Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

F. corect!..am vrut si eu sa spun asta dar mi-am zis sa nu fiu acuzat de pupincurinsm :lol:

 

 

pe tine te-am acuzat in scris pe mess. dupa ce te am ajutat gratis si mai bagat in cacao pana peste cap. cine poate sa inteleaga subiectul si predicatul in propozitie este ok, restul celor fara cap si la propriu si la figurat sau poza..este treaba lor. am o vorba ..nu te pune cu un prost ca are mintea odihnita si te face praf. asta este singurul motiv pentru care ignor.

 

nu incerca in niciun fel sa te disculpi in fata mea. nu ai de ce si mai ales nu vreau.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu mai are Gilera ca este mine, are o Vespa de 250 daca nu ma insel.

 

si mai are si o fetita de vreo 6 luni , mare bucurie , nu-i mai pasa asa mult de motociclism !

 

mi-a spus sa va rog sa nu va mai contrati atat pe acest topic deschis de el , ii e teama la prima intalnire pe motoare din sezonul 2012 ,o sa va luati la pumni cativa de p-aici !

 

pace voua cititorilor .

 

ps: azi am iesit cu bestia fara husele de iarna si cam "trage " la pulpele superioare !

Editat de Vittore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai are si o fetita de vreo 6 luni , mare bucurie , nu-i mai pasa asa mult de motociclism !

 

mi-a spus sa va rog sa nu va mai contrati atat pe acest topic deschis de el , ii e teama la prima intalnire pe motoare din sezonul 2012 ,o sa va luati la pumni cativa de p-aici !

 

pace voua cititorilor .

 

ps: azi am iesit cu bestia fara husele de iarna si cam "trage " la pulpele superioare !

sa-i traiasca ! referitor la bataie doar animalele si cei fara educatie fac asta, in rest o discutie in termeni amiabili si fara sarcasm se poate intotdeauana. cine are cap are cine nu.........exista galere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine te-am acuzat in scris pe mess. dupa ce te am ajutat gratis si mai bagat in cacao pana peste cap. cine poate sa inteleaga subiectul si predicatul in propozitie este ok, restul celor fara cap si la propriu si la figurat sau poza..este treaba lor. am o vorba ..nu te pune cu un prost ca are mintea odihnita si te face praf. asta este singurul motiv pentru care ignor.

 

nu incerca in niciun fel sa te disculpi in fata mea. nu ai de ce si mai ales nu vreau.

 

Si eu care credeam ca de fapt EU te-am ajutat gratis...e adevarat ca niciodata nu mi-a trecut prin minte sa-ti cer bani pe informatii sau recomandari. Deci m-ai ajutat GRATIS dupa ce ai considerat utile datele si recomandarile despre scuterele alea de 3500-3700 euro din 2007 si 2008 si despre burgul lui Viorel...pe care in final l-ai si cumparat. Mai tii minte ca ai aparut pe aici pe forum histrionic si plin de tine, ca vrei sa cumperi ceva din 2007-2008 pe la 3000-4000...??? Ti-am spus ce stiam despre respectivele, chiar sa eviti, apoi l-am recomandat pe al lui Bogdan pe la 2000 ca il stiu bine si atunci voia sa-l vanda, apoi te-ai dezumflat la cele in jur de 1000...iar in final te-ai blocat pe burgul lui Viorel, care il vindea fortuit de o problema personala, ca nu l-ar fi vandut daca nu ar fi fost nevoit(dovada ca abia isi luase la el topcase nou)...si ai fi continuat sa oferi numai 1000 daca nu ti-as fi spus ca face mult mai mult, si ca 1200 e f. avantajos....daca nu il luai tu, aveam eu un cunoscut care ii mai trebuiau cateva zile(7-10) sa il ia el cu 1200 cit lasase Viorel; eu cred ca la banii dati ai luat un scuter f.f.bun, care a tinut turma cu 2 persoane chiar in frunte in fiecare excursie...Eu nu am considerat asta vreun ajutor...ci doar o "sfatuiala"...acum sa precizam si cum m-ai ajutat tu gratis:

 

Cind a fost deschis topicul "Discursul Regelui Mihai" m-am contrat si mi-am sustinut ca de obicei ideile chiar impotriva unui fost moderator care m-a suspendat abuziv 60 zile. Atunci tu ai vrut sa faci un gest in contrapartida si mi-ai oferit un cont clona al tau, Mojo Rojo; dar nu mi-ai spus nimic-nimic, iar eu am scris in loc de reclame de service cum faci tu, propozitia "Fiul Soimului maltez" ca sa stie lumea ca tot eu postez, ca nu ma ascund. Si am continuat disputa cu respectivul belbody. Ala m-a suspendat si la contul asta pe motiv ca e clona. Eu intelesesem de la tine ca este un cont fara importanta pe care nu-l mai folosesti si ce ar fi trebuit sa fac cu el?Sa nu postez? Pai la fel puteam sa fac si cu al meu doar ca nu puteam scrie. Nu mi-ai cerut bani pt. cont, si nici mie nu mi s-a parut firesc sa-ti ofer ca nu vedeam pt. ce...asta a fost ajutorul si ti-am multumit. Dupa asta m-ai facut cu ou si cu otet ca te-am "bagat in cacao pana peste cap"...nici pina azi nu am inteles pt ce, ca mi-ai zis ca e un cont pe care nu-l mai folosesti...daca-mi spuneai ceva dinainte, as fi tinut cont...mi-am cerut scuze cum am obiceiul pt orice inconvenient creat, tu mi-ai spus ca nu ne potrivim la conceptii, am fost de acord si ne-am sters reciproc din listele de YM, si am decis sa te ignor. Si am si facut-o pina mi te-ai adresat direct.

 

De la inceput nu mi-a placut, ca ai venit arogant si autoritar aici pe forum, m-ai "patronizat" de la inceput...cauta ceva pagini in urma, cind cautai burg, si mi-ai dat ordin (de parca ai fi fost in trecutul tau militian sau plotoner de armata) sa-ti caut eu tie un burgman bun, incercand sa stabilesti cu mine, om pe care nu l-ai vazut in viata ta, o relatie grobiana de genul "stapan-servitor".

 

Nu crezi ca fraza asta a ta din finalul mesajului spune multe despre tine? Te rog reciteste-o:

 

nu incerca in niciun fel sa te disculpi in fata mea. nu ai de ce si mai ales nu vreau.

 

Adica tu-mi dai ordine mie ce sa nu fac eu, la mine acasa pe tastatura mea!!! Ma mir ca nu-mi spui sa ma si spanzur!!! Dar ce e cel mai tare, este "mai ales nu vreau"....adica crezi ca mie imi pasa ce vrei sau nu vrei tu??? Crezi ca mie imi pasa ca tu nu vrei ca eu sa ma duc acum la congelator si sa-mi scot o inghetzata cu alune? Esti tare de tot.....tare-tare AROGANT!!!

 

Iar te citez:"cine poate sa inteleaga subiectul si predicatul in propozitie este ok"...eu sint din cei care nu inteleg, ca mama nu a fost profesoara de gramatica...totusi mi-am respectat toti profesorii si ca sa nu-i fac de ras incerc ca nu fac mai mult de 4-5 greseli pe text; as incerca sa inteleg subiectul si predicatul si sa fiu ok, dar ce facem cu celelelte elemente gramaticale??? Abandonez in favoarea ta ca eu nu ma pricep; decat la gramatica mai bine imi dau cu parerea la mecanica ca mai stiu ceva din fizica de la liceu. Uite, ca sa vezi ce stiu, raspunde tu la 2 intrebari de mecanica primara, simple care mi-au venit in minte acum:

 

1)Ce este surubul?

2)Care este principiul de functionare al surubului?

 

-asta ca sa vedem daca la lucrarile de service ceri bani pe drept, sau ar mai trebui sa lasi la pret...astept!(hint:foloseste google)

 

Vad ca ne ataci pe cei care nu avem poze cu cap la profil....iti raspund pt. mine: eu nu sint asa de frumos ca tine sa-mi permit sa ma exhib sa fac sila mereu celor care-mi citesc postarile (burgul meu e mult mai frumos decat fatza mea..)...ce sa fac?.."daca eu am nasu mare borcanat, ochii mici porcini"?..am poate alte calitati...sula?...totusi am si eu o observatie; de cate ori iti vad poza, nu stiu de ce imi pare in fata ochilor imaginea celebrei judecatoare Elena Turcu de la Tribunalul Dambovita:

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-8620842-judecatoarea-elena-turcu-intors-tribunalul-dambovita-dumnezeu-facut-dreptate.htm

 

Cit despre remarca ta:"am o vorba ..nu te pune cu un prost ca are mintea odihnita si te face praf"...nu ma deranjeaza ca ma faci prost, pt. simplul fapt ca vine din partea ta...daca atat poti, merge la tine dar nu la burgmanisti...

 

Tu ai crezut ca daca-ti cumperi Burgman, automat devii "burgmanist"?...te-ai si vazut domn, civilizat, educat, cumsecade, etc...am mai spus-o nu conteaza ce ai, sau daca ai, burgmanismul este o stare de spirit, o comunicare invizibila, intuitiva, o bunavointa, o bunatate, o generozitate, care circula de la unul la altul si cind mergem in excursii, si cind iesim la o bere, si cind vorbim la telefon sau ne scriem pe net...chiar daca ne mai contram pe aici pe net, sau ne vedem f. rar...incercam sa mentinem aceiasi stare de spirit...

 

Eu cred ca tu ti-ai luat burgman doar din orgoliu ca ai vrut sa fii un "domn"...asa cum avea dl.Ion Ratiu papion...sau ai vazut si tu filmele alea cu baroni si baronese, duci si ducese, conti si contese...carora nu le mai mergeau mosiile si castelele, ca incepuse perioada preindustriala, ei scapatau si decadeau, in schimb apareau tot felul de parveniti cu bani facuti din comert, navigatie, piraterie, prelucrari industriale de plante de cultura; ei, astia sufereau ca aveau bani dar nu erau primiti in cercurile aristocratice ca nu avau titluri nobiliare...atunci ca sa aiba acces, se casatoreau cu vreo contesa , ducesa, baroneasa scapatata si ruinata...el venea cu banul si ea cu titlul si el parvenea in cercurile aristocratice, avea acces la balurile de la palat...acum nu mai este asa, nu mai este suficient sa-ti cumperi un burg ca sa fi "burgmanist adevarat"...trebuie sa-ti deschizi inima si sufletul, interiorul, sa le "mobilezi" cum trebuie si sa dai si celorlalti acces ACOLO....dezinteresat....

 

Cind vei intelege "prostiile" astea de le debitez eu in prostia mea, bine remarcata de tine, si nu vei fi ahtiat numai dupa bani, si vei incerca si tu sa nu ne mai impui vointa ta si sa ne dai ordine si sa incerci sa ne domini, si vei da si tu de la tine mai mult, o sa prinzi "spiritul" burgmanist si s-ar putea sa-ti placa.

 

Indiferent cit o sa sari in sus acum, de cele ce ti-am scris, dupa ce te calmezi, si incerci sa te mai schimbi in bine, o sa vezi ca in timp e posibil sa ti se intinda niste maini cu bunavointa. Totul depinde de tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai are si o fetita de vreo 6 luni , mare bucurie , nu-i mai pasa asa mult de motociclism !

 

mi-a spus sa va rog sa nu va mai contrati atat pe acest topic deschis de el , ii e teama la prima intalnire pe motoare din sezonul 2012 ,o sa va luati la pumni cativa de p-aici !

 

pace voua cititorilor .

 

ps: azi am iesit cu bestia fara husele de iarna si cam "trage " la pulpele superioare !

salut...si bine ai revenit de la schi, eu ma asteptam ca arunci si tu o poza doua aici sa ne delectam, macar din poze daca nu avem ocazia de a vizita asemenea locuri, pe mine ma crezi pe cuvant ca duc dorul la troieni :( ca de cand am ajuns aici numai de lapovita sau ceva fulguiala am avut parte. Am vazut la televizor ce zapezi ereau prin Austria si chiar ma gandeam la tine...ce noroc ai do'mle.

spune-i lui Fanel sa stea linistit ca nu e pe bune....doar ne antrenam :D eu de ex am facut rost de o pereche de manusi de box, ca mi-a promis @soimu ca ma baga in ring, la's ca-l vad eu pe unde scoate camasa cand ne-om pune fata in fata...in primavara vin in tara sa reanoiesc niste acte pt ca's expirate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Padre Vittore...m-am tot uitat si pe RTV si pe A3 si pe protv cind dadeau din piata Universitatii si piata Unirii si ziceau de galeria Rapidului dar nu am vazut nimic stralucind ca faru....nu ai fost?

 

Va bat pe toti, dar pe rand la tastatura....nu pot deodata!

 

Oare ce o mai face baiatul acela inalt de a luat un burg si tot il facea si nici permis nu avea dar a venit pe jos si la P.Victoria si la Ikea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu taticu ....lasa tastatura ca la primavara iti umblu la masele.

 

cu mare atentie si nu pe dreapta ca maine imbrac 2 masele

 

..si poate nu stii cat costa aici :yikes:

 

Da daca stii sa sudezi si in portelan, desi nu am auzit....e ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu vinzi motor bmwR80RT?

 

Te astept sa ma cauti sa mergem. Eu am fost si pe 2 ian la cabana Voina la 20 km de Campulung si pot spune ca frigul nu este o problema numai drumul sa fie curat .post-66554-0-21367400-1326807553_thumb.jpg

 

Tare de tot! la 3 roti ai mai putine griji...sint curios cum se comporta la zapada maricica pe stradute liniastite unde nu a intrat plugul...anul asta nu stiu daca va fi zapada, dar poate ai ocazia sa "dansezi"...sa ne spui cum este!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine te-am acuzat in scris pe mess. dupa ce te am ajutat gratis si mai bagat in cacao pana peste cap. cine poate sa inteleaga subiectul si predicatul in propozitie este ok, restul celor fara cap si la propriu si la figurat sau poza..este treaba lor. am o vorba ..nu te pune cu un prost ca are mintea odihnita si te face praf. asta este singurul motiv pentru care ignor.

 

nu incerca in niciun fel sa te disculpi in fata mea. nu ai de ce si mai ales nu vreau.

 

 

da, si eu am o vorba : esti mai prost decat prevede legea . mai dute draq si lase-ne !! tu chiar nu observi ca toti te iau la misto pe aici si ai ajuns pacalici?? continui cu nesimtirea ta fara margini . dute de unde ai venit ca nu o sa-ti simta nimeni lipsa , atotsiutorule. nu poate sa posteze nimeni nimic ca trebuie sa te bagi tu motul cacatului .

esti asa de destept si de superior( in mintea ta ) incat lasa-ne .

iti recomand o vizita la doctor !

parca ziceai ca ma "ignori" ......sau te-ai succit

 

nu te chinui sa raspunzi , nu o sa citesc ....

Editat de david_secret
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, si eu am o vorba : esti mai prost decat prevede legea . mai dute draq si lase-ne !! tu chiar nu observi ca toti te iau la misto pe aici si ai ajuns pacalici?? continui cu nesimtirea ta fara margini . dute de unde ai venit ca nu o sa-ti simta nimeni lipsa , atotsiutorule. nu poate sa posteze nimeni nimic ca trebuie sa te bagi tu motul cacatului .

esti asa de destept si de superior( in mintea ta ) incat lasa-ne .

iti recomand o vizita la doctor !

parca ziceai ca ma "ignori" ......sau te-ai succit

 

nu te chinui sa raspunzi , nu o sa citesc ....

 

Lasa-l in pace...nu are rost sa te ambalezi...a venit aici ca un elefant intr-un magazin de portelanuri...sa ne sparga pe toti cu aroganta si tupeul lui...noi i-am intins o mana, pe principiul ca orice om are ceva bun in el...pina cum nu a dovedit ca are bun decat burgmanul cumparat de la Viorel...

 

Eu astept in continuare sa si ne daruiasca ceva, nu numai sa ceara....

 

Deocamdata vad ca ne ofera reclama la prestari servicii de mecanica...dar pt. asta ar trebui sa ne raspunda la cele 2 intrebari simple, ca sa ne ofera singuranta sa-l lasam sa ne umble la burguri:

 

1)Ce este surubul?

2)Care este principiul de functionare al surubului?

 

Asta ca tot au zis unii ca au surubarit 25 ani in ger si frig la -15grd....sa vedem daca au inteles ce au facut...

 

Poate in timp dupa ce ii va trece supararea si dl.Florin_V va intelege ca i se intinde o mina de bunavointa, si ca va trebui si el sa se schimbe.("nu vrem moartea pacatosului ci indreptarea lui")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas in urma cu vre-o 4 pagini si azi le-am citit...

 

Care nu se calmeaza ii cedez biletul meu la mitingul de vineri din piata victoriei, zona VIP (in primul rand), in pretul biletului au fost incluse: o roaba de bolovani, 10 cocktailuri molotov, 5 borduri marca videanu si 100 de pavele. Si daca nici asa nu se calmeaza 20 de pulane pe carca de la jandarmeria romana :))

 

Bai nene, ce ma fac eu ca vine primavara peste noi si eu nu mai am BURGMAN :(( am puso naspa :baldy:

 

 

Peace :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soim maltez cateva puncte de vedere.1 acel cont nu era o clona ci al altui motociclist care ti l a oferit prin intermediul meu sa poti accesa forumul. (acum nu il mai are datorita tie). Am fost convins (insa nu mai sunt) ca o sa ai bunul simt sa te folosesti de el si sa-l inapoiezi fara onoare patata ceea ce nu ai reusit sa faci. este ceva de genul cineva iti da la o tura mobra si tu vi cu ea praf pe motiv ca nu te-a avertizat sa nu o faci bucati. Ilar ceea ce ai mentionat tu.

2. nu am invatat pe nimeni nimic aici, nu am niciun post in care sa invat pe cineva ceva asta ai dedus tu din........stele cred.

3. jignirile pe care mi le adresezi vin dintr o parte intunecata a gandirii tale asta lasand la o parte ca pe tot forumul te consideri o persoana superioara multora. nu ma supar asta este gradul tau de conversatie

4. burgmanul l-am cumparat ca o dorinta a mea nu ca pe o necesitate sau sa devin domn asa cum ai afirmat. te intreb acum ..in 1994 cand am obtinut permisul de ce mi-am cumparat motocicleta Hoinar tot ca sa devin domn? sub nicio forma nu. a fost tot o dorinta asa cum au fost si cele 16 motociclete detinute si 4 scutere

5. Asa cum i-am spus si celui care a scris despre mine ignoranta este cea mai buna forma de scapa de cei cu care nu iti face placere sa vorbesti

6 nu am sa ma supar niciodata cand cineva imi vine cu argumente contra mea indiferent de ce natura sunt mi le asum in totalitate insa atat timp cat unii nu au sau nu stiu sa vorbeasca "in scris" dar sa mai vina cu argumente consider ca ma injosesc sub cultura normala pe care trebuie sa o avem.

7. referitor la suruburi, filete etc nenea google te ajuta foarte mult.sunt convins ca daca iti spuneam definitia tehnica aici o luai ca pe un copy-paste de prin nu stiu ce pagina.

Succes pe viitor.

App burgul pe care l-am cumparat este acum bucati din mai multe motive ( lipsa compresie, carene cu sarma pe sub etc etc) insa nu am dat cu noroi pe undeva ca nu merge sau altceva. cand cumperi un lucru la mana 2 iti asumi un risc mai mare sau mai mic, fapt pe care mi l-am asumat.

Si cu asta a fost ultima mea postare si la adresa dvs. Viata frumoasa va doresc si asfalt uscat tuturor.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas in urma cu vre-o 4 pagini si azi le-am citit...

 

Care nu se calmeaza ii cedez biletul meu la mitingul de vineri din piata victoriei, zona VIP (in primul rand), in pretul biletului au fost incluse: o roaba de bolovani, 10 cocktailuri molotov, 5 borduri marca videanu si 100 de pavele. Si daca nici asa nu se calmeaza 20 de pulane pe carca de la jandarmeria romana :))

 

Bai nene, ce ma fac eu ca vine primavara peste noi si eu nu mai am BURGMAN :(( am puso naspa :baldy:

 

 

Peace :cheers:

 

:lol: supaer asta cu cedare bilet......

 

Nasoala faza cu cu lipsa burgman...eu zic sa faci o propunere de recumparare lui Florin-V...ofera-i 1000 euro...dezinfectantul il ofer eu gratis......si daca nu ai toti banii punem mana de la mana, mai multi si te imprumutam cumva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bai nene, ce ma fac eu ca vine primavara peste noi si eu nu mai am BURGMAN :(( am puso naspa :baldy:

actele sunt tot pe numele tau :rolleyes: concluzia legal inca iti apartine.

 

Aaa, era sa uit,

 

Pentru Florin - V am si eu o vorba, RESPECTA SI VEI FI RESPECTAT.

intotdeauna insa trebuie sa ai si pe cine

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

App burgul pe care l-am cumparat este acum bucati din mai multe motive ( lipsa compresie, carene cu sarma pe sub etc etc) insa nu am dat cu noroi pe undeva ca nu merge sau altceva. cand cumperi un lucru la mana 2 iti asumi un risc mai mare sau mai mic, fapt pe care mi l-am asumat.

Si cu asta a fost ultima mea postare si la adresa dvs. Viata frumoasa va doresc si asfalt uscat tuturor.

 

Cum adica ... fa o poza la carenele prinse cu sarma si cu manometrul cu lipsa de compresie si punele pe site :angryfire:

Editat de balazsfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica ... fa o poza la carenele prinse cu sarma si ca manometrul cu lipsa de compresie si punele pe site :angryfire:

stai linistit asa cum am spus mi-am asumat riscul de a cumpara ceva la mana 2. nu o sa fac scandal pe tema asta ca nu am motiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, scuterul ala fugea de manca pamantul in urma lui, consuma ulei in limita bunului simt si a numarului de kilometri (reali) fapt expus de mine la momentul tranzactiei iar carene cu sarma numai daca, doamne fereste ai cazut cu el. Apropo cat vrei pe el ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soim maltez cateva puncte de vedere.1 acel cont nu era o clona ci al altui motociclist care ti l a oferit prin intermediul meu sa poti accesa forumul. (acum nu il mai are datorita tie). Am fost convins (insa nu mai sunt) ca o sa ai bunul simt sa te folosesti de el si sa-l inapoiezi fara onoare patata ceea ce nu ai reusit sa faci. este ceva de genul cineva iti da la o tura mobra si tu vi cu ea praf pe motiv ca nu te-a avertizat sa nu o faci bucati. Ilar ceea ce ai mentionat tu.

2. nu am invatat pe nimeni nimic aici, nu am niciun post in care sa invat pe cineva ceva asta ai dedus tu din........stele cred.

3. jignirile pe care mi le adresezi vin dintr o parte intunecata a gandirii tale asta lasand la o parte ca pe tot forumul te consideri o persoana superioara multora. nu ma supar asta este gradul tau de conversatie

4. burgmanul l-am cumparat ca o dorinta a mea nu ca pe o necesitate sau sa devin domn asa cum ai afirmat. te intreb acum ..in 1994 cand am obtinut permisul de ce mi-am cumparat motocicleta Hoinar tot ca sa devin domn? sub nicio forma nu. a fost tot o dorinta asa cum au fost si cele 16 motociclete detinute si 4 scutere

5. Asa cum i-am spus si celui care a scris despre mine ignoranta este cea mai buna forma de scapa de cei cu care nu iti face placere sa vorbesti

6 nu am sa ma supar niciodata cand cineva imi vine cu argumente contra mea indiferent de ce natura sunt mi le asum in totalitate insa atat timp cat unii nu au sau nu stiu sa vorbeasca "in scris" dar sa mai vina cu argumente consider ca ma injosesc sub cultura normala pe care trebuie sa o avem.

7. referitor la suruburi, filete etc nenea google te ajuta foarte mult.sunt convins ca daca iti spuneam definitia tehnica aici o luai ca pe un copy-paste de prin nu stiu ce pagina.

Succes pe viitor.

App burgul pe care l-am cumparat este acum bucati din mai multe motive ( lipsa compresie, carene cu sarma pe sub etc etc) insa nu am dat cu noroi pe undeva ca nu merge sau altceva. cand cumperi un lucru la mana 2 iti asumi un risc mai mare sau mai mic, fapt pe care mi l-am asumat.

Si cu asta a fost ultima mea postare si la adresa dvs. Viata frumoasa va doresc si asfalt uscat tuturor.

 

Se vede ca uiti ce nu-ti convine si denaturezi adevarul.

 

Eu sint prostul tau ala cu mintea odihnita...

 

Nu ti-am adus nici o jignire sper deosebire de tine...doar am facut o analiza a comportarii tale si a celor scrise de tine...te rog revezi paginile.

 

Ma asteptam sa eviti sa raspunzi la cele 2 intrebari de mecanica elementara..raspunde macar la ultima :bounce:

 

Burgul pe care l-ai cumparat la 1200 cred ca l-ai incercat cui l-ai luat prin corespondenta, ca doar esti mecanic....daca aveai obiectii trebuia sa mai cauti sa sa iei de 3500-4000 euro cum spuneai initial ca vrei...in toate excursiile burgul lui Viorel a mers la fel de bine ca al meu, care e din 2008...doar o pana de cauciuc a aavut si are cauciuc nou...si in plus am spus atunci ca nu pot sa spun nimic de acel burg ca nu l-am incercat...deci am fost corect.

 

Poate iti revezi atitudinea...noi avem deschiderea sa te intelegem, dar nu abuza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine, scuterul ala fugea de manca pamantul in urma lui, consuma ulei in limita bunului simt si a numarului de kilometri (reali) fapt expus de mine la momentul tranzactiei iar carene cu sarma numai daca, doamne fereste ai cazut cu el. Apropo cat vrei pe el ?

nu am spus ca nu fugea nu este problema de asta stai linistit. pai nu prea ma bate gandul sa ti-l dau. pana acum am bagat ceva bain in el in piese si anvelope. pretul cerut nu se mai justifica pentru anul lui.

Repet: nu am sa iti reprosez nimic. asa cum nu am reprosat nimanui nimic despre el la achizitia lui.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...