Sari la conținut

Honda wave (first bike expert)


KoKolau
 Share

Postări Recomandate

Am o nelamurire, ce fel de motor este acesta, e scuter, motoreta sau ce e, din ce categorie face parte ?

Este Honda Wave, are 4 viteze semiatomate, frana la picior, 100 cmc 4T, si stai ca pe motor. Acelasi model este si la First Bike sub numele de Expert, oare piesele de la Honda Wave merg la Expert doar e copie dupa el ?

Si cam ce parere aveti asa cum arata Honda Wave ? :drink:

post-42689-1226938457_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dpdv legal e motor...dar poti sa il iei in considerare fiind un suter cu valente de motor...daca gasesti asa ceva de marca cum ai tu mai sus honda (mai sunt si yamaha/suzuki/kymco si arata la fel) sa stii k e o investitie buna. E un model f utilizat in afara ..la noi nu se importa.

Eu am mers pe o chinezarie genu asta si chiar mi-a placut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut deloc asa ceva de vanzare in romania, nici SH, doar chinezarie copie care e cat de cat buna.

 

PS. Mai ai motoarele alea la 36 mill ?

Nu mi-a venit sa cred cand astazi am vazut in piatra-neamt o honda wave exact ca cea din poza(scria pe ea honda wave avea acelasi paintjob,100% ca cea din poza)deci exista si pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

in grecia cel mai aproape ... modelul are multe denumiri in functie de piata ... in europa ii zice honda innovo

in romania, pe langa modelele first bike, mai e, cel putin pe hartie, si suzuki address. Pacat ca toate au schimbator manual :baldy:. In fine, mai multe versiuni poti gasi si aici /index.php?...262924&st=0

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...