Sari la conținut

Salut Am Niste Nelamuriri


Bughyman22
 Share

Postări Recomandate

Sall ........sunt mai multe lucruri care vreu sa le cunosc mai bine despre acest motor si am sa le enumer :

 

1 pentru a atasa crashpaduri trebuie gaurita carena la modelu acesta ?? si un pretz estimativ daca ati facut acest lucru

2 ce marca de placutze folositi(cei Cu Honda Cbr 600rr) si ce marca imi recomandatzi ......pentru ca trebuei sa imi schimb placutele de frana(fatza) si ce pretz au ??

3 am niste semnale pe fatza rizoma frumusele chiar imi plac si vreu sa imi iau si pe spate tot acest model ....problema este ca nu dau de el ./... sugestii??

4 vreu sa schimb becul de pozitie(cel mic din mijloc)pentru ca are alta culoare ........cum trebuei sa procedez pentru ca am incercat eu am desfacut cele deoua suruburi da nu ma ajuta cu nimik.......pentru ca tot nu am ajuns la bec??

5 Vine iarna ce atigel folositzi ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe site la rizoma semnalele. Importatorul oficial in RO este Kawamotors.

 

Antigel baga ce marca vrei numai sa scrie pe bidon ca nu ataca aluminiul (sau ca este compatibil cu orice aliaj, e cam acelasi lucru).

Antigel trebuie sa ai in instalatie si vara si iarna, are si rol de ungere pentru pompa de apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa gasesti si crashpaduri care nu necesita gaurirea carenei, dar multi spun ca nu sunt chiar atat de eficiente. de asemenea, carenele de 03-06 sunt destul de mari, deci cred ca va fi necesara gaurirea.

 

pentru schimbatul becului, iti sugerez sa te uiti in manualul de service. daca nu il ai, vezi ca am pus eu linkul pentru download tot in sectiunea asta, dar la topicul "detinatorii de cbr 600/1000". este bine sa il ai daca vrei sa tii motorul mai mult timp.

 

de placute nu m-am lovit inca de problema asta, le am inca pe cele originale.

 

p.s. nush de cand il ai, dar felicitari pentru motor si bun venit in familia honda :disappointed:

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. nush de cand il ai, dar felicitari pentru motor si bun venit in familia honda

 

pai il am de 3 luni si sunt foarte multumit de el ....in fiecare seara il scot la o plimbare da acum daca sa ivit problema cu placutele a cam somat 2 zile .... o sa se rezoleve si probelma asta ..deja am vb cu un prieten si imi schimba el placutzele si pot sa o calaresc dinou...ca 2 zile e cam mult pentru ea sa stea singurica acolo in parcare.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placute ebc HH, eu am vesrah JL, super tari, dar nu cred ca ai de unde sa faci rost de ele. Ebc HH aduce elf workshop

 

Daca vrei buloane calumea trebuie gaurita carena 100%. Fara indoiala. Te costa oriunde de la 2 milioane pana pe la 4 in functie de ce alegi.

 

Semnale kawamotor la razoarea (s-a mai zis)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salz.

Si eu am acelasi model. Buloane eu mi-am pus Rizoma si nu necesita gaurire.

Placute am pus EBC HH dar nu au nici o legatura cu cele originale, mai ales cand se incing.

Daca mai ai nevoie sa afli ceva da un private, poate ne si vedem la o tura.

Pt becul de pozitie eu stiam ca scoti cele doua suruburi.

Antigel eu folosesc Motul.

Rizoma gasesti la Kawa la razoare.

Oricum sa o stapanesti sanatos si bine ai venit in familia Honda.

Editat de NND
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sall nnd ma bucur ca sunt in familia honda ...sunt super hondutele sa avetzi grija de ele ca asa cum tineti voi la ele asa tin si ele cu voi si Asfalt UScat :) ==> :) ==> :) om cat ai dat pe buloane si daca ai noste poze cu ele montate pe moto sa vad si eu cum arata ......(baga ID meu de mess Snack44fp) sa mai cetuim si poate iesi la o plimbare cu motoarele ca tot e cald si frumos afara in cursul zilei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...