Jump to content

Recommended Posts

Prea ai etichetat fetele care nu umbla cu 'protectie' drept tarfe proaste si fudule. Eu cand m-am urcat prima data pe motor n-am avut casca. Pentru ca la data aia habar n-aveam cat de importanta era. Pt mine motocicletele erau niste jucarii foarte frumoase care ma atrageau in mod deosebit si am vrut sa merg si eu de curiozitate. Nu stiam ca treaba era atat de serioasa si din cauza ca vazusem atatia motociclisti fara protectie peste tot, incat ... draci-laci... m-am urcat si asa. Vina in cazul asta nu este a mea, este a desteptului care m-a luat asa :finger: . Eu logic ca in naivitatea mea si in scurtul drum de la sol pana pe sha nu m-am gandit ca pot sa mor pana acasa. Dupa alte cateva calatorii de genu am intrat pe acest forum. Prima kestie pe care am citit-o a fost, nush cum, Lista Neagra. Reactiile mele nu se pot exprima in emoticonuri :lol: :lol: :crack: Acuma io-s aia care urla dupa motoristi "baeee ti s-a urat cu viata de ce n-ai casca?!"

Problema e ca de multe ori unii baietzashi smekeri care si-au tras jucarii d-astea pe doua roti considera ca le-ar sta bine si un 'accesoriu' da' sa se vada frate ca e blonda si are chilotzi roz, ca altfel care e farmecu'? Si unele fete care fie habar n-au nimic despre motociclism in general, in afara poate de ce au vazut in Renegatul ("pai nici ala n-avea casca si nu si-a rupt capu' io de ce sa am...?") fie sunt intr-adevar inconstiente se urca fara probleme si se expun unor riscuri enorme. Cine sa le faca instructajul?

Sanatate si aveti grija de voi & ceilalti ;)

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moria..ce este Moria?Moria este ceva de genu sunt din tecuci si imi curg muci...

ai descoperit cumva site-ul motociclism.ro ?si te-ai hotarat se te bagi in seama ?...hai nu te mai agita ca un spray... :finger:

Guest AndreiRN

Soricelule cred ca ne racim gura degeaba....si sigur cineva se distreaza.....ca a iscat atatea polemici...

AndreiRN, nu ma indoiesc ca tu ai face o verificare tehnica, doar esti barbat si dra motociclista e sper, ptr binele tau, de sex feminin. Nu de alta dar eu sunt convinsa ca cineva s-a tinut de glume pe aici.

Orice discutie poate invata ceva pe cineva. Cateodata chiar e si distractiv chiar daca e un profil fals.

Oricum ar putea fi chiar placuta o verificare technica sau cine stie daca se ridica la 100kg o sa dau bir cu fugiti. Daca e barbat cred ca as putea-o face de la oarecare distanta. Tie oricum iti sta bine fara casca si nu te ascunzi ca majoritatea de pe aici. De ti-as putea oferi niste banane sub un palmier.

:finger:

:finger:

Pierdere de timp !!!

Edited by Remyx99
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +20 000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook

BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +17000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.

• Create New...