Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Burg_man,

 

Nu ma ascund mai, dar s-a stricat vremea, sapt. asta nu am unblat cu burgul decat vreo 400 km (BUC-C.de Arges-Nucsoara-Buc); in rest am umblat numai cu Piticu Yamaha NEOS 4T de 49 prin oras ca se strecoara f bine. Astept un tel de la Gixu, macar pt placerea de a face o plimbare ca nu cred ca Burgul de 400 pierde terenul in fata unui 125 fie el si 2T.

 

Am avut si multe alte activitati administrative, nu am avut chef de scris, nici timp...

 

P.S.Spre deosebire de Vittore (burgmanist de Bucuresti, care iese in afara doar cu motocicleta), eu sezonul asta am facut cu maxiu-ul cam 12.000 km( e drept 95% in afara...poate de aia se tine si asa de bine, ca nu e f. "fumut" in oras). Acum poate4 ma dau si pe tastatura 12.000 caractere, ca vine iarna...o fi mult? :laugh:

 

Acum astept sa-mi vina comanda de filte K&N....cel sport de aer ma intereseaza cel mai mult si kitul aferent de intretinere...

 

0766743536 pretu il discut cu cel interesat.

Stima!

 

...o motocicleta robusta si bine echipata de touring...fa-i si o prezentare, an , km, ce-i mai trebuie, etc...chiar daca pretul il stabilesti direct cu cel interesat...ca poate mai avem si noi astia de mai scriem pe aici cunostinte...din vorba-n vorba nu stii de unde sare iepurele!

 

da cu burgu ce ai facut?...l-ai dat in primavara?...chiar cu schimbare climei, (f.cald si f. frig) tot vor mai fi cateva zile frumoase, si e pacat sa nu mai ai nimic pe 2 roti...chiar daca vin vremuri grele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bun pt cei ce nu ma cunosc pe acest forum am inceput acum cativa ani de jos la 50cm si am urcat la 250cm la un burgman jalnic care l-am adus la viata, sunt de principiu ca fiarele au suflet si trebuie respectate si iubite.Ei bine acel burgman jalnic l-am reparat in totalitate de mine si cand zic in totalitate zic cadru sablat si grunduit fiuler si revopsit pana la motor cota I reparatie cu alezaj si piston si toate cele noi.

Ce am avut mi-a placut sa fie de calitate. S-a vandut pe bani putini comparativ cu munca depusa, pt ca asa sunt vremurile.

Cat despre bandit am fost nevoit sa vand burgamanu pt ca aici la noi "la tara " asa zic eu pt ca suntem niste tarani cred ca si moldoveni dupa parerea unora desi Moldova incepe de la Milcov dar in fine ,REPET pt ca la noi au disparut maxiscuterele am f nevoit sa il schimb si asa am facut.Mi-am luat Suzuki Bandit mai ingrijit decat burgmanu si binenteles ca am inceput munca la el de a aduca inbunatatiri pt ca asta e specialitatea mea.

Sunt mecanicul a catorva motociclisti ramniceni care isi respecta motoarele si anume spalarea lantului la timp si a filtrelor schimbarea lichidelor la timp echilibrarea rotilor , schimbarea rulmentilor si multe altele. Ei vand banditu pt familia mi-o cere am avut un hop in viata si nu mai vreau si respect familia pt ca asa trebuie.(Dane sper ca esti de acord cu mine , cat despre Victor daca nu cunoaste situatia poate ma condamna)vreau sa renunt la motociclism si nu vreau sa dau inapoi pt nimik.

Am gasit alta pasiune si voi merge pe drumul ales

BANDITU SE VINDE CA FIIND O MOTOCICLETA CU SUFLET SI ASTA SPUNE MULTE PT UN CUNOSCATOR.

Suzuki bandit 600 din 97 import germania 2 proprietari inainte, eu al 3 lea 52000km reali,kit lant nou did530vm(6mil)placute frana fata(ferodo)filtru aer(elfworkshop)xenon, alarma,manere incalzite saito(louis), parbriz givi mare(78E),3 baulete givi 1x46l(portabagaj sus pt cort inox home made) 2x40l,caciucurile sunt mai vechi merg spun eu 70%spate si 70%fata lichid frana schimbat,i-am facut o smecherie de indicator temperatura ulei(din fabrica nu exista) foarte frumoasa, crash bar inox (home made),protectii furca(louis)ptotectie radiator la fel unicat, pleoapa far inox, MUNCA SI IAR MUNCA FRATILOR si ea oricum nu este platita niciodata capac inox pompa frana pt cel ce vrea sa graveze ceva acolo e liber :)sunt multe ideea e ca a fost motocicleta mea de suflet si cine vrea sa inteleaga intelege.Cat despre pret daca as spune acum pretu poate li se pare mult unora zic eu 1900e.

Cu astea fiind spuse va multumesc celor care au avut rabadare sa citeasca (Respect pt David_Secret care stie ce inseamna).

Cu stima Marius!

post-53307-0-81435700-1319302720_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius , sincer imi pare rau ca iesi din marea voastra familie de motociclisti de la Rm Sarat , voi veni la voi acolo poate vad si eu bijuteria asta de Bandit inainte s-o vinzi , poate il convoc pe Dan in weekend-ul ce vine si facem o deplasare la jud Buzau , pastram legatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burg_man,

 

Nu ma ascund mai, dar s-a stricat vremea, sapt. asta nu am unblat cu burgul decat vreo 400 km (BUC-C.de Arges-Nucsoara-Buc); in rest am umblat numai cu Piticu Yamaha NEOS 4T de 49 prin oras ca se strecoara f bine. Astept un tel de la Gixu, macar pt placerea de a face o plimbare ca nu cred ca Burgul de 400 pierde terenul in fata unui 125 fie el si 2T.

 

 

.

 

Cu prima ocazie cand prindem macar 2 zile cu temperaturi decente onorez "pariul". Dupa cum am spus si inainte, lucrez la spital, lucrez in ture ( 2 zile on-2 zile off) iar vremea schimbatoare e inca o variabila. Daca mai prindem vreo 2 zile cu macar 10-15 grade, se rezolva. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin-v ia in calcul reparatiile de tinichigerie plastic dupa cazatura ( pare ca a fost culcata pe stanga , se mai intampla ) si apoi vezi suma totala cat iese , daca era de 650 iti recomandam sa-l iei personal la vara din Italia si sa vi pe el acasa , asa insa , daca tie iti place , nu e foarte veche , curele si variatoare se schimba , s-a discutat aici pe forum poti cauta , merita sa ai maxiscuter in sezonul rece , bafta , informeaza-ne

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prima ocazie cand prindem macar 2 zile cu temperaturi decente onorez "pariul". Dupa cum am spus si inainte, lucrez la spital, lucrez in ture ( 2 zile on-2 zile off) iar vremea schimbatoare e inca o variabila. Daca mai prindem vreo 2 zile cu macar 10-15 grade, se rezolva. :cheers:

 

 

 

anuntati din timp...poate facem brigada mai mare... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

help. vreau sa iau burgmanul asta, pareri impresii si daca tre sa bag bani in el? ca variatoare curele sau etc.

multam de ajutor

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=403267&selpic=0&zoom=1#foto

 

Daca vrei si parerea mea onesta, o sa-ti spun direct, mai ales ca vanzatorul nu ne-a onorat cu prezenta pe aici:

 

1)Stiu Burgul, pentru ca, cautam si eu asa ceva pt cineva din familie. Daca ar fi fost respectivul primul proprietar, si ar fi fost o persoana fizica care il avea pentru uzul sau, as fi dat 3000 euro...chiar asa dupa cazatura, ca este de mult la vanzare, chiar dinainte de a fi cazut...este locat pe undeva intre IOR si Stadionul Lia Manoliu...are niste minciuni in anunt, precum cauciucuri noi(nu sint noi, au aceiasi varsta si uzura ca si scuterul)am incercat sa aflu numele proprietarului anterior, despre care aveam informatia ca-i sparsese baia de ulei la Burgman intr-o intoarecere de la Mare dupa caderea serii...dar a zis ca nu stie cum il cheama pe cel de la care l-a cumparat...apoi am aflat ca vanzatorul nu este un mic "nevinovat" in domeniu, ca este ceea ce se exprima in engleza un "wheeler-dealer"...iar eu ma feresc de asa ceva...nu cumpar de la samsari, mecanici de service, intermediari moto, pt ca la noi astia in majoritate nu au simtul masurii si-si pun niste adaosuri uriase, iar majoritatea ofertelor de vanzare sint niste pocnitori fatzuite, si rar nu ajungi sa-ti para rau dupa banii dati...eu daca as cumpara ceva de genul asta, as cumpara numai de la un utilizator, si m-as uita f. bine la om...nu as lua de la cineva care a vandut zeci de moto, sau se ocupa cu asta...

 

2)Daca te iei numai dupa anul de fabricatie, kilometrajul corespunde...si la o utilizare normala Burgul ar trebui sa fie ok...apare insa intrebarea cum a fost utilizat...daca a fost folosit mai mult in zona rosie nu te vad bine...de aceea trebuie sa-ti iei o rezerva de cash disponibil...parerea mea este ca tranzactia asta are un risc ridicat; de aceea am si renuntat sa ma mai interesez de acest Burg, mai ales sa pun obrazul pt. cumparatorul din familie.

Daca te intereseaza eu zic, sa te duci sa studiezi toate aspectele si sa nu oferi mai mult de o suma in intervalul 2500-3000 euro...2500 ar fi ok, ti-ar acoperi posibilele neplaceri...oricum la pretul afisat nu se va vinde, ca e demult la vanzare cam peste tot...eu in locul tau as mai astepta, ca la primavara o sa fie mult mai ieftin...si asa nu poti sa mergi, mai ai si grija bateriei si garajului; la anul o sa fie mai batran cu 1 an ceea ce duce la o reducere de 500-600 euro...eu nu m-as grabi, doar ca sa-l mangai peste iarna...

 

3)Pina la 24.000 km nu trebuie sa-i schimbi cureaua...sau altceva; doar sa fi atent la ambreiaj(cuplare si zgomote)... la proba sa faci mai multe demaraje de pe loc; si la drum lung sa vezi daca mai atinge parametrii....sa verifici ca la 5800 rot/min sa ai peste 100km/h si la 7300 rot/min sa ai peste 135km/h....

 

4)Cum vad ca si tu te ocupi cu moto ca si afacere, deci o sa vorbiti aceiasi limba, cred ca veti ajunge la un compromis reciproc avantajos, deci nu vei fi pacalit...ce pot sa spun este ca Burgul asta ca si model este excelent, si dpdv intretinere la aceasta varsta(de la 2008 incoace) este extrem de ieftin, si fara defecte, daca nu-l fortezi...

 

Sint curios, ce faci...oricum iti urez multa intelepciune si multa bafta; sa ne vedem cu bine la anul in excursii! :cheers:

 

P.S.nu stiu daca-ti convine cele ce ti-am scris, dar am facut-o cu onestitate, si pt. ca asa gandesc eu...fiecare are Liberul lui Arbitru sa faca cum vrea!

 

Uite, omu a mai vindut si:

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzari-motociclete-second-hand--yamaha-r6%20sau%20schimb-din-2007-373075.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si asta:

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-gsxr%20k7-din-2006-332899.html

 

..si TOATE la niste kilometraje incredibil de mici....asa ca nu ma mir ca si Burgul asta sa aiba vreo 40.000 km reali...sint curios de sursa...Italia???...eu cred ca nu degeaba sta de atata timp la vanzare...dar poti verifica dupa cauciucuri..daca ele sint din 2008(citesti pe ele), atunci kilometrajul este real....

 

Sa inteleg ca duminica facem competitia Gixu-Soimu?(Raliul Buc-Pitesti?)

Atunci propun ca sambata sa mergem cat mai multi la Rm.Sarat la Marius, la parastasul de vanzare al Suzuki-Bandit, care va fi oficiat de parintele Vittore...oricum este o distanta mai rezonabila, si ne intoarcem si cu vin din zona...va spun ca atunci cind am fost la Focsani sa vad o honda, m-am intors cu 3 x 5=15 L de must, si nu aveam deloc portbagajul gol

Sau facem invers...parasatasu duminica si sambata raliul...dar ATENTIE!!!...participantii numai cu Burguri....

 

Apropo, ieri pe la ora 10:30 dupa ce m-am sculat tarziu si dupa multe priviri pe geam, am iesit sa dau papa la un pisic aciuit prin zona...am vazut ca frigul nu e asa de cumplit, am intrebat la telefon cativa care sint amatori de o excursie, au zis DA doi si am plecat rapid spre locul de intalnire de la Ploiesti. Am ajuns acolo la ora 12:30....numai unul a venit...au fost 11 grd...frig...mie mi-au inghetzat doar mainile un pic...si se mai strecura ceva-ceva pe la gat, in rest a fost ok...traseul Bucuresti_Ploiesti-Sinaia Predeal-Timis-Sacele-Cheia-Homoraciu-Valeni de munte-Ploiesti-Buc... a fost frustrant ca desi nu a plouat serpentinele de la Cheia erau ude de la condensul padurii si a trebuit sa le abordam cu grija...am ajuns pe lumina, si am trecut fara sa identifican exact locul unde s-a bubuit Huidu...total vreo 370 km...sper sa nu fie ultima iesire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata sunt de zi iar Duminica sunt de noapte. :scratch: Nu ne-am nimerit , in loc de ciorba de burta si peste la gratar o sa am un meniu plin de perfuzii, branule si alte delicatese specifice unei camere de garda...

 

N-au intrat zilele in sac ( sper)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin-v ia in calcul reparatiile de tinichigerie plastic dupa cazatura ( pare ca a fost culcata pe stanga , se mai intampla ) si apoi vezi suma totala cat iese , daca era de 650 iti recomandam sa-l iei personal la vara din Italia si sa vi pe el acasa , asa insa , daca tie iti place , nu e foarte veche , curele si variatoare se schimba , s-a discutat aici pe forum poti cauta , merita sa ai maxiscuter in sezonul rece , bafta , informeaza-ne

 

Multam de raspuns. am fost astazi si am vazut o. urmele de la cazatura sun pe verticala ceea ce denota o cazatura dupa cric. in rest..........invelitat toata in plastic nu am mare lucru ce sa vad. de vopsit...o fac in propriul atelier deci mai mult de 50 lei materiale nu ma duce.

 

 

P.S.nu stiu daca-ti convine cele ce ti-am scris, dar am facut-o cu onestitate, si pt. ca asa gandesc eu...fiecare are Liberul lui Arbitru sa faca cum vrea!

 

 

Asta inseamna adevarata comunitate. Multumesc mult pentru informatii. deci.........o sa devii si idolul meu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin-V, imi faci si mie free "lubing" la cablurile de frane? :) ...nu am siringuta....

 

Sambata sunt de zi iar Duminica sunt de noapte. :scratch: Nu ne-am nimerit , in loc de ciorba de burta si peste la gratar o sa am un meniu plin de perfuzii, branule si alte delicatese specifice unei camere de garda...

 

N-au intrat zilele in sac ( sper)

 

Asa este...nu e nicio graba :cheers: ..doar vezi ca "poporul" vrea circ, ca o felie de paine le putem da...merge si la primavara:)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Burg_man,

 

Nu ma ascund mai, dar s-a stricat vremea, sapt. asta nu am unblat cu burgul decat vreo 400 km (BUC-C.de Arges-Nucsoara-Buc); in rest am umblat numai cu Piticu Yamaha NEOS 4T de 49 prin oras ca se strecoara f bine. Astept un tel de la Gixu, macar pt placerea de a face o plimbare ca nu cred ca Burgul de 400 pierde terenul in fata unui 125 fie el si 2T.

 

Am avut si multe alte activitati administrative, nu am avut chef de scris, nici timp...

 

P.S.Spre deosebire de Vittore (burgmanist de Bucuresti, care iese in afara doar cu motocicleta), eu sezonul asta am facut cu maxiu-ul cam 12.000 km( e drept 95% in afara...poate de aia se tine si asa de bine, ca nu e f. "fumut" in oras). Acum poate4 ma dau si pe tastatura 12.000 caractere, ca vine iarna...o fi mult? :laugh:

 

Acum astept sa-mi vina comanda de filte K&N....cel sport de aer ma intereseaza cel mai mult si kitul aferent de intretinere...

 

Salut, ai fost prin Pitesti si nu ai dat nici un semn ca mergeam si eu. Poate mai prinzi vreme buna si mai o iei spre munte sa ma anunti si pe mine.

 

...o motocicleta robusta si bine echipata de touring...fa-i si o prezentare, an , km, ce-i mai trebuie, etc...chiar daca pretul il stabilesti direct cu cel interesat...ca poate mai avem si noi astia de mai scriem pe aici cunostinte...din vorba-n vorba nu stii de unde sare iepurele!

 

da cu burgu ce ai facut?...l-ai dat in primavara?...chiar cu schimbare climei, (f.cald si f. frig) tot vor mai fi cateva zile frumoase, si e pacat sa nu mai ai nimic pe 2 roti...chiar daca vin vremuri grele...

 

Salut, ai fost prin Pitesti si nu ai dat nici un semn ca mergeam si eu. Poate mai prinzi vreme buna si mai o iei spre munte sa ma anunti si pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ai fost prin Pitesti si nu ai dat nici un semn ca mergeam si eu. Poate mai prinzi vreme buna si mai o iei spre munte sa ma anunti si pe mine.

 

Imi pare rau, dar am fost neasteptat, pt. niste acte...nu de plimbare, si fiind si in afara w/e nu m-am gandit ca ar fi cineva amator...

 

deci ce avem noi aici?? ceva cu frana pe tambur? :-L siringuta sa fie de 1 mg sau mai mare?

 

Eu sint doar un utilizator...si operatiunea asta nu am mai facut-o!deci nu o stiu, chiar daca e f. simpla(dar o poti descrie tu aici :kiss: ...Dar nu vreu sa ajung ca Vittore cu cablul de la frana de mana intzepenit iremediabil!...bine, el are si un milion de ani si un miliard de km la Burg! :eek:

 

Cum mai sa prezinte ala Burgu la vanzare infasurat in folie?(poate zugravise in garaj!!!)....care era sursa Burgului initiala?Ro sau Italia? Sint curios ce povesti ti-a zis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca pune cala la roata :crack:

ca a fost luata din romania de noua de la elf, si el este al 2 lea proprietar ( de fapt a lui mamica)

 

-da ce e avion sa-i puna cala????

-da primul proprietar de ce a dat-o?

-mamica burgmanita???..interesant...foarte interesant...de cand caut si eu o burgmanita cu propriul Burg!!!..mai, sa nu fie o acoperire...poate are omul prea multe motoare la fisc "pe persoana fizica care este"..si a mai dat si mamei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-da ce e avion sa-i puna cala????

-da primul proprietar de ce a dat-o?

-mamica burgmanita???..interesant...foarte interesant...de cand caut si eu o burgmanita cu propriul Burg!!!..mai, sa nu fie o acoperire...poate are omul prea multe motoare la fisc "pe persoana fizica care este"..si a mai dat si mamei...

Aha te-am prins aici, are mai multe 'traduceri" acest cuvant depinde doar de context! ete ce zice dex-ul

 

CALA , cale, s. f. 1. 3. Piesă prismatică din lemn sau din metal care se așază în fața roții unui vehicul spre a-l imobiliza.

 

trecut pe numele mamicii ca primeste amenzi multe si intr-un final sa il poata radia fara a plati amenzile. l-a cumparat ca dorea sa treaca la scuter s-a plictisit de moto( 22 ani) insa nu este ceea ce isi dorea. vrea din nou motor. evident cel care l-a vandut nu mergea cu el .......... vechea idee, batran, bolnav, statea in garaj

 

cala.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat acum 5 ani si cu un 400 si cu un 650. 650 este altceva si daca ai banii ca sa-l iei, nu ezita in favoarea unui 400. E bicilindric, ceva mai mare, are Abs si este deosebit de sprinten. In plus, ai ocazia sa mai schimbi din cand in cand niste trepte :crack:

 

Oricum, lasand la o parte topicul unde ne aflam, la 3000+ euro , din postura de posesor de motor sport, mi-as lua oricand un Tmax 500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat acum 5 ani si cu un 400 si cu un 650. 650 este altceva si daca ai banii ca sa-l iei, nu ezita in favoarea unui 400. E bicilindric, ceva mai mare, are Abs si este deosebit de sprinten. in plus, ai ocazia sa mai schimbi din cand in cand niste trepte :crack:

 

Oricum, lasand la o parte topicul unde ne aflam, la 3000+ euro , din postura de posesor de motor sport, mi-as lua oricand un Tmax 500.

 

Gixule.........ce sti tu despre tmax si noi nu? iaaaaa uimeste-ma pozitiv ca de fiecare data

 

am 3 zile de cand merg cu masina la job........cu banii care i-am dat pe motorina in astea 3 zile ajungeam cu motorul pe luna cred :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Apropo, ieri pe la ora 10:30 dupa ce m-am sculat tarziu si dupa multe priviri pe geam, am iesit sa dau papa la un pisic aciuit prin zona...am vazut ca frigul nu e asa de cumplit, am intrebat la telefon cativa care sint amatori de o excursie, au zis DA doi si am plecat rapid spre locul de intalnire de la Ploiesti. Am ajuns acolo la ora 12:30....numai unul a venit...au fost 11 grd...frig...mie mi-au inghetzat doar mainile un pic...si se mai strecura ceva-ceva pe la gat, in rest a fost ok...traseul Bucuresti_Ploiesti-Sinaia Predeal-Timis-Sacele-Cheia-Homoraciu-Valeni de munte-Ploiesti-Buc... a fost frustrant ca desi nu a plouat serpentinele de la Cheia erau ude de la condensul padurii si a trebuit sa le abordam cu grija...am ajuns pe lumina, si am trecut fara sa identifican exact locul unde s-a bubuit Huidu...total vreo 370 km...sper sa nu fie ultima iesire...

sa punem si niste poze,sa nu zica lumea ca ne dam doar pe tastatura.

post-10059-0-57850800-1319476343_thumb.jpg

post-10059-0-25308900-1319476363_thumb.jpg

post-10059-0-06748900-1319476380_thumb.jpg

post-10059-0-94120300-1319476401_thumb.jpg

post-10059-0-26267400-1319476425_thumb.jpg

post-10059-0-67373300-1319476471_thumb.jpg

post-10059-0-33913300-1319476491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

T-max nu "serpuieste" deloc in viraj si are un avantaj mare, e ceva mai suplu si poti sa iei virajele aproape ca la ghidonul unui motor. Daca iti plac virajele, grupul motor-transmisie f iesite in exterior te vor incomoda. Cel mai rau e ca pe o parte ai de obicei capacul transmisiei plus piciorul cricului central, iar pe cealalta parte ai toba de esapament .

 

Ca idee, joi am fost cu scuterul pe amkart si am iesit fix dupa 2 ture. Buba, intr-un ac de par de dreapta am ramas suspendat pe toba de esapament. In oras este super, n-am crezut ca o sa-mi placa atat de mult, dar pe viraje trebuie sa ai un pic de grija. Se inclina frumos, rapid, nu fuge nicaieri dar cand ti-e lumea mai draga descoperi cricul si alte piese utile . :crack:

 

Apropo de consum, am bagat zilele trecute benzina de 20 lei, am facut 50 de km numai in oras, ore de varf etc, si mai am gaz pt cel putin 40 km. Nu mai vorbesc ca de cand am scuterul pot sa ma duc si eu la munca imbracat decent, nu ca un cosmonaut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha te-am prins aici, are mai multe 'traduceri" acest cuvant depinde doar de context! ete ce zice dex-ul

 

CALA , cale, s. f. 1. 3. Piesă prismatică din lemn sau din metal care se așază în fața roții unui vehicul spre a-l imobiliza.

 

trecut pe numele mamicii ca primeste amenzi multe si intr-un final sa il poata radia fara a plati amenzile. l-a cumparat ca dorea sa treaca la scuter s-a plictisit de moto( 22 ani) insa nu este ceea ce isi dorea. vrea din nou motor. evident cel care l-a vandut nu mergea cu el .......... vechea idee, batran, bolnav, statea in garaj

 

 

..din multe amenzi si multe motoare si din varsta de 22 ani...trag concluzia ca si Burgul asta desi e bun ca varsta si km, ar putea fi serios forjat la limite si peste...nu, cu siguranta nu, nu este genul de persoana de la care EU sa cumpar asa ceva...pur si simplu, mi se activeaza niste sisteme de alarma interioare, ma simt ca in prezenta unui sarpe, si ma gandesc la ce e mai rau....poate sint eu paranoic, dar chestia asta m-a salvat de la multe neplaceri, pe care apoi am vazut sau auzit ca le-au avut altii...o fi un al 6-lea simtz protectiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..din multe amenzi si multe motoare si din varsta de 22 ani...trag concluzia ca si Burgul asta desi e bun ca varsta si km, ar putea fi serios forjat la limite si peste...nu, cu siguranta nu, nu este genul de persoana de la care EU sa cumpar asa ceva...pur si simplu, mi se activeaza niste sisteme de alarma interioare, ma simt ca in prezenta unui sarpe, si ma gandesc la ce e mai rau....poate sint eu paranoic, dar chestia asta m-a salvat de la multe neplaceri, pe care apoi am vazut sau auzit ca le-au avut altii...o fi un al 6-lea simtz protectiv!

a recunoscut ca a facut cu el Grecia cu 170 km/h. oricum nu ma hazardez, incep ploile asa ca pana in primavara este timp. tu nu il vinzi pe al tau??? :rusinica :rusinica:: :rusinica sper ca ne putem tutui :bigstar:

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...