Sari la conținut

Cu Ochii In Paispe La Cei De La Fan Courier


edisone
 Share

Postări Recomandate

Azi diminetata, in jur de 10:15, o duba condusa de un ... nu pot sa-i spun sofer, ca nu vreau sa jignesc ginta, iese din curtea Fan Courier, de pe strada Fabrica de Glucoza, fara cel mai elementar gest de a se asigura din dreapta, imi taie fata, virand la stanga. Nu aveam viteza, cine a trecut pe acolo in ultima vreme stie, noroi si mazga, la greu, lasata de rotile camioanelor care lucreaza pe santierele din zona Pipera. Deci, ma trezesc cu duba in fata, la nici 10 metri, franez si instinctiv inclin motoru' spre stanga, dandu-mi seama ca altfel s-ar putea sa intru in el. Individul si-a vazut de drum mai departe fara nicio problema. Nu intrebati de numar, tare mi-as fi dorit sa-l stiu. Urmari minore, mozolit de sus pana jos, un genunchi tumefiat, o usoara ruptura musculara lombara stanga, dar si o spaima de zile mari. Imi povesteau cei din zona ca este al doilea accident, in mai putin de o luna, in fata portii Fan Courier. La mine, acum, pot sa-i spun incident, la colegu' cica a fost impact. OAMENI BUNI, AVETI GRIJA SPORITA LA CEI CARE STAU LA VOLANUL AUTOVEHICULELOR FAN COURIER! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce pretenti sa ai fratica,din moment ce se cauta soferi platiti cat mai prost...iti dai seama ca se angajeaza toti dobitoci care nu au nici-o legatura cu sofatul.

Iti garantez eu ca un sofer bun nu sta pe salariul ala mizer pe care il ofera firmele de curierat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi diminetata, in jur de 10:15, o duba condusa de un ... nu pot sa-i spun sofer, ca nu vreau sa jignesc ginta, iese din curtea Fan Courier, de pe strada Fabrica de Glucoza, fara cel mai elementar gest de a se asigura din dreapta, imi taie fata, virand la stanga. Nu aveam viteza, cine a trecut pe acolo in ultima vreme stie, noroi si mazga, la greu, lasata de rotile camioanelor care lucreaza pe santierele din zona Pipera. Deci, ma trezesc cu duba in fata, la nici 10 metri, franez si instinctiv inclin motoru' spre stanga, dandu-mi seama ca altfel s-ar putea sa intru in el. Individul si-a vazut de drum mai departe fara nicio problema. Nu intrebati de numar, tare mi-as fi dorit sa-l stiu. Urmari minore, mozolit de sus pana jos, un genunchi tumefiat, o usoara ruptura musculara lombara stanga, dar si o spaima de zile mari. Imi povesteau cei din zona ca este al doilea accident, in mai putin de o luna, in fata portii Fan Courier. La mine, acum, pot sa-i spun incident, la colegu' cica a fost impact. OAMENI BUNI, AVETI GRIJA SPORITA LA CEI CARE STAU LA VOLANUL AUTOVEHICULELOR FAN COURIER! :laugh:

Nasoala treaba, dar nu aveai aparatoare de genunchi?

 

Eu cand vad emblema asta de la curierii ventilatoare automat iau mana din gaz sau pur si simplu pun frana, sunt mai distrusi la cap decat cei mai distrusi taximetristi. Bine, eu inca nu mi-am luat-o de la astia ca tipic ii intalnesti doar in oras si la servici eu merg pe moped, merg cat se poate de preventiv, si nici sa vreau nu pot sa prind nici 60km/h decat poate pe deal in jos si cu vant din spate, ca daca m-as da ca toata lumea unde e limita de 60 cu 69,9999 deja as fi in mare pericol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa ... :laugh:

 

Sa nu intelegi ca le iau apararea.... insa stiu pe cineva care a lucrat la Fan Courier 1 saptamana pt ca nu a rezistat mai mult:

 

Sunt FOARTE presati de timp (adica de sef), trebuie sa faca o cursa in cel mai scurt timp posibil, iar motivatia "este blocaj, nu pot iesi din intersectie" NU SE ACCEPTA.

Nenea despre care vorbesc are 30 de ani de permis, deci stia sa conduca. Sunt platiti cu vreo 20 mil.

Au norma 20 de minute pt o cursa pe care in Bucurestiul pe care il stim cu totii o faci intr-o ora jumatate.

 

Si inca ceva... multi dintre soferii de la Fan Curier sunt motoristi... lasa moto in curte la firma si se suie in masina.

 

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sa nu crezi ca-i iau apararea respectivului. Insa pe sosele sunt multi retarzi si nu lucreaza toti in acelasi loc (taximetristi, blonde, curierat, zmei, betivi, etc). Tu ai avut doar ghinionul sa o patesti cu unul dintre ei... dar nu e ca s-au adunat ei la Fan courier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o mica mare problema cu "baietii buni" care conduc marini mari.. Fie ei de la Fan Courier sau nu! Majoritatea agentilor care lucreaza pe masini mari au capul in 1000 de directii in timp ce conduc si ultima lor grija este sa se asigura ca nu-l calca pe cap pe unu` care e prin preajma. Plus ca daca au masini mari SI de firma merg pe principiul "lasa-l sa intre in mine ca plateste CASCOul".

Partea proasta e ca nu exista sisteme de penalizare interne la firmele mari de distributie (pt soferi neglijenti), sau daca exista nu se aplica..

In speranta ca o sa avem si noi un trafic "mai curat" la un moment dat, va urez asfalt uscat si atentie distributiva combinata cu viteza de reactie sporita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire Grabnica!!!

 

si mie mi s a intamplat, indeosebi cu masinile/dubele de la firme, oamenii se grabesc, nu se mai asigura ori se asigura asa, de dragul chestiei si mi taie fata..pacat

 

Get well soon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa ... :laugh:

 

Sa nu intelegi ca le iau apararea.... insa stiu pe cineva care a lucrat la Fan Courier 1 saptamana pt ca nu a rezistat mai mult:

 

Sunt FOARTE presati de timp (adica de sef), trebuie sa faca o cursa in cel mai scurt timp posibil, iar motivatia "este blocaj, nu pot iesi din intersectie" NU SE ACCEPTA.

Nenea despre care vorbesc are 30 de ani de permis, deci stia sa conduca. Sunt platiti cu vreo 20 mil.

Au norma 20 de minute pt o cursa pe care in Bucurestiul pe care il stim cu totii o faci intr-o ora jumatate.

 

Si inca ceva... multi dintre soferii de la Fan Curier sunt motoristi... lasa moto in curte la firma si se suie in masina.

 

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sa nu crezi ca-i iau apararea respectivului. Insa pe sosele sunt multi retarzi si nu lucreaza toti in acelasi loc (taximetristi, blonde, curierat, zmei, betivi, etc). Tu ai avut doar ghinionul sa o patesti cu unul dintre ei... dar nu e ca s-au adunat ei la Fan courier

Imi pare foarte rau dar nu au nicio scuza! Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa ... :laugh:

 

Sa nu intelegi ca le iau apararea.... insa stiu pe cineva care a lucrat la Fan Courier 1 saptamana pt ca nu a rezistat mai mult:

 

Sunt FOARTE presati de timp (adica de sef), trebuie sa faca o cursa in cel mai scurt timp posibil, iar motivatia "este blocaj, nu pot iesi din intersectie" NU SE ACCEPTA.

Nenea despre care vorbesc are 30 de ani de permis, deci stia sa conduca. Sunt platiti cu vreo 20 mil.

Au norma 20 de minute pt o cursa pe care in Bucurestiul pe care il stim cu totii o faci intr-o ora jumatate.

 

Si inca ceva... multi dintre soferii de la Fan Curier sunt motoristi... lasa moto in curte la firma si se suie in masina.

 

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sa nu crezi ca-i iau apararea respectivului. Insa pe sosele sunt multi retarzi si nu lucreaza toti in acelasi loc (taximetristi, blonde, curierat, zmei, betivi, etc). Tu ai avut doar ghinionul sa o patesti cu unul dintre ei... dar nu e ca s-au adunat ei la Fan courier

Pai si cine ii obliga sa stea acolo la presa? Daca sunt presati trebuie sa ne preseze si ei pe noi aialalti? Eu mai degraba cred in continuare ca au creierul distrus, daca poseda asa ceva. Cred ca sunt doar un fel de taximetristi nesimtiti care in loc sa conduca Logan merg pe duba, si gabaritul ii face mult mai nesimtiti... Nu zic ca am vazut si taximetristi normali la cap, iar soferii de la RATB mai nou mi se par o insula de sanatate mintala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i chiar asa ... :laugh:

 

Sa nu intelegi ca le iau apararea.... insa stiu pe cineva care a lucrat la Fan Courier 1 saptamana pt ca nu a rezistat mai mult:

 

Sunt FOARTE presati de timp (adica de sef), trebuie sa faca o cursa in cel mai scurt timp posibil, iar motivatia "este blocaj, nu pot iesi din intersectie" NU SE ACCEPTA.

Nenea despre care vorbesc are 30 de ani de permis, deci stia sa conduca. Sunt platiti cu vreo 20 mil.

Au norma 20 de minute pt o cursa pe care in Bucurestiul pe care il stim cu totii o faci intr-o ora jumatate.

 

Si inca ceva... multi dintre soferii de la Fan Curier sunt motoristi... lasa moto in curte la firma si se suie in masina.

 

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sa nu crezi ca-i iau apararea respectivului. Insa pe sosele sunt multi retarzi si nu lucreaza toti in acelasi loc (taximetristi, blonde, curierat, zmei, betivi, etc). Tu ai avut doar ghinionul sa o patesti cu unul dintre ei... dar nu e ca s-au adunat ei la Fan courier

 

 

mai degraba nenea ala de zici ca il cunosti a fost exceptia, si cum zici nu a ezistat mult, sunt niste idioti, in special astia de la fan. ca a fost si ghinion asta e alta poveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si cine ii obliga sa stea acolo la presa? Daca sunt presati trebuie sa ne preseze si ei pe noi aialalti? Eu mai degraba cred in continuare ca au creierul distrus, daca poseda asa ceva. Cred ca sunt doar un fel de taximetristi nesimtiti care in loc sa conduca Logan merg pe duba, si gabaritul ii face mult mai nesimtiti... Nu zic ca am vazut si taximetristi normali la cap, iar soferii de la RATB mai nou mi se par o insula de sanatate mintala...

 

Nu stiu de ce te legi de soferii de la RATB,ca eu conduc de ceva ani buni si motoare si masini dar nu generaliza,bine-ntelas ca si la noi sunt soferi mai prosti,dar poate unii daca gresesc o fac cu buna stiinta si nu pericliteza viata nimanui,poate,dar vorba romaneasca orice padure are uscaturi,unele mai multe,altele mai putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba astia de la fan courier sunt niste kamikaze...nu se uita stanga dreapta..+ca circula cu FOARTE mare viteza printre stradutele dintre blocuri...

 

s'ar putea sa se trezeasca cu niste bucati mari portocalii in masina..de la utima ploaie cu caramizi :laugh:

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu probleme cu un (cuvant urat) d-asta de la FC. Eram pe o strada dintre blocuri, pe stanga masini parcate, pe dreapta bordura, din sens opus vine o duba de la astia (B ?? FCX), idiotul in loc sa ramana 20 de secunde unde era (ca pe sensul lui era "ingustarea" de drum - adica masinile parcate), trage spre mine si vine fara nici un gest de frana. Eram deja LANGA bordura (toba mobrei - care e partea dreapta la mine, btw - era deja deasupra bordurii). Muistu dracu' nu incetineste, nu opreste nu nimic. A trebuit sa feresc capu' sa nu ma loveasca cu oglinda.

Opresc dupa ce trece si-i strig un "mortii ma-tii" . Opreste si el, deschide usa si se uita inapoi la mine "de ce nu te dai la o parte, ba?!" :laugh: . Atunci i-am zis doar ca-i fac reclamatie la firma, si ca "unde mortii ma-tii sa ma dau ba? - in gard? - nu te uiti ? " . Eram prea calm sau bine dispus ca n-am facut mai mult - a inchis usa si a plecat ala. Cat de slabanog sunt io, daca mai "insita" si/sau se dadea si jos, tot ii ardeam una!

 

Morala - incercati sa nu jucati "chiken" cu cretinii astia (in cazul de fata, eu n-am avut unde sa ma duc).

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt SF astia de la fac curier si nu numai la condus si la comportament, daca trebuie sa primesti un colet si nu te gasesc acasa nu suna (mai ales daca e cu plata transp la destinatie) te incaseaza dupa aia dupa bunul plac.

 

am patit si eu, au patit si altii. never ever nu mai trimit cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic personal cu ei ,insa cand ma inghesuie cate unul din cand in cand,sau intra la intimidare de parca ar veni sfarsitul lumii atunci si mai vad ca pe masina scrie FAN COURIER chiar ca ma apuca un drag de ei de le-as da la fiecare cate un pumn in bot.Sper sa nu aiba norocul sa ma atinga vre-o unul ,indiferent daca sunt pe 2 sau 4 roti.Pe zi ce trece imi sporeste dragostea pt ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferia a devenit din pacate o meserie comuna,multe firme de curierat,de distributie au aparut,au multe masini,au casco la ele,angajeaza numai soferi tineri cu spirit de kamikaze :laugh: care in afara de faptul ca au permis de conducere nu au nimic de a face cu soferia. :)

Firmele ii alearga este adevarat dar ei nu isi dau seama ca nu vine nimeni dupa ei la parnaie sau pe lumea cealanta,pt firma este doar un pion.

 

In concluzie cascati ochii,NU TOTI CEI CARE AU PERMIS SUNT SI SOFERI !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-ai luat numarul? Fa-i reclamatie la firma.

Asta am si spus, ce bine ar fi fost sa-i fi vazut numarul, nu neaparat pentru reclamatie :laugh:

 

Nu-i chiar asa ... :laugh:

 

Sa nu intelegi ca le iau apararea.... insa stiu pe cineva care a lucrat la Fan Courier 1 saptamana pt ca nu a rezistat mai mult:

 

Sunt FOARTE presati de timp (adica de sef), trebuie sa faca o cursa in cel mai scurt timp posibil, iar motivatia "este blocaj, nu pot iesi din intersectie" NU SE ACCEPTA.

Nenea despre care vorbesc are 30 de ani de permis, deci stia sa conduca. Sunt platiti cu vreo 20 mil.

Au norma 20 de minute pt o cursa pe care in Bucurestiul pe care il stim cu totii o faci intr-o ora jumatate.

 

Si inca ceva... multi dintre soferii de la Fan Curier sunt motoristi... lasa moto in curte la firma si se suie in masina.

 

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sa nu crezi ca-i iau apararea respectivului. Insa pe sosele sunt multi retarzi si nu lucreaza toti in acelasi loc (taximetristi, blonde, curierat, zmei, betivi, etc). Tu ai avut doar ghinionul sa o patesti cu unul dintre ei... dar nu e ca s-au adunat ei la Fan courier

Intradevar sunt cativa care au motoare la firma asta, dar asta sigur nu avea. Un motorist se asigura, din reflex, in toate directile. Si cum spuneam, este al doilea accident, in mai putin de o luna, in acelasi loc, tot o masina FC care a iesit din firma cu un ... la volan care nu s-a asigurat lovindu-l de data asta pe biker. Nu vreau sa generalizez, dar au fost prea multe cazuri, mai grave sau mai putin grave, cu indivizii astia aflati la volanul autovehiculelor FC.

Tocmai din acest motiv am crezut de cuvinta ca este necesar sa trag un semnal de alarma fata de aceasta specie si nu neaparat ca eu am avut ghinionul sa ma aflu, in acel moment, acolo.

Toate cele bune

 

Asta am si spus, ce bine ar fi fost sa-i fi vazut numarul, nu neaparat pentru reclamatie :)
Editat de edisone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inteleg oamenii care se pun obositi, adormiti, neatenti la volan...chiar tolerez...dar atata prostie incat nici macar sa ai bunul simt sa recunosti ori sa ti ceri scuze etc n am putut sa vad. un (cuvant urat) de taximetrist se pune, practic, in fata mea, deci s a bagat pe banda fara pic de jena...am franat brusc si am inceput sa tremur...cand am vazut ca imbecilul mergea ca un mort m am pus paralel cu el si i am zis"voi omorati oameni", dar calma, nu tipat, nu injurat, absolut nimic. idiotul m a inganat. pur si simplu, a dat din cap ca si cand" asa...si?"

 

doamne... conduceti in asa fel incat sa nu va ia nimic prin surprindere...e foarte, foarte infricosator cu atatia prosti pe sosele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire Grabnica!!!

 

si mie mi s a intamplat, indeosebi cu masinile/dubele de la firme, oamenii se grabesc, nu se mai asigura ori se asigura asa, de dragul chestiei si mi taie fata..pacat

 

Get well soon!

Multumesc G0055, ai de grija

 

Nu-i chiar asa ... :laugh:

 

Sa nu intelegi ca le iau apararea.... insa stiu pe cineva care a lucrat la Fan Courier 1 saptamana pt ca nu a rezistat mai mult:

 

Sunt FOARTE presati de timp (adica de sef), trebuie sa faca o cursa in cel mai scurt timp posibil, iar motivatia "este blocaj, nu pot iesi din intersectie" NU SE ACCEPTA.

Nenea despre care vorbesc are 30 de ani de permis, deci stia sa conduca. Sunt platiti cu vreo 20 mil.

Au norma 20 de minute pt o cursa pe care in Bucurestiul pe care il stim cu totii o faci intr-o ora jumatate.

 

Si inca ceva... multi dintre soferii de la Fan Curier sunt motoristi... lasa moto in curte la firma si se suie in masina.

 

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sa nu crezi ca-i iau apararea respectivului. Insa pe sosele sunt multi retarzi si nu lucreaza toti in acelasi loc (taximetristi, blonde, curierat, zmei, betivi, etc). Tu ai avut doar ghinionul sa o patesti cu unul dintre ei... dar nu e ca s-au adunat ei la Fan courier

 

 

Intradevar sunt cativa care au motoare la firma asta, dar asta sigur nu avea. Un motorist se asigura, din reflex, in toate directile. Si cum spuneam, este al doilea accident, in mai putin de o luna, in acelasi loc, tot o masina FC care a iesit din firma cu un ... la volan care nu s-a asigurat lovindu-l de data asta pe biker. Nu vreau sa generalizez, dar au fost prea multe cazuri, mai grave sau mai putin grave, cu indivizii astia aflati la volanul autovehiculelor FC.

Tocmai din acest motiv am crezut de cuvinta ca este necesar sa trag un semnal de alarma fata de aceasta specie si nu neaparat ca eu am avut ghinionul sa ma aflu, in acel moment, acolo.

Toate cele bune.

PS Ai dreptate, taximetristii, majoritatea, au becurile de la semnalizare arse. Sau poate nu au...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce te legi de soferii de la RATB,ca eu conduc de ceva ani buni si motoare si masini dar nu generaliza,bine-ntelas ca si la noi sunt soferi mai prosti,dar poate unii daca gresesc o fac cu buna stiinta si nu pericliteza viata nimanui,poate,dar vorba romaneasca orice padure are uscaturi,unele mai multe,altele mai putine.

Nu m-am legat de ei, am spus dimpotriva ca mi se par cei mai normali la cap soferi care merg pe masina de firma in Bucuresti. Mi se pare ca majoritatea sunt deosebit de calmi, cumpatati, ca se uita de 2-3 ori in oglinzi inainte de fiecare manevra si fac asta chiar cand ies din statie desi au prioritate dupa lege. Si nu am mai auzit unul sa claxoneze nu mai tin minte de cand. Adevarul e ca cred ca si tin mult la masinile alea ale lor, am patit odata sa fiu in masina unuia caruia i-a zgariat o blonda cu Peugeot mititel si dovleac in parbriz Mercedesul si omul era catranit rau. Bine, cred ca i-am amintit in postul anterior gandindu-ma ce idioti erau soferiii de la firma asta cu ani in urma (sa zicem cu 20 de ani) si cat de mult au evoluat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu inteleg oamenii care se pun obositi, adormiti, neatenti la volan...chiar tolerez...dar atata prostie incat nici macar sa ai bunul simt sa recunosti ori sa ti ceri scuze etc n am putut sa vad. un (cuvant urat) de taximetrist se pune, practic, in fata mea, deci s a bagat pe banda fara pic de jena...am franat brusc si am inceput sa tremur...cand am vazut ca imbecilul mergea ca un mort m am pus paralel cu el si i am zis"voi omorati oameni", dar calma, nu tipat, nu injurat, absolut nimic. idiotul m a inganat. pur si simplu, a dat din cap ca si cand" asa...si?"

 

doamne... conduceti in asa fel incat sa nu va ia nimic prin surprindere...e foarte, foarte infricosator cu atatia prosti pe sosele

Taximetristii(bineinteles nu toti)sunt o specie tare nesimtita in trafic,uitati-va cum parcheaza in statii de multe ori incurca traficul si asa vai mama lui,aici este vina politiei ca nu ii arde.

Ca sa iti ceri scuze tre sa fii educat,macar cu cei sapte ani de acasa care sunt greu de gasit la multi dintre ei .

 

PS:taximetristu tau poate avea comanda cum ai indraznit sa-l apostrofezi :laugh: era regele intersectiei atunci !! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

franez si instinctiv inclin motoru' spre stanga, dandu-mi seama ca altfel s-ar putea sa intru in el.

De curiozitate: de cand conduci moto? Ai condus masina inainte? Pentru ca nu exista nici o inclinare instinctiva cuplata cu "am facut eu mintal calcule fizice si mi-am dat seama ca as fi lovit masina in punctul X, la vitea X, si mi-as fi rupt oasele A, B si C asa ca am preferat sa trantesc motorul".

 

Daca tu nu ai atins masina aia târâÂş, înseamna ca nu o atingeai nici pe moto. Rotile de cauciuc franeaza mult mai bine decat scarita, ghidonul si carena de plastic.

 

Fara nici o rautate: du-te in poligon si invata franarea de urgenta. Data viitoare s-ar putea sa te autoaccidentezi mai rau.

 

Mi se pare ca majoritatea sunt deosebit de calmi, cumpatati, ca se uita de 2-3 ori in oglinzi inainte de fiecare manevra si fac asta chiar cand ies din statie desi au prioritate dupa lege.

Doar daca e statie tip alveola (in trotuar) si au prioritate la revenirea pe banda I. Altfel e schimbare de banda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Nu m-am legat de ei, am spus dimpotriva ca mi se par cei mai normali la cap soferi care merg pe masina de firma in Bucuresti. Mi se pare ca majoritatea sunt deosebit de calmi, cumpatati, ca se uita de 2-3 ori in oglinzi inainte de fiecare manevra si fac asta chiar cand ies din statie desi au prioritate dupa lege. Si nu am mai auzit unul sa

 

Asa este, ratb-istii sunt soferi buni dar parca am citit pe undeva ca sunt supusi la niste examene psihologice anuale, daca este adevarat inseamna ca sunt selectati destul de bine, nu am avut/vazut nici o faza aiurea cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stege sunt.

ca fapt divers, acu vreo 3 ani, la 160-180 am fost flash-uit sa ma dau la o parte, pe drumul spre craiova. m-am dat. el a trecut. fan curier dar de la firma aia portocalie. tnt sau dreaq sa ii ia. sa mor daca m-am putu tine dupa el. mergea spre cimitir, sunt convins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...