Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Mai baieti.. stie careva ce s-a intamplat cu Darian? Ca incerc de o saptamana sa dau de el.

du-te pe-acasa pe la el . Vad ca esti tot din Bucuresti. O fi patit ceva? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Houston, we have a problem...

Mai exact mi s-a descusut saua pe care mi-ai facut-o acum o luna jumate. Aia neagra de KLE. Am facut cu mobra vreo 30 km. prin Bucale, pana a munca si inapoi. Pur si simplu s-a rupt ata pe una din cusaturi.

Astept un semn sa vedem cum o rezolvam.

Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti.. stie careva ce s-a intamplat cu Darian? Ca incerc de o saptamana sa dau de el.

 

Sunt (încã ) viu si nevãtamat... N-am avut net,din cauza cãtzeilor (a fost gustos cablul de net...acuma,l-au aranjat p-ãla al telefonului fix),si mobilul,a fost bolnav din cauza sim-ului (demagnetizat,cã era vechi).Netul,credeam cã-i cãzut în cartier,c-asa auzisem de la o vecinã.Uite-asa mi-i se-ntâmplã mie...Vin problemele toate,grãmadã....

@speedy: ad-o-ncoace,chiar sunt curios sã vãd ce sa-ntâmplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu saua de KLE modificata PLS :D

Din pacate n-am avut bani si de modificari. Doar am retapitat-o, ca se rupsese. Dar avea Darian chiar atunci una la modificat. Poate pune el poze. Sunt si eu curios cum a iesit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sunt la tine in fata blocului, asa cum am stabilit. Dar ai telefonul inchis. Zi un loc si o ora cand vrei sa te uiti la sa si eu vin.

Merci.

 

Nu e-nchissss...!!!! Ce dracu' mai e si-acuma,cã doar am schimbat sim-ul..?! Si-am vorbit la telefon,azi,în draci...

Dacã se mai întâmplã sã mã sunati,si sã vã zicã cã e-nchis telefonul meu (exceptând dimineatza,pânã-n 10.30),sunati-mã pe nr. de fix 021.313.36.59

 

@mh1: mâine,e programatã la terminat de croit,cusut si capsat...Sper s-apuc s-o si trimit.

 

Si poze cu ultima sea terminatã .Mi-a luat cu 2 zile mai mult decât planificasem...E ceva mai complicatã decât pân-acuma....Am adãugat silicon,si pe laterale.Am lãtzit portiunea de fund,pt. pilot,cu vreo 3 cm pe fiecare parte.

post-2143-0-36356100-1331144392_thumb.jpgpost-2143-0-50890600-1331144402_thumb.jpgpost-2143-0-63665400-1331144412_thumb.jpgpost-2143-0-35524900-1331144423_thumb.jpgpost-2143-0-20424800-1331144433_thumb.jpgpost-2143-0-47666800-1331144443_thumb.jpg

 

 

Am uitat sã precizez...E-o sea de KLE....wink.gifAviz pt. @LCA...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e-nchissss...!!!! Ce dracu' mai e si-acuma,cã doar am schimbat sim-ul..?! Si-am vorbit la telefon,azi,în draci...

Dacã se mai întâmplã sã mã sunati,si sã vã zicã cã e-nchis telefonul meu (exceptând dimineatza,pânã-n 10.30),sunati-mã pe nr. de fix 021.313.36.59

 

@mh1: mâine,e programatã la terminat de croit,cusut si capsat...Sper s-apuc s-o si trimit.

 

Si poze cu ultima sea terminatã .Mi-a luat cu 2 zile mai mult decât planificasem...E ceva mai complicatã decât pân-acuma....Am adãugat silicon,si pe laterale.Am lãtzit portiunea de fund,pt. pilot,cu vreo 3 cm pe fiecare parte.

post-2143-0-36356100-1331144392_thumb.jpgpost-2143-0-50890600-1331144402_thumb.jpgpost-2143-0-63665400-1331144412_thumb.jpgpost-2143-0-35524900-1331144423_thumb.jpgpost-2143-0-20424800-1331144433_thumb.jpgpost-2143-0-47666800-1331144443_thumb.jpg

 

 

Am uitat sã precizez...E-o sea de KLE....wink.gifAviz pt. @LCA...

mi-am dat seama imediat :).o asteptam mersi arata bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar am vorbit cu ãstia de la Vodafone....Sper ca de data asta,sã nu mai aparã probleme de comunicatie.Ieri,c-am schimbat sim-ul,am avut activatã automat si cãsutza vocalã.Eu am scos-o.da' cicã nu-stiu-ce setare,nu era-n regulã...Mama mã-sii de complicatii inutile angryfire.gif...! Scuze de off-topic.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, e simplu: eu nu pot fara mobra mai mult de doua zile. Asa ca zi-mi cand crezi ca ar trebui sa ti-o aduc ca sa ai timp sa o rezolvi in asa fel incat sa nu mai am probleme. Eu as prefera sa ti-o las sambata seara o zi sau doua, cat crezi ca-ti ia. Ce ma intereseaza e sa iasa in asa fel incat sa nu se mai intample d-astea si sa nu ma lasi o saptamana fara ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, e simplu: eu nu pot fara mobra mai mult de doua zile. Asa ca zi-mi cand crezi ca ar trebui sa ti-o aduc ca sa ai timp sa o rezolvi in asa fel incat sa nu mai am probleme. Eu as prefera sa ti-o las sambata seara o zi sau doua, cat crezi ca-ti ia. Ce ma intereseaza e sa iasa in asa fel incat sa nu se mai intample d-astea si sa nu ma lasi o saptamana fara ea.

 

Te rog,dã-mi pe PM nr. tãu de mobil,si zi-mi când pot sà te sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,mersi pt. poze.Exact ce-mi trebuia.

.........................

..headscratch.gif.Poate mã lãmureste si pe mine,cineva,de ce o domnisoarã,a tãiat pt. o prietenã de-a ei,seaua asta ,cu forma asta ?! OK,întzeleg c-a fost completat golul,cu silicon (oricum,turnat aiurea...), dar care-a fost logica formei ãsteia ?! Dac-o punea invers,întzelegeam,cã seamãnã cu forma unei sei de bicicletã...Da' invers?! Asta o cataloghez la categoria "mare-i grãdina Ta,Doamne,si multi i-au sãrit gardu' "...Cred cã seaua asta,(care-a venit la refãcut,cât mai aproape de modelul stock) o trec la rubrica " restaurãri"....

post-2143-0-05639400-1331159745_thumb.jpgpost-2143-0-65702700-1331159781_thumb.jpg

 

Ce se vede alãturi de sea,e tiparul pe care l-am fãcut,ca sã tai buretele pt. completarea gãurii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,mersi pt. poze.Exact ce-mi trebuia.

.........................

..headscratch.gif.Poate mã lãmureste si pe mine,cineva,de ce o domnisoarã,a tãiat pt. o prietenã de-a ei,seaua asta ,cu forma asta ?! OK,întzeleg c-a fost completat golul,cu silicon (oricum,turnat aiurea...), dar care-a fost logica formei ãsteia ?! Dac-o punea invers,întzelegeam,cã seamãnã cu forma unei sei de bicicletã...Da' invers?! Asta o cataloghez la categoria "mare-i grãdina Ta,Doamne,si multi i-au sãrit gardu' "...Cred cã seaua asta,(care-a venit la refãcut,cât mai aproape de modelul stock) o trec la rubrica " restaurãri"....

post-2143-0-05639400-1331159745_thumb.jpgpost-2143-0-65702700-1331159781_thumb.jpg

 

Ce se vede alãturi de sea,e tiparul pe care l-am fãcut,ca sã tai buretele pt. completarea gãurii...

o fi pus una de bicicleta peste ea sa o mai inalte...o fi lunga in craci tipa :D

Editat de Kostin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi pus una de bicicleta peste ea sa o mai inalte...o fi lunga in craci tipa :D

 

Proprietara mobrei ( Z 1000...da ?!),are cam 1,55 m înãltzime,cã mã uitam de sus,la ea...Si stii cât de mic sunt eu...Si oricum,forma aia,e pusã cu partea ascutzitã-n spate...De parc-ar fi cu bucile (embarrassed.gifscuze...),în fatzã,nu-n spate...Am pus eu poza invers,cu partea din fatzã a seii,în partea de jos.Disappointed.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) un grup de cercetatori straini au descoperit pana la urma dupa multe decenii ' ce vrea femeia ',pana ca aceasta informatie sa fie facuta publica aceasta s-a razgandit. :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ai primit pozele cu Transalp-ul violet/gri.Seaua soseste saptam.viitoare.Am vorb.cu Vadim,si broderia va fii pe GRI. La fel si seaua negru/gri cu cheder gri sau negru,cum crezi tu ca-i mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun,mersi pt. poze.Exact ce-mi trebuia.

.........................

..headscratch.gif.Poate mã lãmureste si pe mine,cineva,de ce o domnisoarã,a tãiat pt. o prietenã de-a ei,seaua asta ,cu forma asta ?! OK,întzeleg c-a fost completat golul,cu silicon (oricum,turnat aiurea...), dar care-a fost logica formei ãsteia ?! Dac-o punea invers,întzelegeam,cã seamãnã cu forma unei sei de bicicletã...Da' invers?! Asta o cataloghez la categoria "mare-i grãdina Ta,Doamne,si multi i-au sãrit gardu' "...Cred cã seaua asta,(care-a venit la refãcut,cât mai aproape de modelul stock) o trec la rubrica " restaurãri"....

 

Ce se vede alãturi de sea,e tiparul pe care l-am fãcut,ca sã tai buretele pt. completarea gãurii...

 

Si-a facut sa de bicicleta din saua de motor si a umplut gaura cu silicon... carpeli casnice :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, e simplu: eu nu pot fara mobra mai mult de doua zile. Asa ca zi-mi cand crezi ca ar trebui sa ti-o aduc ca sa ai timp sa o rezolvi in asa fel incat sa nu mai am probleme. Eu as prefera sa ti-o las sambata seara o zi sau doua, cat crezi ca-ti ia. Ce ma intereseaza e sa iasa in asa fel incat sa nu se mai intample d-astea si sa nu ma lasi o saptamana fara ea.

Aviz amatorilor... Eu m-am lecuit cu domnul darian. Mi-am luat ieri saua inapoi, este la el din ianuarie la modul "miercuri e gata".. tot ce mi-a facut a fost sa mai toarne cu 10 min inainte sa o iau o mana de silicon sa para "lucrata".. si nu era cine stie ce lucrare ci o simpla pernita pentru pasager care sa se lege cu cumva peste sa.

Parerea mea e ca are prea multi clienti si cam asta se intampla cu mai toti micii intreprinzatori cand dau de clienti .. incep sa se pis* pe ei.

Darian, sa iei ceva frumos la cateii aia care au ros telefonu si cablu la net din avansu meu.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz amatorilor... Eu m-am lecuit cu domnul darian. Mi-am luat ieri saua inapoi, este la el din ianuarie la modul "miercuri e gata".. tot ce mi-a facut a fost sa mai toarne cu 10 min inainte sa o iau o mana de silicon sa para "lucrata".. si nu era cine stie ce lucrare ci o simpla pernita pentru pasager care sa se lege cu cumva peste sa.

Parerea mea e ca are prea multi clienti si cam asta se intampla cu mai toti micii intreprinzatori cand dau de clienti .. incep sa se pis* pe ei.

Darian, sa iei ceva frumos la cateii aia care au ros telefonu si cablu la net din avansu meu.

 

Mersi!

ce sa credem?...pozele spun altceva. Sper sa nu ma alatur tie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...