Sari la conținut

140000 Km Pe Africa Twin Prin Lume - Din Argentina


Postări Recomandate

Azi am facut o mica plimbare prin orasul asta urat si ceva mi-a inseninat seara: pe trotuarul din fata magazinului Unirea era o Africana (Africa Twin) incarcata cu bagaje claie peste gramada. In fata motorului era intinsa o harta si niste zambete largi. Pe harta si pe rotile motocicletei au trecut peste 140.000 de km. Cei doi temerari veneau tocmai din Argentina. Nu stiu cand au plecat si cand si unde vor ajunge, dar au fost bucurosi sa impoarta cu cei de pe aici bucuria lor pe doua roti. Din partea mea au toata admiratia! Intrebati fiind care tara le-a placut cel mai mult, baiatul a raspuns: Argentina! Se pare ca latinii astia sunt patrioti! :) Felicitari lor si celor ca ei!

 

Acum ma uitam mai bine pe harta: din 25 feb 2002 sunt plecati!

post-4446-1224358480_thumb.jpg

post-4446-1224358486_thumb.jpg

post-4446-1224358491_thumb.jpg

post-4446-1224358496_thumb.jpg

post-4446-1224358500_thumb.jpg

Editat de Spirit Honda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ok si de ce insirasera alea acolo ? se laudau sau cerseau ?

Oly, nu vreau sa jignesc, dar e putin penibil ce ai spus..,ceea ce fac cei doi argentinieni este mai mult decat fenomenal, din 2002 , plecati, nu am cuvinte! Ps Oly, nu ma pot abtine, cand faci asemenea afirmatii, ascunde sigla cu DacMotors, pt ca cei din club stiu ca au mult respect pt "cersetori" de felul asta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am intilnit la Barcelona in ianuarie si am stat de vorba cu ei.

Sint trei pasageri pe o Africa Twin: ei doi si ciinele si chiar au cu ce se LAUDA.

Mae

Editat de mae
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oly, nu vreau sa jignesc, dar e putin penibil ce ai spus..,ceea ce fac cei doi argentinieni este mai mult decat fenomenal, din 2002 , plecati, nu am cuvinte! Ps Oly, nu ma pot abtine, cand faci asemenea afirmatii, ascunde sigla cu DacMotors, pt ca cei din club stiu ca au mult respect pt "cersetori" de felul asta! :)

 

 

JEANE esti rider batran si avem prieteni comuni ...oricum lumea e mica deci am sa-ti raspund fara cuvinte murdare .

 

Numaru unu deja m-ai jignit , numaru 2 nu ascund sigla pentru ca nu vorbeam in numele clubului oricum, si aia e mereu acolo sau pe mine unde merg si numaru 3 nu stii nimic despre Dac Motors iar daca vrei sa aflii hai sa continuam discutia in particular !

 

 

P.S intrebarea era chiar sicera ........de ce (cuvant urat) mea s-au apucat sa insire alea in strada ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sunt aceeasi pe care i-am cunoscut la meteora...sunt din paraguay...nu mai gasesc restul pozelor acum,dar,mai multe detalii ..AICI

 

...sincer...m-au impresionat...de mobra nu mai zic...aveau pana si costume de scuba agatzate de mobra...aveau cate un abtibild cu fiecare capitala pe care o vizitasera...si credeti-ma...nu prea mai aveau pe unde sa lipeasca altele noi...au promis ca ajung si pe aici...se pare ca s-au tinut de promisiune..

post-24857-1224368231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Bravo lor..

Probabil ca la drumul asta le-ar prinde bine si un ajutor banesc.

Daca as sti ca mai sunt pe acolo sau as da de ei cumva le-as da bucuros niste bani..multi/putini..nu conteaza..

Chiar am rugamintea,daca ii vede cineva sa ma sune la 0722/625.710..

Multumesc mult..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de unde au bani?

 

Se vede bine in poze de unde au bani... nu va mai coditi atat. Oly are dreptate. Tre sa fii putin nesanatos la cap sa pleci asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara m-am intalnit cu ei, am stat de vorba si au avut parte de ospitalitate Dacica, o masa pe cinste un suvenir Dac Motors si ceva bani de benzina pt ca intr-adevar sunt de admirat pt nebunia pe care o fac. le-am zis ca nu-s sanatosi la cap si au ras amandoi pt ca nu eram primul care zice asta ....

Pt ca mi-au clarificat treaba cu harta in mijlocul strazii... o sa pun o poza sa o limpezim si aici

si P.S Africa Twin rulez :)))))

post-8699-1224446373_thumb.jpg

post-8699-1224446501_thumb.jpg

post-8699-1224446524_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow, nu-mi vine sa cred. De 6 ani sunt plecati de acasa si inca nu au vazut nici macar jumatate din tarile lumii. Niste motociclisti de nota 10...

 

140.000 km, niste kilometrii pe care unii nu ii fac nici macar intr-o viata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N u am ce sa zic decat FELICITARI astia sunt moyociclisti nu conteaza resul de unde bani ca nu sunt sanatosi si alte prostii au facut ceea ce ai face sa se simta cel mai bine , adica sa calatoreasca sa cunoasca alte civilizati alti oameni alte locuri ! INCA O DATA FELICITARI pentru spiritul lor si sa aiba asfalt uscat pe unde or umbla si fara evenimente neplacute !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nesanatosi complet asta da spirit wild... bafta in tzarile astea mai sarace .sa speram ca vom mai auzii de ei

de africana ce sa mai zic ea face legea

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca au ceva Website cu donatii v-as ruga sa-l publicati.As vrea sa fac si eu o donatie .Bravo lor!Pacat ca unii ai considera" nesanatosi".Despre ce draq de casa vorbiti?Ce-i casa?Un dormitor?Materialisti inraiti ce santeti.Nu uitati ca Emilio Scotto a fost plecat 10 ani si aproape 3/4 milion km.Cioncidenta ca-i tot Argentinian si tot pe Honda?

Bravo lor encore!!!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara m-am intalnit cu ei, am stat de vorba si au avut parte de ospitalitate Dacica, o masa pe cinste un suvenir Dac Motors si ceva bani de benzina pt ca intr-adevar sunt de admirat pt nebunia pe care o fac. le-am zis ca nu-s sanatosi la cap si au ras amandoi pt ca nu eram primul care zice asta ....

Pt ca mi-au clarificat treaba cu harta in mijlocul strazii... o sa pun o poza sa o limpezim si aici

si P.S Africa Twin rulez :)))))

Eu as zice ca Honda isi merita moto-ul in general: THE POWER OF DREAMS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...