Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Salut

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...Zilele astea,o sa postez si niste poze , cu sei modificate de mine.Sa imprumut niste sei,de la cativa din ce carora le-am facut...

Ca pret,inlocuitul unei fetze de piele sintetica,cu materialul meu,cu tratament de impermeabilizare,cu tot,costa cam 80 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...Zilele astea,o sa postez si niste poze , cu sei modificate de mine.Sa imprumut niste sei,de la cativa din ce carora le-am facut...

Ca pret,inlocuitul unei fetze de piele sintetica,cu materialul meu,cu tratament de impermeabilizare,cu tot,costa cam 80 RON

hai tata cu pozele ca am si eu un bandit din 2006 care l-am prabusit si am materialul seii taiat,si as vrea sa-l inlociuiesc.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai tata cu pozele ca am si eu un bandit din 2006 care l-am prabusit si am materialul seii taiat,si as vrea sa-l inlociuiesc.bafta

 

Poftim si niste poze:

post-2143-1227522222_thumb.jpgpost-2143-1227522247_thumb.jpgpost-2143-1227522261_thumb.jpgpost-2143-1227522286_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre,

la adaugat material pe sa te bagi?

am un er6 si as vrea sa adaug vreo 3 cm de "umplutura" ca sa modific un pic distanta intre sa si scarite

de asmenea, gel se poate pune?

sei personalizate, gen sargeant sau corbin, e vreo sansa?

:laugh: multzam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre,

la adaugat material pe sa te bagi?

am un er6 si as vrea sa adaug vreo 3 cm de "umplutura" ca sa modific un pic distanta intre sa si scarite

de asmenea, gel se poate pune?

sei personalizate, gen sargeant sau corbin, e vreo sansa?

:laugh: multzam fain

 

He,he...Maine,sper sa termin si seaua de....ER 6 !!! Ede N, asta...La majoritatea seilor care au trecut pe la mine,am si "pus" material,sa zicem,burete.Personalizare,ce anume? O piele sintetica mai ciudata,dungi,combinatii de culori? Am mai facut. Sa nu vrei broderie,aia nu pot sa fac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He,he...Maine,sper sa termin si seaua de....ER 6 !!! Ede N, asta...La majoritatea seilor care au trecut pe la mine,am si "pus" material,sa zicem,burete.Personalizare,ce anume? O piele sintetica mai ciudata,dungi,combinatii de culori? Am mai facut. Sa nu vrei broderie,aia nu pot sa fac...

 

pe mine m-ar interesa:

1. un strat de gel peste burete

2. piele naturala impermeabilizata, daca se poate

3.schimbat un pic forma locului seii pasagerului ca sa nu mai alunece

 

 

uite, baga un ochi aici ca sa vezi ca exemplu....

http://www.discount-motorcycle-parts.net/i...twoup_99_06.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa ceva am facut,pt. un CBR XX 1100,acuma fac pt. un ER 6 N si pt. un Kawasaki Drifter.Repet,exact asa ceva.Am si material de care vrei tu.O sa fie jale la cusut,ida' asta e..

Poimaine,sper sa pot saatasez si niste poze,cu seile astea doua,terminate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa ceva am facut,pt. un CBR XX 1100,acuma fac pt. un ER 6 N si pt. un Kawasaki Drifter.Repet,exact asa ceva.Am si material de care vrei tu.O sa fie jale la cusut,ida' asta e..

Poimaine,sper sa pot saatasez si niste poze,cu seile astea doua,terminate

 

chiar te rog sa pui niste poze

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o sea de scuter Kymco Agility City 50.Din cauza designului prost al croielii,s-a taiat in primii 1500 km rulati.Asa ca i-i l-am schimbat,nitel.I-am mai pus si niste burete,sa fie mai comoda.Doar in poze,cusaturile se vad ciudat...

post-2143-1227978893_thumb.jpgpost-2143-1227978926_thumb.jpgpost-2143-1227978975_thumb.jpgpost-2143-1227978999_thumb.jpgpost-2143-1227979022_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...Zilele astea,o sa postez si niste poze , cu sei modificate de mine.Sa imprumut niste sei,de la cativa din ce carora le-am facut...

Ca pret,inlocuitul unei fetze de piele sintetica,cu materialul meu,cu tratament de impermeabilizare,cu tot,costa cam 80 RON

Baga un numar de telefon.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

M-ar interesa broderie pe sa (pe lateralele seii mai exact) faci asa ceva sau poti sa ma trimiti undeva?

 

Hai noroc

Broderie,nu pot sa fac.Trebuie masina speciala,sau una sofisticata,cu comanda-program sau legatura la calculator.Am vazut o firma care face broderii,undeva,in spatele magazinului Victoria.Vizavi de agentia CFR.Da' eu stiu ca pt. o sigura broderie nu merita sa te agiti,costa foarte mult programul (cam 100 euro).De obicei,numai pt serii mari,merita.In fine,du-te si vezi...

 

Tel meu e 0722.56.44.09

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,pot s-o fac.Doar ca modificarea asta,o sa dureze cateva zile.Straturile succesive de material folosit la modificare,trebuie sa se si usuce.

 

Au,cat costa la ei ,seile...Si sunt seile clientilor,modificate,nu altele. Astia de la Renazco,doar le modifica....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

dariane multumesc ffff mult pt.sei,au iesit impecabil ,exact asa cum mi-am dorit.pt cei care citesc ..nu am pus poze fiindca nu vreau sa se inspire nimeni,a fost o idee personala :) ....,am un r6 model 2004 . p.s. ma bucur ca te-am cunoscut,esti un baiat deosebit.respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dariane multumesc ffff mult pt.sei,au iesit impecabil ,exact asa cum mi-am dorit.pt cei care citesc ..nu am pus poze fiindca nu vreau sa se inspire nimeni,a fost o idee personala :) ....,am un r6 model 2004 . p.s. ma bucur ca te-am cunoscut,esti un baiat deosebit.respect.

 

Mersi si eu ,ma bucur c-au iesit asa cum ai vrut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici? Incercam?

 

Dap.

Da' mai vreau niste detalii...In poza,sunt si niste chedere gri...alea,ce culoare le vrei? La locul pilotului,in spate,ai insemnat cu un cerc,o portiune:vrei chederul,rosu,sau piesa aia (bucata aia de material) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru Shaua facut la cross a rezistat multa vreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Gheorghe...Ma bucur c-ai fost multumit.

Seile de cross,sunt cele mai "chinuite"...Am vazut sei originale (de Husqvarna, parca),imbracate in poliplan,nu in piele sintetica. Tocmai,ca sa tina mai mult...Am facut si eu vreo 2,asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut stimabile am si eu o rugaminte,am 3 taieturi de cuter pe ambele sei si ma intrebam cat costa sa imi pui o dunga pe mijloc peste ele

Toate bune :lol:

 

 

cam in genul asta ma gandeam cu o culoare gri sau alb post-21500-1232057227_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Pai,daca la o schimbare de fetze ,cer cam 80 ron,la tine,o sa coste ceva mai putzin...Vreo 70 ron,daca se mai poate refolosi materialul original.Sa nu fie uzat,zgariat,deformat,etc...trebuie sa vad cum sunt,seile. Am si gri,am si alb.In pretz ,e inclusa si impermeabilizarea buretelui. Pt. detalii,email la darianvn750@yahoo.com,sau tel. 0722.56.44.09

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap.

Da' mai vreau niste detalii...In poza,sunt si niste chedere gri...alea,ce culoare le vrei? La locul pilotului,in spate,ai insemnat cu un cerc,o portiune:vrei chederul,rosu,sau piesa aia (bucata aia de material) ?

Darian chederele alea gri nu ma intereseaza poti nici sa nu le pui.Am marcat cu rosu portiunile care or sa fie cu rosu,restul negru.Saua de VF sa fie neaparat rosie.Daca mai sunt nelamuriri da-mi de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chederele vor exista,ca ajuta la forma seii. Pot sa le fac negre,rosii sau gri.Personal,as opta pt. gri,sa fie un pic diferit de restul (piele neagra si rosie). Se vede bine,si-n poza ta,asa,cu gri.

...Ti-au zis cand o s-ajunga coletul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...