Sari la conținut

Accident mortal Rontz


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Au trecut 8 ani de cand l-am cunoscut pe Rontz intr-o bodega din Brasov. Au trecut 8 ani in care am fost colegi in 2 firme, am locuit impreuna, am baut impreuna, am ras si am plans impreuna. Cu toate astea, in 8 ani de zile nu a fost o secunda in care sa avem ceva de impartit. Ai spune ca odata ce imparti o garsoniera cu cineva, cand dormi in acelasi pat, mananci aceeasi mancare, cu care iti bei cafeaua de dimineatza... la un moment dat tot apare o cearta, cat de mica. Nu a fost cazul.

Imi amintesc acum ca la el acasa mi-am deschis contul pe motociclism.ro, imi amintesc cand am fost in cluj si l-a sunat pe Reqviem sa merg sa dorm la el o noapte, cand m-a luat la Arc sa-i cunosc prietenii, mi-amintesc cand mi-a facut cunostinta cu Dacii, pe vremea cand abea se stransesera, si faptul ca l-am vazut pe Don la inmormantare mi-a reamintit de acele clipe, de zilele in care mergeam la Drog sa o vizitam la spital, dupa accidentul cu Viroaga lu Ares... si amintirile curg si singura concluzie este ca nu vor mai fi altele noi.

In egala masura, imi amintesc cu parere de rau ca ultima data l-am vazut la SMAEB, in primavara, cand munceam amandoi cot la cot, si seara mancam din aceeasi farfurie, si ca m-a mai sunat de atunci cand mai trecea prin Brasov si nu reuseam niciodata sa ne sincronizam. Nu mi-as fi inchipuit niciodata ca nu voi mai avea ocazia sa-l mai vad razand.

Somn usor Rontz, nu te vom uita niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 631
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Corina,am o rugaminte mare de tot(sa nu te superi pe mine):Da-mi si mie poze cu Raul,muuulte;te rog mult!sarutmina!

Tu ce mai faci?Esti ok?Ai nevoie de ceva?

P.S.Bogdan sunt,daca nu ti-ai dat seama......

 

 

 

scuze ptr fata am vrut un ''d''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu citeva zile inainte sa plece dincolo , am fost la magazin sa cumpar un ghidon . Ma duc cu piesa la Rontz care era la casa si-i zic " Iau ghidonul asta " iar el imi raspunde "Il cumperi sau ni-l iei ?" .Mi -a placut la maxim raspunsul lui . Am gasit bonul pe care mi l-a dat cu mina lui . Nu-mi vine sa cred ca daca ma duc acum la magazin nu-l gasesc acolo ? Dar eu stiu ca daca nu e acolo , e liber, si urmeaza sa vina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Il cumperi sau ni-l iei ?"

Ma gandeam acum la ce ai scris! Da, chiar era stilul lui, mi-l si imaginez.... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost in excursie cu elevii mei si traseul a inclus si manastirea Zamfira. I-am aprins un manunchi de lumanari si m-am rugat pentru linistea lui... Nu pot sa cred ca nu mai e... weekendul celalalt as vrea sa merg sa-i aprind la cap o lumanare. Mai merge cineva (8 nov)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost in excursie cu elevii mei si traseul a inclus si manastirea Zamfira. I-am aprins un manunchi de lumanari si m-am rugat pentru linistea lui... Nu pot sa cred ca nu mai e... weekendul celalalt as vrea sa merg sa-i aprind la cap o lumanare. Mai merge cineva (8 nov)?

eu cu inca cineva vom merge,dar nu pe 8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautand prin niste cd-uri zgariate de ma intreba calculatorul daca vorbesc serios am gasit urmatoarea poza.

 

Cat de vesel putea sa fie Rontz!

 

p.s.

O amintire funny: intrunirea de la Brasov, l-am avut pasager pana acolo si inapoi. Ma rog, ajungem, ne punem la baut, Rontz dispare la un moment dat in cort cu o don'soara. Mai multi ne gandim sa ii facem o gluma gen mutat cu cortul. Ne-am potolit cand s-a auzit din cort vocea lui: "Baieti, va aud ce vorbiti!"

Mai putin funny a fost a doua zi cand m-am trezit si Rontz imi legase intr-un mod foarte pervers fermoarul de la cort! ;)

post-5919-1225130289_thumb.jpg

Editat de DAC MOTORS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Etrusco... din nou. Ce vremuri. Cred ca am fo doua poze si de la petrecerea din Occident club, din martie (2005 parca). ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el era tare modest... au trecut 3 saptamani si parca tot ieri am aflat...uitam in fiecare zi pentru ca ne luam cu treaba. insa cand ne strangem la karaoke, ma uit in jur si ii vad pe toti ca trec prin aceeasi stare. sunt veseli, rad, insa brusc si din cand in cand ne aducem aminte ca unul din noi lipseste...ne uitam la masa unde statea si se rupe filmul...nu mai zic de melodiile lui rontz care ne termina. continuam sa mergem pentru ca lui acolo ii placea, se simtea bine si poate pentru ca departe de mormantul lui, acolo simtim toti ca e iar cu noi. cat va mai trece pana cand se va duce durerea....probabil mult timp. a trecut prin mai multe gasti de-a lungul anilor...peste tot aceeasi parere. s-a stins o lumina. am ramas mai saraci si in intuneric. pastrati-va lumina in suflet si in gand. ultimele lui cuvinte salvate in arhiva mea de messenger la birou au fost : brb..restart... si inca mai astept. s-o repara saracia aia de calculator la un moment dat....si o sa aud iar...saru mana...ce mai faci?ce face piciul?

Editat de maimutzica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor prietenilor/amicilor/cunoscutilor lui Raul (rontz) sunt fratele lui...

Am nevoie de un pic de ajutor.

Trebuie neaparat sa dau de persoana de la care a cumparat motocicleta lui Yamaha XT 600E.

Daca cineva stie ceva despre aceasta persoana va rog contactati-ma. Va multumesc.

tel. : 0742.948.625

id messenger/mail : negru_frozen@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor prietenilor/amicilor/cunoscutilor lui Raul (rontz) sunt fratele lui...

Am nevoie de un pic de ajutor.

Trebuie neaparat sa dau de persoana de la care a cumparat motocicleta lui Yamaha XT 600E.

Daca cineva stie ceva despre aceasta persoana va rog contactati-ma. Va multumesc.

tel. : 0742.948.625

id messenger/mail : negru_frozen@yahoo.com

intra pe topicul din brasov, ti-a raspuns persoana pe care o cauti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DIN PACATE RONT NU A MAI REZISTAT SI A DECEDAT ACUM CATEVA MINUTE :rolleyes:

 

Sa ne rugam sa fi ajuns intr-un loc mai bun.

 

D-zeu sa-l odihneasca in pace.

 

Va rog luati legatura cu cei care mergeau maine sa doneze ca daca vor sa o faca, sa o faca pentru alte vieti aflate la nevoie...

 

13 octombrie... odihneasca-se in pace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stim toti ca nenorocirea s-a intamplat pe data de 13.

chiar nu mai tb sa dai quote la acest anunt, durerea nu i-a trecut nimanui,nu mai face si tu rau :P

Editat de roxa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

Pe 22 Noiembrie se fac 40 de zile de cand Raul (Rontz) ne-a parasit. Toti cei ce doresc sa il comemoreze sunt asteptati de la ora 17 in Iron City (str. Blanari nr. 21).

 

Multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

Pe 22 Noiembrie se fac 40 de zile de cand Raul (Rontz) ne-a parasit. Toti cei ce doresc sa il comemoreze sunt asteptati de la ora 17 in Iron City (str. Blanari nr. 21).

 

Multumim

eu una am sa fiu acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am trecut pe la Rontz..

 

Buna ziua

 

Pe 22 Noiembrie se fac 40 de zile de cand Raul (Rontz) ne-a parasit. Toti cei ce doresc sa il comemoreze sunt asteptati de la ora 17 in Iron City (str. Blanari nr. 21).

 

Multumim

Vom fi acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut pozele jj. ati avut parte de o zi frumoasa ca sufletul lui rontz. o sa venim toti pe 22. corina daca ai nevoie de ajutor la pregatire ne auzim pe msg.

a fost o zi cu soare blanda si calda ca zambetul lui Rontzaila. Chiar am simtit ca fost langa noi :drink: :moto:

Editat de roxa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost o zi cu soare blanda si calda ca zambetul lui Rontzaila. Chiar am simtit ca fost langa noi :drink: :moto:

si eu am simtit asta de cateva ori...iar la Karaoke stiu sigur ca este acolo,pe canapea langa noi...

pe 22 o sa fim acolo!

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua

 

Pe 22 Noiembrie se fac 40 de zile de cand Raul (Rontz) ne-a parasit. Toti cei ce doresc sa il comemoreze sunt asteptati de la ora 17 in Iron City (str. Blanari nr. 21).

 

Multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...