o decizie instant si au fost urmatorii:Subsemnatul, Dan Dan, Adi Simeria, Georgel, Tzacanel si Jandamul pe noua lui mobra...cam frigut un pic de ninsoare dar a meritat plimbarica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Iesire de 1 Mai 2012

 

Nu stiu altii ce vor face de 1 Mai, dar eu ma bag la un traseu de mini vacanta anul acesta.

 

Duminica 29 aprilie plec spre lacurile de la Codlea (Brasov) la intilnirea de deschidere de sezon a colegilor mei Transalpisti ( Intrunire oraganizata de Transalp Club Romania ). Stau duminica acolo : gratare, bauturica ,foc de tabara , etc si somn .

Parcus = 248 km

 

Luni 30 aprilie, plec spre munti ( trec la linga masivul Piatra Craiului, culoarul Rucar-Bran cu iesire spre Campulung Muscel ... Curtea de Arges si merg pe sub curbura Carpatilor pana la Valcea, Tg Jiu cu oprire si cazare prin zona Baia de Arama (Mehedinti).

Luni vreau sa vad pe drum si cetatea Rajnov-ului, poate si Manastirea Tismana, asta daca am timp vor fi cam 320km.

 

Marti 1 mai, voi parcurge culoarul Cernei spre Valea Jiului cu trecere prin preajma muntilor Godeanu, lacul Valea lui Iovan, Izbucul Cernei, muntii Valcan, Campul lui Neag si intrare in Valea Jiului si apoi spre Deva. Aici va fi si macadam ...

Parcurs = 240 km

 

Total traseu = 809 km (google maps).

 

Sa ne vedem cu bine :ok:

 

Traseu 1 Mai.doc

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ??? da o idee ca suntem fara inspiratie...:angryfire:

 

 

Hunedoara - Teliuc - Govajdie - Primul furnal din Europa ( Acolo sa fabricat majoritatea fierului din turnul Eiffel )

Hunedoara - Teliuc - Cincis sat - Lacul Cincis - Toplita - Dabaca - Lunca Cernii de jos - Tunelul sapat in munte - Cheile cernei

Hunedoara - Silvasu de Jos - hateg - Sarmisegetuza - Clopotiva - Raul Mare retezat

Deva - Soimus - Chiscadaga - Craciunesti cariera parasita - Baita - Valisoara -- De aici se poate merge inapoi spre Deva sau spre Brad .

Simeria - inainte de orastie spre Turmas - Valea Sangiorsului - Calan - Chitid - Bosorod - Luncani - Pestera Cioclovina si cea umeda si cea uscata

Simeria - inainte de orastie spre Turmas - Valea Sangiorsului - Calan - Chitid - Ocolisu Mic - Orastioara de sus - Costesti - Cetatile dacice care vreti dintre ele

Simeria - Uroi - Geoagiu - Bozes - cheile mazii

Simeria - Uroi - geoagiu - Bozes - Cheile Cibului - Almasu Mare - Muzeul ,, Achim Emilian '' - Balsa - geoagiu - retur

Simeria - Geoagiu - Bozej - Balsa - Almasu Mic de munte - Poiana - Bucuresci - Criscior - Brad - Deva Retur

 

Daca mai vreti idei spuneti !!!

Daca vreti sa stiti si stare drumurilor , ma gasiti la telefon !!!

 

Din pacate sunt prea departe sa vin cu voi , desi as vrea foarte mult :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai trasee faine ai mentionat achime sus :banana:

 

oho , si cate mai sunt doar la noi in ograda ......................... chef de iesit si bani de benzina sa ai :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho , si cate mai sunt doar la noi in ograda ......................... chef de iesit si bani de benzina sa ai :moto:

stiu de aia am si spus ca sunt frumoase leam facut si eu toate :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in plan sa merg la urmatoarele evenimente moto ......... cine doreste sa vina ???

 

- Intalnirea - MOTOSAPIENS PARTY 2012 - Drobeta Turnu Severin - DATA 01 - 03 iunie -

 

- Intalnirea - SEAWOLFS BIKE FEST - CONSTANTA -- Data 08 - 10 iunie -

 

- Intalnirea - CHARPATHIAN'S SOFT ENDURO MEETING - Muntii Sureanu , Langa Transalpina --- Data 15 - 17 iunie .

 

 

Asa asa de incalzire pentru inceput de nou sezon moto 2012 :cheers: ............. Lista cu locatii va continua clar doar pe :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am in plan sa merg la urmatoarele evenimente moto ......... cine doreste sa vina ???

 

- Intalnirea - MOTOSAPIENS PARTY 2012 - Drobeta Turnu Severin - DATA 01 - 03 iunie -

 

- Intalnirea - SEAWOLFS BIKE FEST - CONSTANTA -- Data 08 - 10 iunie -

 

- Intalnirea - CHARPATHIAN'S SOFT ENDURO MEETING - Muntii Sureanu , Langa Transalpina --- Data 15 - 17 iunie .

 

 

Asa asa de incalzire pentru inceput de nou sezon moto 2012 :cheers: ............. Lista cu locatii va continua clar doar pe :moto:

 

Ar fi si culmea sa nu te duci la o intalnire organizata de tine...:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...