Sari la conținut

marsul cluburilor moto din madrid...


Postări Recomandate

....pentru prevenirea accidentelor moto(un fel de...MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC...dar de mai mare amploare..).la stirile serii de la televiziunile spaniole se spune ca au participat in jur de 5000 motociclisti,dar parerea mea e ca au fost mult mai multi(am fost acolo... :rolleyes: ) :nono:

post-21797-1226165827_thumb.jpg

post-21797-1226165846_thumb.jpg

post-21797-1226165893_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....pentru prevenirea accidentelor moto(un fel de...MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC...dar de mai mare amploare..).la stirile serii de la televiziunile spaniole se spune ca au participat in jur de 5000 motociclisti,dar parerea mea e ca au fost mult mai multi(am fost acolo... :rolleyes: ) :nono:

anul trecut am fost si eu...am fost o multime care au venit din barna,zaragoza,girona etc.asta ar trebuii sa faca si in ro.sa faca un mars la bucuresti si sa merga motociclistii din toata romania...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si anul asta au fost foarte multe motoare din afara madridului...nu am vazut niciodata atatea motoare adunate la un loc..da,ai dreptate..asa ar trebuii sa se faca si la noi..dar la noi nu se poate..in loc sa fim uniti,incep sa apara mici bisericute-clubul posesorilor de r1..de gpz...de...eu nu asa inteleg pasiunea pentru motociclete.sau inspirat dupa posesorii de harley,care aveau propriul lor club,care traiesc intr-o lume a lor..nu stiu daca e bine sau nu.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am fost si eu...am fost o multime care au venit din barna,zaragoza,girona etc.asta ar trebuii sa faca si in ro.sa faca un mars la bucuresti si sa merga motociclistii din toata romania...

mai bine ar fi sa se faca un mars in toata tara,sau orasele importante din tara , nu numai in bucuresti sunt si alti participanti ai traficului,nu numai in bucale se produc accidente. pe langa traficu ala de acolo,sa mai fie si un mars de proportii mari , ai paraliza complet orasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ar fi sa se faca un mars in toata tara,sau orasele importante din tara , nu numai in bucuresti sunt si alti participanti ai traficului,nu numai in bucale se produc accidente. pe langa traficu ala de acolo,sa mai fie si un mars de proportii mari , ai paraliza complet orasul.

 

Ar fi bine daca sar paraliza orasul ca atuncia ar fi foarte mediatizata chestia altfel nu !! Si atunci ar vedea multa lume la televizor plus ca ar vedea si prin oras !!

Si ar fi bine sa se organizeze in toate orasele mari din tara asa ceva ca si la Madrid !!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si anul asta au fost foarte multe motoare din afara madridului...nu am vazut niciodata atatea motoare adunate la un loc..da,ai dreptate..asa ar trebuii sa se faca si la noi..dar la noi nu se poate..in loc sa fim uniti,incep sa apara mici bisericute-clubul posesorilor de r1..de gpz...de...eu nu asa inteleg pasiunea pentru motociclete.sau inspirat dupa posesorii de harley,care aveau propriul lor club,care traiesc intr-o lume a lor..nu stiu daca e bine sau nu.... :drink:

Au fost facute marsuri si in bucuresti si in mai multe orase din tara cam cele mai importante.Cat despre intalnirile mono marca care problema oamenii isi impartasesc pareri sfaturi si se simt bine impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre intalnirile moto care se tin acum ce se poate spune?ca nu mai sant ce au fost,ca multe sant facute in scop comercial...cand au inceput intrunirile,prin anii 1992 erau cu totul altfel.imi amintesc cu placere de prima intrunire moto la care am participat,la gheorgheni in 1995..acum singura placere de a participa la intruniri e ca te intalnesti cu vechii prieteni,ca legi noi prietenii...cam atat..parerea mea.. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine daca sar paraliza orasul ca atuncia ar fi foarte mediatizata chestia altfel nu !! Si atunci ar vedea multa lume la televizor plus ca ar vedea si prin oras !!

 

 

Si ce folos am avea noi ca motociclisti din toata treaba asta???Am fi doar injurati la nivel national:"uite'i si pe astia cum paralizeaza circulatia cu paraitoarele lor, dupa ce ca e traficul ingrozitor, ei il incurca si mai mult" ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de intrunirii.eu nu merg anual dar din 2 in 2 ani merg la inturinrea de la zetea.prima oara am fost acuma 11 ani,si ultima oara anul asta.aproape ca nu cunosteam pe nimeni......dar m-am distrat.in schimb a vrut sa merg la intilnirea de la brasov,unde am si fost dar nici nu am intrat .........a fost un mare rahat.am auzit de la prietenii ca si intrunirea de la ploiestii e beton....si chestia ce au facut in madrid au fost unii care au facut si 1000 de km(dus-intors) pentru un mars de 1 ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut am fost si eu...am fost o multime care au venit din barna,zaragoza,girona etc.asta ar trebuii sa faca si in ro.sa faca un mars la bucuresti si sa merga motociclistii din toata romania...

Anul acesta pe data de 12 aprilie a avut loc in Bucuresti si in alte orase marsul organizat de Asociatia Motociclistilor di Romania cu titlul "Motociclistii exista in trafic".La Bucuresti au participat in jur de 900 motociclisti din Bucuresti si nunumai.Se spera sa se organizeze si in 2009 si sa devina o traditie.Fii cu ochiul pe forum.Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma intelegeti,cred ca nu ma exprim bine.anul viitor cea ce trebuie sa facetii de exemplu la marsul din bucuresti sa mergeti 100 de motoare din timisoara 100 din arad,cluj etc etc etc.din toate colturile romaniei.noi anul trecut in madrid am fost peste 12000 de motoare din care jumatate au fost din afara.deci asta este idea si am vazut-o prin mai multe tarii.salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma intelegeti,cred ca nu ma exprim bine.anul viitor cea ce trebuie sa facetii de exemplu la marsul din bucuresti sa mergeti 100 de motoare din timisoara 100 din arad,cluj etc etc etc.din toate colturile romaniei.noi anul trecut in madrid am fost peste 12000 de motoare din care jumatate au fost din afara.deci asta este idea si am vazut-o prin mai multe tarii.salutari

Nu crezi ca e mai simplu sa se faca marsuri in diferite orase pe aceeasi data de ex. cum a fost 12 aprilie 2008 in multe orase exista motociclisti parerea mea e ca ar avea mai mare impact.Sa nu crezi ca nu sunt de acord cu tine ai dreptate dar totusi suntem in romania si mai e mult pana departe.Ar fi frumos sa ramana o data fixa ptr marsul din bucuresti de exemplu si sa se vina din toata tara si peste o luna sa zicem sa fie marsul la timisoara dar cum spuneam mai dureaza......Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

nu m-am dus special pentru asta...eu sant in madrid de multi ani... :smoke: si am multi amici spanioli motociclisti...si am observat ca sant mult mai uniti decat cei de pe la noi...si am observat ca nu sant exclutivisti,daca nu ai motor de mii de euro,nu esti privit ca un paria...toti sant egali...si cu toate ca au posibilitati,nu fac parada modei in ce-a ce priveste echipamentul moto,si...ar mai fi multe de spus....sant cluburi moto cu traditie aici,si am avea multe de invatat de la ei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoase pozele lasa-ti mey ca poate ne-om strange mai multi la anul :smoke: , cine stie poate ajungem si noi la un nr. de 3000 macar. Si ar fi foarte bine sa ne strangem cat mai multi sa le demonstram conservarilor ca existam si in nr foarte mare. :D

Editat de Blue-angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am dus special pentru asta...eu sant in madrid de multi ani... :D si am multi amici spanioli motociclisti...si am observat ca sant mult mai uniti decat cei de pe la noi...si am observat ca nu sant exclutivisti,daca nu ai motor de mii de euro,nu esti privit ca un paria...toti sant egali...si cu toate ca au posibilitati,nu fac parada modei in ce-a ce priveste echipamentul moto,si...ar mai fi multe de spus....sant cluburi moto cu traditie aici,si am avea multe de invatat de la ei..

mersi man ca ma-i anuntat si pe mine, ti-am zis ca vin si eu anul asta,am asteptat un semn de la tine ,dar nui nimic las ca mai e si la anul nui asa?ne intalnim noi mai ales ca ai promis si o bere :laugh: sau crezi ca am uitat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi man ca ma-i anuntat si pe mine, ti-am zis ca vin si eu anul asta,am asteptat un semn de la tine ,dar nui nimic las ca mai e si la anul nui asa?ne intalnim noi mai ales ca ai promis si o bere :laugh: sau crezi ca am uitat?

crede-ma ca nu stiam nimic ...eram la plimbare cu sotia si am nimerit intamplator..nu am uitat de bere...este in februarie intrunirea pinguinilor in toledo..atunci mergem impreuna cu conserva...si luam si remorcile cu noi(sotiile... :D )am fost anul trecut si a fost super..e total diferit de intrunirile de la noi...MERGEM SIGUR!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

haide-ti domnilor sa ne intalnim undeva sa ne cunoastem ,ca sint sigur ca mai sant motociclisti romani pe aici

propune-ti si voi un loc de intalnire

motorman hai ca tu esti mai vechi pe aici si cunosti bine locurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...