Jump to content
Sign in to follow this  
Revv'rend

It's The End Of The World...

Recommended Posts

Trist, trist, trist!

Uarn, ben, cuaratin... mama, mama!

Asa se tine plebea in friu, asa se modeleaza "caracterele", asa se scapa de elementele nedorite. Chestia e ca, sa presupunem, daca nu am cei 7 de acasa, nu cred ca reuseste un forum sa ma reeduce si invers. Sau ce incercati voi p-aici, ca nu prea inteleg? Voi intelegeti?

Pt. ca sint sigur ca nici voi nu intelegeti, ortaci admini, moderi si propitari, nici nu ma supar pe voi. Nu va duce cucurbitaceu' mai mult. E OK. Simtiti ca va scapa haturile din mina si reactionati cum stiti voi mai bine. Nu sinteti nici primii, nici ultimii, care au reactionat, sau vor mai reactiona, asa, la un nivel mai marunt, sau mai ridicat.

Daca asta nu-i forum public, ci club privat, atunci ati incurcat rau treburile. Un club privat are, in primul rind, alte conditii de acceptare a membrilor, sau a membrilor noi. Nu poate intre cine vrea.

Cit starea de fapte nu se schimba, inteleg ca e vorba, totusi, de un forum public si nu ma insel.

Vad, totusi, ca plebea nu e deranjata. E bine asa.

Bineinteles ca totul se rezuma la aia 7 pomeniti si la ceva "aichiu", dar, cum zice o vorba, "de unde nu-i, nici D-zeu nu cere". Asa ca, de ce as cere eu? Nu, n-o fac.

Da, dom'le, mi-am facut o lista, pt. viata reala, ca sa nu-i uit pe cei dragi, de pe forum. De ce-ati sarit ca arsi? Ceva roiuri de muste pa caciuli?

Doamne ajuta ca, in viata aia reala, nu se pot sterge posturi si topic-uri, nu se da uarn, ben si cuarantina, nu exista nick names, clone, etc.. I dig that.

Sint ferm convins ca reactia va fi identica si in privinta acestui topic. Saru'mina si la mai mare!

Mai bine numeai topicul:

"Ce parere aveti despre moderatorii acestui forum si despre persoanele care sunt active pe forum?"

Ca poate am zice si noi cate ceva dar aici ce sa faci, am citit parerea ta, te inteleg, mai departe... ce sa zic...

Nu cred ca e sfarsitul lumii si nici inceputul unor discutii interminabile pe aceste teme, cred doar ca ar trebui sa ne intereseze mai mult subiectele faine de pe acest forum cum ar fi: excursiile pe 2 roti, motocicleta mea, COLTUL ENDURISTILOR :rusinica: etc.

Ceau!

Mai bine numeai topicul:

"Ce parere aveti despre moderatorii acestui forum si despre persoanele care sunt active pe forum?"

Ca poate am zice si noi cate ceva dar aici ce sa faci, am citit parerea ta, te inteleg, mai departe... ce sa zic...

Nu cred ca e sfarsitul lumii si nici inceputul unor discutii interminabile pe aceste teme, cred doar ca ar trebui sa ne intereseze mai mult subiectele faine de pe acest forum cum ar fi: excursiile pe 2 roti, motocicleta mea, COLTUL ENDURISTILOR :rusinica: etc.

Ceau!

Atit m-a dus cucurbitaceu'. Ce sa fac?

Imi pun cenusa-n cap si ma autoflagelez.

Da, subiectele faine... ce meserie de subiecte... ne dam cu motocicleta... avem motocicleta... ne dam, cu motocicleta, pe aratura... faine, dom'le, n-am ce zice. Singura chestie e ca-s cam strutoide, parerea mea.

Ce-i drept, ne ung la inima... subiectele astea faine...

Edited by Revv'rend

Atit m-a dus cucurbitaceu'. Ce sa fac?

Imi pun cenusa-n cap si ma autoflagelez.

Te ajut eu! :D :rusinica:

Te ajut eu! :D :rusinica:

Nu cred ca ai experienta necesara. Sint la un level ridicat, de pus cenusa-n cap si de autoflagelare.

De fapt, daca-ti fac o bucurie, astfel... hit me, woman, for I have sinned... I have been a naughty motherfucker... hit hard!

Nu cred ca ai experienta necesara. Sint la un level ridicat, de pus cenusa-n cap si de autoflagelare.

De fapt, daca-ti fac o bucurie, astfel... hit me, woman, for I have sinned... I have been a naughty motherfucker... hit hard!

Poti recunoaste ca-ti place! Ce naiba, doar suntem pe forumul moto, intre prieteni! :rusinica:

Bai, fratilor si gelatilor, surorilor si putorilor...

http://2roti.myforum.ro/index.php

Io zic ca-i un forum liber. Voi, ce ziceti?

Poti recunoaste ca-ti place! Ce naiba, doar suntem pe forumul moto, intre prieteni! :rusinica:

It's kincky, alright...

Hai, baga mare, ca nu stiu cit mai dureaza, pina ma expediaza tartorii forumului intre cei drepti...

Edited by Revv'rend

Si totusi ,lumea tine cu dintii de acest forum.

Daca ti-ai luat warn,ban si carantina, de ce mai exista dorinta asta ,la unii, sa-si mai exprime parerea? Eu asta nu inteleg.

Daca sunt asa scarbiti de forumul care i-a exclus, de ce ne mai onoreaza cu prezenta.De ce sunt,95 % ok,iar aia 5% sunt exclusi?

E adevarat ca au mai fost si cazuri cand unii au fost arsi pe nedrept,dar nu e cazul la toti cei 5%.

CONCLUZII:

Cum iti asterni,asa dormi.

Nu te intinde mai mult decat ai plapuma.

Ce-si face omul cu mana lui,se numeste lucru manual.

Fiecare pasare,pe limba ei piere.

Nu tot ce zboara, se mananca.

CINE'MPARTE,PARTE-SI FACE.

toate forumurile au fost libere, in timp se vor politiza :rusinica:

traiasca super oferta de la inceput :D

Bai, faza e in felul urmator:

Dragoste de jug, cred ca se poate numi totul. Lumea sta docila, aici pe forum, are grija ce scrie, sa n-o ia pe la spate, de la stapinire, asta doar in cazul in care nu e pe felie cu stapinirea, sau i place s-o ia pe la spate.

Dunno.

Strange shit goin' on.

Io asa ma cugetam, in naivitatea mea, ca motoristu-i alta specie animala, decit cetateanu' de rind. Asa, mai rebel, mai razvratit, mai... mama dracului de naivitate, ca nu ma pot lepada de ea.

Bun, unii au demonstrat ca mai exista si de cei la fel de naivi, ca mine. Bine asa.

Dunno.

Stiu ca vine iarna, dar totusi... sa ne reamintim de coloana vertebrala.

Io va propun boicotarea acestui forum, tot in naivitatea sus pomenita.

Dunno.

Vad deja bolovanii zburind... oare cine-i arunca?

Conteaza?

Si totusi ,lumea tine cu dintii de acest forum.

Daca ti-ai luat warn,ban si carantina, de ce mai exista dorinta asta ,la unii, sa-si mai exprime parerea? Eu asta nu inteleg.

Daca sunt asa scarbiti de forumul care i-a exclus, de ce ne mai onoreaza cu prezenta.De ce sunt,95 % ok,iar aia 5% sunt exclusi?

E adevarat ca au mai fost si cazuri cand unii au fost arsi pe nedrept,dar nu e cazul la toti cei 5%.

CONCLUZII:

Cum iti asterni,asa dormi.

Nu te intinde mai mult decat ai plapuma.

Ce-si face omul cu mana lui,se numeste lucru manual.

Fiecare pasare,pe limba ei piere.

Nu tot ce zboara, se mananca.

CINE'MPARTE,PARTE-SI FACE.

Hai ca spun o chestie rasuflata:

Daca aia 95% se arunca de pe bloc, trebuie sa ma arunc si eu?

Ce sa-i fac, daca n-am simtul apartenetei cu orice pret, prea bine dezvoltat? Nimic. Life goes on...

"Daca ti-ai luat warn,ban si carantina, de ce mai exista dorinta asta ,la unii, sa-si mai exprime parerea? Eu asta nu inteleg."

Pot raspunde doar pt. mine.

Personal o fac ca sa ma alatur lui Sisif si, eventual, sa devin, asemeni lui, fila de legenda.

Acuma serios: de naiv ce is!

In plus, imi place sa ridic piciorul din spate dreapta si sa-mi marchez teritoriul, pe cracu' de la combinezonul Vanucci (sau ce-ar purta) al tartorilor acestui forum. O mai fac si prin alte parti, pe cracu' costumului Armani, al altora, dar asta-i alta ciorba.

"Si totusi ,lumea tine cu dintii de acest forum."

Un psiholog, nici macar un psihiatru, iti raspunde lejer la nedumerirea ta.

Pot raspunde si eu: e vorba de simtul apartenentei cu orice pret, bine dezvoltat.

Incerc, desi e al naibii de greu, sa ma leapad de asta. Greu, frate, greu...

Proverbele si zicatorile, de la final, sint foarte educative.

Ai uitat, insa, doua cruciale:

"Capul lecat, sabia nu-l taie."

"Mielul blind suge de la doua oi." (uneori berbeci, dar ce mai conteaza?)

:rusinica:

Bai dar te vad ,sucarit rau de tot.

"Dunno."?

E nebunie si rebeliune mare pe forumul asta fata de un forum normal,sa zicem softpedia,de exemplu.

Oricum, ca sa fiu in concordanta cu titlul:

Lumea nu a mai fost la fel pe acest forum, odata cu venirea lui DenisTM sau cum ii zicea la pustiul ala.

Forumul a devenit un mare balci odata cu topicuri de genul Basescu e sau nu e salvatorul nostru,Ungurii e prosti vol I si II,etc.

Sincer sa fiu exista forumuri publice mult mai rele decat asta. Nu stiu de ce va plangeti atat. Ai luat ban, faci alt cont si incerci sa nu mai repeti greseala. Prea multa victimizare intr-un singur loc.

:rusinica:

Bai dar te vad ,sucarit rau de tot.

"Dunno."?

E nebunie si rebeliune mare pe forumul asta fata de un forum normal,sa zicem softpedia,de exemplu.

Oricum, ca sa fiu in concordanta cu titlul:

Lumea nu a mai fost la fel pe acest forum, odata cu venirea lui DenisTM sau cum ii zicea la pustiul ala.

Forumul a devenit un mare balci odata cu topicuri de genul Basescu e sau nu e salvatorul nostru,Ungurii e prosti vol I si II,etc.

Nu, sucarit nu sint. Al naibii aparente... rasuflata si asta, stiu.

Da, in comparatie cu Softpedia, de ex., ai dreptate. E ceva mai lejer. Sa nu confundam, totusi, nebunia si rebeliunea, cu prostia si haosul, care domnesc, mai degraba, pe acest forum.

Nebunia si rebeliunea ar duce la boicotarea forumului, de-ar ramine adminii, moderii, pustii, scuteristii si motoristii veritabili doar intre ei. Ceea ce nu se intimpla, din cite vezi. Deci, doar prostie si haos, cu unele exceptii, of course.

Nu stiu cine-i DenisTM si nici nu ma freaca grija.

Mai, de Base ma abtin, dar ungurii e prosti. Cel putin la fel de prosti ca oricare altul, care inghite laturile politice, forumistice, sau de orice alta natura, fara sa cricneasca, fara sa refuze, fara sa rebeleze.

You dig?

Ala, bala, portocala... in rest.

Sincer sa fiu exista forumuri publice mult mai rele decat asta. Nu stiu de ce va plangeti atat. Ai luat ban, faci alt cont si incerci sa nu mai repeti greseala. Prea multa victimizare intr-un singur loc.

Corect, pina la un anumit punct.

Cine decide si in baza a ce, daca am gresit, ori ba?

Tartorii forumului?

Sint ei de origine divina si infailibili?

E asta un forum public, ori club privat?

Cine arunca cu pietre primul?

E Traian Baseologul, intr-adevar, noul Mesia, salvatorul neamului romanesc?

De ce, dom'le, de ce?

BIG BROTHER is watching us!

Hi, Big Braza! How ya doin'?

Nu conteaza motivul. Ei au puterea si gata. Viata nu e corecta nici pe net nici in afara lui.

Nu conteaza motivul. Ei au puterea si gata. Viata nu e corecta nici pe net nici in afara lui.

Aici ai zis o vorba mare! Un adevar absolut si de netagaduit!

Doar ca mie mi-a placut "Paradise lost", a lu' taica Milton, asa ca "Better reign in Hell, than serve in Heaven!"

I'm a stupid fuck, I know... but still...

Edited by Revv'rend

De fapt care e intrebarea?!?Sau care e subiectul?Ce se discuta aici?!?

Ti se pare ca daca nu ai cei 7 ani nu te poate reeduca nimeni, macar cineva poate incerca si daca nu reuseste atunci te da afara pe usa din dos.Ce nu iti place la chestia asta?Ce vrei tu de fapt revv'rend?!?Si cine esti?

Aici ai zis o vorba mare! Un adevar absolut si de netagaduit!

I'm a stupid fuck, I know

De fapt care e intrebarea?!?Sau care e subiectul?Ce se discuta aici?!?

Ti se pare ca daca nu ai cei 7 ani nu te poate reeduca nimeni, macar cineva poate incerca si daca nu reuseste atunci te da afara pe usa din dos.Ce nu iti place la chestia asta?Ce vrei tu de fapt revv'rend?!?Si cine esti?

Nu exista intrebare. Nu exista subiect. Aici se discuta baliverne.

Incercarea moarte n-are. Asta mi-am zis si eu, deschizind aces topic.

Imi place, omule, toata chestia asta. Nu vreau nimic. Sint ala, de care te-a avertizat maica-ta, cind erai micut.

Tu stii cine esti si ce vrei?

Numai bine, man.

Edited by Revv'rend

1. FORUM PUBLIC.Nu s-a cotizat cu nimic la intrare, s-au acceptat termenii formului la inregistrare, restul nu ne mai intereseaza.Cine e aia,care e moderatori?Ce,...ei e dumnezei?!

Pai cineva trebuie sa faca treaba asta si sa faca si discernamant intre useri.

Nu sunt din cercul moderator,dar cat timp investimp noi in forum si cat timp investeste un admin si un moderator in forum?

Acum hai sa fim cinstiti, si sa vedem si dezavantajele astea.

2.Nu va mai jigniti,ca nu se merita.Poate ati baut o bere,doua.... candva si nici nu stiti.

Trist, trist, trist!

Uarn, ben, cuaratin... mama, mama!

Asa se tine plebea in friu, asa se modeleaza "caracterele", asa se scapa de elementele nedorite. Chestia e ca, sa presupunem, daca nu am cei 7 de acasa, nu cred ca reuseste un forum sa ma reeduce si invers. Sau ce incercati voi p-aici, ca nu prea inteleg? Voi intelegeti?

Pt. ca sint sigur ca nici voi nu intelegeti, ortaci admini, moderi si propitari, nici nu ma supar pe voi. Nu va duce cucurbitaceu' mai mult. E OK. Simtiti ca va scapa haturile din mina si reactionati cum stiti voi mai bine. Nu sinteti nici primii, nici ultimii, care au reactionat, sau vor mai reactiona, asa, la un nivel mai marunt, sau mai ridicat.

Daca asta nu-i forum public, ci club privat, atunci ati incurcat rau treburile. Un club privat are, in primul rind, alte conditii de acceptare a membrilor, sau a membrilor noi. Nu poate intre cine vrea.

Cit starea de fapte nu se schimba, inteleg ca e vorba, totusi, de un forum public si nu ma insel.

Vad, totusi, ca plebea nu e deranjata. E bine asa.

Bineinteles ca totul se rezuma la aia 7 pomeniti si la ceva "aichiu", dar, cum zice o vorba, "de unde nu-i, nici D-zeu nu cere". Asa ca, de ce as cere eu? Nu, n-o fac.

Da, dom'le, mi-am facut o lista, pt. viata reala, ca sa nu-i uit pe cei dragi, de pe forum. De ce-ati sarit ca arsi? Ceva roiuri de muste pa caciuli?

Doamne ajuta ca, in viata aia reala, nu se pot sterge posturi si topic-uri, nu se da uarn, ben si cuarantina, nu exista nick names, clone, etc.. I dig that.

Sint ferm convins ca reactia va fi identica si in privinta acestui topic. Saru'mina si la mai mare!

N-ai nici o noima...moncher'

http://www.youtube.com/watch?v=nn65d01YXsc

I-a daici ca sa-ti treaca...

toti ajungem acolo

God Speed :rusinica:

Pentru ca deja subiectul prinde tente comice ......

O definitie a revolutiei:

Turburarea ordinei publice în anume moment Âşi loc, chiar când e logică, este o răscoală; însă ridicarea generală a unei lumi întregi, chiar când pare că n'ar avea logică, este o revoluțiune

Cam ce se intampla acum pe forum:

ÂŞi rămânând uimiți în fața revoluțiunii țărăneÂşti, Âşi-au întors privirile înapoi, Âşi înapoi au dat cu ochii de partidul conservator-democrat... Minune peste minune !

....

O jumătate de veac se cântă: DeÂşteaptă-te, Române !..., Talpa țării, Noi vrem pământ !... Învățați carte ! luminați-vă ! Ei ! s'a deÂşteptat românul... începe lumea să se lumineze. Cine strică ? Noi suntem de vină că am fost chemați să luăm parte la viața publică

recunoasteti personajul? :rusinica:

AÂşa, cum îți spusei, mă scol într-o dimineață, Âşi, Âştii obiceiul meu, pui mâna întâi Âşi-ntâi pe ?Aurora Democratică", să văz cum mai merge țara. O deschiz... Âşi ce citesc? Uite, țiu minte ca acuma: ? 11/23 Făurar... a căzut tirania! Vivat Republica!"

Răposata dumneei ? nevastă-mea a d-întâi ? nu se sculase încă. Sar jos din pat Âşi-i strig: ?Scoală, cocoană, Âşi te bucură, că eÂşti Âşi dumneata mumă din popor; scoală, c-a venit libertatea la putere!"

Când aude de libertate, sare Âşi dumneei răposata din pat... că era republicană! Zic: găteÂşte-te degrab', Mițule, Âşi... hai Âşi noi pe la revuluție. Ne îmbrăcăm, domnule, frumos, Âşi o luăm repede pe jos pân' la teatru... Ei, când am văzut... Âştii că eu nu intru la idee cu una cu două...

Ori să zici nu Âştiu ce Âşi nu Âştiu cum, că adicătele ?acu, unde eÂşti tu republican, ții partea națiunii?"

Dar, când am văzut, am zis Âşi eu: să te ferească Dumnezeu de furia poporului!? Ce să vezi, domnule? Steaguri, muzici, chiote, tămbălău, lucru mare, Âşi lume, lume? de-ți venea amețeală nu altceva.

[...]

AÂşa zău!... Ei! mai dă-mi încă unul ca el, Âşi până mâine seara, ? nu-mi trebuie mai mult, ? să-ți fac republică... Da' nu e! Da' o să-mi zici că cu încetul se face oțetul, ori că mai rabdă, că n-a intrat zilele-n sac. D-apoi bine, frate, până când tot rabdă azi, rabdă mâine ? că nu mai merge, domnule, s-a săturat poporul de tiranie, trebuie republică!

una peste alta suntem in nisiparul adminului .... nu ne place, schimbam tarcul si asta e, de ce sa ma obosesc ca sunt personaje ca fanny sau ser79ban? Ca useri ai acestui forum sunt sub orice critica, cel putin in ultima vreme, poate ca oameni sunt ok ....

sa ma deranjeze ca e forumul plin de cocalari? cine sunt eu si ce interes as avea sa fie altfel? nu e nisiparul meu, atunci mi se brehane de calitatea forumului, nu-mi mai convine ... ma mut pe alt forum.

hai dixtractiune placfuta in continuare si bafta si misto in familie

Edited by Kumuya

Mi-ai furat ideea :D Daca nu inseamna ca mai are un frate geaman :blink:

Bafta :rusinica: