Sari la conținut

Accident Mortal In Bucuresti


king
 Share

Postări Recomandate

D-zeu sa-l odihnesca !

:P :banana:

 

M-am ingrozit cand am citit postul mai ales ca trec aproape zilnic pe acolo...intersectia aia de la parcul Carol e penala mai ales ca nu respecta nimeni regulile :banana:

 

Aveti grija de voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

RIP.

shi totushi, nu a fost retzinut numarul de inmatriculare? am intzeles ca a fost cineva de fatza.. hai baieti, ce naiba, ala infunda ani buni pushcaria daca a fugit dupa accident..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de amandoi, dar parca mai mila mi-e de sofer.

Pentru cei care zic ca "treaba mea daca port casca sau nu" uite ca asta e primul exemplu in care nepurtarea castii nu mai este doar "treaba motociclistului", ci ii distruge viata si celui care a fost la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si martorii nu l-au impiedicat sa plece? Sau macar nu i-au retinut numarul?

Cit despre lipsa castii ... nu zic nimic. Era bine sa o aiba, dar am mari indoieli ca un braincap ar fi facut ceva util.

Condoleante, oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moshulik, n-are de ce sa-ti fie mila de sofer, deoarece a fugit de la locul accidentului. daca ar fi oprit, ar fi chemat salvarea, l-ar fi dus la spital, etc, si n-ar fi fost eventual nici vina lui, atunci trebuia sa-ti fie mila de el.

 

of... :P :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of Doamne... inca unul... :huh: Dumnezeu sa-l odihneasca :banana: :banana: :crack: :blink:

 

 

Si totusi, chiar si pt 1 km, de ce naiba nu purta casca? Macar frigul i-ar fi fost un motiv suficient sa-si infasoare capul cu o integrala

Cat despre sofer, nu are rost sa-l bagam si sa-l scoatem. Pentru asta exista dosar penal pt ucidere din culpa si fuga de la locul accidentului. Cred ca omul si-a anulat planurile pt urmatoarele doua decade :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca a fost gasit deja sau doar identificat dar este un articol in Ziarul pe tema asta:

 

Patronul mai multor saormerii din Capitala si a restaurantului Dines, situat in parcul Carol, a murit, vineri, intr-un accident rutier. Cornel Dines de 55 de ani se deplasa cu motocicleta pe strada Mitropolit Nifon cand a fost lovit de o Dacie, condusa de Cleante Kehaiaglu (55 de ani). Soferul masinii nu a respectat indicatorul cedeaza trecerea si l-a lovit in plin pe motociclist, care a decedat.

 

Sursa:

http://www.ziarulcn.com/article/aid/24776/...RT-IN-ACCIDENT/

 

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

:P :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

PS. Nu e normal sa iesi in trafic, pe motor fara casca...

 

 

:P :banana: :banana: .... crezi ca pe chopper poti sa mergi fara casca...ca in filme...dar realitatea e mortala!

 

 

eu si pe chopper port integrala! mai sunt unii care se joaca cu viatza lor ...braincap!

 

AVETI GRIJA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Varianta pe care am auzit-o eu de la un amic care a trecut pe acolo in momentul accidentului implica si o casca de chopper :banana: . Mi-a spus ca in momentul accidentului a vazut rostogolindu-se pe jos o casca si parea ca nu a fost legata. Cu toate ca ma indoiesc de eficienta unei asemenea casti, tot integrala te salveaza. Atat cat este posibil.

Se poate ca motociclistul sa fi avut totusi casca dar nefiind prinsa a fost ca si fara ea.

Insa nu stiam ca soferul vinovat a fugit de la locul accidentului, ceea ce este grav si sper ca legea sa il pedepseasca. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se poate ca motociclistul sa fi avut totusi casca dar nefiind prinsa a fost ca si fara ea.

 

 

Daca e vorba de braincap...nu cred ca ar sta pe cap fara sa fie prinsa . Daca ai braincap si te apleci nitzel sau faci o mishcare busca e posibil sa cada oricat de fixa ar fi plus ca e deranjant sa mergi in trafic, cu casca neprinsa . Daca tipul ar fi avut braincap cred ca era conshtient ca ii va pica. Eu tind sa cred ca nu a avut deloc....totushi e cam tarziu pentru discutziile astea.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ! ...iar altzii sper sa invetze ceva de aici...

:lol: :ok:

Editat de Ha0Tika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...