Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Cosmote-ul e pa...De Vodafone,ma mir...ca doar n-am iesit din Bucuresti.Lasa-mi nr. tau,si te sun eu

 

salutare! uite, as vrea si eu schimbata tapiteria la sea. e rupta in cateva locuri si cam coapta.ai ceva material care sa fie antiderapant? cand accelerez mai tare tot alunec in spate.si daca se poate face ridicatura mai mare ce delimiteaza locul pilotului de pasager.pun si o poza sa vezi cam despre ce e vorba.P.S. eu sunt din cluj, pot trimite cu curieru seaua?

post-17730-1290764197_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut se poate face. poti sa trimiti prin Fan Courier, te costa 20 de ron sau cu posta romana unde te costa cam jumatate dar ajunge in 3-4 zile. pt adresa suna-ma la 0722.56.44.09

 

salutare! uite, as vrea si eu schimbata tapiteria la sea. e rupta in cateva locuri si cam coapta.ai ceva material care sa fie antiderapant? cand accelerez mai tare tot alunec in spate.si daca se poate face ridicatura mai mare ce delimiteaza locul pilotului de pasager.pun si o poza sa vezi cam despre ce e vorba.P.S. eu sunt din cluj, pot trimite cu curieru seaua?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! poi as dori cum sunt cele din poza care am pus-o doar ca unde este albastru pe centu vreau alb iar restul albastru. fa-mi un pret si spune-mi cum sa le trimit!

Mesaj completat

o sa intarzii putin cu pozle mobrei darian,am carenele la vopsit...o sa fie ideea ta cum o sa le faci am precizat si la telefon :)

Mesaj completat

o sa intarzii putin cu pozle mobrei darian,am carenele la vopsit...o sa fie ideea ta cum o sa le faci am precizat si la telefon :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza o latire + ergonomizare la o sa de Suzuki DR 750 Big. Pentru pilot si pasager. Adica adaos de burete, coafare, reimbracare mai frumoasa. Ceva de genul saua2.jpg, dar cat mai lat cu putinta. Cat ar fi afacerea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postul meu l-ai ratat??? Sau acum calculezi?
Scuze de intirziere,am calculatoru' stricat si intru mai rar,de pe calculatoru' unui amic.

Trebuie sa discutam de model.De facut se face,no problem.In principiu,te costa cam 150 ron,toata treaba asta,cu latzit cu tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o opera a maestrului darian.cea cu rosu este facuta de el, iar cea galbena este originalul(corbin gunfighter pentru honda magna)

:rolleyes: Mersi pt. aprecieri si poze.Completare la descrierea facuta de tine:mi-a fost trimisa seaua Corbin,drept model,si un fund de sea,din fibra de sticla,copie dupa original.Buretele,l-am sculptat eu.Atasez si eu,2 poze.In prima se vede buretele original,fundul copiat si buretele cumparat de mine,din care urma sa fac seaua.

post-2143-1292678878_thumb.jpgpost-2143-1292678955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

intr-adevar din ce se vede in poze este impresionant, iar dupa parerile "clientilor" tai e si mai si. felicitari.

 

ma intereseaza o sa pt transalp, o sa care se afla pe piata, cea de la corbin. dat fiind faptul ca e cam greu de procurat si scumpa, as vrea sa stiu daca ai putea sa o faci si la ce pret.

 

nu am nici una ca model de imprumut, ci doar poze, sau daca ai mai lucrat asa ceva, pentru ca pentru transalp este o sea foarte cunoascuta, celebra.

 

iti atasez poza din catalog la corbin si cum ar trebui sa arate pe motocicleta mea.

 

post-20806-1292745808_thumb.jpg post-20806-1292745816_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

N-am nevoie de model,pt. seaua Corbin de TA.Am mai facut o gramada .Fara exagerare,cele mai multe sei modificate de mine,ca model,au fost cele pt. TA.Acuma,in cazul tau,vreau sa stiu daca vrei modificata seaua stock,sau sa mai ai inca una,facuta de la zero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul ala,cu modificarea seii originale - 120 ron. Pot s-o fac cu 2 feluri de negru,sau combinatie de culori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, cristi m-a ghicit ca am mai avut o discutie si cu el.

 

banuiam ca ai mai facut...ideal ar fi fost sa o pastrez pe cea originala si sa imi faci una noua, complet.

 

dar tinand cont de faptul ca se pare ca lucrezi f bine si pretul e corect, nu cred ca mai are rost sa pastrez si originalul.

 

o sa ma gandesc la o combinatie de culori, daca e cazul, si o sa revin cu un telefon cand m-am hotarat. multumesc.

 

ps/

ai ceva poze modelul asta facut de tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit material albastru,de 2 nuante si aceeasi textura.Problema e ca cel mai inchis,tot e diferit decat ala de pe motocicleta ta...Ce stiu ca e apropiat ca nuanta,e diferit ca textura,si-ar trebui sa ma duc inafara orasului,ca sa-l iau...

 

In alta ordine de idei - o sa cumpar de pe ebay,material imitatie de carbon. Avind in vedere ca e foarte scump...Care vrea,sa zica acuma.Daca se-aduna 2-3 clienti care sa vrea asa ceva,e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pt o Yamaha FZ6N poti sa transformi o sa stock in ceva care sa fie aproape de Corbin-ul asta: http://www.corbin.com/yamaha/fz6.shtml ? (spatarul nu ma intereseaza)

Ma intereseaza in primul rand sa o fac mai comoda pentru drumuri mai lungi si apoi aspectul asemanator cu acel Corbin?

 

Daca se poate cat si in cat timp?

 

Multam

Editat de Goldbug
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Bineinteles ca pot s-o fac asa...Costa maximum 150 ron,cu totul.Dureaza cam 3-4 zile.Mi-aduc aminte cu placere,c-am adus de la Constanta,acu' vreo 4 ani,o mobra de-asta,pt. un tip care n-avea inca permisul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...