Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Facem o excursie in Croatia? Bucuresti-Turn Severin-Belgrad-Zagreb-(cuvant urat)(oras in Croatia)

 

Cu mare placere...te rog traseul si durata sa avem ce molfai pina ne decidem....si sa fim minim 3 Burguri.(Un capitan, un secund si un casier platitor :wave: )

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai casier platitor esti tu Soimule, Bogdan e capitan ca doar are deja secund si ei nu se cearta, iar eu sunt beneficiarul unei excursii fara griji. Cine se mai alatura, vine pe aceeasi pozitie cu mine. Putem pleca pe 15 sept si revenim pe 19 sept.

Editat de adriangbs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana atunci facem si noi Olanestiul (400 km ) ala primul weekend din Sept ?

 

la B-ta va invatam si imnul Ro daca veneati !

Pana la urma nu te-ai abtinut sa nu pleci cu motoru :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam la 7 si ne intoarcem pe seara .... bine ? :burnout:

 

..da, daca pina atunci nu-ti rennoiesti actele, seara esti acasa :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ...

 

Capace ...pe ebay ..la noi nu cred ca ai sanse sa gasesti. Eu nu gasesc pentru al meu (2005).

Oglinzi : AICI (sunt f bune (bine, la prima cazatura se sparge plasticu, clar, nu e ca cel original, dar arata f bine)....altfel original ...scoti minim 300ron - second hand)

 

 

Salut baieti,in primul rand tin sa multumesc soimului maltez ca v-am descoperit si m-as bucura foarte mult sa ma primiti printre randurile voastre .Eu sunt Cristi am 37 ani, stau in colentina la mc dn si am un burgman de 400 mod.2008.Pana aici toate bune insa saptamana trecuta au vrut baietii sa mi-l fure, n-au reusit dar mi-au luat oglinzile,capacele de la torpedouri si usita de la benzina,la suzuki ma cam costa ceva asa ca am zis sa incerc pe la confrati poate ma puteti ajuta cu vreun sfat. Astept un semn de la voi si pe viitor ma bag si eu la vreo intalnire sau la o iesire prin tara sau afara,mai avem o luna de caldura si trebuie sa profitam, va multumesc anticipat si vorbim.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec sambata asta pe transalpina cu masina, noaptea la cort la obarsa lotrului la foc de tabara si carnaciori pe bat, bere cu alcol racita la apa de izvor... doritori sunt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi weekend-ul asta suntem la Craiova, dar celalalt weekend chiar vreau pe Transalpina ....asa ca ...daca mergeti acum cu masina ...poate urmatorul veniti cu burgmanu ;)

 

Eu plec sambata asta pe transalpina cu masina, noaptea la cort la obarsa lotrului la foc de tabara si carnaciori pe bat, bere cu alcol racita la apa de izvor... doritori sunt ?

 

Noi weekend-ul asta suntem la Craiova, dar celalalt weekend chiar vreau pe Transalpina, sau, de ce nu ..Olanesti (Victor stie :) ) ....asa ca ...daca mergeti acum cu masina ...poate urmatorul veniti cu burgmanu ;)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare .... am si eu un burgman 400 din 2001

cred ca m-am intalnit odata si cu vittore .... pe la Titulescu

Intrebare: cand, unde si la ce ora va intalniti ???

vreau sa vin si eu (daca se poate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare .... am si eu un burgman 400 din 2001

cred ca m-am intalnit odata si cu vittore .... pe la Titulescu

Intrebare: cand, unde si la ce ora va intalniti ???

vreau sa vin si eu (daca se poate)

 

salutari Gimmy , eu ti-am dat AC/DC :P , Vineri la 19.00 la Ikea ne vedem !

 

daca weekend-ul trecut eram la Bistrita spre Pitesti , Joi am fost la Timisoara iar maine sunt la Piatra Neamt , total 2900 km ! hai Rapiduuuuuu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari Gimmy , eu ti-am dat AC/DC :P , Vineri la 19.00 la Ikea ne vedem !

 

daca weekend-ul trecut eram la Bistrita spre Pitesti , Joi am fost la Timisoara iar maine sunt la Piatra Neamt , total 2900 km ! hai Rapiduuuuuu !

 

Cred ca ti-ai propus sa-l depasesti la km pe Gagarin...

 

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina este de 10 ori mai frumoasa si mai spectaculoasa decat in fotografii, iar asfaltul este impecabil...

 

deci ramane pe sambata?

 

Deci pina acum sintem 3 Burguri(Tu, Bogdan cu Anca si eu, dar dupa ce "presimt" eu, vom ficel putin inca pe atat)...asteptam inscrieri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. scz de intarziere dar am fost ocupat cu 2 nunti week-end-ul acesta si acum va pot spune ca filtru arata ine si burgmanu parca il simt ca merge mai bine, sper sa nu fie doar o impresie. consumul inca nu lam facut da oricum eu sunt multumit ca lam mai curatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. scz de intarziere dar am fost ocupat cu 2 nunti week-end-ul acesta si acum va pot spune ca filtru arata ine si burgmanu parca il simt ca merge mai bine, sper sa nu fie doar o impresie. consumul inca nu lam facut da oricum eu sunt multumit ca lam mai curatat.

 

In acest caz, eu zic sa vii la bucuresti vineri...si sambata plecam pe Transalpina; e f bine si frumos, am avut echipaj de recunoastere burgmanist care a confirmat! Ca alta ocazie si vreme asa frumoasa nu se stie cind mai apuci...

 

.

.

Si cine are sa-si ia si:

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1374.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna cam asa :

 

Buc - Pitesti - Valcea - Horezu - Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Voineasa - Brezoi - Calimanesti - Valcea - Pitesti - Buc = 600 km fix !

 

kilometrajul reiese din harta de mai jos la care adaugati 180 km x2 pana la Valcea si retur

 

eu as pleca cel tarziu la 7 dimineata dimineata Militari , voi ?

post-45527-0-11004200-1314638417_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lary ! ti-ai pus concediul in asa fel incat sa ratezi deplasari la Pitesti , Timisoara si P.Neamt intr-o saptamana ! :o

Vitore..

 

ce sa fac frate...dupa posibilitati..asa a fost sa fie...

am inebunit in Bulgaria ,nimeni nu a dat meciurile... :angryfire:

m-am consolat la sprit :friends:

 

suna cam asa :

 

Buc - Pitesti - Valcea - Horezu - Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Voineasa - Brezoi - Calimanesti - Valcea - Pitesti - Buc = 600 km fix !

 

kilometrajul reiese din harta de mai jos la care adaugati 180 km x2 pana la Valcea si retur

 

eu as pleca cel tarziu la 7 dimineata dimineata Militari , voi ?

 

 

 

Daca de la Brezoi faceti stanga spre Sibiu-Fagarasi-Brasov si va intoarceti pe DN..asta a fost traseul meu de acum 3 saptamani

total 745 km.. :rolleyes:

am plecat la 10.00 si am ajuns in Buc la 23.00..

 

am gasit motor de 600,vreau sa-l dau pe burghi al meu..1300 euro discutabil(foarte discutabil ca ma grabesc)

daca-mi iese schimbul merg si eu cu voi.. :burnout:

Editat de larry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa recuperez si sa reintroduc in parcul de burgmane, pe cel vandut de Luigi (nr. B 650 EXE)...care disparuse complet:

 

/index.php?/topic/667219-bine-v-am-regasit/

 

Proprietarul e mai mult decat ok, dar se pare ca datorita serviciului sta rau de tot cu timpul.(L-am luat la modul "ori il folosesti, ori il vinzi..e pacat sa stea sa rugineasca!"...omu a zis ca nu-l vinde asa ca l-am presat sa iasa cu el...e f. greu, pt.mine ca sta in Dr.Taberei...cititi linkul dat, si incercati sa mai iesi cu el, cei din zona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...