Sari la conținut

Cupa Endurocross From Hell


Postări Recomandate

am auzit ca organizatorii permit "campionilor locali" sa se antreneze pe traseu cam de doua saptamani.

oare o sa ajungem la "gazeta de perete" cu organizarile care se petrec in ultima vreme?

vai de capul nostru!!!!!

www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=278497&st=20&start=20

 

 

asa e!incredibil dar adevarat :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuza-ma ca te contrazic, dar acest lucuru nu este adevarat. Astazi se va face marcajul traseului, deci numai cei care o marcheaza stiu exact pe ce traseu o sa se dea concurentii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah ca nu e cine stie ce mare problema daca se dau unu doi din zona pe traseu. Oricum la endurocross se face recunoastere de traseu pentru toata lumea. Si oricum la enduro cross sunt favorizati cei din zona care cunosc traseul de motocross pentru ca acolo se antreneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah ca nu e cine stie ce mare problema daca se dau unu doi din zona pe traseu. Oricum la endurocross se face recunoastere de traseu pentru toata lumea. Si oricum la enduro cross sunt favorizati cei din zona care cunosc traseul de motocross pentru ca acolo se antreneaza.

oricum nu este prezenta obligatorie! oare cum ramane cu sportivitatea?

organizatorii ce pazesc?

oare este un concurs cu premii sau o cursa pentru adunarea de fonduri pentru binefacere?

ziceti-mi contul ca va trimit 100 lei dar macar nu imi stric week-end-ul!!!

de unde stiti voi sa organizati concursuri cand voi nu participati la concursuri?

var place sa mergeti la la concursuri cu diplome si cupe cu numele tiparit pe ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum nu este prezenta obligatorie!

 

:nono:

poti sa stai acasa linistit.

Nu inteleg cum poti sa fii asa de vehement inainte de cursa? De unde stii tu ca e aranjat? Daca un pusti a intrat pe o bucata de circuit crezi ca acum o sa-i bata pe Many si pe Erwin? Sau crezi ca daca tu te-ai da vreo juma' de an in fiecare zi pe acel circuit ai putea sa-i bati pe baieti?

Hai sa vedem ce se intampla, sa auzim impresii de la cei care merg la cursa si sa comentam dupa aia. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt vehement inainte de cursa fiindca dupa aceea pot doar sa fluier a paguba.

si ar fii bine sa nu mai tii tu parte ursului caci eu stiu despre tine ca iti plac lucrurile bine facute!

ajungem sa organizam concursurile ca acum 5 ani. in loc sa mergem inainte cu concursuri adevarate facem in asa fel incat sa ne fie greata de orice inseamna activitate organizata.

 

salutare si mult noroc!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca un pusti a intrat pe o bucata de circuit crezi ca acum o sa-i bata pe Many si pe Erwin? Sau crezi ca daca tu te-ai da vreo juma' de an in fiecare zi pe acel circuit ai putea sa-i bati pe baieti?

Hai sa vedem ce se intampla, sa auzim impresii de la cei care merg la cursa si sa comentam dupa aia. ;)

Nu se bate nimeni cu many si erwin probabil ca e vb de cei de la clasele inferioare de la B si C ...o cursa de recunoastere nu se compara cu 2 zile pe traseu de dimineatza pana seara ...parerea mea :rolleyes:

am auzit si eu mai multi au mers pe traseu

daca nu schimbati traseul pentru c si b....la anul nu o sa mai avem la ce competiti sa mergem ...ca trebuie sa ne batem doar cu localnici sau cu cei care au venit cu 2 zile inainte... :lool:

eu vin oricum sa va fac poze ca inca nu m am refacut de la ultima tranta :nono:

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt vehement inainte de cursa fiindca dupa aceea pot doar sa fluier a paguba.

si ar fii bine sa nu mai tii tu parte ursului caci eu stiu despre tine ca iti plac lucrurile bine facute!

ajungem sa organizam concursurile ca acum 5 ani. in loc sa mergem inainte cu concursuri adevarate facem in asa fel incat sa ne fie greata de orice inseamna activitate organizata.

 

omule zici ca esti Vadim discutanf despre drobul de sare. Hai sa vedem ce se intampla si vorbim dupa aia. Nu poti sa arunci cu pietre INAINTE.

Oricum, la nici un concurs nu vor fi toti fericiti. Hai sa vedem ce zic oamenii care au fost acolo.

 

Eu le zic bafta organizatorilor si distractie riderilor!

 

in cele 10 minute de antrenamente la endurocross, ai voie sa mergi doar pe portiunea de cross si am impresia, nu stiu sigur, ca daca intri pe enduro esti descalificat

 

bai nu e ok deloc sa ai frustrari din astea in conditiile in care tu esti la primul an de enduro. Faptul ca unii stiu traseul ar trebui sa fie ultima ta grija.

Daca vrei podium, focuseaza-te pe performanta ta si o sa vezi ca la un moment dat nu o sa mai conteze ca unul sau altul au stiut traseul de endurocross.

Si ma intristeaza ca tu chiar crezi ca asta e o problema. La enduro cross faci 6-7 treceri intr-o tura si dupa prima trecere nu ar trebui sa mai fie nici o surpriza. Unu mai slab tehnic si fizic nu o sa te bata doar pentru ca a fost inainte pe traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu e ok deloc sa ai frustrari din astea in conditiile in care tu esti la primul an de enduro. Faptul ca unii stiu traseul ar trebui sa fie ultima ta grija.

Daca vrei podium, focuseaza-te pe performanta ta si o sa vezi ca la un moment dat nu o sa mai conteze ca unul sau altul au stiut traseul de endurocross.

Si ma intristeaza ca tu chiar crezi ca asta e o problema. La enduro cross faci 6-7 treceri intr-o tura si dupa prima trecere nu ar trebui sa mai fie nici o surpriza. Unu mai slab tehnic si fizic nu o sa te bata doar pentru ca a fost inainte pe traseu.

vai, ionut eu nu am nici o treaba, daca aveam cu cine sa merg la cursa mergeam cu cea mai mare placere, chit ca stiu beietii traseul, eu ma duc pt ca imi face placere, am spus asta pt ca la endurocross in constanta am iesit de pe cross sa vad pe unde duce traseul moment in care unul dintre organizatori m-a oprit sa ma imi spun ca "daca nu ma intorc pe motocross sunt descalificat", dar pt unu care se bate pt primele 5 locuri nu mi se pare corect sa vina unu care stie traseul ca in palma si sa il bata, la cursa demonstrativa de la ciolpani am luat loc mai bun ca multi enduristi care se dau mult, mult mai bine ca mine, de ce? pt ca eu am vreo 20 de h pe circuitul ala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar pt unu care se bate pt primele 5 locuri nu mi se pare corect sa vina unu care stie traseul ca in palma si sa il bata

 

Nu am zis ca e OK. Am zis ca nu e cea mai mare problema. Avantajul mare il ai atunci cand cunosti bine terenul de motocros, nu bucata de enduro. Si aici toti motocrosistii care joaca "acasa" vor fi avantajati.

Hai sa vedem pareri de la cei care au fost la cursa. Si poate clasamente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto poze.

cine e 205?

cine stie un clasament?

Cata Bocarnea

 

Cata Bocarnea

Frumoasa organizare! Ma bucur ca apar oameni care dupa toate problemele din ultima vreme de pe la evenimentele enduro se ocupa de organizarea noilor curse. Felicitari pentru punctualitate, pentru marcaje pentru organizarea cursei in general. Numarul 205 este, cum am spus mai sus, Cata Bocarnea. Sau sa-i zicem CataFox? N-arata rau imbracat de sus pana jos in Fox de la Authentic Spirit si pe langa ca arata super mai merge si foarte bine in cursa. Pacat ca a facut pana in ultimul tur. Pana atunci ii sufla in ceafa la Otto.

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul foarte frumos,si mi se pare exact pe gustul meu!felicitari!SUPERB!!!poze super!

multumesc ,sper sa va bucurati de poze si sper sa aveti sperantza ca veti fi din ce in ce mai buni, cei de la categoaria C voi sunteti viitori campioni chiar daca acum aveti un harb de motor a ti mers extraordinar de fumos va urez bafta in continuare si sa ne intalnim cu doua roti inglodate unde e norouil mai mare

numa bine glod in ciubota :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se intampla? Dupa toate laudele sincere pe care le-am spus, va e greu sa scrieti tot clasamentul? Incercati sa faceti un efort sa postati un clasament normal cu toate datele! Numar concurs, nume, numar de ture facute! Asa mi se pare corect din partea voastra. Daca nu faceti chestia asta iar o sa se iste o mie de povesti care nu va vor prinde bine deloc. Dupa toata munca pe care ati depuso pana acum nu cred ca merita sa va impiedicati de o prostie asa mica!

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati sa faceti un efort sa postati un clasament normal cu toate datele! Numar concurs, nume, numar de ture facute! Asa mi se pare corect din partea voastra. Daca nu faceti chestia asta iar o sa se iste o mie de povesti care nu va vor prinde bine deloc. Dupa toata munca pe care ati depuso pana acum nu cred ca merita sa va impiedicati de o prostie asa mica!

 

Dan Morar

subscriu !

ceva nu este in regula ....

dar de altfel frumos eveniment , multumim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REZULTATE FINALE ENDUROCROSS FROM HELL TG MURES 2008. 8 NOIEMBRIE

 

CATEGORIA C

I. Fodor ElemĂŠr – 318 – 8 ture

II. Barna Remus – 338 – 8 ture

III. Ravasz IstvĂĄn – 315 – 8 ture

IV. Maxim ĂrpĂĄd – 305 – 8 ture

V. Katona Zsolt – 335 – 8 ture

VI. Eperesi Mihai – 324 – 8 ture

VII. Dobos Nelutu – 330 – 8 ture

VIII. Balazs Csaba – 306 – 8 ture

IX. Nagy Levente – 334 – 8 ture

X. Banga Csaba – 337 – 8 ture

XI. Mug Radu Alin – 327 – 8 ture

XII. Simon Mircea – 321 – 8 ture

XIII. Catana David – 312 – 8 ture

XIV. Kocsis IstvĂĄn – 328 – 7 ture

XV. Bodoni Zsolt – 336 – 7 ture

XVI. Fogarasi ZoltĂĄn – 304 – 7 ture

XVII. LĂĄzĂĄr TamĂĄs – 319 – 7 ture

XVIII. SzĂŠkely JĂłzsef – 307 – 7 ture

XIX. LĂłrĂĄnd LaczkĂł – 326 – 7 ture

XX. Varga Zsolt – 331 – 7 ture

XXI. Suciu Cristian – 308 – 7 ture

XXII. KirĂĄly Dan Stefan – 325 – 7 ture

XXIII. IzsĂĄk Szabolcs – 320 – 7 ture

XXIV. Moldovan Silviu Gabriel – 317 – 7 ture

XXV. TĂľkĂŠs DĂĄvid – 314 – 6 ture

XXVI. Roman Rares – 316 – 6 ture

XXVII. Radu Paul Mihai – 323 – 6 ture

XXVIII. Nagy Szabolcs – 310 – 6 ture

XXIX. Huzoni Adrian Radu – 302 – 6 ture

XXX. Szasz GyĂśrgy Attila – 313 – 6 ture

XXXI. Cinjdea Adrian Nicolae – 309 – 6 ture

XXXII. BogĂĄti SzilĂĄrd – 319 N – 5 ture

XXXIII. Boanta Sorin Adrian – 300 – 5 ture

XXXIV. Zaharie Lucian – 303 – 3 ture

XXXV. Cristal Pal – 329 – 3 ture

XXXVI. Salajan Marius Gabriel – 301 – 3 ture

XXXVII. Biblia Szabolcs – 333 – 3 ture

XXXVIII. Muresan Sergiu – 322 – 2 ture

XXXIX. JoĂł JĂłzsef – 332 – 1 tur

 

CATEGORIA A

I. KovĂĄcs Ervin Zsolt – 100 – 15 ture

II. OlĂĄh LĂĄszlĂł – 102 – 14 ture

III. Sangeorzan Ionut Stelian – 104 – 10 ture

IV. BalĂĄzs IstvĂĄn – 103 – 1 tur

 

CATEGORIA B

 

I. Mircea Otto – 201 – 11 ture

II. Filimon Ervin – 208 – 11 ture

III. Mircea GusztĂĄv RĂłbert – 200 – 11 ture

IV. Nagy KrisztiĂĄn – 204 – 11 ture

V. Conspan David – 203 – 11 ture

VI. MolnĂĄr Endre – 209 – 10 ture

VII. Bocarcea Liviu – 206 – 10 ture

VIII. Bocarcea Catalin – 205 – 10 ture

IX. Rus Flavis – 207 – 9 ture

X. Nagy Daniel – 202 – 3 ture

 

 

CATEGORIA D

 

I. Brad Mihai George – 400 – 6 ture

II. KirĂĄly ĂrpĂĄd – 409 – 6 ture

III. BĂ­rĂł Levente Ăkos – 407 – 6 ture

IV. NyĂĄrĂĄdi LĂĄszlĂł – 403 – 6 ture

V. Botos Ioan – 412 – 6 ture

VI. Concioin Mihai – 413 – 6 ture

VII. Ticos Mircea Daniel – 414 – 6 ture

VIII. Ghica Viorel – 408 – 6 ture

IX. Hondrari Marcel – 411 – 5 ture

X. Balanean Eugen Ciprian – 401 – 5 ture

XI. Halmagi Sergiu – 405 – 5 ture

XII. SzovĂĄtai Szabolcs – 402 – 5 ture

XIII. DarĂłczi Szabolcs – 404 – 3 ture

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...