Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

mai baieti, asta cu reprezentanta merge dor sa-ti cumperi piese, eu am fost, si mi-au cerut 1 mil pe ora numai manopera, si le-am zis daca il tineti 20 de ore, va fac si actele ca nu il mai iau, daca iti place, ti-l faci singur, eu cel putin la asa concluzie am ajuns,nu ma pricep dar totul are o logica,eu l-am spalat cu presiune si cred ca a intrat apa in bord sau la contact, ca ,rar, dar se mai intampla imi da km peste cap instant, face ca toate visele, va promit ca am sa-l desfac , toata fata, tre sa-i dau de cap,verific firele , verific mufele, le usuc cu feonul si tre sa mearga, le izolez si tre sa mearga.al meu saracu sta pe strada nu are parte de garaj, e prea mult pt el si pt mine, am sa-l rezolv, si promit ca am sa pun si poze.oricum suntem cativa si ne putem sfatui intre noi, care mai aveti prieteni cu burgman, dati-le sfoara sa ne sfatuim aici,avem motorete scumpe , putine, si numai daca comunicam intre noi , zic eu, le rezolvam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu o problema la burgmanul meu cand e in relanti merge neregulat parca scapa niste scantei nu le da pe toate la rand cand al turez merge normal cel putin asa mi se pare,ce sa fie ?la carburator nu am umblat ,bujia are mai mult de 10 000 de km de cand nu e schimbata sa fie din cauza asta?maine o sa schimb bujia sa vad daca se schimba ceva daca nu bag si eu mana in el :cheers: ca si prietenul nostru...salsa...care vad ca nu m-a trecut si pe mine in grupul vostru :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti, asta cu reprezentanta merge dor sa-ti cumperi piese, eu am fost, si mi-au cerut 1 mil pe ora numai manopera, si le-am zis daca il tineti 20 de ore, va fac si actele ca nu il mai iau, daca iti place, ti-l faci singur, eu cel putin la asa concluzie am ajuns,nu ma pricep dar totul are o logica,eu l-am spalat cu presiune si cred ca a intrat apa in bord sau la contact, ca ,rar, dar se mai intampla imi da km peste cap instant, face ca toate visele, va promit ca am sa-l desfac , toata fata, tre sa-i dau de cap,verific firele , verific mufele, le usuc cu feonul si tre sa mearga, le izolez si tre sa mearga.al meu saracu sta pe strada nu are parte de garaj, e prea mult pt el si pt mine, am sa-l rezolv, si promit ca am sa pun si poze.oricum suntem cativa si ne putem sfatui intre noi, care mai aveti prieteni cu burgman, dati-le sfoara sa ne sfatuim aici,avem motorete scumpe , putine, si numai daca comunicam intre noi , zic eu, le rezolvam.

 

 

Marti am fost pe ploaie la Suzuki pe centura , era a doua programare , putina teapa insa , luxul si prostia se platesc , nu ? la telefon mi-au zis ca placutele sunt 160 ron ( 4 buc fata ) dar nu au specificat ca tva nu e inclus , cum la magazinul din Cotroceni , un set era tot cam atat , m-am dus la service . Exista posibilitatea sa n-ai garantie daca vii cu piesele tale , nu stiu . Am mai desfacut si capacul de la curea , suflat cu aer , curatat filtrul de acolo , mi-au reglat si frana de mana ( eu nu pot , nu am cric central , deci roata spate e pe pamant tot timpul ) si am aflat "intristarea" ( 280ron) cum a zis Gabi , un mecanic cu state vechi de motociclist p-acolo si Woody , un tanar care s-a ocupat de scuter . Saptamana viitoare dau o fuga pe la Tomina , va comunic ce gasesc p-acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnul salsa m-a molipsit si pe mine sa ma apuc de motor eu personal asa ca azi am dat motorul jos de pe cadru si urmeaza sa-l demontez sa vada ochiu meu ce e acolo :friends:

daca aveti sfaturi sau intrebari bagati acum,ca dupa ce al montez sa nu fie tarziu :cheers:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...io nu va intreb nimic deoarece eu cu al meu de 650 sunt cam singur pe aici!... :kiss: ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pentru GIV 32...mai bine ca ai un motor asa mare nu ai atatea batai de cap ca la astea mici,am avut ocazia sa ma dau si eu cu unul de 650 :angry: e superb....

mai revin cu cateva poze, dupa ce am desfacut motorul am vazut ca e loc destul in blocul motor pentru un cilindru de 400cc...dar...???ramane de vazut.... :angryfire: daca pot sa fac vreo schimbare....

ieri am facut comanda la service pt segmenti,bolt de la piston,cateva garnituri si suport pentru topcase tre sa la iau marti...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

gata azi am terminat de montat motorul si am tras si o tura scurta cu el, am muncit putin la el dar a meritat...

...mai pun cateva poze,,,,,Salsa vad ca nu mai zici nimic tu ce ai facut cu motorul tau???

post-15361-1238603507_thumb.jpgpost-15361-1238603809_thumb.jpg

post-15361-1238603862_thumb.jpgpost-15361-1238604050_thumb.jpgpost-15361-1238604138_thumb.jpgpost-15361-1238604202_thumb.jpgpost-15361-1238604315_thumb.jpgpost-15361-1238604338_thumb.jpgpost-15361-1238604386_thumb.jpgpost-15361-1238603751_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fantastic !!!!!!!!

Am vazut si noi "de ce merge" !

Esti tatic ce sa mai zic ....

Cred ca nici la service la Suzuki nu au asa mecanic priceput !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati si pe www.burgmanusa.com la sectiunea galery , gasiti multe si interesante foto acolo !

 

Va invit duminica 12 Aprilie 2009 , la marsul motociclistilor , 11.00 , se pleaca de la SMAEB .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut baieti !

Ma numesc Cristian petrescu si ma adaug in lista celor cu Burgman, de 400. Stau in Pipera / Voluntari. Al meu e argintiu, din 2000.

Sunt interesat de eventuale intalniri prin oras si chiar plimbari asa in grup. :wacko:

Eu tocmai i-am pus bixenon zilele trecute si e super ! Mi-am comandat si ambele anvelope si sper sa fie ok. Mi-ar place sa fac o revizie TOTALA ca sa incerc sa-l fac sa fie "perfect". Nu am in mare probleme, dar sunt convins ca la anii care ii are cu siguranta mai are cate ceva de rezolvat.

Va urez la cat mai multe posturi despre Burgman si cat mai multe plimbari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti !

Ma numesc Cristian petrescu si ma adaug in lista celor cu Burgman, de 400. Stau in Pipera / Voluntari. Al meu e argintiu, din 2000.

Sunt interesat de eventuale intalniri prin oras si chiar plimbari asa in grup. :wacko:

Eu tocmai i-am pus bixenon zilele trecute si e super ! Mi-am comandat si ambele anvelope si sper sa fie ok. Mi-ar place sa fac o revizie TOTALA ca sa incerc sa-l fac sa fie "perfect". Nu am in mare probleme, dar sunt convins ca la anii care ii are cu siguranta mai are cate ceva de rezolvat.

Va urez la cat mai multe posturi despre Burgman si cat mai multe plimbari !

 

Nimeni... ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni... ?!?

 

 

Noroc Cristian , am intalnit 2 posesori de Burgman la SMAEB , neinteresati de net si intalniri , unul era temporar pe scuter , pana face bani de motocicleta . Am vazut si un "adevarat" , cu Burgman de 650 , nou , avea omul toate dotarile , inclusiv o camera video cu care isi filmeaza plimbarile .

Vreo 10 tot suntem in Bucuresti si ar fi interesant sa ne intalnim , la o plimbare in grup . Eu am fost intr-o duminica la Aleea Circului cu Stefan cel Mare , locul si ziua/ora de intalnire al scuteristilor , dar am intalnit numai modele de 49 cmc acolo , baietii ok insa . Au plecat de acolo la "una mica" pana la Snagov .

 

 

Veniti cu propuneri de intalnire , vremea e cu noi ! Asfalt uscat tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne vedem macar noi pe aici pein zona de nord ca si eu sunt in zona... Acum stii cum e, daca restul nu sunt interesati, macar noi doi sa dam startul intalnirilor ! Sper sa mai vina si altii incet incet.

Sincer cred ca la circ acolo baietii nu sunt foarte interesati de genul nostru de motociclete... Mai degraba vad eu alaturarea fata de motoare decat de scutere. Practic este ca un cruiser, limuzina pe 2 roti. :blink:

Eu sunt in Bucuresti zilele astea, dar am program de familie, asa ca poate putem stabili vreo intalnire concreta pe luni ! :wacko:

Ii asteptam si pe restul. Veniti cu propuneri pentru locatie !

Paste Fericit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat si eu de curand un burgman de 125 din 2004,si acum cateva zile m-i s-a rupt cauciucul de la galeria de admisie,partea care intra in carburator . Are cineva asa ceva ?Aveti vreo idee cum s-ar putea repara ? Si inca ceva...se vede ca flansa de la galerie e prinsa in niste bolturi ciudate,cum pot fi desfacute ? Oare pot pune suruburi dupa ce scot chestiile alea ?

post-37270-1240169401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ne vedem macar noi pe aici pein zona de nord ca si eu sunt in zona... Acum stii cum e, daca restul nu sunt interesati, macar noi doi sa dam startul intalnirilor ! Sper sa mai vina si altii incet incet.

Sincer cred ca la circ acolo baietii nu sunt foarte interesati de genul nostru de motociclete... Mai degraba vad eu alaturarea fata de motoare decat de scutere. Practic este ca un cruiser, limuzina pe 2 roti. :wink:

Eu sunt in Bucuresti zilele astea, dar am program de familie, asa ca poate putem stabili vreo intalnire concreta pe luni ! :wink:

Ii asteptam si pe restul. Veniti cu propuneri pentru locatie !

Paste Fericit !

Cu totii dorim sa fim alaturi de familii de Paste ! ce-ar fi sa ne intalnim miercuri la arcul de triumf ? pe la 19.00

 

!

eu am fost azi , duminica , la o reuniune cu gratar la Moara Vlasiei , un drum din Pipera Tunari prin Dimieni Balotesti , Caciulati , recent asfaltat , beton drumul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu totii dorim sa fim alaturi de familii de Paste ! ce-ar fi sa ne intalnim miercuri la arcul de triumf ? pe la 19.00

 

!

eu am fost azi , duminica , la o reuniune cu gratar la Moara Vlasiei , un drum din Pipera Tunari prin Dimieni Balotesti , Caciulati , recent asfaltat , beton drumul !

 

Eu ma gandeam sa ne intalnim maxim pe la un 18.30 pentru ca se va intuneca destul de repede... Sunt convins ca n-ar respecta lumea asa de exact ora stabilita si daca ne vedem la 19.30 in vreo 30 de min deja n-o sa mai fie prea multa lumina... Zic de lumina pentru ca sunt convins ca toti ne dorim sa "tragem un ochi" si la Burgmanul vecinului :wink:

Intre timp poate sunteti interesati sa va incaltati Burgmanurile cu vreo 70 E fata/spate cu Michelin Pilot Sport noi-noute, asa ca va invit sa cititi celalalt post al meu /index.php?...=347496&hl=

Sa dea Domnu' sa facem cat mai curand si cat mai multi intalnirea !

O zi excelenta in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...