Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

Revin cam tarzior e drept, insa problema am rezolvat-o in aceeasi zi multumita lui Mephisto si lui pantera2006 care au fost rapizi si foarte de treaba!

 

Acum am alta doleanta... mie nu-mi plac tobele pe care mi le-a respins rar-ul (after-market)... sunt zgomotoase si as vrea unele originale. Asa ca de este vreun posesor de tobe normale, nezgomotoase prin zona, caruia i-ar placea unele care sa urle poate ne ajutam reciproc si scapam de probleme...

tobele... 04112010360.jpg

 

Bravo. Ma gandeam eu ca te vor ajuta ei. Mari ZZR-isti amandoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Unde as putea gasi un rezervor de benzina pentru un zzr400 din '91 (primul model)?

 

Geo81...am putea incerca cu rezervorul de la ZeZe .....e din 94 ...poate merege pe al tau!

Nu ma intereseaza sa fac afaceri, vreau doar sa ajut un confrate motociclist.

Cand ai timp da-mi un mesaj si poate rezolvam....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo81...am putea incerca cu rezervorul de la ZeZe .....e din 94 ...poate merege pe al tau!

Nu ma intereseaza sa fac afaceri, vreau doar sa ajut un confrate motociclist.

Cand ai timp da-mi un mesaj si poate rezolvam....

 

Multumesc Mephisto, dar din cate stiu eu rezervorul de zzr din '94, are prinderea in 3 suruburi, iar al meu este prins in 4 (doua sus si doua jos).

Poti sa-mi confirmi acest lucru? (se poate o poza?)

 

Ar fi perfect daca s-ar potrivi, m-ai scoate din hibernare :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervorul de pe zzr-ul din 91 este prins de fapt in 6 suruburi (4 jos, 2 sus), iar cel de 94 in 3 sau 4, cele 2 nefiind compatibil deoarece ZZR-urile din 93 incolo au avut ram-air si asta inseamna ca rezervorul are alta forma si prindere ca sa poata incapea airbox-ul sub el; iti trebuie rezervor de zzr 90-92 (seria D la cele de 600)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezervorul de pe zzr-ul din 91 este prins de fapt in 6 suruburi (4 jos, 2 sus), iar cel de 94 in 3 sau 4, cele 2 nefiind compatibil deoarece ZZR-urile din 93 incolo au avut ram-air si asta inseamna ca rezervorul are alta forma si prindere ca sa poata incapea airbox-ul sub el; iti trebuie rezervor de zzr 90-92 (seria D la cele de 600)

 

Rezervorul meu este fixat in 4 suruburi, doua sus - prinse de cadru si doua jos - prinse de un suport, care la randul lui este prins de cadru in 2 suruburi.

 

Mai dezmembreaza cineva un astfel de model?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo81...am putea incerca cu rezervorul de la ZeZe .....e din 94 ...poate merege pe al tau!

Nu ma intereseaza sa fac afaceri, vreau doar sa ajut un confrate motociclist.

Cand ai timp da-mi un mesaj si poate rezolvam....

 

Nu se potriveste sunt total diferite - nu se prea pupa

93-2002 - are rezervorul prins in 3 suruburi de cadru si 2 micute in lateral (mai degraba carenajul de restul motocicletei

 

nici forma nu este aceeasi - nu mai zic de ceea ce este sub rezervor - filtru de aer - 90-92 au filtrui in spare bu ai air-box mare sub rezervor ... deci NU

 

by the way

 

Am revenit iarasi in grupul zzeristilor

 

iarasi una mica ZZR 400 1997 :) si necestia ceva timp pentru a o "restaura"

cand am zis dragoste la prima incalecare pe zzr - pai amor sa facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Leag-o de a mea, barem sa le fure pe amandoua.

 

BTW, care stiti un electrician BUN in Bucuresti?

am uitat sa zic ... cumpar scarita cu suport dreapta ZZR 93-2002

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se potriveste sunt total diferite - nu se prea pupa

93-2002 - are rezervorul prins in 3 suruburi de cadru si 2 micute in lateral (mai degraba carenajul de restul motocicletei

 

nici forma nu este aceeasi - nu mai zic de ceea ce este sub rezervor - filtru de aer - 90-92 au filtrui in spare bu ai air-box mare sub rezervor ... deci NU

 

by the way

 

Am revenit iarasi in grupul zzeristilor

 

iarasi una mica ZZR 400 1997 :) si necestia ceva timp pentru a o "restaura"

cand am zis dragoste la prima incalecare pe zzr - pai amor sa facem

 

Am inteles, chiar nu se potrivesc cele doua rezervoare, dar totusi sti pe unde as putea incerca sa mai caut? (exclus Tomina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu gixaru ce ai facut delule? :)

 

sunt acolo amandoua!

unu de oras -cosnsum mic - cand vreau sa simt ceva mai multa adrenalina gixx-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca te pot ajuta eu sau mefisto cu suportu sa ma uit prin garaj

merci - am sa vb cu mephistos - sa vad cand trec pe la voi sa va aduc inapoi si bobinele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci - am sa vb cu mephistos - sa vad cand trec pe la voi sa va aduc inapoi si bobinele :)

 

 

Te asteptam cu placere Delu, cand vrei si ai timp da un telefon inainte ca sa ne mobilizam. E cam frig in ultima vreme si se intuneca devreme, e de preferat sa stam undeva la caldura nu departe de garaj si asta in cazul in care mai are cineva nevoie de cate ceva............... :)

Nu ramai tu pe jos din cuza unui suport rupt/lipsa.

 

Opend Drink ....... !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Mephisto! pompa de apa o mai ai ?

 

Salve.....din fericire am dat tot motorul......cu tot ce era pe/in el! Fara capace si carburatoare....restul e can-can si merge bine din ultimele mele informatii.

Spor la treaba ca tot a venit iarna..... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Acuma ca a venit iarna am bagat si motoru in casa la mesterit. e un zzr 600 d din 92

Ideea e ca se aude un zgomot suspect la cutia de viteze cand invart de roata. zgomotul il aud tot timpul, si daca e motorul oprit.

Am tot citit si recitit forumul si am vazut ca au mai deschis unii cutia de viteze. Cat de greu e?

Acuma jucandu-ma putin cu ea, am mai slabit putin lantul si nu se mai aude tot timpul ce din cand in cand.

Dupa mine ar fi ceva rulment. S-a o desfac sau sa circul cu ea pana cedeaza si sa imi iau alta cutie sh?

MS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...