Sari la conținut

Am Culcat-o


apasu77
 Share

Postări Recomandate

In panta pe stada Gazelei exact la firma unde lucrez azi in jurul orei 1 a iesit un dobitoc cu spatele din garaj si .........SURPRIZA ....veneam si io ,cam tare de altfel

Solutii :

1 lovesc dobitocul si ma bulesc rau

2 culc motorul si vad ce iese

 

Solutia adoptata 2

Concluzie:

Parbriz spart,proiector dreapta spart,semnal indoit ,picior drept putin frecat de asfalt (fara rupturi)

Ce pot face eu sau noi sa scapam de DOBITOCI DE GENU ASTORA????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai buna era varianta 1 + sarit de pe motor. Din pacate in Romania este singura solutie recunoscuta de politie.

Ala a gresit si-ti scoteai ceva bani de raparatie asa a ramas totul pe barba ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa-i faci frate! :eek:

de la o vreme incoace ai zice ca e perfect normal! :D

si eu am patit-o cu bicicleta ;) cand depaseam o masina de scoala de soferi(UN MATIZ) care era pe dreapta oprita in panta si o vaca mi-a deschis usa fix in fatza! :eek: :lol: :lol:

POC! :finger: SI STELE VERZI! :crack:

 

oricum bine ca nu ai patit nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum bai nu ai voie sa ieshi din garaj cu spatele??

pai daca ai un garaj d'ala de beton cum dreaq intorci mashina in el??

(sa nu'mi spunetzi ca voi bagatzi mashina cu spatele in garaj, ca nu cumpar..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum bai nu ai voie sa ieshi din garaj cu spatele??

pai daca ai un garaj d'ala de beton cum dreaq intorci mashina in el??

(sa nu'mi spunetzi ca voi bagatzi mashina cu spatele in garaj, ca nu cumpar..)

 

@strumfuadi, parca anu asta ti-ai luat permisu !!! Cum sa nu stii tu asa ceva ! Rusinica :finger:

 

Asa e legea, poti sa intrii in curte/garaj cu fata, dar nu ai voie sa iesi cu spatele, nici macar dirijat.

 

Asa ca nenea a comis-o rau. Evident ca 99% din cei care au garaj la strada baga masina cu fata, ca doar nu o sa stea sa blocheze circulatia 5 minute sa nimereasca ei cu kuru poarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stumfuadi: masina se baga in garaj cu spatele, iar manevra e mai simpla decit parcarea laterala cu spatele pe de o parte si pe de alta ai nevoie de mai putin spatiu decit atunci cind o bagi cu fata.

'pe vremuri' .. era si asta proba la poligon pentru B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regulamentul de aplicare al OG:

"Art. 165. - (1) Se interzice mersul înapoi cu vehiculul:

a) în cazurile prevazute la art. 164, cu exceptia lit. h);

:finger: pe o distanta mai mare de 50 m;

c) la iesirea din garaje si curti ori alte spatii laterale drumului."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum bai nu ai voie sa ieshi din garaj cu spatele??

pai daca ai un garaj d'ala de beton cum dreaq intorci mashina in el??

(sa nu'mi spunetzi ca voi bagatzi mashina cu spatele in garaj, ca nu cumpar..)

 

:crack: :lol: Ai voie sa iesi doar ca trebuie sa te dirijeze cineva :finger:

 

On topic: Bine ca ai fost inspirat si te-ai gandit la sanatatea te si nu la bani!! Asta e, fiarele se indreapta, gatul rupt.... nu!!

Sanatate maxima!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, NU ai voie sa iesi din garaj / curte / strada laturalnica cu spatele!! e pe bune.. scrie in regulament; ai voie DOAR daca te dirjaza careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai buna era varianta 1 + sarit de pe motor. Din pacate in Romania este singura solutie recunoscuta de politie.

Ala a gresit si-ti scoteai ceva bani de raparatie asa a ramas totul pe barba ta.

 

bai, nu chiar... s-a pus problema asta cand ca cazut si baiazid si politistul (ce-i drept corect si din jud ALBA)

ne-a spus ca, chiar daca nu te-a busit... a condus la crearea unui accident deci poate fi incriminat...

 

apasule... bine ca esti tu ok... cat despre motor, bine ca doar atat :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca intotdeauna un accident e naspa :finger: dar daca il mai si cunosti pe cel care a patit-o, atunci e foarte naspa. bine ca esti OK.

PS: macar o bataie buna i-ai dat conservarului? ;)

:crack: :lol: BATAIEEEE :lol:

Saracutzu de Apas! Ce naiba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o constatare mai atenta motorul se pare ca nu a patit nimic grav ...asa ca am de bagat minim banuti.

Piciorul s-a desumflat si nu am nimic rupt (asta e OK)

Referitor la stada Gazelelor eu eram in dreptul firmei Tronix si el a irsit din (Spalatorie sau ce dreacu e acolo)avea parcat un matiz pe trotuar si nu avea vizibilitate si iesirea este in panta de acolo si chiar daca nu accelerezi din greutate masina iese f repede la vale.

Matizul ocupa cam 1 m din strada si el a mai iesit cam vreo 2 dupa matiz ...din sens opus venea unu cu o Dacia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud apashule, tocmai ce spuneam ca aproape toti dintre cunoscuti s-au tavalit anul asta.Mi-e frica sa fac lista cu cine nu...

Sanatate multa si ochii in paispe!

 

Poi nu mai sunt multi :finger:

 

 

Apasule trebuia sa il omori pe ala. Bine ca esti intreg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :lol: Ai voie sa iesi doar ca trebuie sa te dirijeze cineva :finger:

 

On topic: Bine ca ai fost inspirat si te-ai gandit la sanatatea te si nu la bani!! Asta e, fiarele se indreapta, gatul rupt.... nu!!

Sanatate maxima!!

 

Gresesti la fel ca si Lt. Navaro! Nu ai voie sa iesi din garaj/curte cu spatele nici macar dirijat.

March a dat citatul din regulament despre interzicerea manevrei si nu exista nici o exceptie mentionata acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spunea un batrin motociclist cu cerneala uscata pe carnet de vreo 20 de ani (daca nu ai alta varianta mai buna ..... trimite motorul inainte si ramii in urma lui sa vezi ce iese)la mine nu se prea poate pentru ca am sisybar sau cum dreacu so numi si imi rupeam si coloana dejaba pentru un prost.Cit despre bataie nici nu se punea in discutie dat fiind faptul ca am stat cu motorul pe picioare vreo 15 secunde sau mai bine in timp ce benzina se scurgea pe mine si nimeni nu catadicsea sa vina sa ma ajute sa i-au rusu de pe mine.Mai degraba m-am controlat sa vad sa nu am rupt ceva in mine dechit sa ma ghindesc la altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...