Sari la conținut

Casti BMW Motorrad


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai, se pare ca pana si in materie de casti acest brand(nu e singurul, nu am nimic impotriva lui, ci a ideei generale) scade drastic calitatea mentinand sau chiar crescând tarifele. Adica renumita taxa de brand. Noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am nimic cu bmw. Din contra, mergi pe ideea, ca dai un ban, dar stai in fata! Ori, sa patesti asa ceva, la o casca in clasa ei de pret, de 2 ori(vad ca ai inlocuit o in garantie, si s-a repetat povestea), e de-a dreptul dezamagitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Robert de review! Sambata va fi deschiderea sezonului la BMW si ma batea un gand... dar mai astept, nu sunt presat, System 6 Evo este inca perfecta, nu am avut deloc probleme, la fel si cu System 5 dupa atatia ani este inca excelenta.

Eu zic sa nu ai nicio jena sa stai cu stresul pe ei, s-o schimbe si pe asta. Nu numai ca exista o sansa sa primesti ceva mai bun dar cu ocazia asta are si BMW semnale reale de la utilizatori.

 

Nu pot nici macar sa dau vina pe noul producator, avand in vederea ca si Sytem 6 (facute de marele Schuberth) au avut destule probleme la inceput, care au fost rezolvate odata cu facelift-ul 6 Evo (la fel ca la Schuberth C3 Pro).

 

M-am uitat acum de curiozitate la concurentul Schuberth C4, in review-uri nu stau nici ei prea bine, doar 3 stele din 5 pe site la Louis, este intr-adevar dezamagitor pentru casti de 700 €.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ma bate gandul sa trec de la casca sport la un GS Helmet. Nu prea am gasit niciun review interesant pe net desi casca a aparut in 2015 si mai costa si 2700 ron. Cat de mult isi merita banii si cat de mult platesc brandul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Legat de casca System 7, vecinul meu a luat una anul trecut si a tot avut probleme cu etansarea (aer/apa), i-au schimbat-o o data si tot intra aer. In final a ramas ca ii dau banii inapoi.

De asemenea, daca am inteles corect, castile galbene din primele loturi de S7 au fost subiectul unui recall. Din pacate nu stiu multe detalii legate de asta.

 

La 06.04.2018 la 20:34, DiarM a spus:

Ma bate gandul sa trec de la casca sport la un GS Helmet. Nu prea am gasit niciun review interesant pe net desi casca a aparut in 2015 si mai costa si 2700 ron. Cat de mult isi merita banii si cat de mult platesc brandul?

 

https://www.brake-magazine.com/rated-bmw-gs-helmet/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, KHK a spus:

Legat de casca System 7, vecinul meu a luat una anul trecut si a tot avut probleme cu etansarea (aer/apa), i-au schimbat-o o data si tot intra aer. In final a ramas ca ii dau banii inapoi.

De asemenea, daca am inteles corect, castile galbene din primele loturi de S7 au fost subiectul unui recall. Din pacate nu stiu multe detalii legate de asta.

 

 

https://www.brake-magazine.com/rated-bmw-gs-helmet/

Recall ii zic astia de la BMW,la tot si toate defectele lor...

Numai la celelalte marci se defecteaza din prima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut,

Am o casca BMW la care caut o viziera neagra sau o solutie prin care sa o mai inchid putin.

Vad ca pe emag ar fi o folie la 42 de lei

Ceva sfaturi, ca nu reusesc sa gasesc la BMW viziera de schimb neagra

 

New Bitmap Image (5).jpg

Editat de cyp87Cyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...