Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Am inteles. E mult de munca, etc. Ideea e ca una mustang ma costa 300 $. Se merita toata munca asta sau mai bine imi iau de acolo? Cat ma costa la tine? As mai putea sa vin cu saua unui prieten de doua locuri sa ii copiezi suportul de plastic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut , e vorba de o africa twin cu sea stock pe care as vrea sa o modific pentru ceva calatorii mai lungi ......pentru ca ai avut deja una doua in lucru nu mai pun poza cu cea originala ci doar cu ce as vrea sa iasa ....ce zici ?

post-8699-1234826150_thumb.jpg

post-8699-1234826162_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...Ar fi a 4-a,in ultima luna,de Africa Twin...

Cum e cea din prima poza,se poate face relativ usor,doar ca-i de muncit.Cea din a 2-a poza, pare a fi mai curand,de Varadero (am una aici,la modificat).Asta,ar fi mai dificil, parc-ar fi 2 sei,pe-un singur suport.

Sper ca iesti inalt,pt. c-o modificare de-asta,implica ,in general,cresterea inaltimii.Nu cu mult, max. 1 cm.Dar,se simte diferenta,la confort.

 

Frumoase lucrari...chiar m-am uitat peste pozele puse de tine, frumos, bafta si spor la cati mai multi clienti :laugh: :crack:

 

Mersi,mersi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

M-ar interesa broderie pe sa (pe lateralele seii mai exact) faci asa ceva sau poti sa ma trimiti undeva?

 

 

 

Cred k pot sa te ajut eu , depinde de ce vrei mai exact. Eu lucrez numai in piele veritabila si in general ptr choppere dar nu am spus nimanui nu pana acum . Pe langa sei am mai facut coburi, butoiase , syssybar(partea din piele+ partea de sustinere bineinteles), imbracat rezervoare partial sau total, diferite accesorii , modificat geci, pantaloni, pntr gravura inca astept un set de scule ptr k al meu este destul de incomplet.......in principiu cam orice tine de piele. De specificat ca lucrez numai manual. Pentru cei interesati o sa pun si poze, ast un semn de viata

 

Salut

 

M-ar interesa broderie pe sa (pe lateralele seii mai exact) faci asa ceva sau poti sa ma trimiti undeva?

 

 

 

 

Cred k pot sa te ajut eu , depinde de ce vrei mai exact. Eu lucrez numai in piele veritabila si in general ptr choppere dar nu am spus nimanui nu pana acum . Pe langa sei am mai facut coburi, butoiase , syssybar(partea din piele+ partea de sustinere bineinteles), imbracat rezervoare partial sau total, diferite accesorii , modificat geci, pantaloni, pntr gravura inca astept un set de scule ptr k al meu este destul de incomplet.......in principiu cam orice tine de piele. De specificat ca lucrez numai manual. Pentru cei interesati o sa pun si poze, ast un semn de viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,bine de stiut.Chiar s-ar putea sa-ti trimit clienti,care vor coburi,de ex.aAstept poze. Da' cred ca cel mai bine,iti faceai tu un topic separat,cu lucrari le tale,in piele naturala.Sau,macar ii trimiteai omului,un PM,nu-ti faceai reclama,pe topicul meu.Ia-o ca pe-o dojeneala,nimic mai mult.Mai ales,c-o sa-ti si trimit clienti...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Si un set de sei de R6 (a lui Alex,din Timisoara) :

post-2143-1233564845_thumb.jpgpost-2143-1233564877_thumb.jpgpost-2143-1233564911_thumb.jpgpost-2143-1233564954_thumb.jpg

 

O sa-l rog pe Alex,sa posteze imaginea cu motocicleta,in original,ca sa va dati seama de ce i-am facut design-ul,asa "colorat".

 

 

Salut Darian,

 

Inca nu am apucat sa-i fac poze cu noile modificari.

 

Oricum foarte multumit. merci :crack:

 

Promit cum da caldura si o scot din casa o sa-i pun pozele aici.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Mai am de lucru la ea,a trebuit sa fac si altceva...Sorry de intarziere.Maine,sper sa pot sa-i fac poze,montata pe alt Intruder alb,al unui prieten

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de ce vrei,la schimbarea de forma.Daca te-ai uita pe topic,un pic mai in urma,ai vedea niste sei modificate,si cat am cerut pt. o asemenea lucrare.Ceva mai simplu,evident,ar fi si mai ieftin.Doar reimbracat,80 ron,cu burete in plus,90 ron .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...In fine,am terminat si seaua de Intruder 1800."Yachtul" asta de uscat,la fel ca si cele de apa,e alb,asa ca de-aia am facut-o cu mult alb.Bineinteles,i-am mai pus si niste burete.Poze "inainte" de operatie,si "dupa" :

 

post-2143-1235140848_thumb.jpgpost-2143-1235140876_thumb.jpgpost-2143-1235140974_thumb.jpgpost-2143-1235141004_thumb.jpgpost-2143-1235141048_thumb.jpgpost-2143-1235141103_thumb.jpgpost-2143-1235141141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca o sea de Suzuki GS 500.Motocicleta e rosie,cu jenti albe.Ca sa-ntelegeti de ce i-am pus si alb...Sper ca stapinul motocicletei,sa puna si niste poze,cu seaua montata .

post-2143-1235228445_thumb.jpgpost-2143-1235228469_thumb.jpgpost-2143-1235228496_thumb.jpgpost-2143-1235228527_thumb.jpgpost-2143-1235228580_thumb.jpgpost-2143-1235228612_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de ce anume vrei,ca model...In principiu,90-100 ron,fara broderie.Broderia,costa cam 60 ron.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca pt. amindoua...2-3 zile,max. Daca e vorba de schimbat forma,cum am facut la seaua de GS 500,aia rosu cu negru,si cu chedere gri,atunci o sa dureze ceva mai mult,inca vreo 2 zile

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

O sea de BMW R1100 GS de facut mai confortabila pentru drum lung (vreu si back rest pilot)cam la ce pret?

 

Seaua este dubla, pilot+pasager.

 

Multumesc!

Editat de d@nn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam 250 ron,daca e modificarea la care ma gandesc eu. Trimite-mi o poza,cu ce model vrei.Atunci,o sa pot sa fiu mai precis

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...