Sari la conținut

Acident - Doua Persoane Decedate


Danny1000
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Mortzii masii ... i-as lega cu lantul de motor pe ciorile alea imputzite si i-as da blana. Si pe garcea ala la fel, ca nu se deosebeste de cioroii aia, l-or fi uns bine probabil.

 

ei, iata c-am primit mult asteptatul raspuns de la Politia Romana (acum cateva zile, ca asa trebuie sa dureze la noi...)

 

Si ce credeti ca scrie?

 

MAI SEC SI MAI EVAZIV DE-ATAT NU CRED CA SE POATE:

 

"referitor la petitia dumneavoastra adresata Inspectoratului... , va facem cunoscut [CE NOUTATE!!!] ca aspectele sesizate fac obiectul dosarului nr... aflat in instrumentarea lucratorilor din cadrul Politiei Otopeni.

 

In situatia in care aveti nemultumiri cu privire la modul de efectuare a cercetarilor in acest dosar, aflat la Parchetul ... , va puteti adresa acestei unitati de parchet, in conformitate cu prevederile art ...

 

Seful Inspectoratului bla bla bla...

 

imi cer scuze dac-am iesit un pic in afara topicului.. consider, totusi, ca e in spiritul titlului: sa invatam din experientele altora..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata ce oameni tineri si frumosi mor din cauza unui netot care nu are rabdare sa dea prioritate.

Am citit si m-am ingrozit.

Din pacate se intampla frecvent chestii de astea.

Cand esti in masina esti oricum mult mai ferit, dar motociclistii ar trebui sa fie atenti si pentru neatentia si nesimtirea altora.

 

Exemplu: ieri, eram cu masina mica si mergeam pe banda 2, fiindca banda 1 nu era intreaga din pricina celor "parcati" pe margine si trebuia mereu sa ciupesc din 2, sa ma bag in fata altora si sa fac nesimtiri. Drept care mergeam pe doi.

De pe o strada laterala din dreapta vad ca vine un papuc (apropo, atentie la papucari ca majoritatea sunt niste tarani de tot rahatul, sau niste simpli meseriasi batrani care au facut scoala acum 30 de ani, rromi, etc). Cu un ochi la el si cu gandul la mangaierea franei merg inainte, gandindu-ma ca se baga si el din scurt pe 1 si eu trec ok si dupa aia daca vrea pe 2 se asigura semnalizeaza si se baga pe 2.

Cucu, ce sa vezi, el zvac in fata mea, direct pe banda 2.

Mangai frana si trec pe unu, trec pe langa el si ma uit la el. Se uita la mine de parca nu intelegea ce a facut.

si sigur nici nu intelegea.

 

ei, daca eram stangaci si dadeam in el, rezultau niste table rupte, daca dadea un motociclist ce iesea?

Editat de jangrasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am somn si citesc si eu pe aici ...citetesc ce citesc si dau de topicu asta ...incep sa citesc si parca la fiecare post is tot mai trist si pana la ultimu parca mi-as dori sa am o putere paranormala sa pot sai pedepsesc pe acesto oameni care nu cred ca au ce cauta pe lumea asta ......cat despre cei doi care acum cu siguranta sunt intrun loc mult mai frumos si mai bun decat unde suntem noi ...adica aici pe pamant si mai exact in romania .....DUMNEZEU sai odihnesca in pace ......si povestea lor este incredibila ...cred ca si o carte ar avea succes daca ar fi vb despre ei .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

ce sa fac... ma simt nevoia sa ridic topicul...

din povestea justitia romana (asa cum citeam mai devreme tot in topicul de accidente) legea e facuta pentru hoti... :wacko: s-a terminat si procesul inceput de parchetul/politita plm calarasi impotriva impricinatului care a luat (in deplina cunostinta de cauza... dar - spune avocatul trebuie ca a fost si vina piilotului de pe motor ca prea au venit tare - noroc ca s-au facut expertize si s-a vazut ca nu aveau viteza pentru ca altfel erau in stare sa-l scoata pe mort vinovat...) viata a doi tineri si care dupa ce a spus cu lacrimi in ochi ca-i pare rau a fost condamnat la... 1,6 ani cu suspendare :moto: pentru 2 morti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa fac... ma simt nevoia sa ridic topicul...

din povestea justitia romana (asa cum citeam mai devreme tot in topicul de accidente) legea e facuta pentru hoti... :wacko: s-a terminat si procesul inceput de parchetul/politita plm calarasi impotriva impricinatului care a luat (in deplina cunostinta de cauza... dar - spune avocatul trebuie ca a fost si vina piilotului de pe motor ca prea au venit tare - noroc ca s-au facut expertize si s-a vazut ca nu aveau viteza pentru ca altfel erau in stare sa-l scoata pe mort vinovat...) viata a doi tineri si care dupa ce a spus cu lacrimi in ochi ca-i pare rau a fost condamnat la... 1,6 ani cu suspendare :moto: pentru 2 morti!

 

Pai da ma... da a zis ca-i pare rau.

 

O sa pun si aici aceleasi cifre ca la topicul cu procesul in cazul accidentului Traian si Ela.

 

2008, 341 de victime rezultate din accidente in care nu victimele au fost de vina. 341 de vinovati de omor din culpa. Dosare finalizate cu executare (chiar si o luna, doua) ...22

 

6.4 % astia sunt toti cei care merg la puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... viata a doi tineri si care dupa ce a spus cu lacrimi in ochi ca-i pare rau a fost condamnat la... 1,6 ani cu suspendare :moto: pentru 2 morti!

 

Poate si lui, intr-o REA zi, ii va muri o ruda apropiata si tare draga(poate chiar un copil, cine stie...) intr-un accident de circulatie, fara sa fie vinovata cu nimic, decat ca s-a aflat intr-un loc si moment complet nepotrivit!Si atunci poate va intelege si el ce inseamna sa pierzi pe cineva si vinovatul sa nu pateasca NIMIC!

 

Din pacate pentru noi, singura speranta ramane in Justitia Divina!"Roata care se intoarce" la un moment dat...

 

Oare ce o fi in sufletele rudelor celor doi tineri?Nici nu vreau sa ma gandesc! :wacko:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist ... presupun ca se poate ataca decizia sau e irevocabila ?

 

Legat de justitie nu are rost sa comentam, eu am pierdut un recurs in situatia in care la o contestatie dosarul era bazat pe 3 elemente de nulitate absoluta.

 

Oare pe Judecatorii astia ii trage cineva la raspundere pentru decizile pe care le iau???

 

Chiar in weekend am trecut pe acolo, le-au facut o troita si erau flori proaspete.

Dumnezeu sa ii ierte!

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce ar mai fi de spus decat PACAT? Asta este tara in care traim si asta este mentalitatea cu care trebuie sa luptam. Prea curand nu se va schimba nimic. Mare rusine pentru acesti judecatori care se cred dumnezei si isi bat joc de memoria unori oameni cum si-au batut joc de viata lor cei ce le-au luat-o. Este strigator la cer si in loc sa ii bage pe astia la zdup, ii baga pe arbitrii de fotbal. Logic,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist! Nimeni nu doreste sa schimbe nimic in tara asta de hoti, lasa ca e bine asa, legea junglei.

Minim 6 ani cu executie ar fi meritat, fara drept de iesit pe buna purtare, intra la 24-25 iesea la 30-31. Vai a varsat o lacrima si-i pare rau, evident ca-i pare rau, ii pare rau ca a intrat intr-o incurcatura si ca are o pata pe cazier, daca ii pasa asa de mult de viata unor oameni ar fi orpit criminalul. Dar deh, popor de pigmei, legea junglei si a batei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate pentru noi, singura speranta ramane in Justitia Divina! "Roata care se intoarce" la un moment dat...

Daaaaaaaaaaaa, da-mi mie banii tai ca vei primi inzecit in viata de apoi. Un trick care inca mai tine dupa 2000 de ani, si care ne ajuta sa inghitim mai usor cand luam cate o m**e. Si care de asemenea ne scuteste de a face ceva concret pe tema respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este datoria familiilor sa-si RAZBUNE mortii in rest tot ce se discuta si se infiereaza este doar o scanceala ieftina si o lamentare inutila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa va mai mire nimic in tara asta de cacao. E o tara in care faci linistit puscarie daca ti se fura masina si ti-o gasesti singur, o tara in care iti iei amenda ca te-a prins radarul pe DN cu 500 la ora cu o Dacie din '80 dar dak ai X sau Q sau Z poti sa mergi cu cat vrea mushkiu tau ca ai "imunitate" , o tara in care poti sa bei un paharel ,2 , 3 la Golden Shlitz si sa te sui la volan filmat in direct de televiziune. O tara in care poti sa mori linistit cand esti operat de apendicita sau ti se extrage vreo masea . O tara in care nu poti sa donezi sange k sa salvezi un om pe duca, daca nu-i place asistentei de mecla ta .

Suntem o tara plina de prosti, analfabeti cu functii de conducere, ministrii care scot ora de sport din scoli si pe urma vuiesc televiziunile ca suntem o tara de obezi !!!

Singura lege pe care o respect este legea mea !!! Mai nou nu mai ai voie sa faci gratarul de weekend in padure sau pe domeniul public...vine un martalog cu liceul terminat la seral cu uniforma lui jegoasa pe care scrie "politia comunitara" si-ti da amenda .... k cica asa e in UE (ce-o fi aia...).

Lucrez in vanzari si intalnesc zilnic fel de fel de specimene.....am vazut tzigani care nu stiau sa scrie si sa citeasca dar veneau la mine conducand E -Class sau S-class.... Cati ca ei credeti ca circula pe strazile din Romania ???? Va spun eu ..... MULTI !

Sunt niste arme letale pentru noi ceilalti...e de ajuns sa fi la locul nepotrivit in momentul nepotrivit si gata..... privesti lumea de sus !

 

Imi pare rau pentru cei doi si pentru toti cei care au murit nevinovati ! Imi pare mai rau pentru cei care au ramas in urma lor sa-i jeleasca si sa le aprinda o lumanare din cand in cand !

Si mie imi este frica sa nu o patesc la fel, imi este si mai frica sa nu omor eu pe cineva din greseala si eu sa supravietuiesc.....DAR CEL MAI FRICA IMI ESTE SA NU-MI FIE FRICA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa va mai mire nimic in tara asta de cacao. E o tara in care faci linistit puscarie daca ti se fura masina si ti-o gasesti singur, o tara in care iti iei amenda ca te-a prins radarul pe DN cu 500 la ora cu o Dacie din '80 dar dak ai X sau Q sau Z poti sa mergi cu cat vrea mushkiu tau ca ai "imunitate" , o tara in care poti sa bei un paharel ,2 , 3 la Golden Shlitz si sa te sui la volan filmat in direct de televiziune. O tara in care poti sa mori linistit cand esti operat de apendicita sau ti se extrage vreo masea . O tara in care nu poti sa donezi sange k sa salvezi un om pe duca, daca nu-i place asistentei de mecla ta .

Suntem o tara plina de prosti, analfabeti cu functii de conducere, ministrii care scot ora de sport din scoli si pe urma vuiesc televiziunile ca suntem o tara de obezi !!!

Singura lege pe care o respect este legea mea !!! Mai nou nu mai ai voie sa faci gratarul de weekend in padure sau pe domeniul public...vine un martalog cu liceul terminat la seral cu uniforma lui jegoasa pe care scrie "politia comunitara" si-ti da amenda .... k cica asa e in UE (ce-o fi aia...).

Lucrez in vanzari si intalnesc zilnic fel de fel de specimene.....am vazut tzigani care nu stiau sa scrie si sa citeasca dar veneau la mine conducand E -Class sau S-class.... Cati ca ei credeti ca circula pe strazile din Romania ???? Va spun eu ..... MULTI !

Sunt niste arme letale pentru noi ceilalti...e de ajuns sa fi la locul nepotrivit in momentul nepotrivit si gata..... privesti lumea de sus !

 

Imi pare rau pentru cei doi si pentru toti cei care au murit nevinovati ! Imi pare mai rau pentru cei care au ramas in urma lor sa-i jeleasca si sa le aprinda o lumanare din cand in cand !

Si mie imi este frica sa nu o patesc la fel, imi este si mai frica sa nu omor eu pe cineva din greseala si eu sa supravietuiesc.....DAR CEL MAI FRICA IMI ESTE SA NU-MI FIE FRICA !!!

:angry:

 

Foarte bine spus!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind eram mai mic,daca as fi citit despre deznodamintul acestei atit de nefericite povesti as fi spus "INCREDIBIL "...intre timp am trecut si eu prin multe pe aici....un fel de concluzie rOmania = ... ? eu am scris de atitea ori pe forumul asta..poate completati si voi punctele alea

 

cit mi-e de sila !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este datoria familiilor sa-si RAZBUNE mortii in rest tot ce se discuta si se infiereaza este doar o scanceala ieftina si o lamentare inutila!

 

+100

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar trebui sa va mai mire nimic in tara asta de cacao. E o tara in care faci linistit puscarie daca ti se fura masina si ti-o gasesti singur, o tara in care iti iei amenda ca te-a prins radarul pe DN cu 500 la ora cu o Dacie din '80 dar dak ai X sau Q sau Z poti sa mergi cu cat vrea mushkiu tau ca ai "imunitate" , o tara in care poti sa bei un paharel ,2 , 3 la Golden Shlitz si sa te sui la volan filmat in direct de televiziune. O tara in care poti sa mori linistit cand esti operat de apendicita sau ti se extrage vreo masea . O tara in care nu poti sa donezi sange k sa salvezi un om pe duca, daca nu-i place asistentei de mecla ta .

Suntem o tara plina de prosti, analfabeti cu functii de conducere, ministrii care scot ora de sport din scoli si pe urma vuiesc televiziunile ca suntem o tara de obezi !!!

Singura lege pe care o respect este legea mea !!! Mai nou nu mai ai voie sa faci gratarul de weekend in padure sau pe domeniul public...vine un martalog cu liceul terminat la seral cu uniforma lui jegoasa pe care scrie "politia comunitara" si-ti da amenda .... k cica asa e in UE (ce-o fi aia...).

Lucrez in vanzari si intalnesc zilnic fel de fel de specimene.....am vazut tzigani care nu stiau sa scrie si sa citeasca dar veneau la mine conducand E -Class sau S-class.... Cati ca ei credeti ca circula pe strazile din Romania ???? Va spun eu ..... MULTI !

Sunt niste arme letale pentru noi ceilalti...e de ajuns sa fi la locul nepotrivit in momentul nepotrivit si gata..... privesti lumea de sus !

 

Imi pare rau pentru cei doi si pentru toti cei care au murit nevinovati ! Imi pare mai rau pentru cei care au ramas in urma lor sa-i jeleasca si sa le aprinda o lumanare din cand in cand !

Si mie imi este frica sa nu o patesc la fel, imi este si mai frica sa nu omor eu pe cineva din greseala si eu sa supravietuiesc.....DAR CEL MAI FRICA IMI ESTE SA NU-MI FIE FRICA !!!

 

foarte corect de la primul pana la ultimul cuvant,

restu' sunt detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...borduri de refugiu, in fiecare zi le injur, asta in conditiile in care imi pot sparge masca de la masina si nu imi pierd un prieten.

cred ca ai gresit forumul...www.Dacia1300Nike.ro e mai indicat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ai gresit forumul...www.Dacia1300Nike.ro e mai indicat...

 

prietene... nu este asta topicul unde sa te iei de oameni! te rog sa-ti muti comentariile intr-alta parte! asa pentru lamurirea ta... acea persoana de care te-ai luat - prieten bun cu cei doi tineri - si-a facut cont aici tocmai pentru a scrie despre accident, urmau sa se intalneasca la munte, iar cei doi nu au mai ajuns, iar remarca pe care a facut-o era ca raspuns la alta anterioara... dar este greu sa urmaresti conversatia, este mai usor sa faci misto in momentul in care ti se pare ca ceva nu suna tocmai cum iti place tie! ei bine oamenii au dreptul sa le placa si altceva, te-as ruga mult sa-ti retii comentariile! multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaaaaaaaaaa, da-mi mie banii tai ca vei primi inzecit in viata de apoi. Un trick care inca mai tine dupa 2000 de ani, si care ne ajuta sa inghitim mai usor cand luam cate o m**e. Si care de asemenea ne scuteste de a face ceva concret pe tema respectiva.

 

Vrei sa spui 'de asemenea ne interzice'? Cred ca te refereai la 'sa nu ucizi' sau ceva de genul asta. Mda, e o poveste romantata toata treaba asta cu religia, dar intr-o tara de prosti, merge.

 

Nu spune nimeni sa-l calci in picioare pe omul ala, desi asa merita. Dar poti pe de alta parte sa ii "canti serenade" sub balcon in fiecare zi. Sa-l faci sa regrete ca nu e in puscarie. Fara sa-i faci nici un rau fizic, astea sunt pedepsite de 'legile' din Romania.

 

Da, in Romania se pare ca trebuie sa-ti faci dreptate singur, cel putin in cazuri din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui 'de asemenea ne interzice'? Cred ca te refereai la 'sa nu ucizi' sau ceva de genul asta.

Nu, nu la asta ma refeream.

 

Daca analizezi atent cauzele problemei, nu e vina celui care a omorat copiii astia ca a scapat. Vina e a sistemului corupt care iti permite sa scapi prin spaga.

 

Hai sa ne inchipuim in Franta ca un "inalt functionar public" omoara pe cineva cu masina si scapa basma curata mutand trecerea de pietoni.

Pai iese toata lumea in strada si arde guvernu din temelii daca nu-l mazilesc pe ala.

 

Idem pentru toata furaciunea din banii publici pe care eu si tu ii dau din buzunar la impozit, idem pentru respectul aratat de stat cetateanului. Pentru asa ceva se iese in strada, se matraseste toata cloaca asta din fruntea tarii si din justitie, nu te apuci de unul singur sa-ti faci dreptate Rambo style.

 

Suntem un popor care de la Decebal incoace am fost permanent sclavi la romani, huni, tatari, turci, rusi, nemti, americani si la asta ne pricepem, sa inghitim. Religia ne ajuta perfect, si unde nu ne ajuta avem oricum solutii... fugim in fratele nostru codru, parjolim campiile, eventual intoarcem armele, si pe urma ne laudam cu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...