Sari la conținut

Dnepr Cu Atas(vreau Sa-l Trec Pe Mine Solo)


Niku Chopper
 Share

Postări Recomandate

intreb asta pt k astept de ceva vreme si nu-mi permit sa-l transcriu...

 

vreau sa vand atasul si sa mai pun ceva bani pt a-l transcrie, insa mie sa nu dau atasul si sa imi ceara sa ma prezint cu atas chiar daca il transcriu solo...(momentan fiind asa in acte)

 

care stiti cum se procedeaza va rog sa ma lamuriti si pe mine.

va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb asta pt k astept de ceva vreme si nu-mi permit sa-l transcriu...

 

vreau sa vand atasul si sa mai pun ceva bani pt a-l transcrie, insa mie sa nu dau atasul si sa imi ceara sa ma prezint cu atas chiar daca il transcriu solo...(momentan fiind asa in acte)

 

care stiti cum se procedeaza va rog sa ma lamuriti si pe mine.

va multumesc!

Daca vrei sa-l inscrii solo nu trebuie sa mergi cu atas. Am avut in cretificat cu atas eram in solo si i-am rugat sa treaca tot cu atas dar nu au vrut ca nu au vazut atasul.

Daca vrei sa inscrii cu atas trebe sa mergi neaparat cu atasul

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-l inscrii solo nu trebuie sa mergi cu atas. Am avut in cretificat cu atas eram in solo si i-am rugat sa treaca tot cu atas dar nu au vrut ca nu au vazut atasul.

Daca vrei sa inscrii cu atas trebe sa mergi neaparat cu atasul

Numai bine

 

 

ar fi bine sa fie asa, dar ma pot risca?.daca apuc de vand atasul mai greu apuc iarasi la unul chiar si imprumutat

k sa merg la sigur tot ei trebuie sa ma lamureasca, poate nici asa(una spun alta fac)

 

daca ati facut careva miscarea asta scrieti aici...

multumesc pt raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi bine sa fie asa, dar ma pot risca?.daca apuc de vand atasul mai greu apuc iarasi la unul chiar si imprumutat

k sa merg la sigur tot ei trebuie sa ma lamureasca, poate nici asa(una spun alta fac)

 

daca ati facut careva miscarea asta scrieti aici...

multumesc pt raspunsuri!

Treci pe la ei si intreaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

buna. la RAR te poti prezenta cum vrei tu. --solo sau cu atas. in cazul in care ai cumparat un moto cu atas si tu il vrei solo. te duci la RARcu el solo iar pe atasul care lipseste prezinti un document; contract de vanzare-cumparare in cazul ca l-ai vandut sau o factura de la fier vechi ca l-ai predat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

si eu am vrut sa radiez atasul dar omu de la RAR mi-a zis ca nu se poate pt ca motocicleta a fost fabricata pt(cu) atas, asa ca daca mi-l radiaza eu (a zis omu)o sa pun alt atas pe ea si nu vrea sa riste, dar asta a fost acum 4 ani si in Bucuresti,sar putea sa se fi schimbat ceva intre timp mai ales ca tu esti din CJ acolo poate sa mearga altfel treburile nu ca in Buc.

sfatul meu nu-l vinde si nu-l da nici la fier vechi, mergi antai personal si vezi cum sta treaba ,succes :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nicule, i-mi permit sa te bat la cap si eu, cum au facut si anteriorii mei. Nu ai bani ptr. inscriere cu atas, OK. Mai stai putin, mai aduni un ban si o inmatriculezi cu atas. Ori cu o luna la deal, ori cu 2 luni la vale, e iarna. Si motocicleta si atasul in aceeasi culoare, in stare tehnica OK, sa nu aiba treaba nimeni cu tine. Dupa, poti sa circuli cum vor rotile tale. Nici nu stii cite pot incapea intr-un atas de Nipru, inclusiv lemne de foc. (Cine stie, "cunoaste"). Sa-ti mai spun un lucru, legat de circulatul cu atas. Am facut in vara asta in jur de 4000 km. De multe ori am simtit in tafic o relativa protectie, mai mult respect din partea paticipantilor la trafic, indiferent de "tigaile" care l-e conduceau, s-au virsta conducatorilor. Sa nu spui ca nu conteaza lucrul asta, caci nu te cred. "Este" niste chestii. Ia legatura cu Drobu, cu Berchez-senior, sint "atasisti', sint de la tine din zona, baieti super-valabili. Ca mai sint in zona la tine si alti motociclisti valabili, corect, cu o mentiune, sint "solisti" , dar, niciodata nu e tirziu sa devina "atasisti". Asta ca o pledoarie ptr. "atas". Oricum pina-n vara este gata si la mine "solista". Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nicule, i-mi permit sa te bat la cap si eu, cum au facut si anteriorii mei. Nu ai bani ptr. inscriere cu atas, OK. Mai stai putin, mai aduni un ban si o inmatriculezi cu atas. Ori cu o luna la deal, ori cu 2 luni la vale, e iarna. Si motocicleta si atasul in aceeasi culoare, in stare tehnica OK, sa nu aiba treaba nimeni cu tine. Dupa, poti sa circuli cum vor rotile tale. Nici nu stii cite pot incapea intr-un atas de Nipru, inclusiv lemne de foc. (Cine stie, "cunoaste"). Sa-ti mai spun un lucru, legat de circulatul cu atas. Am facut in vara asta in jur de 4000 km. De multe ori am simtit in tafic o relativa protectie, mai mult respect din partea paticipantilor la trafic, indiferent de "tigaile" care l-e conduceau, s-au virsta conducatorilor. Sa nu spui ca nu conteaza lucrul asta, caci nu te cred. "Este" niste chestii. Ia legatura cu Drobu, cu Berchez-senior, sint "atasisti', sint de la tine din zona, baieti super-valabili. Ca mai sint in zona la tine si alti motociclisti valabili, corect, cu o mentiune, sint "solisti" , dar, niciodata nu e tirziu sa devina "atasisti". Asta ca o pledoarie ptr. "atas". Oricum pina-n vara este gata si la mine "solista". Numai bine.

 

 

Pe @drobu nu-l cunosc personal, insa cu Brechezii(senior-junior) sunt prieten bun.si ei mi-au spus acelasi lucru, adica sa pastrez motocicleta cu atas

 

am luat hotararea demult, motocicleta asta a ramas originala inclusiv atas, iar intre timp m-am apucat de chopartit un nipru. Stiu ca 50% (poate mai bine) din persoanele de pe subforumul asta nu prea agreaza treaba asta dar imi pare rau, asta este pasiunea mea!

 

Un singur lucru e clar, motocicleta asta ramane exact in starea in care este si da ai dreptate nimic nu se compara cu condusul unei motociclete cu atas

 

m-am simtit foarte bine toamna asta mergand cu el asa, iesiri la munte si astea(cu 3 peroane pe aceasi motocicleta este foarte amuzant)...+ ca intoarce lumea capul ca dupa urs :laugh:

 

sunt sigurul din oras cu motocicleta cu atas, a mai fost un dnepr cu atas de ij pana aku cateva luni...

 

poza din ziua achizitionarii....

post-13995-1229944612_thumb.jpg

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place la nebunie cu atas. Ij-ul meu avea nr vechi cand l-am luat iar cand l-am inmatriculat puteam alege solo sau cu atas. Am ales cu atas ca cine stie poate intr-o zi aveam sa il pun si sa imi placa. Ziua aceea a venit si de atunci nu l-am mai dat jos. Comunistele sunt destul de puturoase si solo eu am cu ce sa merg dar cu atas e super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...