Sari la conținut

Cinemateca Enduro


Postări Recomandate

M-am gindit ca n-ar fi rau un astfel de topic, in care fiecare sa poata pune filmulete si linkuri despre ceea ce inseamna enduro(mania), enduro touring-ul, rally ride-ul, filme cu si despre training-uri enduro, concursuri, chestii de genul asta.

 

Atentie: nu ma refer la calatoriile enduro pe care le-ati facut fiecare dintre voi - ele pot fi postate pe topicul dedicat.

 

Personal am doar un fisier cu link-urile Long Way Round - dar nu ma lasa sa le atasez.

Ca atare, cine vrea, dati-mi un mesaj pe PM, si vi le trimit.

 

Eu unul ma tot uit cu placere la ele, si nu pierd episoadele Long Way Down - Nat. Geographic, simbata la ora 20.

 

Daca cumva le aveti pe celelalte doua - "Long Way Down" respectiv "By any means" - sau / si ceva Dakar(-uri) .... v-as multumi daca le puteti impartasi la rindul vostru.

 

Nu de alta, da' cum acum se face intuneric mai devreme, si cum vine frigul ... !

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dirtwise cu Shane Watts !

 

Cautati pe torrente. Un link de exemplu: http://fenopy.com/torrent/dirtwise/NjA1MDQz/download.torrent

 

Daca faci abstractie de momentele biografice, este un film bun pt un endurist incepator. Si oricum, ce vezi acolo se poate aplica si la vacile mai mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gindit ca n-ar fi rau un astfel de topic, in care fiecare sa poata pune filmulete si linkuri despre ceea ce inseamna enduro(mania), enduro touring-ul, rally ride-ul, filme cu si despre training-uri enduro, concursuri, chestii de genul asta.

 

Atentie: nu ma refer la calatoriile enduro pe care le-ati facut fiecare dintre voi - ele pot fi postate pe topicul dedicat.

 

Personal am doar un fisier cu link-urile Long Way Round - dar nu ma lasa sa le atasez.

Ca atare, cine vrea, dati-mi un mesaj pe PM, si vi le trimit.

 

Eu unul ma tot uit cu placere la ele, si nu pierd episoadele Long Way Down - Nat. Geographic, simbata la ora 20.

 

Daca cumva le aveti pe celelalte doua - "Long Way Down" respectiv "By any means" - sau / si ceva Dakar(-uri) .... v-as multumi daca le puteti impartasi la rindul vostru.

 

Nu de alta, da' cum acum se face intuneric mai devreme, si cum vine frigul ... !

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

 

 

Salut,

 

Am eu long way down, long way round si race to dakar

Daca le vrei spune-mi , ti le pun pe dvd-uri si ne vedem prin oras sa ti le dau (daca esti din buc)

 

 

 

Daca tot vorbim de asemenea "seriale" ; are cineva Mondo Enduro si Terra Circa? Le caut disperat de vreo juma de a si nu le gasesc.

Dau o BRRC sau cafea/ceai/tarie dupa gust :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care sunt(eti) interesati, am cele doua Long Way-uri si Race to Dakar!

Mi le-a dat Thundercojones - Alex - caruia si pe aceasta cale, ii spun inca o data ... :disappointed:

 

Vi le pot pune pe transfer si le descarcati de acolo.

 

 

Mae, iti multumesc si tie de intentie!

Am primit mesajul tau, te-am sunat ieri - credeam ca vii la arc - da' ... seara deja le aveam de la Alex.

 

 

APRECIEZ GESTUL VOSTRU SI VA SUNT / RAMIN DATOR!

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

Long way round si down, race to dakar si by any means ... se gasesc instant pe torenti ... ceea ce nu am gasit pe torenti si parca m-ar manca palma sa dau cei 17 eur este un DVD cu Mondo Enduro ...

 

Aveti careva asa ceva ?

 

Dirtwise l-am vazut aseara ... e bun, dar din pacate inca nu am mobra de enduro ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
salutare,

 

Long way round si down, race to dakar si by any means ... se gasesc instant pe torenti ... ceea ce nu am gasit pe torenti si parca m-ar manca palma sa dau cei 17 eur este un DVD cu Mondo Enduro ...

 

Aveti careva asa ceva ?

 

Dirtwise l-am vazut aseara ... e bun, dar din pacate inca nu am mobra de enduro ...

 

Un Dvd cu Mondo Enduro cred ca e mai scump.

Oricum... il au deja mai multi in Bucuresti. Iti garantez. Poate se ofera vreunul sa iti faca o bucurie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi le-a dat Thundercojones - Alex - caruia si pe aceasta cale, ii spun inca o data ... :rolleyes:

 

Cu placere, oricum m-ai bagat in boala cu motorul tau ;)

am inceput sa visez bicilindrii :P)

 

http://motorcyclemovie.blogspot.com/

 

 

si eu caut Mondo Enduro si Terra Circa!

 

Foarte interesant blog-ul

chiar nu stiam de multe dintre filmele prezentate acolo

 

 

salutare,

ceea ce nu am gasit pe torenti si parca m-ar manca palma sa dau cei 17 eur este un DVD cu Mondo Enduro ...

 

Aveti careva asa ceva ?

 

Astazi o sa am Mondo Enduro!!! :lool:

 

prin bunavointa lui PopsecuMihaiRaul caruia vreau sa ii si multumesc in acest mod :nono:

Daca treci prin Bucuresti ai de la mine o mare bere!!

 

Zilele astea incerc sa vorbesc cu cineva care aduce lucruri de pe amazon.co.uk, poate fac rost in acest fel si de Terra Circa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Zilele astea incerc sa vorbesc cu cineva care aduce lucruri de pe amazon.co.uk, poate fac rost in acest fel si de Terra Circa

 

Tu vrei sa fii prea repede chit cu berea aia :nono: :rolleyes: . Sa nu ma uiti Alex, daca il faci rost !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este 19 lire un DVD cu Mondo Enduro ... cred ca-mi iau la salariu ... bafta :rolleyes:

 

problema e ca nu trimit in romanica....

Eu am vorbit cu o ruda care vine de craciun de la londra sa imi comande si sa-mi aduca Terra Circa

sper sa nu uite.... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
problema e ca nu trimit in romanica....

Eu am vorbit cu o ruda care vine de craciun de la londra sa imi comande si sa-mi aduca Terra Circa

sper sa nu uite.... :laugh:

 

 

Salute...

Ai primit DVD ul? Ma intereseaza si pe mine!

 

Sa auzim de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Dupa jumatate de ora de ras iau o scurta pauza sa va recomand ceva.

Fiindca este vorba despre 2 roti (conteaza ca sunt de scuter?), despre o calatorie turistica de-a lungul unei intregi tari, descoperirea culturii si mentalitatilor locale, fiindca unul dintre cei mai mari "inamici" al motocicletelor a avut o epifanie conducand un Vespa pe o superba sosea de coasta si, mai presus de toate, fiindca este vorba despre Aventura, domnilor :

 

 

Top Gear - Traversarea Vietnamului cu o Honda Cube 50, un (o) Vespa si un Minsk.

 

Torrent-ul este aici:

http://thepiratebay.org/torrent/4608381/To..._XviD-RiVER.avi

 

Si, va mai recomand si acest topic :

/index.php?...305366&st=0

despre care chiar cred ca nu are ce sa caute la "Motociclisti in timpul liber".

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Unul dintre voi mi-a facut bucuria de a intra in posesia Terra Circa. Ii multumesc mult de tot, inca o data, pe aceasta cale (nu il mentionez ca sa nu il bombardati cu cereri).

Recomand aceasta aventura.

Este un Mondo Enduro mai matur organizat, mai responsabil si mai "militaros" (poate latura asta asta imi place asa de mult).

Aaa.. Si cu o calitate a imaginii mai buna decat M.E.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre voi mi-a facut bucuria de a intra in posesia Terra Circa. Ii multumesc mult de tot, inca o data, pe aceasta cale (nu il mentionez ca sa nu il bombardati cu cereri).

Recomand aceasta aventura.

Este un Mondo Enduro mai matur organizat, mai responsabil si mai "militaros" (poate latura asta asta imi place asa de mult).

Aaa.. Si cu o calitate a imaginii mai buna decat M.E.

 

Vreau si eu. Am in schimb Long Way Down :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Fara nici o legatura voita cu acest topic, un prieten din Anglia (pe care cativa de pe acest forum l-am ajutat prin Romania in timpul unui tur al lumii, incheiat prematur in Afganistan) mi-a trimis astazi pe mail, din senin, aceasta poza:

 

post-3763-1235657703_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...