Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

Sal,ma numesc tony am un burgman k6,400cmc,8000 km,l-am luat prin intermediul unui prieten din italia,fostul propietar un tip pe la 55 de ani la pus jos pe ambele parti si la dat,l-am vopsit(super calitate)si e ca nou,sunt foarte multumit de el si nu am crezut ca poate fi atat de stabil si se poate lasa pe curbe atat de bine,deja ma bate gandul la unu de 650 cmc,am trecut pe la arc si am fost singurul cu burgman,numai bine.

 

 

Noroc Tony si ceilalti Burgman Fani ! Miercuri , 06 May , la orele 19.00 ne vedem la Arcul de Triumf . asteptam confirmari , doar in caz de asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Tony si bine ai venit pe forumul "Burgmanului" !

Unde ti l-ai vopsit si cat a costat? Eventual ceva detalii cu locatia. Eu am gasit o varianta cu 600 lei dar pare usor dubioasa...

Zilele astea vine cineva la vreo intalnire prin Buc ?

Numai bine !

Sal,am vaz de abia astazi mesajul tau adica duminica,scuze.eu am avut si o crapatura de vre-o 5 cm m-a costat una peste alta 350 euro,cam mult dar asta e trebuia facut si la anul lui de fab nu puteam sa il fac de mantuiala.daca e numai vopsitorie e mai putin dar caliatatea costa evident si finalul treb sa fie pe masura,numai bine(tipul e un prieten)

 

Noroc Tony si ceilalti Burgman Fani ! Miercuri , 06 May , la orele 19.00 ne vedem la Arcul de Triumf . asteptam confirmari , doar in caz de asfalt uscat

Sal am vaz tarziu mesajul tau,hai sa stabilim pt miercurea asta(13 mai)fiind de abia duminica poate vad mai multi anuntul si lasa un mes de confirmare,si poate stabilim si locul de pe acum sa nu ne amestecam pe acolo,ce ziceti?am auzit ca cei cu ducati se intalnesc la casa poporului nu ne-ar strica nici noua ,ce ziceti?numai bine,mai scrie si tu un anunt.

post-27973-1241984599_thumb.jpg

Editat de tony73moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am si eu un burgman de 400 din 2004 ,stie cineva de unde pot cumpara un suport pt topcase am atasat si o poza

astept un pm nu prea urmaresc forumul

.......salut,,,,,ai pm....

topcase SHAD nou 26 litri si 29 litri.......

post-15361-1242150922_thumb.jpgpost-15361-1242151126_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am si eu un burgman de 400 din 2004 ,stie cineva de unde pot cumpara un suport pt topcase am atasat si o poza

astept un pm nu prea urmaresc forumul

 

am eu unul , intereseaza-te cat e unul nou si fa o oferta pt second hand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
am eu unul , intereseaza-te cat e unul nou si fa o oferta pt second hand !

 

salutare cred sant posesorul primului burgman de 650 din romania cumparat nou 2003 aventuri mari am facut cu el o excursie 2005 europa 10000 km acum la bord are aproape 60000km si mere probleme cu el am avut create de cei de la suzuki cu carul dar acum e ok merg zi de zi cu el vreu sa cumpar un etrier nou de spate diskul si placutele poate stiti pe cineva, nou sant scumpe asta e singura problema la ele restul sant masini ferari adevarate va salut Pompi :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare cred sant posesorul primului burgman de 650 din romania cumparat nou 2003 aventuri mari am facut cu el o excursie 2005 europa 10000 km acum la bord are aproape 60000km si mere probleme cu el am avut create de cei de la suzuki cu carul dar acum e ok merg zi de zi cu el vreu sa cumpar un etrier nou de spate diskul si placutele poate stiti pe cineva, nou sant scumpe asta e singura problema la ele restul sant masini ferari adevarate va salut Pompi :D

salut...sant sigur ca ai fost primul posesor de suzuki burgmag din Bucuresti si nu glumesc cand spun asta pentru ca te cunosc si am avut ocazia sa probez cativa metri burgmanul de 650....

....zi ce preturi au aia in tara la piesele pe care le vrei sa fac o comparatie cu ce e aici poate gasesc ceva mai ieftin.....salutari....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Vad ca nu prea s-a mai inghesuit lumea sa mai scrie pe aici...

Ca sa mai inveselesc atmosfera, propun o iesire sambata 18 iulie la intalnirea " THE THUNDERS MC" BIKEWEEK de la Ruse (Bulgaria). Mai multe detalii /index.php?...391583&st=0

De la Bucuresti sunt vreo 80 km pana acolo si drumul e destul de ok. Eu am fost la intalnirea de la Predeal de sambata trecuta si a fost super, in ciuda ploii. Pentru sambata viitoare se anunta chiar ceva canicula, dar poate e mai bine decat atata ploaie cat a fost pe la noi... Acolo au si o piscina, asa ca putem sa ne mai si racorim :laugh:

Propun a plecare dimineata pe la 9 - 9.30 si intoarcerea dupa-amiaza. Ne intalnim la benzinaria MOL de pe Giurgiului, unde se pare ca e locul de intalnire a mai multor bikeri care vor sa mearga acolo.

Eu merg 99% impreuna cu sotia, asa ca daca mai sunt si altii cu atat mai bine, ca si asa nu prea ne-am mai intalnit pe la noi pe la Arc sau in alte parti, macar pe la altii sa ne intalnim cand sunt ocazii de genul asta ! :laugh:

Nu va sfiiti, bagati inscrieri ! Vittore ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Vad ca nu prea s-a mai inghesuit lumea sa mai scrie pe aici...

Ca sa mai inveselesc atmosfera, propun o iesire sambata 18 iulie la intalnirea " THE THUNDERS MC" BIKEWEEK de la Ruse (Bulgaria). Mai multe detalii /index.php?...391583&st=0

De la Bucuresti sunt vreo 80 km pana acolo si drumul e destul de ok. Eu am fost la intalnirea de la Predeal de sambata trecuta si a fost super, in ciuda ploii. Pentru sambata viitoare se anunta chiar ceva canicula, dar poate e mai bine decat atata ploaie cat a fost pe la noi... Acolo au si o piscina, asa ca putem sa ne mai si racorim :laugh:

Propun a plecare dimineata pe la 9 - 9.30 si intoarcerea dupa-amiaza. Ne intalnim la benzinaria MOL de pe Giurgiului, unde se pare ca e locul de intalnire a mai multor bikeri care vor sa mearga acolo.

Eu merg 99% impreuna cu sotia, asa ca daca mai sunt si altii cu atat mai bine, ca si asa nu prea ne-am mai intalnit pe la noi pe la Arc sau in alte parti, macar pe la altii sa ne intalnim cand sunt ocazii de genul asta ! :laugh:

Nu va sfiiti, bagati inscrieri ! Vittore ?

 

Ma bag , fii amabil si da-mi detalii , e pt motociclisti in general intalnirea sau pt scuteristi ? sunt scurt acum , de pe mobil , revin cand ajung la un desktop , merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: E pentru toata lumea ! Nu scrie nimic nicaieri de nici o restrictie... Da' stai linistit ca te incadrezi foarte bine cu Burgmanul la categoria motocilete ! :laugh:

Asa cum spuneam si mai sus, mai multe detalii sunt in postul asta /index.php?...391583&st=0

unde deja s-au aratat multi interesati ! Cred ca se vor strange pana la urma cel putin 20 de motoare, dar eu sper la mult mai multe.

Hai ca acum avem si noi cu Burgamanul motiv sa ne intalnim la o plimbare asa ca sambata ! :laugh:

Altii in afara de Vittore ?!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, super ! Cu cati mai multi cu atat mai bine :bounce: !

Cine se mai hotaraste sa vina, urmariti topicul dedicat /index.php?...10#entry1999193

Aici o sa fie probabil maine stabilita exact ora si locul intalnirii. Cel mai probabil 99% o sa fie benzinaria MOL de pe Giurgiului intre 9 - 9.30 .

Hai trezireeeeeea ! Sau asteptati cumva iarna ca sa iesiti la plimbare ?!?!?!? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, super ! Cu cati mai multi cu atat mai bine :bounce: !

Cine se mai hotaraste sa vina, urmariti topicul dedicat /index.php?...10#entry1999193

Aici o sa fie probabil maine stabilita exact ora si locul intalnirii. Cel mai probabil 99% o sa fie benzinaria MOL de pe Giurgiului intre 9 - 9.30 .

Hai trezireeeeeea ! Sau asteptati cumva iarna ca sa iesiti la plimbare ?!?!?!? :rock:

 

Sambata , la 9 , pe Giurgiului la benzinaria Mol , vin multi motoristi dupa ce am citit pe site , din pacate nu iau scuterul ci vin cu motorul . mi-a trantit Burgman-ul o tampita in parcare si de atunci zdrangane ceva pe ghidon sau furca fata , se aude ca si cum ar fi acolo o trusa de scule cazuta in spatele radiatorului , prin Bucuresti merg insa la drum mai lung voi lua motorul Yamaha .

 

apelez pe aceasta cale la Burg Man , poate ma ajuti contra cost , sa desfacem carenele fata , sa vad ce dreaq e acolo .

 

Cristian2009 , te reperez eu la benzinarie , cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut.

Pentru cei interesati vand casca integrala Probike marimea XL sau schimb cu una XXL.In rest toate bune am scos putin Burgmanul la plimbare pana la Voineasa si retur am admirat peisajele astept sa ne intalnim mai multi pentru un tur. :unsure:

Mesaj completat

0724.153.879

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !

 

M-am hotarat sa vand Burgmanul, asa ca daca aveti cunostinte, amici care sunt interesati si vor sa-si ia ceva asemanator cu ce aveti si voi, acume momentul ! :huh:

 

/index.php?...=0#entry2030528

 

Aruncati si voi un ochi si dati un "UP" daca aveti chef :rolleyes:

 

Stati linistiti ca nu mi-a trecut de Burgman... incerc sa trec la varianta 650 daca imi iese socoteala !!! :huh:

Mesaj completat

 

Hai ca intre timp, pana sa il vand, mai bag ceva bani in el... ca asa se intampla ! :lol:

 

Cine ma ajuta sa gasesc un releu de incarcare pentru Burgamam 400 din 2000. In principiu cam la fel ar trebui sa fie la toate indiferent de an.

Daca stiti de unde pot sa gasesc, va rog sa ma ajutati cu o informatie. Din pacate e si cam scump ! Cel putin pentru mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare baieti !

 

M-am hotarat sa vand Burgmanul, asa ca daca aveti cunostinte, amici care sunt interesati si vor sa-si ia ceva asemanator cu ce aveti si voi, acume momentul ! ;)

 

/index.php?...=0#entry2030528

 

Aruncati si voi un ochi si dati un "UP" daca aveti chef ;)

 

Stati linistiti ca nu mi-a trecut de Burgman... incerc sa trec la varianta 650 daca imi iese socoteala !!! :D

Mesaj completat

 

Hai ca intre timp, pana sa il vand, mai bag ceva bani in el... ca asa se intampla ! :D

 

Cine ma ajuta sa gasesc un releu de incarcare pentru Burgamam 400 din 2000. In principiu cam la fel ar trebui sa fie la toate indiferent de an.

Daca stiti de unde pot sa gasesc, va rog sa ma ajutati cu o informatie. Din pacate e si cam scump ! Cel putin pentru mine :lol:

 

Daca n-ai vandut-o , duminica se merge la Breaza , vin si io cu Circarul ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !

 

M-am hotarat sa vand Burgmanul, asa ca daca aveti cunostinte, amici care sunt interesati si vor sa-si ia ceva asemanator cu ce aveti si voi, acume momentul ! :(

 

/index.php?...=0#entry2030528

 

Aruncati si voi un ochi si dati un "UP" daca aveti chef :cheers:

 

Stati linistiti ca nu mi-a trecut de Burgman... incerc sa trec la varianta 650 daca imi iese socoteala !!! :D

Mesaj completat

 

Hai ca intre timp, pana sa il vand, mai bag ceva bani in el... ca asa se intampla ! :)

 

Cine ma ajuta sa gasesc un releu de incarcare pentru Burgamam 400 din 2000. In principiu cam la fel ar trebui sa fie la toate indiferent de an.

Daca stiti de unde pot sa gasesc, va rog sa ma ajutati cu o informatie. Din pacate e si cam scump ! Cel putin pentru mine :)

salut...

ai gasit pana la urma releul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baeti.Da dupa cum spune fratele Vittore eu care este Circarul vreau sa ne intalnim si noi ca "Burgmanisti" si sa mergem la drum spre Breaza,Duminica.Asteptam si alti maxi-scuteristi.oricum vorbim sambata seara sa stabilim exact.

Mesaj completat

Vad ca nu se anunta nimeni pentru Breaza si asta nu este bine.Poate nu stiati ca aerul de munte face bine la sanatate si face pofta de mancare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

SALUTARE ! Ma numesc Daniel si mi-am cumparat de curand un Burgman 400 - an 2001 -argintiu .Am citit pe acest forum si am constatat ca sunt multi din Bucuresti care au Burgman.

Am unele nelamuriri :

unde pot sa-l vopsesc si cat m-ar costa ---nu vreau sa-l vopsesc intr-un garaj in spatele blocului ...dar nici sa fac credit sa pot plati :D

inainte sa-l cumpar am fost la o verificare la cei de la suzuki (popesti-leordeni) dar nu am schimbat lichidul de frana -- fata-spate-- ( nu am mai avut bani) . poate ma ajuta cineva , eventual sa ma intalnesc cu voi si sa aflu mai multe informatii despre aceste maxi-bijuterii. imi place f mult cum merge , dar as vrea sa invat si ceva mecanica ptr o intretinere cat mai corecta . Am nr de inmatriculare : B-75-MSZ..si poate ne intalnim prin oras.

Daca se hotaraste o intalnire intre cei cu burgam , va rog sa postati si voi veni si eu cu mare drag.

Mesaj completat

P.S stiti cat costa carenele?

Mesaj completat

P.S stiti cat costa carenele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...