Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Dap.

Banuiesc ca-i vorba de vreun KTM-u care vede noroaie,pietris,padure,si alte de-astea.Am mai rezolvat problema asta,cu sei de pe motoare folosite in asemenea conditii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dap.

Banuiesc ca-i vorba de vreun KTM-u care vede noroaie,pietris,padure,si alte de-astea.Am mai rezolvat problema asta,cu sei de pe motoare folosite in asemenea conditii...

Si ce material folosesti care sa garanteze ca nu se rupe ca musamaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poliplan. Din care se fac bannerele.Are fibra de sticla,in tzesatura.Nu e gaselnitza mea.Am vazut la Husqvarna si KTM,originale.Exista intr-o gama coloristica,destul de variata.Se poate face combinatie de piele sintetica,partea de pe mijloc,si lateralele,din poliplan.Partile laterale,ca-s zonele mai expuse la "evenimente"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar...E saptamina Transalp-urilor...Am facut 3 sei de TA,la rand...Dureaza cateva zile,si cam 150-160 ron...Sper sa puna posesorii seilor,poze cu ele.Eu,n-am mai avut timp sa le fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Darian am atasat o poza cu motocicleta mea Honda Cb500. Poti sa modifici saua sa arate cu cea din a doua poza ? si daca da, cam la ce pret m-ar duce ?

 

 

Si rezultatul transformarii, un client fericit

Inca nu am testat-o. O sa dau verdictul din punct de vedere al confortului alta data :crack:

post-22810-1259660795_thumb.jpg

post-22810-1259660804_thumb.jpg

post-22810-1259660824_thumb.jpg

post-22810-1259660843_thumb.jpg

post-22810-1259660851_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar...E saptamina Transalp-urilor...Am facut 3 sei de TA,la rand...Dureaza cateva zile,si cam 150-160 ron...Sper sa puna posesorii seilor,poze cu ele.Eu,n-am mai avut timp sa le fac.

Si cred ca o sa mai ai cel putin una :crack: probabil la sfarsit de decembrie. Tot TA, 2003, dupa modelul lui Ionut :(.

Sa vedem cum ti-o trimit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salu darian.vad k ies adevarate opere din mainile tale.am un kawa er 6f 2007 si as vrea sa-i modific saua,e prea clasik si incomoda.stiu sigur k ai imaginatzie si ai putea face ceva.tzi-as fi recunoscator da-k mi-ai da o sugestie si un pretz estimativ.eventual pm.toate cele bune. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de aprecieri...Am mai facut pt. un ER6 ,da' ala era -N...Cel mai bine,vii cu motoreta,pe la mine. Asa, pot sa-ti arat si ce materiale am,si direct pe sea,unde-ce-si-cum...Inaltzari,scobiri,culori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Maestre, am si eu o sa de Intruder(de fapt sunt doua ) e mai clasica si as vrea daca se poate sa arate ca cele din poze.M-ar interesa un pret pentru ele si cand pot venii cu ele sau cum facem?

Si mai am una de Diversion care as vrea sa o modific ca pe aceea din poza care e de BMW de fapt. Poti sa imi spui daca merge facut ceva la ea si cat m-ar costa? In ultima poza se vede saua de Diversion originala pe care vreau sa o modific.

Multumesc.

post-36930-1259782352_thumb.jpg

post-36930-1259782482_thumb.jpg

post-36930-1259782735_thumb.jpg

Editat de roberttulli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,domnule,se pot modifica. De Intruder VS, am mai lucrat,la vreo 4...De Diversion,nu mai stiu...Se poate face si "transformarea".Cel mai bine,vii cu motoreta si discutam cu ea-n fatza,mai ales cand e vorba de modificari d-astea.E mai usor de explicat si aratat.De pretz,pina nu stabilim exact ce,mai greu de zis...Banuiesc ca te-ai uitat la ce-am mai facut,si vezi cam cat iau,la o modificare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,domnule,se pot modifica. De Intruder VS, am mai lucrat,la vreo 4...De Diversion,nu mai stiu...Se poate face si "transformarea".Cel mai bine,vii cu motoreta si discutam cu ea-n fatza,mai ales cand e vorba de modificari d-astea.E mai usor de explicat si aratat.De pretz,pina nu stabilim exact ce,mai greu de zis...Banuiesc ca te-ai uitat la ce-am mai facut,si vezi cam cat iau,la o modificare...

Mda , se tot modifica...se tot intreaba ce si cat....se pun poze si alte cele.... :kali:

Poze nu pui ... ca sed prost cu timpul....aprecieri ...nu pui(ca nu am facut inca 500km dintr-o bucata sa poci zice dak ma doare ceva prin partea dorsala....la drumurile de le-am facut pina acum ...nu am simtit nica ....ca si cum nu as sede pe sea(sau sunt nesimtit), pe cea veche o simtem...dar deh de cateva zile nu prea mai simt :) .

Promit ca vin si cu poze derect montata ca la ce se simte pe ea , sau mai bine zis la ceea ce NU SE MAI SIMTE nu poci face poze.

Treaba socotita deh... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. ptr Hornet ceva genu asta sau daca se poate mai bine si mai confortabhil potii?

si cat ma costa? daca ai ceva poze pune sa vad si eu .

Mersi

ceva de genu asta, sa scrie Hornet S cu alb si in rest la fel sau daca ai tu alta ideie mai buna de pus in practica chiar te rog ptr motocicleta asta . ceva combinatii de culori sa dea bine? pot sa iti aduc doar saua la Bucuresti ? si un pret estimativ te rog. mersi

Mesaj completat

ceva de genu asta, sa scrie Hornet S cu alb si REPSOL cu portocaliu la jante, in rest la fel sau daca ai tu alta ideie mai buna de pus in practica chiar te rog ptr motocicleta asta . ceva combinatii de culori sa dea bine? pot sa iti aduc doar saua la Bucuresti ? si un pret estimativ te rog. mersi

 

Mesaj completat

ceva de genu asta, sa scrie Hornet S cu alb si REPSOL cu portocaliu k jantele pe codita in spate cum scrie la aceea SELENA , in rest la fel sau daca ai tu alta ideie mai buna de pus in practica chiar te rog ptr motocicleta asta . ceva combinatii de culori sa dea bine? pot sa iti aduc doar saua la Bucuresti ? si un pret estimativ te rog. mersi

post-51163-1259785095_thumb.jpg

post-51163-1259785155_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Din pacate,materialul ala,de importat,costa foarte mult.Pe-aici,n-am gasit.Asa ca,n-am decat bucati ,de la sei,care aveau asa ceva,pe ele.Materialul e impecabil,ca seile respective,venisera la modificare de forma.Cel mai bine,da-mi un tel.,poate-ti fac o combinatie de materiale,inclusiv si cu din ala.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Din Timisoara iti scriu.

Spune-mi te rog, daca ai mai facut sa de Honda Africa Twin, model mai comod si pentru conducator si pentru pasager.

Daca ai avea poze, ar fi foarte bine.

Urmatoarea intrebare este, daca poti face rost Tu acolo de o sa de Africa Twin, s-o faci pe aia, si s-o trimiti la Timisoara cu ramburs. Si care ar fi pretul total, sa + modificare. (vreau sa pastrez si saua originala)

Multumesc.

 

P.S. Raspuns si pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Da,am mai facut vreo 3-4-5,nici nu mai stiu exact,cate...Toate,pt. inlocuit partial,buretele.Ca sa fie mai moi,si sa nu se-naltze mai mult.Daca mai vrei inc-o sea,o sa vad pe ebay.Da-mi un tel.,sa stabilim detaliile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARI

 

DOMNULE DARIAN VREAU SA IMI MODIFIC SI EU SAUA DE VARADERO

AS VREA UN MODEL CUM SUNT IN ACESTE FOTO SAU O COMBINATIE

DINTRE ELE CARE CONSIDERATI DVS.CA SE POTRIVESC MAI BINE LA VARADEERO

IAR IN CE PRIVESTE CULORILE AS DORII O COMBINATIE DE ALB,NEGRU SI AURIU DACA AVETI CEVA ASEMANATOR UN PRET SI TIMPUL DE EXECUTIE VA ROG.

RESPECTE

post-28053-1260429760.jpg

post-28053-1260429785.jpg

post-28053-1260429820.jpg

post-28053-1260429883_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...