Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

Daca tot am abuzat de postu unde trebuiau sa se prezinte fetele.....nu ca ar prea fi cineva care sa se prezinte....am zis sa fac un post pt ce putem face in weekend daca e vreme buna....sa ne adunam mai multi si sa dam o tura pe undeva...care are motoare cu motoarele si mai luam si ceva bagajele cu noi...cine vrea si cine poate.... ;)

Ca sa nu o mai lungesc astept sa vad cam cine ar veni si sugestii pe unde sa mergem..... si sper ca pana vineri sa vedem cine vine si cam pe unde putem sa mergem.....

Astept sugestii pt traseu sau trasee cam pe la ce h sa mergem .....si cine ar vrea sa vina ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Haha chiar as vrea sa vad un mic bagajel in spate la Kittinel pe motor ;)

Daca vremea ne permite eu sunt dispus de oplimbare plus ceva gratare sau ceva de genul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Sunt pentru, la propunerea voastra legata de plimbare! Pentru inceput propun o plimbare pina la Bucuresti la United Motors dupa care Giurgiu, la o intilnire de trans-alpisti si retur. Plecarea joi 09.10.2008 la ora 14. Pina acum sunt inscris numai eu, pt ca sunt obligat sa ajung la bucale. ;) ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mi'e mai bine cu spatele,I'm in.

Dar am o rugaminte.As vrea sa fiu pasagerul lui "Kittinel" [hai,ca stiu ca ma ierti... ;) :) ],ca nu prea am de gand sa stau pe'o sportiva pe frig,mai ales cu spatele meu. :)

Promit sa nu te dragalesc prea tare si sa nu te strang prea tare la piept. ;) Am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin cu propunerea imediat, ca dureaza ceva pana pun harta cu traseul...dar promit ca o sa va placa :) si daca va simtiti in stare de o plimbare mai lunga...e numai bine. Va avertizez de pe acum ca nu va fi o plimbare pentru cei "slabi de inima", care se dau doar prin oras ;)

 

M-am tot gandit la un traseu care sa fie frumos, unde sa avem si ce vedea/poza, si pana la urma mi-a trecut prin creier o idee...ca un glonte ;)

O sa vedeti voi despre ce vb :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa vin cu propunerea imediat, ca dureaza ceva pana pun harta cu traseul...dar promit ca o sa va placa

 

Asadar...traseul pe care il propun eu este urmatorul:

 

Deva -> Hunedoara -> Hateg -> Petrosani -> Obarsia Lotrului -> Voineasa -> Sibiu -> Sebes -> Deva

 

Lungimea totala a traseului este de ~ 350 km. Avem de trecut muntii Lotrului de la Petrosani la Voineasa, unde sunt peisaje superbe, avem de vazut Lacul de Acumulare Vidra si barajul acestuia inainte de Voineasa, avem de vizitat statiunea Voineasa, dupa care coboram pe Valea Oltului, unde iar sunt peisaje superbe. Venim spre Sibiu, apoi spre casa.

In total tranzitam 4 judete Hunedoara, Valcea, Sibiu si Alba.

 

Acum sa vedem pe care-l tine la un traseu d'asta ;)

Oricine vrea sa participe la aceasta plimbare de final de sezon este binevenit. Dupa ce se stabilesc participantii (termen limita Vineri) ne vom intalni sa punem la cale detaliile traseului, ora de plecare si altele.

Propun sa facem acest traseu Duminica (vreme buna ;) ), plecarea va fi de dimineata, aprox. ora 9:30, cu intoarecere seara in jur de ora 19:00, cu tot cu stationarile de rigoare si vizitatul, pozatul, si ce o sa mai facem noi pe traseu.

 

DECI VA TIN BALAMALELE LA ASA PLIMBARE????

 

Harta traseului:

post-36624-1223447438_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag....chiar am chef de un drum mai lung....numa sa fie vreme buna ;) ca in rest ma bag la orice roadtrip....cat de lung ar fi...

Legat de bagajel.....care vine cu mine....nu am decat o casca.... :P si sincer nu am dus pe nimeni pana acum in spate...nu ca ar fi greu... cel putin nu cred ;) ........

Si sper ca e cat de cat ok drumu.... ca pe voi astia cu speeduri o sa va scuture mai tare....

In concluzie eu ma bag la orice traseu da asta de a zis Bogdan de el mi se pare super ok....dar fara poze cu mine ca nu ies bine in ele... daca vreti poze....numa cu motoru meu nu si cu mine... :)

Si daca e vreme ok sambata gasesc eu un bagajel cu care sa ma antrenez asa la o plimbare mai scurta.....in cel mai rau caz il leg pe Alex in spate ....... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da eu sunt ok , traseul este superb si poate am loc si de un bagaj cuminte daca Bia merge cu Kittinel ;)

P.S Problema este ca bagajul sa fie echipat cu toate cele pe el :)

 

http://www.wunderground.com/cgi-bin/findwe...rchType=WEATHER

 

 

Deci dupa cum pute-ti vedea pe cel mai tare site meteo din lume se pare ca sambata si dumunica avem temperaturi de 16-20 grade asa ca eu sot ok ori rambata ori dumineca . Acum depinde de voi sa stabilim in ce zii putem pleca si va rog vorbiti cu cat mai multi sa fim macar 4-5 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu prea se inghesuie lumea cu motoare sa vina......is chiar curios cati ne adunam pana dumineca.... ;)

Daca nu 3 suntem macar si cu ceva bagajele..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de viata voastra! nu o sa reusiti sa va tineti dupa Bogdan Thundercat zis si GLONTUL! El o sa ajunga acasa si voi nici nu iesiti din judet

 

 

aaa...Mircea....cine-mi zice mie asha???? :) ;) daca mi-aduc bine aminte, cand am fost la Brasov, am fost cam singurul care am stat sa te astept, ca tu aveai asa de multe bagaje ca era greu sa le cari si in masina, daramite pe motor :)

Nu va ingrijorati...mie mi-e frica de viteza ;) ( de aia supersonica )...oricum am mai fost la plimbare cu baietii ( GR8 si Tia), si stiu cat de incet merg deci NO WORRIES :P n-o sa ajung singurel acasa, si voi dupa 6 ore, sa fim seriosi!

 

Apropo, Mircea...imi pare rau ca trebuie sa mergi la Bucuresti, ca altfel nu scapai sa nu vii cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

Va salut

Frumoasa initiativa , cred ca o sa vin si eu sa vedem cu o fi vremea, ce vreau sa va intreb... voi mergeti cu vitezane sau chopere?

 

Asfalt uscat si ochi`n 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...hai painkillere ca sunt numai vitezane si te bagi si u...la mine ii mai greu cu shadow-ul dupa voi.....eu vin daca ar mai fi si alte choppere sa nu fiu chiar calaretul singuratic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut

Frumoasa initiativa , cred ca o sa vin si eu sa vedem cu o fi vremea, ce vreau sa va intreb... voi mergeti cu vitezane sau chopere?

 

Asfalt uscat si ochi`n 4

Deocamdata suntem 3 vitezane, dar sunt bineveniti si ceilalti, orice motor ar avea...nu avem de gand sa gonim, ca mergem la "plimbare" :), mergem sa vedem locurile, nu sa trecem in viteza pe langa ele ;)

 

Asa ca Dimmu-le ... linistit poti sa vi cu Shadow-ul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai, mai veniti? aveti loc pt un michidutza cuminte? :) hai ca deja devin stresant! ce-mi place ;) ;)

chiar as vrea sa particip si eu la iesirea asta, sunt sigur ca mi-ar prinde foarte bine :P

chiar si daca nu aveti loc pt un eu:P macar mergeti multi ca sa fie mai fain si mai multe poze, mai multe motoare, mereti fratilor cat mai e vreme!!!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai, mai veniti? aveti loc pt un michidutza cuminte? :) hai ca deja devin stresant! ce-mi place ;) ;)

chiar as vrea sa particip si eu la iesirea asta, sunt sigur ca mi-ar prinde foarte bine :P

chiar si daca nu aveti loc pt un eu:P macar mergeti multi ca sa fie mai fain si mai multe poze, mai multe motoare, mereti fratilor cat mai e vreme!!!

:)

 

scuze pt repetarea postului, dar nu stiu ce are netul sau forumul... sorry... oricum poate asa s-a inteles ideea mea si a lui Tiatira :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...