Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

 

Ok, m-am linistit cu pasagerul. Si asa in mare un pret la cat ar ajunge. Aproximativ.

 

250 ron,fãrã broderie.320 ron,cu broderie.

 

Salut Darian,

 

Ceva info despre saua mea? In ce stadiu este?

 

Multumesc,

Paul.

Pe mâine searã,ar trebui sã fie gata...Deci,cel târziu miercuri,poti sã vii s-o iei friday.gif

 

Salut,

 

Destul de stresant, dar nu pot lua legatura cu tine. Telefoanele inchise, pm-ul banuiesc, full.

Pe scurt, vreau sa retapitez seile unei honda cbr f4i. Nimic special. As vrea sa stiu un pret.

 

 

Multumesc anticipat,

 

Mihai

 

Gata,produs finit biggrinbandit.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe mâine searã,ar trebui sã fie gata...Deci,cel târziu miercuri,poti sã vii s-o iei friday.gif

 

 

 

Salut,

 

E gata? Pot trece azi s-o iau?

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

E gata? Pot trece azi s-o iau?

 

Merci.

Mâine,Sorry,mi-a dat de lucru,mult mai mult decât m-asteptam,forma aia...De-abia la noapte,o s-o termin cu totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut oameni buni va rog nu mai apelati la servicile acestui individ este un neserios am doua sei de 6 luni asi bate joc de noi ma minte ca le face ca o da an creci acum nu mai raspunde nici la telefon este penibil antrce orce masura baga tot felu de vrajeli dar cu ce am gresit lam sunat an februarie sa ami tapiteze doua seii si m ia spus ca sa i le trimit ca an maxim 2saptamani sant gata nici la ora sata nu le am primit ,i am dat cred ca 20telefoane a mintit tot felul de chesti nu mai suport al rog sa a mi trimita seile asa cum i leam dat ,ce om jalnic nu am crezut an viata mea sa dau de asemenea om nu stiu cum moderatori ai mai tin deschis acest topic. PS.. santem noi prosti ca apelam la servicile acestui individ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian,

 

Ce noutati mai sunt cu saua? Cand crezi ca va fi gata?

In cazul in care nu te-ai apucat inca de lucru la ea, am nevoie pentru sa pentru itp si reinnoire casco (poze, etc.).

 

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian,

 

Ce noutati mai sunt cu saua? Cand crezi ca va fi gata?

In cazul in care nu te-ai apucat inca de lucru la ea, am nevoie pentru sa pentru itp si reinnoire casco (poze, etc.).

 

Merci.

Salut

Usurel,nu te lua dupã altii,care nici n-au vãzut c-am spus clar cã timp de câteva zile,nu mai am telefon mobil,si cã pot fi gãsit la nr. de fix 021.313.36.59. Te-am sunat pe ambele nr. pe care mi-i le-ai lãsat.Treci mai pe searã,s-o iei gata. Acuma,am de umblat pe la doctori,cu una din cãtzeluse.

@cissu :n-am rãbdare sã caut printre postãri sau mesaje,da' seile tale,sunt la mine,de maximum 4 luni.Si când mi-i le-ai trimis,ai zis cã pot sã stea si 6 luni,cã e motocicleta la reparat,si dureazã...Si-au stat atâta,pt. cã-n paralel cu fãcutul lor din piele sinteticã(apropo,sunt gata,dar nu mai am adresa ta,c-o aveam în telefonul decedat),am tot experimentat cu modelare din silicon,ca sã iasã-n stilul lor stoc -pt. cine nu stie,era un fel de husã din cauciuc,care venea peste fundul din tablã,cu arcuri deasupra (ca la saltelele de pat). Dacã nu erai asa plin de venin (sã nu zic altceva...), ai fi vãzut,asa cum au putut atâtia altii,c-am scris clar cã nu mai am mobil,si dureazã câteva zile,pânã-mi iau altul (vreau ceva de top,nu orice,si-ãsta costã destul).Asa cã la faza cu "sunat de 20 ori,si nu ti-am rãspuns",uite de ce n-am putut sã rãspund. O sã ti-i le trimit mâine,prin Fan ,cu plata ramburs (sã nu mai umbli pe la bãnci).Sper sã mai am adresa ta,pe cutie.

 

 

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat azi saua.

Cateva poze.

 

Multumesc Darian.

friday.gif

post-23885-0-67759300-1340479895_thumb.jpg

post-23885-0-54520100-1340479897_thumb.jpg

post-23885-0-02817700-1340479900_thumb.jpg

post-23885-0-03313800-1340479902_thumb.jpg

post-23885-0-49672400-1340479905_thumb.jpg

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

@cissu :n-am rãbdare sã caut printre postãri sau mesaje,da' seile tale,sunt la mine,de maximum 4 luni.Si când mi-i le-ai trimis,ai zis cã pot sã stea si 6 luni,cã e motocicleta la reparat,si dureazã...Si-au stat atâta,pt. cã-n paralel cu fãcutul lor din piele sinteticã(apropo,sunt gata,dar nu mai am adresa ta,c-o aveam în telefonul decedat),am tot experimentat cu modelare din silicon,ca sã iasã-n stilul lor stoc -pt. cine nu stie,era un fel de husã din cauciuc,care venea peste fundul din tablã,cu arcuri deasupra (ca la saltelele de pat). Dacã nu erai asa plin de venin (sã nu zic altceva...), ai fi vãzut,asa cum au putut atâtia altii,c-am scris clar cã nu mai am mobil,si dureazã câteva zile,pânã-mi iau altul (vreau ceva de top,nu orice,si-ãsta costã destul).Asa cã la faza cu "sunat de 20 ori,si nu ti-am rãspuns",uite de ce n-am putut sã rãspund. O sã ti-i le trimit mâine,prin Fan ,cu plata ramburs (sã nu mai umbli pe la bãnci).Sper sã mai am adresa ta,pe cutie.

nu am primit nimic :what: ,vezi ca ti am trimis marti mesaj cu adresa mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 3 luni jumate de asteptare (trimisa la inceputul lui martie) mi-am primit si eu in sfarsit saua de la Darian. Dupa atata asteptare singurul lucru care ma asteptam sa ma consoleze a fost ca voi avea o sa dupa placul meu pe motor.

 

Ceea ce a urmat dupa ce am deschis coletul a fost cea mai mare dezamagire pe vara asta:

 

1. materialul trebuia sa fie un negru mat si fin - dupa cum se vede, Darian s-a decis sa puna alt material, "piele de porc" parca l-a denumit intr-o postare de acum ceva vreme

2. pe mijlocul seii am cam 1 cm de spatiu liber intre tapiterie si buretele de pe sa - l-am rugat pe Darian explicit, in scris, ca sa nu uite, sa umple zona aia cu putin burete - m-a ignorat

3. singura chestie de decor pe care o vroiam era 2 cusaturi gri si paralele pe de-o parte si de alta a cusaturilor de pe material - din foto se poate vedea ca numai paralele nu sunt (plus locuri in care cusatura e intrerupta, plus capete de ata lasate pe afara, la voia intamplarii)

 

Am vazut ca din cand in cand se mai plangea lumea de Darian pe forum, insa am zis ca am design simplu, fara complicatii, deci treaba ar fi trebuit sa fie usoara - am vazut o multime de sei facute de el (sau asa zice el cel putin) care aratau foarte bine, insa ce mi-a facut mie pe sa e treaba de mantuiala. Fiind situat in Danemarca, m-a costat transportul mai mult decat treaba lui Darian, insa imi ziceam ca se merita - si uite asa au zburat pe geam 100 de euro in total pe o treaba de tot rahatul. Dupa o luna jumate de asteptare am inceput sa ii dau telefoane si sa il intreb care-i baiul si mi-a servit tot felul de minciuni care de care mai gogonate: ca e aproape gata, ca mai are 2 cusaturi, ca a fost in spital, ca l-a lasat la posta insa posta a avut o spargere si au trebuit sa faca inventarul si coletul a ramas blocat in depozit, etc. Intr-un final imi zice ca l-a trimis la inceputul lui iunie. Dupa 3 saptamani, ajunge si pachetul cu data postei 20.06.2012 - deci inca o minciuna.

 

Stiam ca incearca sa ma duca de nas tot timpul cu gogosile astea, insa am zis ca nu am ce-i face, saua e la el si eu sunt la 2000 de km departare. Asa ca am sperat ca macar saua o sa iasa bine. Rahat!... Il rugasem de cateva ori sa imi trimita niste fotografii cu saua inainte sa o trimita, pentru ca e scump transportul si nu imi permit sa mai dau bani pe transport din nou. Rahat! ... Nu mi-a trimis nimic si acum stiu si de ce - a incropit la repezeala ceva cu saua intr-o zi si nu a vrut sa o vad pana nu e prea tarziu. Nu m-a sunat o data, nu mi-a trimis nici un SMS sau macar un email ca e gratis sa imi zica unde e saua si cum se prezinta.

 

Asa ca pentru toata lipsa de profesionalism a lui Darian, nu il recomand nici pe el nici munca lui. Regret amarnic ca am ales sa ii trimit saua, insa acum nu pot decat sa ii zic mersi (cu juma' de gura) ca macar mi-a trimis saua si nu am de cumparat una noua.

 

 

post-26352-0-50928500-1341143210_thumb.jpegpost-26352-0-40252400-1341143264_thumb.jpegpost-26352-0-68448800-1341143243_thumb.jpegpost-26352-0-86572000-1341143225_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sã zic...îmi pare rãu cã iesti dezamãgit. Dã-mi pe PM un nr. de cont,si-ti trimit banii-napoi. La câte probleme am avut cu Posta Românã,o sã evit s-o mai folosesc.Referitor la material: e cel mai bun calitativ pe care-l am,dar care este si "bãtzos".Din cauza asta,dacã pun burete moale pe dedesubt,am mari sanse sa facã cute,si evident,mari bãtãi de cap.

Vãd cã-n ultimul timp,apar numai postãrile cu plângeri si nemultumiri....As vrea sã mai zicã ceva si cei care-au plecat multzumiti,de la mine,si care-s mult mai multi.Da'asa-i românu'- scrie numai când e nemultzumit...

Cum ziceam,o sã-ti dau banii înapoi,fãrã discutie.-costul lucrãrii+transportul. Asta e...paguba mea.Plus feedback-ul negativ.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sã zic...îmi pare rãu cã iesti dezamãgit. Dã-mi pe PM un nr. de cont,si-ti trimit banii-napoi. La câte probleme am avut cu Posta Românã,o sã evit s-o mai folosesc.Referitor la material: e cel mai bun calitativ pe care-l am,dar care este si "bãtzos".Din cauza asta,dacã pun burete moale pe dedesubt,am mari sanse sa facã cute,si evident,mari bãtãi de cap.

Vãd cã-n ultimul timp,apar numai postãrile cu plângeri si nemultumiri....As vrea sã mai zicã ceva si cei care-au plecat multzumiti,de la mine,si care-s mult mai multi.Da'asa-i românu'- scrie numai când e nemultzumit...

Cum ziceam,o sã-ti dau banii înapoi,fãrã discutie.-costul lucrãrii+transportul. Asta e...paguba mea.Plus feedback-ul negativ.

 

Nu ai inteles nimic Dariane!... Eu nu am zis nimic de bani inapoi, tu ai consumat niste materiale acolo, te las in pace cu banii.

 

Ceea ce m-a suparat e modul in care m-ai tratat (indiferenta) plus lucrul de mantuiala. Dupa cum am zis si mai sus, am vazut treburi faine iesite din mana ta, asa ca o treaba simpla cum ai denumit-o si tu pe PM nu avea cum sa iasa atat de prost decat daca iti era complet indiferenta.

 

Si daca ai mai mult feedback negativ decat feedback pozitiv pe forum, nu cred ca ai pe cine blama decat pe tine insuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mai calmez spiritele . am nevoie si eu de o refacere sa la un F650 GS Dakar . Darian am mai vb la telefon urma sa o trimit dar din motive financiare nu a mai plecat . acum sunt dispus sa o trimit .Voi atasa modelul si am rugamintea sa folosesti ceva sintetic (poate chiar la fel ca originalul ) deoarece bestia mea vede mult noroi si cum nu sunt eu foarte inalt ( 175 ) cand ma urc pe ea am tendinta sa o sgariu cu calcaiu partea de la pasager .

Vreau sa semene cu cea de la Touratech . ai atasament.

Astept parere + pret +termen de executie .

 

Sper sa iti dau un feedback pozitiv !

post-51719-0-61941800-1341228233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun si eu cum a fost cu lucrarea mea la Darian, cu bune si rele.

Eu aveam nevoie la marauderul meu sa imi faca seaua mai moale, ca la drum mai lung ma cam doare poponetul...am stabilit la telefon si pe privat pretul, am avut drum prin bucuresti la un moment dat, asa ca i-am adus personal seaua...prima impresie care mi-a facut-o a fost de tip o.k. (nu spun ca e si impresie gresita, am zis doar prima impresie). I-am dat seaua, si m-a intrebat de aia de pasager unde e..eu i-am zis ca aia nu imi trebuie facuta, ci doar aia de la "sofer"...in cazul asta a zis ca pretul e mai mic, ca el a inteles ca imi trebuie si seaua pasagerului inmuiata (niciodata in convorbiri fie la telefon fie pe privat nu am zis nimic de seaua pasagerului,asa ca am tras concluzia ca ori are destule pe cap si nu a retinut ce si cum, ori este un tip un pic mai "distrat")....aspectul financiar a fost bila alba.

Am dat banii,mi-a zis cam ce material o sa fie, am stabilit cind sa o ridic (nu ma grabeam) si i-am spus ca nu am cine stie ce pretentii de model pe sea, dar sa faca el acolo ceva model simplu din cusaturi, sa nu para "cheala" seaua..mie imi convenea orice, numai sa fie ceva acolo.

Cu o zi inainte de a ridica seaua am sunat sa imi confirme ca e gata, m-am dus a doua zi, am ridicat seaua, si am plecat.

Faptul ca mi-a "livrat" seaua cind am cazut de acord iar a fost iar o bila alba.

Si acum bila neagra...seaua nu avea vreun model pe ea, nimic nimic, cit de simplu sa fi fost..nu avea nimic.

Era alt material decit imi explicase la inceput...nu stiu exact cum se comporta pe ploaie pt ca nu am avut inca ocazia sa il testez....dar da impresia de porositate si de material care nu ar avea viata lunga..imi pare mie (poate ma insel, dar asa imi pare) subtire si poros. Cind mi-a dat seaua mi-a spus (din cite imi amintesc eu, pt ca e vorba de citeva luni parca) ca a pus alt material, ca cel pe care trebuia sa il puna era nu stiu unde (nu mai retin daca a zis ca la posta sau la cel care trebuia sa il aduca), ca a plouat si nu s-a mai dus dupa el (era in perioada cind ploua zile la rind parca). Nu am mai stat la discutii cind am luat seaua (ploua si in ziua aia)...si era vorba numai de vreo 60 roni parca..am vazut seaua, am inghitit in sec, am zis ca poate ma insel eu ca nu ma pricep..am zis multumesc si am plecat.

Ca si comportament, seaua intradevar e mai moale...inca nu am testat-o la drumuri lungi, doar pina in 200 km, si nu am avut probleme. Dar ca aspect lasa de dorit, si repet din nou: alt material decit mi-a zis (macar daca imi baga o scuza mai plauzibila, nu aia puerila cu ploaia), si ciuciu ceva model (cit de simplu, nu conta) pe sea.

 

Cum zicea si cineva de mai sus, am vazut si eu poze cu lucrarile lui, si parea faine...deci cred ca atunci cind isi da silinta poate iesi ceva fain...dar probabil are stari in care isi zice "lasa ca merge si asa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut pana acum 2 sei la Darian una originala a motocicletei pe care a modificat-o si stau mult mai comod si eu si pasagerul dupa un model Saddlemen, si una after market Willie & Max care nu imi placea deloc cum arata si cum stai in ea ,iar acum eu unu cred ca arata mult mai bine iar de stat in ea este mult mai ok.

Ca termen al lucrari recunosc ca eu unul nu am fost pisalog prima sa a facut in 5 zile iar a doua a durat mai mult din cauza broderiei.

Per asamblu eu unul am fost foarte multumit de raportul calitate/pret.

Am atasat imgini cu saua inainte si dupa modificare.

post-65050-0-38648400-1341232279_thumb.jpg

post-65050-0-23417200-1341232319_thumb.jpg

post-65050-0-07930400-1341232507_thumb.jpg

post-65050-0-04993500-1341232652_thumb.jpg

post-65050-0-19885700-1341232769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Bãnuiesc cã le-ai primit,da....?! Dacã nu,îti dau pe PM nr. de awb.

 

sa mai calmez spiritele . am nevoie si eu de o refacere sa la un F650 GS Dakar . Darian am mai vb la telefon urma sa o trimit dar din motive financiare nu a mai plecat . acum sunt dispus sa o trimit .Voi atasa modelul si am rugamintea sa folosesti ceva sintetic (poate chiar la fel ca originalul ) deoarece bestia mea vede mult noroi si cum nu sunt eu foarte inalt ( 175 ) cand ma urc pe ea am tendinta sa o sgariu cu calcaiu partea de la pasager .

Vreau sa semene cu cea de la Touratech . ai atasament.

Astept parere + pret +termen de executie .

 

Sper sa iti dau un feedback pozitiv !

 

Salut

Dacã-i vorba doar de re-îmbrãcare,ar costa 100 ron,si dureazã max. 2 zile .Mi-au trecut prin mânã grãmadã de sei de F650 GS (Dakar inclusiv).Însã,aproape toate,la modificat,nu doar re-îmbrãcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian acum de modificat nu cred ca ar trebui pt ca mie imi place forma si etc .. din ce am vorbit cu tine la telefon ai zis ca e mai tare deoarece buretele este injectat ..

Dac poti sa o faci putin mai moale fara ai afecta forma ar fi perfect .

Se poate modelul postat de mine ? Materialele sunt impermeabile ?

se poate rezolva si livra pe sambata dimineata daca o expediez cu fanu astazi cu livrare maine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian acum de modificat nu cred ca ar trebui pt ca mie imi place forma si etc .. din ce am vorbit cu tine la telefon ai zis ca e mai tare deoarece buretele este injectat ..

Dac poti sa o faci putin mai moale fara ai afecta forma ar fi perfect .

Se poate modelul postat de mine ? Materialele sunt impermeabile ?

se poate rezolva si livra pe sambata dimineata daca o expediez cu fanu astazi cu livrare maine ?

Da,se poate. O sã se mai înaltze cam cu un cm,pt. cã o s-o-mbrac cu 2 straturi de burete moale,de 1 cm grosime. Când o re-îmbrac,buretele ãsta,se mai strânge,dar o sã se simtã mai moale,sub fund.Asa,din ce-am testat eu,sunt destul de impermeabile.Oricum,chiar dac-ar intra apa prin ele sau pe la cusãturi,am eu grijã sã nu se ude buretelericky.gif.Vrei combinatie de negru cu gri ? Trimite-o azi,sã aibe timp sã se si usuce,cã-i posibil sã fie umedã pe dinãuntru.Am mai pãtzit-o cu una de CS,sã trebuiascã s-o tzin 2 zile,la uscat...Proprietarul,a vrut sã fie simtzit,si-a spãlat-o bine de tot,cu furtunul...curgea apa din ea,când mi-a adus-o...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e cazul meu . eu o trimit cu urme de praf + apa pe interior .. e mai sigur asa . o voi da jos deseara si o duc la fan . am adresa daca nu cand ajung la fan te sun sa mi-o mai spui o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...