Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu vrei s-arate ca si când ai monopost,sau doar rectificatã forma buretelui care se vede si re-îmbrãcat ? Am mai modificat o sea,sã parã c-are monopost.Un Thundercat ,n-o sã-l uit niciodatã...Cât am muncit la seaua aia...! Pe zona de asa-zis monopost,i-am cusut din bucãtzi, steagul Marii Britanii...La 2 dimineatza,eu studiam pe net,proportiile dintre dungile alea...

post-2143-0-50582200-1363131000_thumb.jpgpost-2143-0-73153900-1363131025_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar rectificata zona buretelui dupa cum se vede in poza atasata.partea din spate a fost reconstruita si urmeaza sa o imbrac in fibra de sticla.cand o sa ajung acasa o sa pun mai multe poze cu starea in care e acuma si poze din diferite unghiuri cu cea care este gata(cea de sus)

 

asa arata seaua in stadiu actual

post-27379-0-78390400-1363185152_thumb.jpg post-27379-0-96869000-1363185249_thumb.jpg

 

 

uite aici cateva poze cu produsu' "final" ca sa zic asa

post-27379-0-63709300-1363185298_thumb.jpg post-27379-0-89594800-1363185312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, my man,

 

M-ai uitat, nu-i asa?...arde carnea pe mine s-o pun pe motor si...pauza. :) Da-mi si mie o veste buna sa-mi mai rasara si mie soarele pe alee ca saptamana trecuta a fost naspa rau si simt nevoia unui "boost" pozitiv pentru asta care incepe de maine.

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,îmi dai de lucru...Am peste 900 de poze....Sã nu uit: am negru de 2 feluri,si gri,2 tonuri diferite:unul mai "silver" si celãlalt,mai închis. Bãnuiesc c-o sà-l vrei p-ãla mai inchis,cã se vede mai greu,când se murdãreste (vorbim de-o sea de GS...). Nu-ti fã griji cu "apa pe la cusãturi",cãci chiar dac-ar intra,n-ar avea cum sã ude buretele -dedesubt pun folie de plastic,în câteva straturi,nu doar unul.Oricum,încerc s-astup gãurile de la cusãturi,cu prenandez (nu cu silicon,cã nu prea aderã la textilul de pe spatele pielii sintetice ,aviz concurentei wink.gif).

 

attachicon.gifsei reparate-modificate 202.jpgattachicon.gifsei reparate-modificate 203.jpgattachicon.gifsei reparate-modificate 204.jpgattachicon.gifdiverse 172.jpgattachicon.gifdiverse 168.jpgattachicon.gifdiverse 167.jpg

 

Astea-s poze cu 2 sei diferite....Sunt sigur cã mai am si cu altele,dar pe toate cele de 650 GS,le-am cam fãcut în acelasi stil,ca pe-astea.Acu' vreo sãptãmânã,am modificat una,ceva mai simplutz.O sã-l rog pe stimatul client,sã punã el,niste poze.Culmea e cã ieri,am primit o cerere de modificare a unei alte sei de GS,cu pozã atasatã.Asta,e la extrema cealaltã - foarte sofisticatã..Sea Corbin -

 

 

Salut , te-am intrebat anul trecut daca poti sa imi modifici o sa de F650GS ( e o poza aici pe topic cu saua galbena) in sensul ca o vreau pentru mine cat mai sus eu fiind inalt.Am renuntat cand am vazut ca ati inceput sa va certati pe aici.

Dar inca vreau sa o fac. Asa ca as vrea sa fie neagra , simpla ,inalta si confortabila. Se poate face in maxim o saptamana de cand ti-o aduc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Da-mi si mie un semn de viata, te rog.

 

Numa bine



Dariane,

 

Te mai intreb odata: poti sa-mi termini seaua aia? Daca nu poti, nu-i niciun bai. Asta e! Marti vreau s-o iau (GATA sau NU) pentru ca trebuie s-o pun pe mobra pentru eventuale reglaje si ajustari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Darian , am tot urmarit topicul si mi`a placut ce am vazut.as avea si eu nevoie de serviciile tale, dar la mine e ceva mai complicata lucrarea :D e un F2 cu cadrul coditei de 929 si carena de 1000rr 2004 :D am incercat eu sa decupez saua originala de f2,dar cred k am stricat`o de tot :)) ar fi nevoie de o reconstructie cred, dar nu pot sa ma deplasez cu motorul.cum am putea face?

PS. nu te uita la nr motorului , stau in bucuresti

Editat de Mircea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il cunosc pe Darian in persoana, am vorbit cu el doar la telefon. Mi-a facut acum 2 ani o sa de Suzuki DR BIG si am fost foarte multumit de lucrare. Acum am apelat la el pentru seile de la Aprilia. Din nou sunt foarte multumit de calitate si de pret. Chiar daca a durat un pic mai mult decat ma asteptam. Dupa umila mea parere, Darian e un tip foarte sufletist, care nu stie sa spuna "NU!". In felul asta ajunge sa se aglomereze cu lucrari si sa aiba intarzieri, pentru ca apare cate unul cu "urgente" pe care pur si simplu nu stie cum sa-l refuze, de teama de a-l supara. Cred eu.

DSC00113_zpsff5461a4.jpgDSC00114_zps53bbd0ad.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

PLM ... asa m-am luat si eu ... dupa ce am vazut pe net....pretul ok.... o șa de honda shadow rider+ sa pasager+spatar sissy bar.....i-o trimit lui Darian stam de vorba prin telefon, pe fix nu pe mobilele din semnatura; mai vorbim...se lucreaza...mi se zice ca buretele nu e original ca a mai fost schimbat o data si ca O SA PUNA el altul nou-nout....zic ok...(citez : Darian: Dureazã 2-3 zile,si te costã 70 ron.O sã modific buretele original.).o sa mai creasca pretul .......mai vorbim ....se lucreaza.....nu ma grabeam ca vremea a fost oricum nasoala.....cam dupa o luna si ceva.......intr-un final e gata! ajunge la mine....tapiteria arata bine DARRRRR :-L :-L

 

DARIANE ai spus ca ai schimbat BURETELE, NU L-AI schimbat( AM MAI PUS EU O FOLIE DE IZOPREN).....ai pus pe sub material DOAR o fasie de burete MOALE niste silicon si ATAT.......cum am fost de buna credinta am zis ...Omul a lucrat si cum nu pot evalua munca il platesc cat zice, DAR NESIMTIRE MAI MARE NU AM VAZUT, ORICUM LUMEA E MICA, NE VEDEM ITI ARAT SAUA SI DUPA IMI SPUI TU....CE MAI VREI....SI STAM DE VORBA SI DESPRE BANI. X-(

Am zis ca mai exista si oameni de incredere, dar.....ATENTIE..nu dati bani fara sa vedeti ce luati....sub nici o forma, atentie provincia!

Editat de KOS36
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Pt. cei interesati,pot sa repar,chiar sa si modific forma seilor.Inlocuitul fetzelor din piele sintetica,e deja ceva simplu...Zilele astea,o sa postez si niste poze , cu sei modificate de mine.Sa imprumut niste sei,de la cativa din ce carora le-am facut...

Ca pret,inlocuitul unei fetze de piele sintetica,cu materialul meu,cu tratament de impermeabilizare,cu tot,costa cam 80 RON

hai noroc, o sa de pasager pentru yamaha r6 cat costa sa ii schimbi pielea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

hai noroc, o sa de pasager pentru yamaha r6 cat costa sa ii schimbi pielea?

/index.php?/topic/693457-ce-ai-facut-motocicletei-tale-astazi/page-5&do=findComment&comment=3441266

si doar atat .

nu mai vb de o sea de cafe facuta vraiste!

la pomul laudat........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0213133659

Multumesc ....

Citesc cu oarecare retinere si ingandurat postarile colegilor @black_wolf si @Kos36 ...

Eu am avut o experienta placuta cu Darian anul trecut, cand mi-a modificat un set de sei de Dragstar 650 ... lucrarea ok pret ok.

Acum ca am schimbat motorul am dus si seile la remodelat....sper sa fie ok.

 

Revin cu poze si detalii dupa ce vad ce primesc. Sper sa fie ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

M'ar interesa reconditionarea unei sei pentru o Honda CBR F4i. Tapiteria (nu e din piele) e putin crapata in cateva locuri, si as prefera schimbata cu una din piele, dar facuta sa fie impermeabila. Nu ma intereseaza modele dubioase. Stock design, doar piele impermeabila, neagra.

 

Intrebarea mea este cam cat de repede s'ar putea face asta.

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asteapta vreo 3-4 luni ca multi altii de pe aici...

Sau sa se termine sezonul .... ar fi culmea. I-am dat credit omului ... dar a deposit cu o saptamana termenul si nu reusesc sa dau de el ...

E posibil sa fi patit ceva?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...