Sari la conținut

Motociclisti Din Mangalia Si Din Sudul Litoralului


pava98
 Share

Postări Recomandate

Poti sa mergi linistit intre Eforie Nord si Sud , este plaja super curata si apa de asemenea . Nefiind diguri , sunt curenti mari si astfel NO ALGE :cheers:

Concediu placut si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari!

Ma scuzati de intruziune, am o intrebare: cum este plaja in Eforie? Stiu ca este lame, insa nu vreau sa-mi stric concediul de saptamana viitoare "inotand" printre alge.

 

Va multumesc.

Asfalt intins si uscat.

Plaja e ok, recomand daca vrei aglomeratie

Mesaj completat

pescuit???cand,unde?

Sâmbătă cu cortul la lunca? Ă? Ă :cheers: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata to you all! Mai avem o veste foarte buna pt dragii nostrii clienti.Daca v-a placut cheful de deschidere oficiala de pe 8 august, well atunci va mai invitam la o petrecere care se vrea a fi si mai misto.Asa ca va asteptam pe toti mainea seara (vineri 21.08.2009) la o sueta mai mare asa alaturi de membrii trupei Phoenix.O tot coacem impreuna de vreo saptamana si aveti cuvantul nostru ca o sa iasa super.Fiecare invitat va servi din partea membrilor trupei o bere si un shot de tequila (asta cu shot-urile deja devine traditie ).Fac ei gestul asta pt o impresie cat mai buna.Cu ocazia asta la sediul Motozone Cafe se va anunta si aparitia primului fan-club Phoenix din orasul nostru.Va exista si un stand de vanzare cu produsele lor.Tricouri, bandane , albume etc.

Nu avem noi spatiul pt un concert in toata regula, dar veti avea placerea sa ascultati 2-3 piese live.De asemenea pentru a va potoli foamea de mai tarziu vom face un gratar dat tot de membrii trupei.Mai detaliat programul nostru de maine suna cam asa:

Ora 16:00 incepe adunarea pt marsul organizat de noi.Este plin sezon si vrem actiunea asta ca o campanie de avertizare ca existam in trafic.Se va pleca in mars la ora 17:00 pe traseul Motozone-bd Bratianu--> Bd. Lapusneanu-->Bd Tomis-->Stationare 20 de minute in portul Tomis pt interviuri cu echipele media prezente-->bd Mircea -->bd Mamaia-->Bd Tomis-->strada Soveja-->Bd Bratianu-Motozone

Dupa mars Covaci and Co. vor merge sa sustina un concert in statiunea Mamaia dupa care vor reveni la bar si se va incinge petrecerea!Estimam ca baietii isi vor face aparitia in jurul orei 22:30 , dar pe voi va asteptam incepand cu ora 20:00.Vor fi prezenti si membrii a doua cluburi moto bucurestente :Dac Motors si Chopper Academy.

 

Echipa Motozone va promite un chef de pomina cu cea mai veche si una dintre cele mai respectate trupe ale Romaniei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu s-a terminat bine marsul nostru prin constanta ca unul de-al nostru a si fost tavalit.o ''stimabila'' soferita a intors masina peste linia dubla fara sa se asigure.vorbea la telefon.mare noroc ca s-a intamplat la aprox.100 de metri de semafor si viteza motociclistului nu era mare.frana,derapaj,contact cu asfaltul.el-dureri la genunchi,dar statea in picioare.l-am felicitat ca era corespunzator echipat.motorul-varza.multi martori,si pietoni si soferi.toata lumea era pe ea.reactia ei?"asta e,ce vreti acum?''parca daduse peste un caine.isi cauta de zor telefonul care-i sarise de la ureche pe geam.cand vor intelege cei ce fac asemenea manevre ca finalitatea e complet diferita in fata unei motociclete decat in fata unei masini??!!revin cu poze facute la cald imediat ce pot sa le incarc.

Mesaj completat

si poze...

post-45481-1250880411_thumb.jpg

post-45481-1250880448_thumb.jpg

post-45481-1250880476_thumb.jpg

post-45481-1250880498_thumb.jpg

post-45481-1250880521_thumb.jpg

post-45481-1250880532_thumb.jpg

post-45481-1250880548_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

2-6 octombrie Durau - Lacu Rosu , jud.Neamt. Nu m-am hotarat inca daca plec pe mobra sau am chef de o drumetie cu trenul si cu rucsacul in spinare . Dar cred ca o tai fara mobra ca as mai avea ceva reparatii de facut la ea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2-6 octombrie Durau - Lacu Rosu , jud.Neamt. Nu m-am hotarat inca daca plec pe mobra sau am chef de o drumetie cu trenul si cu rucsacul in spinare . Dar cred ca o tai fara mobra ca as mai avea ceva reparatii de facut la ea .

Marfa ai grija, si eu cred ca-mi iau familia si plec la munte, in octombrie

 

Mesaj completat

Buna dimineata Mangalia, mai traim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna dimineata,ziua,seara! :D noi mai traim,dar unde sunt ceilalti din mangalia si imprejurimi?doar forum? :disappointed: ati bagat deja motoarele la naftalina? :cheers: iata iesirea noastra de sambata.eu,faraonu' si marian.

post-45481-1255371774_thumb.jpg

post-45481-1255371799_thumb.jpg

post-45481-1255371829_thumb.jpg

post-45481-1255371849_thumb.jpg

post-45481-1255371891_thumb.jpg

Editat de jadeu69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna dimineata,ziua,seara! :P noi mai traim,dar unde sunt ceilalti din mangalia si imprejurimi?doar forum? :kiss: ati bagat deja motoarele la naftalina? :P iata iesirea noastra de sambata.eu,faraonu' si marian.

Mah, da' voi pe un' va dati cu motoarele alea... ca m-as baga si io...si la o vreme mai nashpa... asfalt uscat sa fie pin' ajungem pe negru... dupa aia... gaz tatah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, da' voi pe un' va dati cu motoarele alea... ca m-as baga si io...si la o vreme mai nashpa... asfalt uscat sa fie pin' ajungem pe negru... dupa aia... gaz tatah.

mai pe damburi,mai prin santuri,sus pe deal si iar la vale.limanu-hagieni-coroana.departe de civilizatie.vom anunta urmatoarea iesire B)

Editat de jadeu69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Care ma ajuta si pe mine sa inmatriculez un motor pe acolo ?Prin Constanta adica, ca in Mangalia nu cred ca se poate. Cu informatii numa, unde tre sa merg si ce tre sa fac.

 

Intai programare rar constanta : http://www.rarom.ro/RO/article--Programari--132.html sau tel:0241/691073

acte necesare:

1. Carte de identitate

2. Act identitate prezentator

3. Certificat inmatriculare

 

Apoi

 

Politia Rutiera de pe Bd Mamaia:

DOCUMENTE NECESARE PENTRU INMATRICULAREA VEHICULELOR RADIATE DIN ALTE JUDETE:

• Cartea de identitate a vehiculului avand aplicata folia de secretizare original si doua copii xerox

• Fisa de inmatriculare cu viza directiei fiscale de pe raza localitatii de domiciliu semnata de proprietar (si stampilata in cazul persoanelor juridice) -

• Cerere de inmatriculare (cu indicarea delegatului in cazul persoanelor juridice)

• Document de proprietate (factura sau contract de vanzare cumparare) original si copie xerox

• Document de identitate solicitant sau delegat (B.I. sau C.I.) original si copie xerox

• Tichetul de asigurare obligatorie original si copie xerox pe numele noului detinator

• Tichetul de verificare tehnica efectuata la Registru Auto Roman

• Dovada de plata a taxei de inmatriculare (Trezorerie sau Directia Taxe si Impozite a localitatii de domiciliu)

• Dovada de plata a contravalorii certificatului de inmatriculare (CEC , BCR)

• Contravaloarea placilor cu numere de inmatriculare

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ma ajuta si pe mine sa inmatriculez un motor pe acolo ?Prin Constanta adica, ca in Mangalia nu cred ca se poate. Cu informatii numa, unde tre sa merg si ce tre sa fac.

Sti cum fac eu? Uite> Iau telefonul si formez 0722946409. La acest număr răspunde dnul. Costel de la 23 August, persoană care se ocupă de tot ce ține de înmatriculatul unui auto-moto. Este o persoană de încredere eu am vândut 3 motoare Âşi respectiv am cumpărat tot atâtea anul asta :). Pentru ceva mărunțiÂş nu am timp eu să umblu atât pe la cozi Âşi să pun atâtea întrebări :) Mai mult de atât nu am teama că mă întorc aia de la A.R.R: :) Drum bun.

Mesaj completat

:D...

Unde se face revelionul , deci? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...