Sari la conținut

Imaginea Romaniei vazuta de pe motor


rove
 Share

Postări Recomandate

Intelegeti totul gresit.Ei cauta autenticul.Tzigani in ochi nostri sunt ce sunt,dar pt ei sunt o natie ciudata care pur si simplu s-a conservat la nivelul sec.XV.Batranica tot e o ciudatenie ,si nu inteleg ce e rusinos in asta.Ca in afara de peisaj ,nu prea avem nimic de aratat la straini.Asta cauta ei .Doar nu crezi ca au venit sa fotografieze ,,marile realizari al celui mai iubit fiu al tzari''sau palatele tziganesti sau litoralul devenit discoteca...sau Mc Donalds-uri.Sa fim seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai stimazi mopezi, nu inteleg de ce acordati atata importanta comentariilor acestui om, asta a simtit el, si din acea descriere se deduce limpede ca imaginea sa era preconceputa, probabil din media pe care a vazut-o. e limpede ca el nu cauta chiar sa inteleaga oamenii aia de pe la noi. faceti o comparatie cu relatarile alor nostri din zonele indepartate, si noi facem bascalie de "restaurantele de lux unde se face branza de camila in mijocul desertului". diferenta e ca noi o facem nu la modul rautacios dar ni se pare ca individul asta a facut-o. sincer nu mi se pare, cred doar ca omul n-a priceput nimic, pt ca n-avea capacitatea sa o faca. de aici pana a denigra poporul olandez mi se pare prea mult.

sincer ma bucur ca omu n-a priceput si nici n-a avut intentia sa priceapa ceva din ce a vazut, dacat ca si-a infipt o sticla de cola intr-o fantana. pt el mi-e mila, insa ma bucur totusi, fiinda romania e un loc care merita sa ramana cum este, sa ne bucuram de el fara reclama. sa ramana sanatosi unde sunt cu acea imagine. cand o sa o decopere cu adevarat, o sa ne transformam in ceva comercial. sincer nu-mi doresc sa apuc ziua cand la/pe munte vom merge pe alei amenajate fara a avea voie sa depasim zona marcata, cum e acum spre exemplu in germania. din pacate (desi asta nu e un lucru rau) datorita retrocedarilor nu mai putem merge hai-hui pe unde avem chef, dar parca totusi ne-au ramas cateva fantani in acre nu ne bagam sticla de cola la racorit.

eu personal sunt mandru si nu ma simt lezat in nici un fel de comentariul cu pricina, din contra mi-e mila de el si ma bucur ca nu e ceva mai inteligent.

 

ar trebui sa intelegeti ca motociclismul e de fapt nu un sport, nici o virtute, ci motocicleta e un simplu mijloc de locomotie. pt unii e o pasiune pt altii o necesitate

parerea mea... care este

 

succesuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este, pentru un West-european, care intra in tara, saracia ce ii se prezinta, oameni nespalati, cu haine murdare, casele darimate care le vede imediat ce trece granita. Asa ceva astepti poate in India, dar nu in Europa!

Am trait jumatate de viata im Romania, jumatate in Germania, de aceea inteleg felul de a gindii. Nu-l apreciez, dar il inteleg.

Editat de Gerhard13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Problema este, pentru un West-european, care intra in tara, saracia ce ii se prezinta, oameni nespalati, cu haine murdare, casele darimate care le vede imediat ce trece granita. Asa ceva astepti poate in India, dar nu in Europa!

Am trait jumatate de viata im Romania, jumatate in Germania, de aceea inteleg felul de a gindii. Nu-l apreciez, dar il inteleg.

 

Ete kakkat! N-ai inteles nimic din statul tau in germania... si noua ni se pare la fel cand mergem in bulgaria care e tot in europa. Si daca m-as duce spre exemplu in india, as avea capacitatea sa fac abstractie de "saracia...oameni nespalati, etc cum spui tu acolo" si as vizita ce e de vizitat (india are o cultura de mii de ani, inainte ca holandeJii sau nemtii sa se pripaseasca prin europa, spre exemplu).

 

Eu personal nu-l inteleg si-l consider un dobitoc si un incult (nu extrapolam la majoritatea olandezilor si a nemtilor desi in germania am vazut multe primate...).

 

Clar e ca omul e un incult si nu merita atentia data aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aruncati o privire si pe blogul asta http://www.besidetheseaside.eu/2008/11/in_...ss_but_man.html , eu l-am cunoscut personal pe tip si desi parea ca "era high" pe moment , cred ca aceasta calatorie i-a redat pofta de viata .Cititi tot jurnalul de la inceput la sfarsit si veti vedea ce inseamna sa traiesti ... Ganditi-va ca omul asta a facut acesta calatorie cu banii obtinuti din vinderea apartamentului in urma divortului ,multi s-ar fi multumit doar sa-si cumpere un alt apartament . Oricum remarcabil omul .Godspeed Mike !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
totusi sa-i explice cineva olandezului ca "departe" inseamna altceva decat a inteles el...

Mai degraba noua trebuie sa ne explice cineva ca suntem India Europei ...cu cai ,carute ,tigani ,mizerie ,dar si cu peisaje de vis pe care distrugem zi de zi, si nu apreciem destul.Bine a zis cineva:Romania e o tara frumoasa ,pacat ca e locuita.Nu fi frustrat ....asta e realitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum piiizda masii vad astia romania ca fiind 1200 ad si alte tari de cacao care nici macar asfalt nu au le vad cu "beautyfull landscapes". aici vad numai tigani si se cacao pe ei de frica cand vad o baba cu ciomag si in tari de desculti si de salbatici india vad numai taj mahal..cum???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum piiizda masii vad astia romania ca fiind 1200 ad si alte tari de cacao care nici macar asfalt nu au le vad cu "beautyfull landscapes". aici vad numai tigani si se cacao pe ei de frica cand vad o baba cu ciomag si in tari de desculti si de salbatici india vad numai taj mahal..cum???????

 

 

 

AI DREPTATE OMULE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...