Sari la conținut

Accesorii Super Moto Tuning


CrashTestPilot
 Share

Postări Recomandate

Am observat ca nu exista topic pt accesorii super moto desi majoritatea super motardurilor se realizeaza prin conversie ...

De unde putem sa luam si noi ieftin si bun accesorii pt brutele noastre...?

o idee ar fi e bay dar sa gasim o metoda sa le aducem prin cineva aici ..(de ce e bey pt ca acolo se gasesc extrem de multe si f ieftine ...varietate de care avem nevoie aici)

Eu vreau sa imi iau aripa fata super moto si nu prea stiu de unde sa gasesc eventual din bucuresti sa vad daca se potriveste si cum vine ...dar nu ar fi rau pe langa aripa si niste paneluri de rezervor modificate ascutite. Afara vad ca se cam poarta si componentele din carbon si adevarul este ca in multe cazuri dau super bine!

 

 

 

 

Deci in principiu am deschis topicul asta pt a posta fiecare aici legat de modificari, despre accesorii pe care le-a gasit afara si ce preturi...si eventual sa ne mobilizam sa cautam variante mai accesibile pt piese de tuning si adusul lor in tara...ieftin ..orice discutie legata despre asta in general

 

eu am gasit asta http://cgi.ebay.it/Moto-Ricambi-e-Accessor...bayphotohosting

e destul de ieftin zic eu si arata f bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aripa fata de supermoto gasesti la Motomania sau Moto-Adventure.

Masca Acerbis Cyclope,sau ceva in genul ala cred ca pot aduce tot cei de la Motomania.

post-19791-1225099367_thumb.jpg

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti acolo cam asa ceva:

 

HLUDEMBLK.jpg HLUENDBU.jpg

 

Ghidoane, hand-huard-uri diverse marci si modele, pinioane/foi/lanturi calcaturi diferite, aripi si manete de la WRP, pe stoc si la comanda. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripa fata de supermoto gasesti la Motomania sau Moto-Adventure.

Masca Acerbis Cyclope,sau ceva in genul ala cred ca pot aduce tot cei de la Motomania.

 

Salut masca è tare! lumina super poternica, ei sunt distributor Acerbis si la am pe stock, da ca te interesaza puote se la vind, normal nu vendem la piblic, ba spre dealer, sa ca la vrei fac o aceptie.

 

Alessio

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut masca è tare! lumina super poternica, ei sunt distributor Acerbis si la am pe stock, da ca te interesaza puote se la vind, normal nu vendem la piblic, ba spre dealer, sa ca la vrei fac o aceptie.

 

Alessio

 

 

sa inteleg ca masca aceea neagra pot sa o cumpar sau masca cyclop? m-ar interesa si o aripa super moto pe albastru pt yamaha unde pot sa vad si eu una pe stock?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cyclopul este superb! am vazut cum da cu o aripa supermoto ascutita ...prea tare...

Totusi unde gasesc o aripa supermoto ascutita pe stock sa pot sa vad cum da pe moto si daca se potriveste ?? ma batea gandul cele de la ktm ...seamana cu cele arcebis dar nu stiu sigur ce adaptari trebuie sa ii fac daca nu se va potrivi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca masca aceea neagra pot sa o cumpar sau masca cyclop? m-ar interesa si o aripa super moto pe albastru pt yamaha unde pot sa vad si eu una pe stock?

 

aripa la am portocalia, neagra (aripa supermoto evolution, ca incurand sa puote schimba o parte cu parte albastra) si gris sau neagra ( aripa supermoto), albastru numai enduro vented, ca sa puote sa la scurtam da ca vrei.ba nu este alfel ..imi pare rau . masca avem cyclop si diamond. stock trebuie sa mi suni next week, nu avem magazin noi suntem distributor. sau pentu masca la motomania sunt deelerii nostri

post-43413-1225357899_thumb.jpg

post-43413-1225357988_thumb.jpg

post-43413-1225358017_thumb.jpg

Editat de xrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aripa la am portocalia, neagra (aripa supermoto evolution, ca incurand sa puote schimba o parte cu parte albastra) si gris sau neagra ( aripa supermoto), albastru numai enduro vented, ca sa puote sa la scurtam da ca vrei.ba nu este alfel ..imi pare rau . masca avem cyclop si diamond. stock trebuie sa mi suni next week, nu avem magazin noi suntem distributor. sau pentu masca la motomania sunt deelerii nostri

Aha,tu erai cu ccm-ul negru cu care m-am alergat la ciolpani la test drive.-

Nice to meet you. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da !!

:( nice to meet you!

 

 

fratzii de ar fi atatia si in Arad as avea si eu cu cine sa ma dau, dapai suntem vreo 5 care si asa abia ne adunam..:lol:

nu stie lumea ce`i fain(supermoto) ca poate am fi si noi vreo 10 macar, de doamne ajuta :lol:)

tot ma uit aici pe forum ca nah daca nu ai cu cine sa te dai macar sa privesti.. numa ca voi imi facetzi in ciuda

si de ma enervez ma si mut in bucale ;))

 

bafta si asfalt uscat.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aripa de la KTM se prinde cu 4 suruburi in patrat. Dai aripa originala jos, te uiti la ea, eventual o pui la loc si dai fuga la KTM sa vezi diferenta. Eu zic ca se potrivesc.

 

hei man !! cand vii si tu la amk si facem o sesiune de ccm ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei man !! cand vii si tu la amk si facem o sesiune de ccm ?

 

Eu l-am invitat pe Gianluca mai demult, dar a zis ca nu are timp. Daca ai de gand sa mergi, sa imi spui si mie, pentru ca n-am vazut niciodata doua CCM-uri intr-un singur loc. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am invitat pe Gianluca mai demult, dar a zis ca nu are timp. Daca ai de gand sa mergi, sa imi spui si mie, pentru ca n-am vazut niciodata doua CCM-uri intr-un singur loc. :laugh:

si normal .. .unul trebuie sa ramana in urma cu cateva secunde bune :)))) ........ pe amk

 

maine pe la 12 asa ..vine cineva la amk ?

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aripa la am portocalia, neagra (aripa supermoto evolution, ca incurand sa puote schimba o parte cu parte albastra) si gris sau neagra ( aripa supermoto), albastru numai enduro vented, ca sa puote sa la scurtam da ca vrei.ba nu este alfel ..imi pare rau . masca avem cyclop si diamond. stock trebuie sa mi suni next week, nu avem magazin noi suntem distributor. sau pentu masca la motomania sunt deelerii nostri

 

 

masca diamond la ce pret este? si aripa evolution este si pe albastru cu alb? sau albastru cu negru? la ce pret ajunge aripa?

 

 

ps am si eu kit de ambreiaj hidraulic se poate verifica pe la voi despre ce este vb? am un wr 400 din 99 si original motoreta avea ambreiaj pe cablu cam face figuri a pierdut din lichid cred si vreau sa il fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masca diamond la ce pret este? si aripa evolution este si pe albastru cu alb? sau albastru cu negru? la ce pret ajunge aripa?

 

 

ps am si eu kit de ambreiaj hidraulic se poate verifica pe la voi despre ce este vb? am un wr 400 din 99 si original motoreta avea ambreiaj pe cablu cam face figuri a pierdut din lichid cred si vreau sa il fac

 

fratzilor ajutatzi si voi un om ca voi :laugh: cu supermoto, am avut un contact cu planeta destul de nashpa :) , si am nevoie de piese de ktm lc4 640 2005 prestige SM, noi sau second, as avea nevoie de bord, blocurile de lumini, oglinzi, carena pt far... ce zice, stiti unde as putea gasii, dar la pretzuri rezonabile.. MS

 

bafta si asfalt uscat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...