Jump to content

Rubrica Enduristilor

Pierrooradea
 Share

Recommended Posts

ieri a fost nebbunie curata!

repsol stie!

un scurt rezumat : mult praf, noroi pe alocuri, coclauri frumosi, paduri dese si incurcate :angry: , 4 cazaturi la mine ( ultima mi-a lasat ”suvenir” pentru cateva zile o durere la o glezna )

doua concluzii!

1 nu mergeti pe trasee necunoscute prea increzatori

2 cel mai important lucru e sa fii echipat! tu si mobra ta!

ceva poze de pe traseu?

• Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Florica Sfeter

RUPT AM AJUNS ACASA... SI TOATE HAINELE DE PRAF .... nici n`am mai iesit cu motoru ieri, o fost super, da si o mancat forja derbiu :angry:)

poze nu cred k s`or facut da un prieten Adi o facut ceva filmulete poate Petre o sa le ceara de la el

Edited by Florica Sfeter

ieri a fost nebbunie curata!

repsol stie!

un scurt rezumat : mult praf, noroi pe alocuri, coclauri frumosi, paduri dese si incurcate :laugh: , 4 cazaturi la mine ( ultima mi-a lasat ”suvenir” pentru cateva zile o durere la o glezna )

doua concluzii!

1 nu mergeti pe trasee necunoscute prea increzatori

2 cel mai important lucru e sa fii echipat! tu si mobra ta!

doar 2 poze am primit de la Adi!

repsol si io

:P

post-40-1242283743_thumb.jpg

post-40-1242283786_thumb.jpg

• 2 weeks later...

duminica pe unde va faceti veacul?

bagati ceva drumuri neasfaltate si forestiere dealea soft?

io am bai la genunchiu stang ( tendinita ) si tre repaos 6 saptamani ..da nu pot sta atata :unsure:

daca stiti ceva drumuri lejere soft enduro ( nu vreau asfalt decat 1 % ) prin zona Uorazii si nu am dureri de jerunche ma bag si io

duminica pe unde va faceti veacul?

bagati ceva drumuri neasfaltate si forestiere dealea soft?

io am bai la genunchiu stang ( tendinita ) si tre repaos 6 saptamani ..da nu pot sta atata :)

daca stiti ceva drumuri lejere soft enduro ( nu vreau asfalt decat 1 % ) prin zona Uorazii si nu am dureri de jerunche ma bag si io

salut

te-ai dat duminica pe undeva?

pe ce ruta?drumurile cum au fost?

numai bine

ce organizati in week endul asta?ceva traseu

?Stiu un traseu fain Oradea-Varciorog...sau la Poiana Tasad....as merge si eu cu un crf........

salut

trasee soft enduro precum oradea-osorhei-copacel-varciorog-tileagd-oradea am facut chiar joi seara 19:00-21:30 cu Imi cu africanele din dotare-ceva spontan.omu a venitt de la lucru ,mi-a dat un tel.si a venit cu opropunere de drum,o plimbare mica.cum sa refuzi o asa oferta. asa ca dai bice cailor

daca mai faceti trasee de soft enduro dati de stire in aceasta rubrica si poate ne intalnim la o tura.cu acea ocazie ne si cunoastem fata in fata nu doar prin intermediul calc.

eu personal inafara de Ionel,Adi(user Giny),Imi-nimrostudio,Carmen(user mununa) pe care ii cunosc,cu ceilalti dintre voi doar de pe forum va stiu.

toate bune :)

• 2 weeks later...

salut

eu m-as baga la ceva daca ar fi ceva pe duminica.

acum 2 saptaminii am fost de la suncuius la beius a fost destul de ok dar am fost doar eu cu motorul si un atv a fost doar asa o mica iesire.

ceva propuneri de trasee. ? eu as vrea sa incerc un coada lacului stana de vale sau padis - belis

daca sunt alte propuneri oricum plimbare sa fie :D

savos

pana la urma am mers doar cu IMI

traseul ales pe parcurs :oradea-urcare spre saldabagiu de munte,coborare prin padure spre balastiera jos la fughiu-osorhei-alparea-felcheriu-santelec-hidiselu de sus-oradea

o tura frumoasa si umpic cu ceva emotii pt mine pe coborarea din padure spre balastiera,in rest totul ok

poate data viitoare ne vom aduna mai multi pt un soft enduro,macar sa ne cunoastem,chiar daca nu vom merge pe un traseu .stam undeva mai sus ,admiram panorama oradie si bem o berula fara alcool care poate.

:rock:

post-46018-1244523535_thumb.jpg

post-46018-1244523579_thumb.jpg

post-46018-1244523625_thumb.jpg

post-46018-1244523668_thumb.jpg

post-46018-1244523747_thumb.jpg

Propunere tura sf.de saptamana 27-28-09

Plecare sambata:Oradea-Alesd-Suncuius-Remeti iar de aici sunt 2 variante 1.ori continuam inainte pe Valea Iadei pana in Stana de Vale apoi urcam spre Vf.Poieni pe un drum forstier relativ nou ctitorit de fratii Micula iar apoi pe la La Vulturi(cu mici portiuni mai dificile de pajiste alpina) coboram spre Cantonul Ciripa urcand apoi pe Saua Cumpanatelu'

2.sau din Remeti urcam in stg. pe serpentine pana la Lacul Dragan si apoi pe Valea Draganului in sus spre Cantonul Ciripa pana pe Saua Cumpanatelu',aceasta varianta fiind pe drum forestier,mai lejer

Din Saua Cumpanatelu' coboram in Varasoaia-Padis(Glavoi)la o cafea la Cornel.Continuam spre Rachitele-Belis-Fantanele-Poiana Horea-Albac-cu oprire la Vartop si somn usor la mine la cuseta(capacitatea maxima a cabanutei este de 6 persoane dar ne putem extinde si sub terasa in functie de cata palinca se bea :) ) Traseul de sambata are aproximativ 320 km din care cca 160 km pe drumuri forestiere.

Duminica se pleaca spre casa:Vartop-Oradea-110 km

Participanti pana acum:

Alex(Purdi)-------Kawasaki Kle 500

Cristi(Chris.Alfa)-Africa Twin 750

Ar fi fain sa fim cat mai multi,cine vrea sa vina sa anunte,traseul nu este batut in cuie,acceptam propuneri,idei!

Edited by purdi

Inca doua poze cu coborarea de la Balileasa/Padis si una din Glavoi ca in Vartop nu am mai ajuns!

Mai multe poze cu cararile de pe Piatra Arsa/Cumpanatelu' are Cristi poate le pune aici!

post-44412-1246357615_thumb.jpg

post-44412-1246357670_thumb.jpg

post-44412-1246357727_thumb.jpg

Inca doua poze cu coborarea de la Balileasa/Padis si una din Glavoi ca in Vartop nu am mai ajuns!

Mai multe poze cu cararile de pe Piatra Arsa/Cumpanatelu' are Cristi poate le pune aici!

bravo pt. tura.

sper ca anu asta sa apucam se ne intalnim la o tura.

numai bine

bravo pt. tura.

sper ca anu asta sa apucam se ne intalnim la o tura.

numai bine

Pai hai sa mergem duminica!Ma gandeam la Oradea-Bologa-Sacuieu(drum asfaltat bun)-Rogojel-Cabana Vladeasa 1400m(drum forestier f. bun)putem incerca si drumul spre Vf.Vladeasa cca 5km dar nu stiu cat e de bun drumul,apoi intoarcere spre Rogojel cca.5 km si de acolo ori prin Rachitele spre Padis(drum forestier bun)sau din Rachitele spre Belis.

poti sa urci linistit de la cabana la virf,am fost io anu trecut cu atv-u si se poate urca,ii cam pietros si o portiune mai abrupta chiar dupa cabana dar dupa aia ii super pt enduro.

poti sa urci linistit de la cabana la virf,am fost io anu trecut cu atv-u si se poate urca,ii cam pietros si o portiune mai abrupta chiar dupa cabana dar dupa aia ii super pt enduro.

Ai putea sa ni te alaturi si tu Marius macar pana la Vf.cu ATV-ul :disappointed: