Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

Salutare!

Nu am gasit un topic exclusiv pentru posesorii de "Big Z", cu toate ca am vazut cateva exemplare si prin Bucuresti dar si prin tara.

 

As fi curios cati suntem in Bucuresti si eventual sa gasim o zi in care sa ne intalnim sa ne cunoastem si sa schimbam ceva pareri.

 

Mobra mea e din '93, modelul D si are pe ceas ~36.000 km (teoretic). 2000 facuti de mine. In ziua in care am luat-o i-am dat fustita jos sa-i schimb uleiul si sa vad ce gasesc sub ea. Spre surprinderea mea, avea doar semne de uzura cauzate de trecerea timpului.

 

E un motor superb din toate punctele de vedere si merita sa o reconditionez si sa schimb tot ce ar putea sa cada in timp sau sa creeze probleme.

 

Sper sa gasiti topicul si sa raspundeti cat mai multi :)

 

Drumuri bune !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Fost posesor de ZZR 1100 la indispozitia ta. Intr-adevar, este un motor fain si impunator,daca il exploatezi si il ingrijesti corespunzator. Motorul nu este pretabil in oras,mai ales in treapta nr2. Locul lui este 90% in afara orasului, unde reuseste un consum decent de 6-7%,mers normal. Daca esti incepator,ai mare grija cu ea,nu stie sa ierte.

 

Ride safe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ai spus,sunt cateva exemplare de ZZR1100 C si D in tara,insa nu prea multe.Le numeri pe degete.Si eu detin o astfel de motocicleta de ani buni si nu am cuvinte despre ea decat doar la superlativ.

 

Ride safe si sa aveti grija unul de altul.Daca mai ai ceva intrebari legate de moto,iti stau la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut D-lor,am am si eu un zzr600 adus din Austria si azi am avut neplacuta surpriza sa constat ca RAR-ul mi l-a trecut cu an de fabricatie 93 cu toate ca prima inmatriculare este in 2001 si pe brieful austriac apare E7 ceea ce ma trimite la 2000 2001 an de fabricatie.Stiti cumva unde pot sa le arat pe motor un an de fabricatie ca serii?M-au pus sa platesc in plus la omologare fiindca nu am numar de omologare european,ceea ce este relativ pentru ca nici nu prea stiau unde ar trebui cautata aceea placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut greseli in acte emise de la rar. Trebuie sa te gandesti cu ce te afecteaza.

Dar si, prima inmatriculare nu inseamna neaparat si anul de fabricatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut, am o intrebare catre voi ,a-si fi interesat de doua jante de zzr 600, doresc sa le pun pe un gpz, in caz ca ma poate ajuta cineva? bineinteles nu moca,pot fi fara discuri de frina si fara pinion .multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut,

 

eu n-am avut montat nimic pe ZZR, dar din cate stiu se fixeaza intr-o parte in locul manerului de la pasager si in cealalta parte pe semicadru, in partea inferioara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

eu n-am avut montat nimic pe ZZR, dar din cate stiu se fixeaza intr-o parte in locul manerului de la pasager si in cealalta parte pe semicadru, in partea inferioara.

Salut X-eL, da, am vazut ca poti prinde in locul manerului, insa, m-ar interesa prinderea lor (side) de suportul top-case-ului (nici asta nu prea vad cum sa-l prind altfel decat legat de plastic)

http://www.sportbikes.net/forums/zzr-mods/355374-givi-side-case-how.html

Am vazut aici ceva exemplu, pt sidecase e mai inalta coada din poze, la mine e mai joasa si nu-mi dau seama daca incape ceva mai mult de 20 L pe laterale. Anyway ma tot invart sa vad sa-l adaptez pt Givi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curatenie de toamna..

pentru zzr 600 D, donez urmatoarele:

- juguri si ax

- furtune frana fata

- pompa frana spate completa

- bloc comenzi stanga

- cutie sigurante

- pedala frana

- fise + bobine

 

contact pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna seara! Am nevoie de un amortizor spate pentru un ZZR600 modelul E. Preferabil cat mai nou. Sau mai e vreun amortizor de pe alte motociclete care sa se potriveasca? Stiu doar de cel de ZZR1200 care totusi are nevoie si de acele modificari.

am eu de pe zzr 600. Hai pe privat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tija din capacul de ambreiaj este oare la fel la zzr 400 cu cel de zzr 600 acelasi an/ ani diferiti? Multumesc.

da.Singurele diferente sunt la pistoane in rest sunt mobre identice

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...