Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am patit una nasoala azi... :D

Nu m-am uitat cand am parcat Burgmanul si cand am vrut sa-l ridic pe cric l-am ridicat cu spatele fix intr-un fier care mi-a spart stopul din spate... ma rog si cu o bucata din semnalizarea stanga...

Daca aveti idee unde pot gasi un stop nou (ma rog putin probabil) de fapt unulSH, va rog sa-mi spuneti !

Azi ma duc sa schimb si ambele anvelope si revin cu impresii !

Nu ma uitati cu informatii despre unde pot gasi stop-ul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Adrian si am un Burgman 650 negru. (asta suna ca la terapia de grup)

Intai trebuie sa-i multumesc lui Vittore pentru aprecierile pozitive in legatura cu Burgmanul de 650 de la SMAEB; al meu este.

Vreau si eu cu voi la intalniri asa ca nu ezitati sa sunati goarna. VIN SI EU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna burgmanistilor am si eu un suzuki burgman an 400 an 2000 dar nu sunt din Bucuresti.Cauciucul spate cam lasa aer si as vrea sa il dau jos sa il duc la vulcanizare.As vrea sa stiu daca trebuie sa dau jos si toba sau nu poate stiti.Sice fel de benzina folositi ca sa mearga ok.Toate cele bune si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit una nasoala azi... :bigstar:

Nu m-am uitat cand am parcat Burgmanul si cand am vrut sa-l ridic pe cric l-am ridicat cu spatele fix intr-un fier care mi-a spart stopul din spate... ma rog si cu o bucata din semnalizarea stanga...

Daca aveti idee unde pot gasi un stop nou (ma rog putin probabil) de fapt unulSH, va rog sa-mi spuneti !

Azi ma duc sa schimb si ambele anvelope si revin cu impresii !

Nu ma uitati cu informatii despre unde pot gasi stop-ul !

...daca vrei sa pui unul nou si nu gasesti de unde sa iei te ajut eu...

 

Buna burgmanistilor am si eu un suzuki burgman an 400 an 2000 dar nu sunt din Bucuresti.Cauciucul spate cam lasa aer si as vrea sa il dau jos sa il duc la vulcanizare.As vrea sa stiu daca trebuie sa dau jos si toba sau nu poate stiti.Sice fel de benzina folositi ca sa mearga ok.Toate cele bune si asfalt uscat!

...la 250 e simplu de scos roata...la 400 nu am avut ocazie sa demontez ceva la el dar baga si tu 2,3 poze sa vedem ce si cum poate te ajutam cu ceva...bafta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu merge sa dau jos daca desfiletez doar prezonul :)

 

Garantat trebuie data jos toba ! Tocmai am schimbat ieri ambele anvelope si pe spate exact asa a fost operatiunea ! Daca vrei anvelopa noua, gasesti super preturi aici www.anvelopeexpress.ro

Eu am luat de la ei fata spate cu vreo 320 lei Michelin Pilot Sport produse de cateva luni doar.

 

...daca vrei sa pui unul nou si nu gasesti de unde sa iei te ajut eu...

 

Da-mi detalii te rog... De unde ce si cum. Eventual daca ai vreun link sau poza ca sa vad daca este bun. Tu mi-ai dat sms despre asta ?

Mersi mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu merge sa dau jos daca desfiletez doar prezonul :)

...da e la fel ca la 250-ul meu.....tre sa dai toba jos si suportul ei ca sa poti sa scoti roata...prezonul ala e axul rotii tu desfaci doar piulita si tragi de roata afara...bafta..:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ms mul o sa incerc saptamana viitoare :) Si mai am o problema nu imi merge nici vitezometrul nici kilometrajul in prima faza am crezut ca este siguranta arsa si asa a fost am inlocuito cu una noua de la piese auto acelasi amperaj aceiasi forma si tot nu merge aveti vreo idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ms mul o sa incerc saptamana viitoare :) Si mai am o problema nu imi merge nici vitezometrul nici kilometrajul in prima faza am crezut ca este siguranta arsa si asa a fost am inlocuito cu una noua de la piese auto acelasi amperaj aceiasi forma si tot nu merge aveti vreo idee?

...salut...pe roata fata ai sistemul pt km si vitezometru inauntru e o bucsa magnet care daca nu e unsa se rupe foarte repede ,daca mai e intreaga ceea ce nu cred baga-i si tu putina vaselina daca nu alta noua...bafta :bigstar:

post-15361-1240686055_thumb.jpgpost-15361-1240686161_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok si ca sa pot sa vad daca e rupta rebuie sa dau roata jos si sa scot bucsa sau cum si deaca e rupta de unde as putea sa o cumpar :) ?

ai scos bucsa aia pana la urma cum se prezinta?in ce stare e ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai aflat ceva despre magazinul ala de piese de Burgman ?!? Am mare nevoie de stopul ala... si la reprezentanta la Suzuki costa 120 E !

...120 :bigstar:??? mama da ce preturi au aia acolo,da-mi un mesaj cu o foto a stopului sa stiu exact ce caut si anul de fabrica al scuterului.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...120 :bigstar:??? mama da ce preturi au aia acolo,da-mi un mesaj cu o foto a stopului sa stiu exact ce caut si anul de fabrica al scuterului.... :)

 

 

Trebuie sa fie compatibil cu modelul dintre 99'-01' din cate stiu eu... Al meu este din 2000. Am atasat si o poza cu stopul, dar este intors invers in poza (se observa si scrisul invers de pe el). De fapt, mie imi trebuie doar partea rosie din stop pentru ca semnalizarile sunt ok la mine si oricum ele sunt separate efectiv de stop (nu sunt lipite / legate de partea rosie).

Astept vesti sper cat mai bune pentru mine...! Am de gand sa-i si vopsesc carenele si mi-ar sta destul de rau cu el vopsit proaspat si stopul spart :finger:

post-46641-1240898560_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fie compatibil cu modelul dintre 99'-01' din cate stiu eu... Al meu este din 2000. Am atasat si o poza cu stopul, dar este intors invers in poza (se observa si scrisul invers de pe el). De fapt, mie imi trebuie doar partea rosie din stop pentru ca semnalizarile sunt ok la mine si oricum ele sunt separate efectiv de stop (nu sunt lipite / legate de partea rosie).

Astept vesti sper cat mai bune pentru mine...! Am de gand sa-i si vopsesc carenele si mi-ar sta destul de rau cu el vopsit proaspat si stopul spart :)

...e la fel ca al meu dupa cate vad eu in poza ,ultima data cand ma-m interesat pt ca si al meu e crapat cei de la magazin mi-au zis ca e 29 euro numai ala rosu , acu nu stiu sigur o mai fi 2-3 euro in plus sau minus ,ti-l cumpar sau nu?

nu am dat jos bucsa inca dar pe vineri spes sa o dau as vrea sa stiu de pe unde as putea sa cumpar una daca nu mai este buna o sa revin pe vineri cu detalii.ati facut vreodata schimbul de ulei ce model ati folosit?

...tot ma duc la magazinul ala pt piese si vroiam sa intreb si pt tine cat face bucsa aia si vroiam sa stiu daca e intreaga sa nu mai intreb :bigstar: ...

...si cu uleiul eu bag Castrol 15w50 sintetic,,,asa au zis aia de la service dupa ce sa-u uitat pe o carte pt burgmanuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...e la fel ca al meu dupa cate vad eu in poza ,ultima data cand ma-m interesat pt ca si al meu e crapat cei de la magazin mi-au zis ca e 29 euro numai ala rosu , acu nu stiu sigur o mai fi 2-3 euro in plus sau minus ,ti-l cumpar sau nu?

 

Clar ia-l daca il gasesti !! Deci numai stopul rosu imi trebuie, daca ildau numai pe ala fara semnalizari - modelul pentru AN400 din 2000.

Mersi mult si imi spui apoi cum facem sa-ti trimit banutii sau poate ajungi tu prin Buc.... Cum vrei tu facem ! :D

Editat de cristian2009
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dak tot mergi intreaba te rog si de bucsa k sa stiu dak este si pretul.ms

...salut...bucsa e 29 euro dar acum ramane sa te uiti tu sa vezi cum sta treaba daca e nevoie s-o iei sa-u nu...si filtrul la-m cumparat 7,40 euro...

post-15361-1241086836_thumb.jpg

 

Clar ia-l daca il gasesti !! Deci numai stopul rosu imi trebuie, daca ildau numai pe ala fara semnalizari - modelul pentru AN400 din 2000.

Mersi mult si imi spui apoi cum facem sa-ti trimit banutii sau poate ajungi tu prin Buc.... Cum vrei tu facem ! :D

salut Cristi am fost azi si am facut comanda pentru stop e 30 euro si tre sa merg luni sa-l iau ,asa ca saptamana viitoare ti-l trimet...da-mi ID-ul de mess si vb acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,ma numesc tony am un burgman k6,400cmc,8000 km,l-am luat prin intermediul unui prieten din italia,fostul propietar un tip pe la 55 de ani la pus jos pe ambele parti si la dat,l-am vopsit(super calitate)si e ca nou,sunt foarte multumit de el si nu am crezut ca poate fi atat de stabil si se poate lasa pe curbe atat de bine,deja ma bate gandul la unu de 650 cmc,am trecut pe la arc si am fost singurul cu burgman,numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,ma numesc tony am un burgman k6,400cmc,8000 km,l-am luat prin intermediul unui prieten din italia,fostul propietar un tip pe la 55 de ani la pus jos pe ambele parti si la dat,l-am vopsit(super calitate)si e ca nou,sunt foarte multumit de el si nu am crezut ca poate fi atat de stabil si se poate lasa pe curbe atat de bine,deja ma bate gandul la unu de 650 cmc,am trecut pe la arc si am fost singurul cu burgman,numai bine.

 

Salut Tony si bine ai venit pe forumul "Burgmanului" !

Unde ti l-ai vopsit si cat a costat? Eventual ceva detalii cu locatia. Eu am gasit o varianta cu 600 lei dar pare usor dubioasa...

Zilele astea vine cineva la vreo intalnire prin Buc ?

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt Dragos nu am mai facut shopping de 3 luni ,nu mi-am mai luat pantofi noi de 2,cartela n-am mai incarcat-o de 1 luna si de sambata sunt posesor de AN 250 an 1999 :) (asta da clubu alcoolicilor anonimi :baldy:

Arata cam obosita are 45 de mii de km,dar usor usor o scoatem la mal cu cau noi si placute de frana si alte consumabile.

 

PS:De la Bucuresti la Ploiesti am alergat-o pe nevastamea de nu-i venea sa creada :wacko:

PSS:Sper sa ne unim mai bine in viitor si poate facem un schimb de info mult mai amplu

 

RIDE THE WIND OF CHANGE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt Dragos nu am mai facut shopping de 3 luni ,nu mi-am mai luat pantofi noi de 2,cartela n-am mai incarcat-o de 1 luna si de sambata sunt posesor de AN 250 an 1999 :P (asta da clubu alcoolicilor anonimi :wacko:

Arata cam obosita are 45 de mii de km,dar usor usor o scoatem la mal cu cau noi si placute de frana si alte consumabile.

 

PS:De la Bucuresti la Ploiesti am alergat-o pe nevastamea de nu-i venea sa creada :)

PSS:Sper sa ne unim mai bine in viitor si poate facem un schimb de info mult mai amplu

 

RIDE THE WIND OF CHANGE

...salut Dragos bun venit pe topicul asta...cu toate ca suna a clubul alcoolicilor sa stii ca eu cel putin nu consum bauturi in timpul condusului si nici in opririle ocazionale decat atunci cand nu am de ales :lol:

...sa-L stapanesti sanatos...si daca ai fro problema nu ezita sa ne intrebi poate te putem ajuta cu ceva....

...bafta.... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...