Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

:crack: Salut tuturor si bine v-am gasit !!!!Sunt noul posesor a unui Burgmanel 650 exe, sunt mandru de el si de abia astept sa vina caldura sa iesim la plimbare .Ce sa zic.......sunt mai mult decat fericit, arata superb, merge impecabil iar cel de la care l-am cumparat....un om DEOSEBIT....si anume userul "l.u.v". Il recomand cu caldura pentru achizitionarea produselor de el.

Apropos.....Luigi.....sa stapanesti sanatos motorul!!!!!!!!! :bigstar:

O sa revin cu poze!!!

Mesaj completat

Poze cu Burgmanelul.....dar nu sunt facute de mine (momentan).....ci de fostul proprietar (Luigi).

Mesaj completat

:) Salut tuturor si bine v-am gasit !!!!Sunt noul posesor a unui Burgmanel 650 exe, sunt mandru de el si de abia astept sa vina caldura sa iesim la plimbare .Ce sa zic.......sunt mai mult decat fericit, arata superb, merge impecabil iar cel de la care l-am cumparat....un om DEOSEBIT....si anume userul "l.u.v". Il recomand cu caldura pentru achizitionarea produselor oferite de el.

Apropos.....Luigi.....sa stapanesti sanatos motorul!!!!!!!!! :crack:

O sa revin cu poze!!!

Mesaj completat

Poze cu Burgmanelul.....dar nu sunt facute de mine (momentan).....ci de fostul proprietar (Luigi).

post-19633-1298399781_thumb.jpg

post-19633-1298399788_thumb.jpg

post-19633-1298399795_thumb.jpg

post-19633-1298399804_thumb.jpg

post-19633-1298399816_thumb.jpg

post-19633-1298399825_thumb.jpg

post-19633-1298399833_thumb.jpg

post-19633-1298399839_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut ultimilor 2 sositi ,

 

daca nu ati urmarit anul trecut topicul , va informez ca de obicei , vinerea , dupa orele 18.00 si-n functie de anotimp pana la 19.00 , cei ce detin un maxiscuter sunt invitati in parcarea IKEA langa Baneasa shoping center .

 

se mananca si se bea ieftin la etaj , mai impartasim o experienta , mai bem o cafea , mai facem o poza , programam o iesire , s.a.m.d.

 

Vineri , 18 Martie cred ca va ploua , pe 25 insa speram sa fie frumos , sa ne vedem , pastram legatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

Eu vin pe 25 !

Victore tu ai reparat mana ? Sau vii cu masina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:) Salut tuturor si bine v-am gasit !!!!Sunt noul posesor a unui Burgmanel 650 exe, sunt mandru de el si de abia astept sa vina caldura sa iesim la plimbare .Ce sa zic.......sunt mai mult decat fericit, arata superb, merge impecabil iar cel de la care l-am cumparat....un om DEOSEBIT....si anume userul "l.u.v". Il recomand cu caldura pentru achizitionarea produselor de el.

Apropos.....Luigi.....sa stapanesti sanatos motorul!!!!!!!!! :D

O sa revin cu poze!!!

Mesaj completat

Poze cu Burgmanelul.....dar nu sunt facute de mine (momentan).....ci de fostul proprietar (Luigi).

Mesaj completat

 

Sa-l stapanesti sanatos!...sper sa ti-l vad si eu...poate vii pe la IKEA in parcare intr-o vineri...mi-ar face placere!

Mesaj completat

..la fel vreau sa-l vad si pe Fanel cu acel Fuoco 500....mi se pare extraordinar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem azi intalnire ?

Eu vin ... cu Fuoco :)

 

Apropo e oferta la chiftelute .... vred ca 6-7 lei 20 bucati !

Editat de Fanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus!....de cind vreau sa-ti vad pe Fuoco(ma tenteaza si pe mine unul)!!!...am sa incerc sa vin(98%), preferabil ora 18, sa fie lumina...sper sa vina si Vittore si ceilalti, respectiv noul posesor de Burgman 650 Exe...:)

Mesaj completat

NIMENI?.....pai singur parca nici eu nu m-as duce pina acolo...mai vedem

Mesaj completat

In sfarsit, am pus si eu mana pe Fuoco...si chiar l-am calarit un pic...chiar prea putin ca sa-mi dau bine seama de acele facilitati deosebite pe care le are acest concept nou!...are demaraj, e bine legat si da sentiment de mare siguranta...si proprietarul e super-ok!....sper la mai multe iesiri impreuna...si fac si eu planuri de viitor pt. un Fuoco, care nu e ieftin dar cred ca isi merita banii...vi-l recomand tuturor, macar sa-l vedeti!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao !

Saptamana aceasta vine salonul moto.

Poate ne vedem acolo :) stabilim o zi , sambata sau duminica si mai pierdem timpul prin parcare .... cu maxiscooterele!

 

Mesaj completat

In weekend e salonul moto !

Poate stabilim o zi sa mergem ... sa pierdem timpul putin prin parcare!

 

Mesaj completat

In weekend e salonul moto !

Poate stabilim o zi sa mergem ... sa pierdem timpul putin prin parcare!

 

Mesaj completat

scuze de repetitie ... este cauzata din motive tehnice ale forumului :)

adica cu alte cuvinte ' e de la ei ' !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare maxiscuteristi ! Azi e inorat si nu mergem la IKEA , dar pt cine vrea o intalnire , vom fi 3 maxiscutere la 17.30 la Springtime Floreasca , insa , maine , Sambata , 9 Aprilie , la orele 11.00 ne vedem in parcare la Romaero , cu motoare cu tot , pt noi e gratuita parcarea , intrarea fiind 10 ron .

Mesaj completat

Asteptam propuneri pt un alt loc de intalnire a fanilor Burgman si a oricarui maxiscuterist . Vinerea , drumul spre IKEA este tot timpul deranj de masini , ori vin oamenii la cumparaturi ori pleaca pe DN1 la munte si e o mare aventura sa ajungi acolo . Azi la SMAEB mi-am facut o emblema personalizata , iat-o alaturi de ceva foto cu modelul nostru drag :

post-45527-1302376285_thumb.jpg

post-45527-1302376326_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,sunt un fericit posesor de suzuki burgman 400 din 2002 si sunt foarte incantat de el.

 

 

salut..bine ai venit pe aici !

Am si eu un burgman din 2001..spune-ne mai multe despre motorul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..bine ai venit pe aici !

Am si eu un burgman din 2001..spune-ne mai multe despre motorul tau

 

pai ce sa zic,ca merge de nu se poate,nu mi-am inchipuit ca poate exista un scuter de nota 1.000,vreau sa zic ca nu imi pare rau de bani pe care i-am dat pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,sunt un fericit posesor de suzuki burgman 400 din 2002 si sunt foarte incantat de el.

 

 

binecuvant sa fi fericitule ! urmareste topicul si vino sa-l vedem si noi la proxima intalnire .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce sa zic,ca merge de nu se poate,nu mi-am inchipuit ca poate exista un scuter de nota 1.000,vreau sa zic ca nu imi pare rau de bani pe care i-am dat pe el.

 

1)Am mai zis eu ca "Burgmanul este Cadillacul scuterelor"....daca nu iti pare rau, zi-ne cati bani ai dat, sa mai stim si noi preturile din piata....

 

2)Sa-l stapanesti sanatos, si eu vreau sa ti-l vad....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binecuvant sa fi fericitule ! urmareste topicul si vino sa-l vedem si noi la proxima intalnire .

 

mersi,unde au loc intalnirile,sau mai bine zis unde se posteaza aceste intilniri ?? sa putem afla unde,cand la ce ora ?? ;)

de ce nu facem un topic special cu intalniri,sa fie mai usor de urmarit

Mesaj completat

1)Am mai zis eu ca "Burgmanul este Cadillacul scuterelor"....daca nu iti pare rau, zi-ne cati bani ai dat, sa mai stim si noi preturile din piata....

 

2)Sa-l stapanesti sanatos, si eu vreau sa ti-l vad....

 

cerea 1800 si m-am targuit cu el si finalul a fost 1550 E. si eu vreau sa ne intalnim sa putem vorbi si schimba impresi.

Editat de Ovidiu4141
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)felicitari, ai obtinut un pret bun....sa stii ca Burgmanurile daca sint bine ingrijite, au pret de revanzare mult mai bun decat motoarele...plus ca sint ele foarte fiabile.

 

2)depinzand de vreme, obisnuim sa ne intalnim in parcare la IKEA vinerea la ora 19, cu propunere de modificare la ora 18 sau mai dvreme...intalnirile le stabilim aici, nu e un topic foarte aglomerat, si ni le confirmam telefonic inainte cu 1-2 ore...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am bagat deja cam 4000km in LT, dar inca mai am tendinta uneori sa intind picioarele cind plec cu el de pe loc.. :D

Burgmanul ala a lasat urme adanci in mintea mea.. ;)

Poate vin si eu maine la Ikea, daca nu ploua..sper ca ma primiti cu troleibuzu'..apropos, unde la ikea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult in partea dreapta cum te uiti la intrarea magazinului.

Cum vii, se face acolo o serpentina 180 de grade la intrare. Dupa ce iesi din serpentina mergi drept ... nu mai faci inca 180 de grade spre intrare!

Cred ca m-am facut clar :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,sunt un fericit posesor de suzuki burgman 400 din 2002 si sunt foarte incantat de el.

Salut...felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de el...nu vreau sa te descurajez dar ai grija ca burgmanurile au o hiba...prostul obicei de a consuma ulei...sfatul meu....verifica mai des nivelul acu la inceput pana te lamuresti ce si cum.... indiferent de ce ti-a zis fostul propietar....dealtfel iti urez succes :wacko:

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17.30 , I K E A , OK ?

MAXI , MOTO , MINI , CU CE AVETI , EU VA ASTEPT , ATENTIE , PE LA 18.00 AS DORI SA INGURGITEZ NISTE CHIFTELUTE SI O CAFEA ( x3 LA PPROMOTIE ) , DECI NU VA LASATI ASTEPTATI PREA MULT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineeee baiatuuuuuu!..ok...17:30, asteptam si pe Fanel, si pe Ovidiu si pe I.U.V. sa-i vedem racheta, si pe toti ceilalti...

Mesaj completat

...deci cum vii dinspre Baneasa dupa ce treci de aeroport tzii dreapta pe breteaua care duce la Carrefour...ajungi la sensul giratoriu si inainte de a intra in el, daca te uiti in dreapta vezi parcarea de la IKEA...intri in sens, faci dreapta si pe prima la dreapta o iei cu viteza mica ca e o bretea asfaltata in ac de par.....treci peste niste guguloaie de incetinire si aia e parcarea mare de la IKEA, intre cladire si DN1 pozitionata....

Mesaj completat

Bune chftelutzele si salata.

 

Am avut si surprize placute...

 

Pacat ca nu am fost mai mult de 3...vremea a fost ok, dar cred si eu ca se impune sa schimbam ziua de vineri sau locul...portiunea de la pod pina la Cocosatu f f aglomerata... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau,dar am lucrat si sunt sch.2,deci eu nu o sa pot veni niciodata vinerea la intalnirea cu voi. :wacko:

 

va propun sa ne intalnim la fantana,care este dupa casa scanteii,sa nu mai intram in balamucul de la baneasa.

Editat de Ovidiu4141
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am apucat sa ajung !

Oricum si la fantana e tot aia :wacko: pentru mine ... ca ori trebuie sa o iau pe la Baneasa ori pe la Aviatorilor

.... macar la ikeea dupa ce ajungem mancam si bem pe cinste si uit de aglomeratie !

 

Scopul asta a fost!

Oricum in opinia mea ar trebui sa fie lunara ... sau bilunara maxim . De cand a fost saptamanala nu au fost niciodata mai mult de 3 maxiscootere!

La un momentat stabilisem asa! Dar acum iar s-au amplificat datorita inceperii sezonului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am apucat sa ajung !

Oricum si la fantana e tot aia :wacko: pentru mine ... ca ori trebuie sa o iau pe la Baneasa ori pe la Aviatorilor

.... macar la ikeea dupa ce ajungem mancam si bem pe cinste si uit de aglomeratie !

 

Scopul asta a fost!

Oricum in opinia mea ar trebui sa fie lunara ... sau bilunara maxim . De cand a fost saptamanala nu au fost niciodata mai mult de 3 maxiscootere!

La un momentat stabilisem asa! Dar acum iar s-au amplificat datorita inceperii sezonului!

 

 

Mesaj completat

Facem o intalnire maine intre 10.00 si 12.00. O tura de parada.

; ne vedem la Arc la intrarea in Herastrau si dam o tura prin oras in formatie. Se baga cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...