Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 631
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

m am vazut vineri cu el.. si acum imi pare rau cu nu m am uitat la el... ca nu m am uitat mai bine...

era un om exagerat de inocent.

salut bai rontz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu abia acum am aflat de treaba asta....nu am cuvinte...in momentul asta va scriu plangand.....mi-a fost prieten....nici nu stiu de unde sa incep sa va povestesc intamplari petrecute alaturi de el....imi vin in cap ca si cum s-ar fi intamplat ieri....chiar nu stiu ce sa zic....e greu, e foarte greu sa aflii asa ceva mai ales cand e pre tarziu....mai ales atunci cand stii ca puteai sa faci si tu ceva....Intotdeeauna l-am vazut fericit, cu zambetul pe buze....avea probleme...cu toti avem, dar el tot timpul le lasa in spate si era tot timpul vesel...aaaahh...imi vine sa urlu de durere si tristete.....e a nu stiu ata oara cand mi se intampla asta.....nu mai pot.....

 

 

Dumnezeu sa te aiba in paza, Rontz.....R.I.P. ... :unsure: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti fie tarana usoara, Molf! :unsure: :rock: :D :D

Ai ajuns intr-un loc unde benzina nu se termina niciodata, nu exista conservari idioti si asfaltul e perfect.

 

 

Bigule, cand am vazut pozele de la Joe Black si de la ziua lui Escu din 2005 (Etrusco) m-a luat ameteala, am fost si eu acolo, il cunosteam de ceva vreme. Pacat, mare pacat.

 

 

Ma uit la lista de mess si mi-e aiurea sa ma gandesc ca nu il mai vad online, cu avatarul cu poza pe chopper :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincere codoleante !

cand ma duceam la cotroceni la magazin pentru consumabile si sfaturi,mi-era de mare ajutor

tot el mi-a spus si ce hand-guard-uri sa pun pe moto :D

filtru de ulei de la el de acolo luam

de ce el ?!!? Doamne ... mai rar un om ca el !

 

fara cuvinte ...

 

:unsure: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am apucat sa-l cunosc prea bine.....de fapt, nu-l cunosteam mai deloc, mai mult din vedere, dar stiu ca de fiecare data cand am dat noroc cu el, se inclina respectuos.....si zambea.....ma respecta desi nu ma cunostea nici el, la randul lui.....ultima data l-am vazut joia trecuta.....acum s-a dus si nu am apucat nici macar sa bem impreuna.....rontz, imi pare rau.....ai disparut dintre noi.....

ce dracu' sa mai spun? cursorul asta clipeste si-mi pare din ce in ce mai rau.....si tot clipeste.....ba???? tu esti nebun???? cum puula mea sa fi murit???baaaaaaaaaaaaa......hai, ma, lasati gluma, pe bune acum........ce dracu', ma??? am ajuns sa ne pretuim doar cand nu mai suntem?

ba rontz....nu e adevarat, nu?

hai ma....sunt atat de bou caci eram suficient de beat incat sa nu-mi mai amintesc ultima ta gluma pe care ai spus-o.....stii, radeam cu stege, cu dt_yamaha, cu geserica, cu whiteman, cu roxana_ghfx, cu radu_ghfx....ba rontz.....baaaaaaaaaaaaaaaaaaa :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o poza cu ingerasul nostru:post-25806-1223940403_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehehe poze din etrusco...ce vremuri. rontz a fost mereu zambitor, desi le avea pe ale lui ca noi toti. de fiecare data avea o vorba buna, ajuta de cate ori putea..toti spunem acelasi lucru. da am pierdut un om, cum rar gasesti. ne-a facut viata mai frumoasa si ne-a facut mai buni. cand iti zambea uitai de griji. el nu stia sa spuna nu. sorry rontz nu am mai apucat sa iti dau poze aia cu gura inchisa....cine mai rade cu nasul in bandajul nukai? cu cine mai cantam la karaoke? cu cine mai cantam tichidau? cum mai mergem noi la doftana? prea ocupati sa aratam ce simtim, sa ne pese si sa fim oameni. invatati de la rontz. el a fost intotdeauna exact asa cum il vedeam. mutumesc rontz. pentru tot. avem acum un ingeras acolo sus care va avea grija de noi. zambiti mai des. in amintirea lui sunt convinsa ca o vom face toti. ai lasat un gol prea mare...mult prea mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca astept sa-l vad venind razand la Ursu...sa cantam la Karaoke,sa radeam...sa facem diverse glume. Un om deosebit...un om special,pacat ca n-ati avut ocazia sa-l cunoasteti,pt noi restu' a ramas durerea golul si senzatia de neputinta. Rontz...prietenii te asteapta :unsure: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca astept sa-l vad venind razand la Ursu...sa cantam la Karaoke,sa radeam...sa facem diverse glume. Un om deosebit...un om special,pacat ca n-ati avut ocazia sa-l cunoasteti,pt noi restu' a ramas durerea golul si senzatia de neputinta. Rontz...prietenii te asteapta :unsure: :rock:

post-11570-1223940255_thumb.jpg

post-11570-1223940282_thumb.jpg

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe curand Rontz, ne vedem dincolo mai mult, ca aici abia ce-am apucat sa stam la o vorba si-o berica :rock:

Ai lasat multi oameni tristi in urma si multora o sa ne fie dor de tine :unsure:

 

O sa-mi ia ceva timp pana realizez ca este primul om pe care il astept la Ursu si nu o sa mai vina...

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara, impreuna, ti-am cantat, asa cum cantam cu tine, si de cate ori vom mai canta, ne vom gandi la tine si la cei dragi plecati dintre noi, pt ca stiu ca sunteti

...Asemeni altor dati, azi am baut si cantat impreuna cu tine...

 

Pe tine si pe ceilalti dragi noua si plecati din lumea asta fizica, va iubim, si nu va vom uita :rock:

 

PS: promit ca atunci cand ne vom reintalni, sa bem si sa cantam ca in zilele bune si frumoase, Rontzule :unsure:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci rontz se ducea la targu mures.....unde dobrescu avea un magazin.....un alt pui de "mymoto" pe care il lauda unii, aici, pe forum, cand oamenii au nevoie de sfaturi, nu de publicitate.....e mult mai rentabil sa alergi un "sclav", nevoit sa-si plateasca ratele la motorul mult dorit decat sa angajezi un om in zona, pe care nici nu-l cunosti si nu stii ce-i poate pielea, deh, poate te fura cu cateva mii de lei vechi, de un pachet de tigari, nu mai bine alergi un om aiurea? zi si noapte, in ture, daca se poate....sa exploatam totul.....doar ne intra niste bani in buzunar.....noaptea pe drum, a doua zi la magazin.....urmatoarea zi pe drum.....nu e mai bine asa? banii intra in buzunar.....acum, acei bani au curmat o viata.....da, poate ca e si vina lui, caci a acceptat.....dar poate ca el chiar isi traia visul.....acum nu mai e nici el si nu mai e nici visul lui.....dar banii au ramas.....sa ai burta plina, dobrescule, e cel mai bine asa.....sa nu simti nici o lipsa.....nu are rost.....sincer, verdele asta ma cam face sa borasc.....oare sunt singurul?

rontz a acceptat asta si, intr-un fel, e vinovat de moartea lui.....dar, oare, nu a fost cineva care sa se fi "ingrasat" de pe tot timpul in care el a tot alergat?.....si, oare, nu a tot fost aburit cu aceste deplasari? ceva mai multi bani, promisiuni, speranta de a ramane cu ceva mai multi bani dupa achitarea ratei?.....io tot stau si ma intreb.....merita? :unsure:

acum, toti vor spune ca nu.....dar, poate rontz a murit fericit de faptul ca el si-a demonstrat pentru el insusi ca poate pana in ultima clipa.....

totusi, nu prea mai conteaza.....

ceea ce acum conteaza cu adevarat pentru mine este ca eu si el nu am apucat sa bem o bere impreuna si faptul ca nu voi mai avea niciodata aceasta sansa.....

la urma urmei, verdele a invins din nou.....eu ma bucur sincer pentru el.....

 

si nu, "declaratia" mea nu se vrea a acuza.....este doar regretul meu pentru faptul ca nu am apucat sa schimb si eu cateva vorbe mai lungi si uitate cu acest "coleg rontz"

e adevarat, oamenii mai si mor.....dar, la tine nu m-am asteptat in nici un caz la asta....cel putin nu zilele astea....

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane... furia nu ajuta. nu alegem nici cand ne nastem , nici cand murim. ma repet: cea mai curata picatura din sangele nostru e cea de sange dac. cei care mor tineri raman tineri si traiesc in sufletele si mintile noastre. batranetea e hidoasa. cine o doreste? traim cat trebuie. nu scapa nimeni. cel mai dificil e pana accepti ca fiecare are momentul sau. cel mai greu e sa ai rabdare sa astepti acel moment, fara sa il induci voit.

 

 

cei care au plecat traiesc in noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane chiar nu-si au rostul rautatile in acest topic, nu ai de unde sa sti ce s-a intamplat si nici cum sa intamplat, nu are rost sa incepi sa acuzi cand esti total pe din afara sibiectului, facand doar presupuneri. Ce ai tu de impartit cu cine ai de impartit, imparte in alta parte, nu la topicul asta.

 

Rontz vei trai vesnic in amintirile noastre.... :unsure: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...