Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stau si ma minunez, ce frumuseti ies din mainile tale, bravo dariane...si mult succes in continuare, cred ca iti fac si eu o vizita cat de curand...bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D .Sa se vada naibii,ce-i cu dungile alea...Sa am si eu,cu ce ma lauda,la capitolul design.Mersi!

Apropo,cum e,acuma,inaltzata cu 3 cm?Se simte diferentza?E cum a-i vrut tu?

da este super,la inceput aveam putine prombleme dar m-am obisnuit acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine,am terminat si seaua de VT500C...De care sunt foarte mandru.Nu de alta,dar a venit doar plasticul,si-atit.Adica,a trebuit sa-i fac si buretele.Care,pana la urma,nu e burete,e silicon.De-aia,are 3 kg.De curiozitate,am pus-o pe cantar.Pare a fi foarte comoda,sper sa-mi confirme si beneficiarul.Broderii executate de stimatul @hondafan. Astept poze cu ea,montata pe motocicleta.Apropo,e albastra,ca sa stiti de ce am folosit chedere si logo-ul ,pe albastru

post-2143-1238748192_thumb.jpgpost-2143-1238748300_thumb.jpgpost-2143-1238748393_thumb.jpgpost-2143-1238748488_thumb.jpg

 

Am uitat sa mentionez...Seaua e chopperita,cea originala,era de 2 locuri

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine,am terminat si seaua de VT500C...De care sunt foarte mandru.Nu de alta,dar a venit doar plasticul,si-atit.Adica,a trebuit sa-i fac si buretele.Care,pana la urma,nu e burete,e silicon.De-aia,are 3 kg.De curiozitate,am pus-o pe cantar.Pare a fi foarte comoda,sper sa-mi confirme si beneficiarul.Broderii executate de stimatul @hondafan. Astept poze cu ea,montata pe motocicleta.Apropo,e albastra,ca sa stiti de ce am folosit chedere si logo-ul ,pe albastru

post-2143-1238748192_thumb.jpgpost-2143-1238748300_thumb.jpgpost-2143-1238748393_thumb.jpgpost-2143-1238748488_thumb.jpg

 

Am uitat sa mentionez...Seaua e chopperita,cea originala,era de 2 locuri

 

 

foarte tare domnu... urmeaza a mea nu? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f bine darian, era si timpul sa incepi sa folosesti propriul logo. poate faci din ea un brand. cand ti-o dau pe aia solo la refacut cum am vorbit, imi bagi si mie semnatura ta ca sa am cu ce sa ma mandresc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fine,am terminat si seaua de VT500C...De care sunt foarte mandru.Nu de alta,dar a venit doar plasticul,si-atit.Adica,a trebuit sa-i fac si buretele.Care,pana la urma,nu e burete,e silicon.De-aia,are 3 kg.De curiozitate,am pus-o pe cantar.Pare a fi foarte comoda,sper sa-mi confirme si beneficiarul.Broderii executate de stimatul @hondafan. Astept poze cu ea,montata pe motocicleta.Apropo,e albastra,ca sa stiti de ce am folosit chedere si logo-ul ,pe albastru

post-2143-1238748192_thumb.jpgpost-2143-1238748300_thumb.jpgpost-2143-1238748393_thumb.jpgpost-2143-1238748488_thumb.jpg

 

Am uitat sa mentionez...Seaua e chopperita,cea originala,era de 2 locuri

[/quote

Mersi MULT ce sa zic e peste asteptarile mele , un ADEVARAT MAESTRU D-l Darian , maine sper sa ajunga si sa pun poze cu ea montata pe motor .

Multumesc si lui HONDAFAN pt broderie :unsure:

 

nu stiu daca mai e necesara reclama pozele spun totul

:blink: :blink: :lol:

Toma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...Zilele astea,o sa postez si niste poze , cu sei modificate de mine.Sa imprumut niste sei,de la cativa din ce carora le-am facut...

Ca pret,inlocuitul unei fetze de piele sintetica,cu materialul meu,cu tratament de impermeabilizare,cu tot,costa cam 80 RON

sal. ma intereseaza pentru un virago o alta sa . cemi propui ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Cel mai bine,da-mi un telefon,sa clarificam mai usor si mai repede,ce anume vrei si se poate face.0722.56.44.09

 

@99mgm: Poate ti-o re-modific chiar mai repede.La vara,s-ar putea sa nu mai fie atitea comenzi,si-atunci,vrand-nevrand,sa am timp liber,si sa ma ocup si de-a ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu lucrarile din ultimile zile.O parte,ca la unele,nici n-am avut timp,sa le fac poze,inainte sa plece...

 

post-2143-1239449079_thumb.jpgpost-2143-1239449117_thumb.jpgpost-2143-1239449147_thumb.jpgpost-2143-1239449178_thumb.jpgpost-2143-1239449207_thumb.jpgpost-2143-1239449243_thumb.jpgpost-2143-1239449296_thumb.jpgpost-2143-1239449334_thumb.jpgpost-2143-1239449364_thumb.jpgpost-2143-1239449396_thumb.jpgpost-2143-1239449425_thumb.jpgpost-2143-1239449460_thumb.jpgpost-2143-1239449491_thumb.jpg

 

La seile facute cu desenul coloana vertebrala,am incercat s-o fac in relief,un pic,fara sa jeneze la stat pe ea.La seile de Intruder,am mai scos din buretele original,foarte tare,si l-am inlocuit cu un strat de burete moale.Diferenta de comfort,se simte (din spusele proprietarului).La cele de BMW,am lucrat cel mai mult,pina acuma...Numai seaua de pilot,are 5 kg...Din cauza adaugirilor...Si-a mai fost o sea de pasager,de Dragstar 650,modificata forma,si una de scuter Yamaha Aerox,la care am facut sea adevarata,pt. pasager,nu chestia aia,de cauciuc,originala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt client multumit !

Felicitari, Darian !

Saua este foarte confortabila !

Atasez o poza. Am facut in doua zile 1400 km prin tara cu pasager si bagaje si totul a mers struna !

Puteti apela cu toata increderea la Darian si mai mult decat atat este bine sa-i ascultati si recomandarile cu privire la modificari .

Bogdan

post-365-1240388969_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna Darian.Am un suzuki marauder vz 800 care are un sezut pilot total neconfortabil,nu stiu cel al pasagerului dar banuiesc ca si ala e la fel.Am gasit o poza in care saua pare mai confortabila.Ma intereseaza daca ai putea modifica saua mea sa fie ca si cea din poza.Binenteles cu adaos de burete,gel...ma rog asta stii tu mai bine.Daca se poate un pret aproximativ si deoarece eu sunt din timisoara cum ar trebui procedat sa ajunga piesa la tine si retur?

multumesc

post-19898-1240426574_thumb.jpg

post-19898-1240426653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Intai ... felicitari pentru ceea ce faci!

 

Apoi asa arata saua mea (Transalp xl650v):

 

post-18136-1240535122_thumb.jpg

 

 

Si as dori sa arate asa:

 

post-18136-1240535294_thumb.jpg post-18136-1240535334_thumb.jpgpost-18136-1240535391_thumb.jpg

post-18136-1240535447_thumb.jpg post-18136-1240535584_thumb.jpg

 

 

O singura culoare: negru si fara alte benzi colorate sau cu alta nuanta. Probabil la imbinari trebuie pus acel snur? ... tu stii mai bine.

Problema la mine este ca saua standard este tare si ca la drum aluneci in fata si "zgarai" rezervorul cu oole.

M-ar interesa de asemenea ca locul pasagerului sa fie un pic mai inaltat (cam 4 cm) pe toata lungimea acelui spatiu.

La pilot ma intereseaza sa fie cat mai moale si cu acele separatii dintre locuri(in spatele si in fata pasagerului).

 

Cat ar costa modificarea de mai sus?

 

Eventual iti dau un telefon si mai discutam detalii.

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Intai ... felicitari pentru ceea ce faci!

 

 

Cat ar costa modificarea de mai sus?

 

Eventual iti dau un telefon si mai discutam detalii.

 

Numai bine,

Paul

 

Salut,

 

Esti in concediu?

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Esti in concediu?

 

Numai bine,

Paul

 

Concediu,pe dracu'...! Am avut asa de multa treaba,ca nici pe forum,n-am apucat sa ma uit. Oricum,ziceai ca ma suni,dupa cate vad eu,scris..Chiar daca-s pe motor/scuter,tot pot sa raspund la tel.,ca mi-am luat handsfree cu bluetooth,pt. casca.Sa nu mai cauti,uite nr. meu :0722.56.44.09

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concediu,pe dracu'...! Am avut asa de multa treaba,ca nici pe forum,n-am apucat sa ma uit. Oricum,ziceai ca ma suni,dupa cate vad eu,scris..Chiar daca-s pe motor/scuter,tot pot sa raspund la tel.,ca mi-am luat handsfree cu bluetooth,pt. casca.Sa nu mai cauti,uite nr. meu :0722.56.44.09

 

He he ...vorbim maine ... intre timp am mai gasit vre-o doua poze cu shei modificate.

Numai bine,

Paul

 

post-18136-1241386339_thumb.jpgpost-18136-1241386391_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da

 

Si eu am un transalp, ti-am dat add pe mess,

 

cat dureaza si cat ma costa o modificare ca aceea din pozele colegului de mai sus (ma refer la pozele de pe transalpul alb?

 

Adrian

Editat de asilindean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da

 

Si eu am un transalp, ti-am dat add pe mess,

 

cat dureaza si cat ma costa o modificare ca aceea din pozele colegului de mai sus (ma refer la pozele de pe transalpul alb?

 

Adrian

 

Salut,

Stai ca nici eu n-am aflat ca sunt prins ca naibii la lucru ... si eu am zis ca daca se intampla chestii la shaua de transalp si iasa ceva fain o sa fie ceva mult mai prietenoasa pentru calaretzi si multi transalpisti interesati de modificare.

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un Yamaha R6 din 2005 poti sa faci seile din poze,si R46 in parti scos in relief?Si un pret .daca se poate galbenul sa fie asemanator cu cel de pe motor,in poza cu motocicleta se vede diferenta de culoare.daca nu e bine si asa.mersi

post-31409-1241526877_thumb.jpg

post-31409-1241526900_thumb.jpg

post-31409-1241527262_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm...Scrisul ala in relief,e o mare problema/provocare...!

Si desenele alea 2,de pe seaua pasagerului,imi dau de lucru,da' stiu ca le pot scoate bine,totusi.Problema e cu scrisul in relief.Probabil ca la aia originala,e facut prin embosare (ceva de genul presare termica,cu matritza,si burete,dedesubt).Evident,eu n-am cum, asa.Ce pot eu,e sa incerc,prin coasere.Dar,asta inseamna precizie de 1/2 mm,ca altfel,se vede urat...Si cu burete,pe dedesubt,e simai complicat.Greu e c-o sa am si unghiuri concave,si convexe, si nu stiu cum o sa reusesc,din cauza masinii de cusut (lungimea talpitzei)...Nu vrei tu,mai bine,brodat?

Uite,o sa ma consult si cu Alex (@hondafan),sa vedem daca nu se poate face mai bine,la el,o combinatie de broderie,numai conturul,pe materialul cu burete dedesubt,ca sa iasa-n relief.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...